Nieuwe Houtwaren. MALTO Bouwland en Welland, INDIEN II: TOSS IE TOEN. J C VINK. L. MANGOLD, Kerkdreef, Axel. JE ADRES 1 Tevens enkele gebruikte RIJWIELEN, Bij Examens en Openbaar Optreden GEVESTIGD te TER NEUZEN, nieuwe en mooie Houtwaren, Puddingen en Nagerechten Soepen en andere gerechten Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen Het schilderen van eenige schoollokalen van de Openbare Lagere School. Advert entiëu. P. FIJN VAN DRAAT, Openbare Verkooping Mooie VLOTDEELEN. Axel. C. B. Antheunis A 1 c o h o 1 v r ij Bier Firma P. R. Veenhuizen. Openbare Verkooping. Vrijdag 16 Juli 1926 b« INSTEL Dinsdag 27 Juli 1926 b« VERBLIJF Ziek en niet Ziek Spana Leta Nutta Coffa! Fama Firma P. H. Veenhuizen. Mevrouw R1E ZWART-KETJENS. Eiergerechten f 0,50 voor Prijzen van af f42,50. Ia Kasel werd bet district Rozenburg door zware regeus onder water gezet. In sommige straten staat het water tot aan de eerste verdieping. In de omgeving van Plauen in Saksen woedden zware on weersbuien. Het spoorwegver keer PlauenHol moest worden stopgezet, verschillende rivieren zijn buiten baar oevers getreden. De Pruisische regeering stelde wederom twee millioen mark beschikbaar ter leuigiug van den nood. Te Sprimout bij Luik, heeft de pastoor dier gemeente, toen by in zyn tuin in gezelschap van enkele personen een revol ver hanteerde, zich bij ongeluk gedood. Na geschoten te hebben, stelde hij vast, dat het wapen niet goed werkte en hij wilde het nazien, toen plotseling een nieuw schot atging en de kogel hem in het hart drong. De dood volgde omiddelljjt. Italië rijdt weer geducht op den bezem en heeft dus weer nieuwe questies uitgelokt. Het heeft er alles van, dat, meer nog dan vóór den Wereldoorlog, die toch zoo'n heilzame les moest zijn geweest, zoowat alle naties er zich op toeleggen, elkaar het leven zuur en nóg moeilijker te maken dan het voor vele reeds is en naar alle zijden onvrien delijkheden te debiteerer., welke niet bepaald bevorderlijk zijn voor het in stand houden dan wel het tot stand brengen van de rust in het zoo afgetobde Europa. Behalve de Abessynische qua- estie in welke Italië verwikkeld is, vermoedelijk door Engeland en in ieder geval niet tot ge noegen van Frankrijk heeft het moeilijkheden gekregen met Egypte en wel over de grens tusschen dat land en Cyrenaïca. Dan is er nog de quaestie Zuid-Tirol welke het fascistische Italië even druk bezig höudt als de quaestie der bezetting van den Brenner-pas. Federzoni, de min. van Binnenlandsche Zaken, bauwt zijn premier na, dat Italië pas rust en zekerheid zal krijgen als het den Brenner heeft bezet en in geduchten staat van ver dediging heeft gebracht. Booze tongen beweren, dat Mussolini al die quaesties en quaestietjes oprakelt en opblaast om zijn getrouwen de gelegen heid te benemen, zich óók eens te gaan bezighouden met den binnenlandschen toestand des lands. Maar hoe dan ook, de te Milaan verschijnende „Secoio", het blad van Rastignac, een der intmi van Mussoli, is allerzeerst onthutst over de Brenner zaak. Het blad beticht Duitschland en vooral Beieren dien eeuwigen vijand van Italië en ook Oos tenrijk van allerlei snoode plan nen, welke de onderteekenaren van de Verdragen van Versailles en van Saint-Germain wel heel degelijk onder de oogen moeten zien. Beieren, dat al heeft ge tracht Italië dwars te zitten in zijn quaestie met het Vaticaan, zal te avond of te morgen het vredelievende Italië allerlei moei lijkheden bereiden in