Varbranda^ Blaito MTEÏiSCE Limonade's BIEREN TUTTI FRUTTI Koopjes. Koopjes. STOFFEN Dames- en Kinderjurken OPGERUIMD bij A. KOLIEK. m Kantoormeubelen, Huismeubelen, Burgerlijke Stand. Advertentiëu. Nieuwe zending C. N. Dieleman, Terstond gevraagd: C. N. DIELEMAN, Openbare Verkooping. DRINKT Limonade-Siroop. HET WARENHUIS. Van af lieden worden aan veel verminderden prijs kleeren gedragen werden, gaf mevrouw haar lila mantelpak en dito hoed mede en tevens f 40 en tweede klas reis. Toen men niets meer van het meisje hoorde stelde de Bussumsche politie een onderzoek in en het bleek, dat mevrouw een bekende oplichtster uit Rijnland gehuisvest had. Zondagmorgen circa 8 uur werd op het strand te Noordwijk aan Zee in bewusteloozen toe stand aangetroffen een 24-jarige man, die bij onderzoek bleek te zijn zekere H. uit Reval, machinist. Hij verklaarde te IJ muiden van een stoomboot gesprongen te zijn en ruim 8 uur in hetwater te zijn geweest. Moderne huishouding. Het kantoor van „Maatschap pelijk" Hulpbetoon" in een oüzer groote steden. De directeur geett, naar aanleiding van eeD ontvangen dringend schrijven, den inspecteur last om onmid dellijk een bezoek te brengen aan den steller van dien brief. De inspecteur komt in een klein burgerlijke straat, vindt de woning op de tweede ver dieping van een huis en wordt er ontvangen in een keurig ge meubelde voorkamer dik kleed op den vloer, eiken meubelen, lederen clubstoelen, 'n met rose zijde gevoerd witgelakt wiegje in den hoek. De bewoner beantwoordt de gestelde vragen. Is kantoorbe diende heelt géén acten of di ploma's is een maand geleden ontslagen zes maanden geleden gehuwd heeft, géén spaarduitje en ook geen familie die steunt of steunen kan. Er is geen cent in huis. In geen week warm voedsel gehad. Voor 't kind van morgen een beetje melk geleend van 'n buurvrouw. „Maar meneerzegt de be zoeker, "iemand met zulke meu belen en dan hulp vragen aan de gemeenschap 1" „Alles gekocht op afbetaling, meneer Alles, alles, ook 't bed, ook 't gerei in de keuken: Er is vijf maanden op betaald, een maand ten achter, 't Zal wel worden weggehaald" g en sLukloopen van huid en voeten,geneest men met De aardbeving te Padang- Pandjang. Van den gouverneur-generaal van Nederl.-Indië zijn op het Departement van Koloniën de volgende telegrafische berichten ontvangen nopens de ramp in de Padangsche bovenlanden. Het eerste telegram is aange boden te Buitenzorg en luidt „Resident gistereD van tournée Bovenlanden terug, seint Padang Pandjang zoo goed als geheel verwoestalle steenen gebouwen geheel ot gedeeltelijk ingestort en meeste houten gebouwen uit verband gerukt en onbewoon baar. Daar opruimingswerk zeer langzaam vordert en meeste lijken onder puinboopen bedol ven zjjn, kan juiste aantal dooden nog niet worden opgegeven. Echter vermoedelijk tusschen 100 en 200. Eén Europeaan, militair assist, apotheker Smith gedood. Behoudens militair kampement dat ook heeft geleden, alle gouvernementsgebouwen geheel of gedeeltelijk vernield. Ook militaire woningen buiten kam pement. Weg Aneikloof belang rijk beschadigd en versperd, waardoor eenige maanden ver keersstremming. Beschadiging spoorbaan niet ernstigtreinen loop Padang-Padangpandjangkan binnen eenige dagen hervat. Treinverkeer Solok-Sawah Loento heelt plaats met overstappen. Auto-communicatie Padangpand- jang— Fort de Koek via zijweg, gewonden langs deze route naar hospitaal Fort de Koek vervoerd. Langs denzelfden weg geschiedt aanvoer levensmiddelen. Van assistent resident Solok