Zuid-Tirol. Rastignac dreigt niet langer, dat Italië zijn vaandels van den Brennen zal laten voorwaarts rukken, doch hij stelt aan Enge land en aan Frankrijk de vraag of zij niet, eens en voor al, paal en perk zullen stellen aan de pogingen van Oostenrijk om zich te vereenigen met Duitschland en aan die van Duitschland om weer koloniaal bezit te krijgen. Frankrijk en Engeland zullen niet geneigd zijn, den Brenner te verdedigenwaarom zou Italië dan nog langer garant blijven voor de verdediging van de Rijn grens De schrijver meent, dat Italië er niet toe mag meewerken, dat Duitschland, „dat haakt naar een oorlog met Italië", wordt toege laten tot den Volkenbond en dat de Overeenkomst van Locarno moet herzien in dien zin, dat Italië niet langer wordt bedreigd door Duitschland en Oostenrijk. Vrij vertaald luidt dit: Italië dreigt zich terug te trekken van de nog geen volle acht maanden geleden (20 Oct. 1925) met zoo veel moeite tot stand gebrachte Overeenkomsten van Locarno. Japan bewapent zich. Terwijl Europa nog half en half op ape-gapen licht van den oorlog 19141918, is mer. in Amerika koortsachtig bezig leger en vloot uit te breiden. Zij die vrienden en kennissen hebben in de nieuwe wereld, weten, hoe een golf van nationalisme en chauvinisme door de Ver. Staten gaat. Vooral in de groote steden. Maar niet alléén Amerika. Ook japan. Een der oude landen van de Oostersche be schaving, van het ontwapende Oosten, wapent zich tot de tan den. Naar Reuter meldt uit To kio wordt de militaire opleiding in Japan steeds meer uitgebreid. Er zijn reeds meer dan een millioen recruten ingelijfd krach tens het nieuwe legerplan, vol gens hetwelk jongelieden tusschen 16 en 20 jaar, die de school hebben verlaten, vrijwillig een voorloopige militaire training kunnen genieten en aldus een verkorting van den millitairen diensttijd kunnen verkrijgen. Daar een dergelijk stelsel het vorig jaar voor de hoogeschoien en inrichtingen voor hooger on derwijs is ingevoerd, beschikt het Japansche leger over een groote, gedeeltelijk afgerichte re serve buiten de gewone geoefende reserve. Het doel van hot stelsel zou echter veeleer zijn een ver betering van den lichamelijken toestand en de discipline, dan een offensieve voorbereiding. We gaan toch naar den Wereld vrede De gelichte duikboot. Reuter meldt uit Brooklyn, dat de duikboot S 51, die in Sep tember 1925 bij Boston ten ge volge var. een botsing met een bemanning van 39 mannen is gezonken, na gelicht te zijn, al daar is aangekomen. Een aantal verwanten der omgekomenen wachtte de aankomst af. Reuter meldt nog nader, dat er bij het betreden van de ge lichte duikboot S. 51 twaalf lijken werden aangetroffen, één in de machine kamer, de andere in de torpedokamer. Do Financicele crisis in België. De minister van Financiën, die in den Belgischen Senaat het woord heeft gevoerd, ver klaarde dat allereerst de begroo ting in evenwicht moet worden gebracht. Het binnenkomen der belastingen overtreft gelukkig de verwachtingen. De minister herinnerde aan de indiening van het wetsont werp, hetwelk de Nationale Spoorwegmaatschappij in het leven roept, welke de vlottende schuld zal consolideeren. Een cosolidatie is noodzakelijk alvo rens met de stabilisatie van den tranc te beginnen. Na te hebben verklaard dat het financieel program der re geering het herstel van het bud getair evenwicht, de industriali satie der regie, een amortisatie- fonds en de vereenvoudiging van het innen