bericht ontvangen, dat meeste steenen winkels Passar Solok verwoest met 13 dooden en 8 gewonden. Van gouvernements steenen gebouwen muren gescheurd. Assistent-resident van Sawah Loento seinde geen ernstige beschadigingen meeste ruinage binnenlandsch bestuurskantoor en woningen assistent resident, onderwijzer en onderwpzeres. Geen persoonlijke ongelukken, in mijoen niets bijzonders. Te Fort van der Capelle verschil lende beschadigingen, ook buiten hoofdplaats. Gevangenis inge stort. Voor zoover bekend eDkele dooden. Te Fort de Koek en omgeving schade toegebracht aan steenen woningen, waarvaD verschillende ingestort; aantal dooden Agam 34 en verschillende gewondeu. Enkele andere res sorten melden materieele schade. In Korintje werden slechts lichte schokken waargenomen. Behalve voornoemde Smith geen Europe anen verongelukt. Ik zal nader seinen ot Europeanen gevonden zijn". Het laatste telegram, aange boden te Bandoeng, luidt „Resident seint nader tot dus ver niets vernomen betreffende ernstige ongelukken aan andere Europeanen overkomen. Totaal aantal dooden Soloksche 33 en ernstige gewonden 3 Materieele schade ramp nog niet te schatten, doch zal minstens een paar millioen beloopen". (get.) Fock. Een later ontvangen telegram meldt, dat het aantal dooden tot dusverre 198 bedraagt, waar onder de reeds gemelde Euro peaan. 70,000 menscben iu Padang Pandjang zijn vrjjwel alles kwijt. Millioenen zijn noodig. 't Be stuur doet zooveel mogelijk voor hulpverleening en heeft de levensmiddelen-distributie ge regeld. Oproep om stenn. Door het Bestuur van den Kon- Nat. Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje-Kruis" wordt een oproep gedaan in de bladen om steun voor de noodlijdende be volking, waarin we o.a. het vol gende lezen Daar, waar nog kort geleden een warme belangstelling en milde offervaardigheid getoond werd voor de slachtoffers der rampen, die Nederland teisterden, is men nu onder den diepen in druk van wat in en om Padang gebeurde. Geweldige natuurkrachten bren gen van tijd tot tijd door een plotselinge uitbarsting verderf en ongeluk, waar nog kort te voren bloeiende schoonheid en geluk heerschten. Groote gedeelten van stad en land zijn door aard bevingen ingezakt, gebouwen en huizen ingestort, levens vernie tigd, vele kinderen beroofd van den steun van vader en moeder. De ondervinding bij vroegere soortgelijke rampen heeft geleerd, dat hier omvangrijke maar vooral snelle hulp noodig is. De schade zal eenige millioe nen groot zijn. De ramp is te zwaar, de schade te groot dan dat Indië alleen bij machte zou zijn, om de noodige gelden bijeen te brengen. De hechte banden, die Indië met het moederland verbinden en die telkens tot uiting komen, indien een van beide de hulp van den ander behoeft, (uit Indië zond men destijds f 300.000 voor de slachtoffers van den Water snood in het moederland) laten ons vol vertrouwen een beroep doen op de offervaardigheid van onze landgenooten. Moge Nederland wederom toonen, dat het medegevoelt met onze landgenooten ginds en met de inlandsche bewoners, wier belangen aan onze goede zorgen zijn toevertrouwd. Allerwege storm en over- stroonrngen. fn het Reuzeugebergte hadden meerdere wolkbreuken plaats, welke groote overstroomingen veroorzaakten en huizen en brug gen wegrukten. Te Hermsdort verdronken vijt personen. Het spoorwegverkeer is gedeeltelijk gestoord. Uit Servië worden eveneens zware enweders gemeld, waarbij, volgens de bladen, meer dan hon derd personen zouden zjjn gedood waaronder vijftig door den