der belastingen inhoudt, zeide de Minister dat de regee ring binnen de perken harer middelen maatregelen zal nemen ten opzichte van de fluctuatie van den wisselkoers. Er dient een beroep te worden gedaan op de moreele kracht en het vertrouwen van het volk. België bezit de noodige middelen om te slagen. Portogeesehe gezanten aigezet Havas seint uit Lissabon dat de Portugeesche gezant te 's-Gra- venhage afgezet is. Dit waar schijnlijk in verband met de jongste revolutie in Portugal. Behalve de Portugeesche ge zant te 's-Gravenhage zijn ook de gezanten te Parijs, Rome en Madrid, alsmede de voorzitters der Portugeesche delegatie bi den Volkenbond teruggeroepen Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 15,—a f 16,—Rogge f9 a 10,Wintergerst f a f Zomergerst f a f Haver f 11,— a f 12,— Erwten f 13,— a f 15,—. Paarden- boonen f af-,—. Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f a f Lijn zaad f 13,hi 14,—. Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f7,— a f8,—. Gebookt Vlas f 10,— af 11,Gezwingeld Vlas f 0,60 a 10,70. Aardappels 3,50 a f4,—, Stroo f 17,— a I 18,—Koolzaad f 20,a f21,—, 3oter f 1,30 a f 1,50. Eieren 0,04 a f 0,05. HULST, 12 Juli. Graanmarkt. Tarwe f 15,— h f 18,—Rogge '10,50 af—,Wintergerst f 10, a f 11.Zomergerst f 10,a 11,—. Haver f 11,— h f 12, Erwten f 14,— a f 15,—. Paarden- boonen f—af—Duiven- boonen f 14,— a f—Witte- boonen f af—,—. Bruine- boonen f ,- af—.—. Lijnzaad a f.Aardappels f 5,— a f6,—. Koolzaad f— a f— Boter f 1,40 a f 1,50 per K.G. eieren 26 stuks f 1,30. Slachtvee 7, verkocht 3. Varkens 42, ver- cocht 30. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 27000. f4.90 per 100 stuks. Wisselkoersen. Brussel 5,60. Parijs 6,35 phden 12,11. New-York 2f48»/4 Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voor nemens zijn op DINSDAG den 20 JUNI 1926, des voormiddags ten tien uur, ten RAADHUIZE aan te besteden: Nadere inlichtingen te verkrijgen bij den Gemeente-Opzichter. De inschrijvingsbiljetten moe ten vóór het uur van inschrijving ter gemeentesecretarie worden ingeleverd. Axel, 12 Juli 1926. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Zandstraat 9 tandarts Spreekuren Maandag 2—4 en 61/,7l/soverige dagen 9—12 en 2 4 Aanvang der praktijk 26 Juli. van Deurwaarder AUG. C. M. POPPE te Hulst, zal ten verzoeke van den Heer JACOB DEGE- NAARS, stooinhoutzagerij te Klun- dert, in het openbaar tegen contant geld verkoopen Te AXEL (nabij het Station) op ZATERDAG 17 JULI 1926, des namiddags te 3 ure aan het erf van JAN HEIJNSDIJK, een groote partij alsBaddings, Kepers en Latten, Dorschdeelen, Plan ken en Schroten, geschaafd en geploegd Hout, benevens een groote partij uit de Phoenix Brouwerij te Amersfoort. Verkrflgbaar in 1/i flacons. Zoolang de voorraad strekt bij De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal in het Hotel „De Graanbeurs" bij den heer Van Haperen te Hulst, op en op des namiddags 3 uur (zomertijd) verkoopen II Hectaren 99 Aren 80 eA., of 26 gemeten 277 roeden gelegen in den Groot Kiel- drechtpolder gemeente Clinge kadaster sectie E, nos. 93, 94, 104 tot en met 110, 113, 114 1519, 1522, 1745 en 1746. Aanvaarding 1 October 1926. Betaling koopsom 1 September 1926. KO LIN E Verkrijgbaar bij C. B. ANTHEUNIS en 1. J. BRAKMAN. li gebruikt hebt U waar voor Uw geld. - f 0.50 - - f O 50 - Voorhanden in den boek handel van (Franco per post 10 cent meer). in goeden staat. AANBEVELEND. blijft men kalm en helder door het gebruik van Mynhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Van 1-30 Juni 1926. ZAAMSLAG. Huwelijks-vollrekkin- gen. 3. Jacobus Norbert Franciscus Serrarens (van Stoppeldijk), 26 j jm. en Maatje Geertruida Pieternella Wil- lemsen, 21 j., jd. 10. Adriaan de Jonge, 23 j., jm. en Susanna Schieman (van Axel), 2l j., jd. Levinus Jochem van de Wege (van Axel), 29 j., jm en Su- zanna Levina de Kraker, 27 j., jd. Geboorten. 7. Pieter, z. van Pieter Hamelink en Janna Hamelink. 9. Jacobus, z van Arie Verpoorte en Maria Ver- helst. tO. Suzanna Maria, d. van Ja cobus de Bruijne en Cathalijntje de Kraker. 14. Frangoise, d. van Pieter de Ridder en Maatje de Pooter. 27. Adri- ana Christina, d. van Jan Cornell's Houg en Fran^oise Smallegange. Overlijden. 12. Johannes de Bruijne, 1 j z. van Jacob en Janna Kempe. 27. Arij de Putter, 78 j., weduwn. van Adriana Haak. 28. Neeltje Cornelia Herrebout, 52 j., echtg. van Pieter de Feijter. ST JANSTEEN Huwelijks-voltrek kingen. 15. Theophilus Johannes Fran ciscus de Nijs. 33 j., jm. en Maria Seraphina IJsebaert, 29 j., jd. 18. Jo hannes Baptist Pieter?, 21 j., jm. en Maria Margaretha Vonck, 22 j jd. 25. Johannes Jacobus de Kind, 25 j., jm. en Maria Ghislena van Goethem, 21 j.j i. Geboorten. 3. Elza Mathilda, d. van Petrus Rottier en Elisabeth Audenaerf. 0. Johannes Norbertus, z. van Aiphons van den Bergen en Emma Carolina Juliana Hobbelaar. 19. Eduardus Ber- nardus, z. van Johannes Baptist van Acker en Eugenia Mathilda Hesters. 25. Gabriel Cyriel. z. van Carolus Lu- dovicus Ringoot en Mathilda Josepha Schelfhout. Lizette Leonia, d. van Hijpolitus Mannens en Leontina Maria Anna Levina Verdurmen. 27. George Joseph, z. van Cornelis Johannes Cockheijt en Alberta van Avermaete. HOEK. Huwelijks-voltrekking. 3. Abraham Dees, 26 j., jm. en Sara Jo hanna Pladdet, 27 jjd. Geboorten. 3. Abraham Paul, z. van Franz Bruno Paul Gellhorn en Maria Jacoba van Hoorn. 5. Engel Pieter, z. van Leendert Marinus Witte en Maria Neeltje Moes. 21. Qelein, z. van Hen drik Mechielsen en Adriana Buijze. WESTDORPE. Huwelijks -voltrek king. 17. Alfred Soethaert, 25 j., jm. en Irma Elvira de Buck, 21 j., jd. Overlijden. 13. Elodie Marie Meert. 46 j., echtg. van Franciscus Mechelink. 21. Alfred Adolf Leon Boeije, 9 m., 7. van Caesar Florimondus Jacobus en Romanie Maria van Dam. 28. Johannes Antonissen, 75 j., weduwn. van Adriana Ludovica van Overveld. V BAIAIA BAOAIAIAI Indien gij vermagertindien gij lijdt ln de lendenIndien gij pijnen voelt in armen en beeaen indien gij altijd vermoeid zijt. 'a morgens bi) het opstaanindien gij hoofdpijn hebt. het geheugen verslechtindien gij krachteloos en moedeloos zijt. zonder wilskracht, zonder levenslust; indien gij zwarte gedachten hebt; indien gij slecht slaaptkjdien~gij aan de maag lijdt krampen hebt, hartkloppingen, zweten bij de minste krachtinspanning, warme opruiingen, schemeringen oorruischingen, steken in de zijde. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet ge nezen zijt. aarzelt niet en neemt Uw toevlucht tot de echto zenuwhsralsllsr van Apotheker H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete. die reeds duizenden zenuw lijders volkomen genezen heeft. KOLINE Is verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten ad. f 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland SCHULTE en T H I E M E. |i Postbus 55 Middelburg, h RIJWIELEN.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3