blik sem. Volgens een bericht uit San tiago zijn sedert drie dagen de verbindingen met de overige dee- len van Chili tengevolge van den sterken regenval verbroken. Het spoorwegverkeer ia door over- sirooming stil gelegd. Te Valpa raiso had de in aanbouw zijnde haven veel te lijden. De totale schade wordt op 20 millioen peos geschat. Bjj Buenos-Aires liepen op de Parana in den dichten nevel twee met treinen beladen veerbooten op elkander, die beide zonken. Alle personen zijn gered. Volgens telegrammen uit Mexi- co-City wordt de toestand in het land kritiek geacht wegens de regens en overstroomiugen. Voor namelijk de omgeving der stad Leon is zwaar geteisterd, doch ook van elders komen verontrus tende berichten. In het Centrum des lands de zoogeuaamde „graan schuur van Mexico", is de ge- heele oogst vernield. De spoorwegverbindingen zijn grootendeels verbroken, bruggen werden vernield, terwijl de tele- graailijnen voor het meerendeel buiten werking zijn gesteld. Hevige stormen hebben gewoed boven vele gedeelten van Frank rijk. De schade is zeer groot. Vooral in de omgeving van Pon- toise. Een groot gebied is over stroomd. De verbindingen zijn daar afgebroken. Troepen zijn ter assistentie vertrokken. De Petit Parisien schat de scbade alleen in bet arrondissement Ecouen op 10 millioen irank. Botsing in de lucht. Twee Fransche militaire vlieg tuigen zijn op 1200 M. hoogte op elkaar gebotst. Het eene werd totaal vernield, het andere stortte brandend neer. Alle in zittenden van beide vliegtuigen kwamen om. Ramp met een motorboot. Bij Mannerbach op de Bodensee is een motorboot lek gestooten en gezonken. Zes personen ver dronken vier werden gered. Van 1 31 Mei 1926. KOEWACHT. Huwelijks-voltrek kingen. 5. Cornelis Johannes de Hoog (van Amsterdam). 29 j., weduwn. en Maria Louize Mathilde üeerards, 29 j., jd. Eduardus Leonardus Sturtewagen, 23 j-, jm. en Alberta Maria van Laere, 21 j, jd. 6. Aloijsius van Hove, 26 j., jm. en Anna Coleta van Vooren, 23 j., jd. Petrus Ingheis, 24 jjm. en Anna Mai-garetha de Clercq (van Axel), 24 j., jd. 12. Leonardus Antonius van Hoe- cke (van Zuiddorpe), 28 j jm. en Josephina Maria Leonia Vermeire, 21 j., jd. Jan Baptist van Vlierberghe (van Zuiddorpe), 26 j., jm. eti Anna Virgenie van Waesberghe, 22 j., jd. Floribertus Seraphins Matthijs, 30 j jm. en Maria Leontina de Smet, 23 j., jd. Honoré Marie Matthijs, 25 j., jm. en Clemence Camilla Raes, 21 j., jd. 20. Florimondus Herman, 26 j., jm. en Leontina Maria van Grimberghe, 26 j. jd. Geboorten. 1Hilda Josephina Paulina, d. van Theodorus Gijsel en Maria Joanna Aerens. 5. Elsa Anastatia, d. van Bernardus Anthonius Ceelaert en Augusta Maria Verschuren. 8. Albertus Joannes, z. van Bertha Louise van Rumste. 10. Jeanette Anna Maria, d. van Petrusde Block en Josephina Louisa Hamerlinck. 11. Lucien Alfons, z. van Alphonsus De Vos en Maria Sophia van der Vloet. 12. Omèr Arthur, z. van Emicl Joseph Steenaert en Alize Eliza Maria Coppejans. 14. Gerardus Theo dorus Maria, d. van René Caesar Ha merlinck en Margareta Paulina Gijsel. 18. Hilda Maria, d. van Theophitl Adolph Temmerman en Celestina Pru- dentia De Caluwe. Antonius Alphonsus Maria, z, van Theophiel Joseph Mis- seghers en Madelena Stephanie van Rattlngen, trm* Maria, d. van Theophiel Emerij Matthijs en Louisa F tneisea Seghers. 19. Alice Maria, d van Leo nardus Borgt en Emelie van Gassen. 26. Cornelis, z. van Jan Cornelis den Hamer en Maria de Feijter. Overlijden 1. André Johanna Weze- poel, 4 m., z. van Hubertus en Augusta Maria van Waesberghe. 12. Maritius Dominicus van Goeije, 3 m., z. van Camiel Theophiel en Irma Josephina Matthijs. 22. Maria Theresia Fidelia de Schepper, 2 j., d. van Florimond Joseph en Magdaiena Verstraetcn. BOSCHKAPELLE Huwelijks-vol trekkingen. 19. jacobus var. Hoove, 29 j jm. en Maria de Klerk, 24 j., jd. 27. Hypolitus Antonius Mattens, 31 j., jm. en Valentina Apolonia Maria Kox, 26 j„ jd. Geboorten. 8. Bertha Louisa Rosalia, d. van Eduardus Jacobus Heijens en Ludovica Maria W; rrens. 11Anthonius Aloijsius, z. van Alouisius Bun en Anna Maria Ncve. 13. Joeph, z van Jan Francies van Schuren en Rosalia Spon- selee. 24. Maria Josepha, d. van Jozef Crombeen en Maria Louisa Hoefijzers. Overlijden. 6. Appolonia Stobbelaar, 83 j., wed. van Donatus de Smet. 27. Louisa dc Vree, 63 j., echtg. van Jan Francies Herman. Marktberichten AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 15,— a f 16,50. Rogge f 10 a 10,50 Wintergerstf a f Zoinergerst f a f Haver f 11,— a f 12,— Erwten f 14,— a f 16,—. Paarden- boonen f af-,—. Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f a f—Lijn zaad f 13,— af 14, Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f7,— a f8, Qebookt Vlas f 10,— af 12,—. Gezwingeld Vlas f 0,60 a f0,70. Aardappels f4,75 a f5,Stroo f 17,— a f 18,—Koolzaad faf— Boter f 1,50 a f 1,60 Eieren f 0,04 a f 0,04'/,. HULST, 5 Juli. Graanmarkt. Tarwe f 16,— a f 18.—. Rogge flO,a f 10,50. Wintergerst f 10, a f 10.50. Zomergerst f 10,a f 10,50. Haver f 11,a f 12, Erwten f 14,— af 15,—.Paarden- boonen f a f Duiven- boonen f 14,— a f Witte- boonen f af—,—. Bruine- boonen f—,- af—.—. Lijnzaad f a f Aardappels f 0, a f0,—Koolzaad f-— a f Boter f 1,40 a f 1,50 per K G. Eieren 26 stuks f 1,17. Slachtvee 0, verkocht 0. Varkens 37, ver kocht 23. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 26500. f4.526 per 100 stuks. Wisselkoersen. Brussel 6,296. Parijs 6,67 Londen 12,111/,» New-York 2,49 Kerkstraat. Adres Bureau van dit blad. fëieuwe voorraad (Zeer frissclie dranken). in verschillende soorten. (Groote en kleine flesschen). Aanbevelend, Kerkstraat. N.B. Wordt zonder prijsverhoo- ging bij bestelling van iedere hoeveelheid thuisbezorgd. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Me vrouw VAN DER MOER in het Hotel van den heer de Vrieze te Ter Neuzen, Markt, op Vrijdag den 9 Juli 1926, des namiddags V/2 unr, verkoo- pen alsKasten (eikenhouten en geschilderde) waaronder lo- kefkasten, 3 lessenaars met veel bergruimte, tafels, stoe len, electrische en petroleum lampen, kachels (waaronder Junker und Ruh), petroleum kachel, copieerpers, inktstel- len, papiermanden, schapiro- grapii, boekenrek, barometer. buffet, linnenkast, kleine kast, waschtafel en nachtkastje, alles mahoniehout, spiegels, eikenhouten schrijftafeltje,op vouwbare ligstoel met kus sens, kachels, kachelemmers, brandkast, mangel, platen in lijst, tafels, stoeien, ladders, trappen, vloerkleedjes, tuin stoelen en tafeltje, kleine badkuipen, kinderstoelen, 2 ijzeren ledikanten, wasch- tóbben, pendules, hangklok ken, aardewerk, filter, systeem pasteur met 5 bougies, 2 droogtrommels voor sigaren, emmers, ketels, enz. De goederen zijn te bezichtigen op den dag der verkooping van 's morgens 9 tot 12 uur. Brandkast en mangel ten huize van Mevrouw Van der Moer. Betaling contant. Bereid uit zes verschillende vruchten en soiker. Op elke flesch een glas en 12 rietjes cadeau. re ra «-»• tf. 5* sq rt cu Noordetraat JB oG. rt 'ji co CC

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3