Hoofdpijn Rechtszaken Landbouw. Gemengd Nieuws. Het vermogen van deze vrouw had hij na zijn ontslag al spoe dig op de beurs verspeculeerd. Waarvan hij sindsdien geleefd heeft staat niet vast. Het huwe lijk was zeer gelukkig en me vrouw Uirich wist niet, dat haar nian zich in financieele moeilijk heden bevond. Woensdagavond, toen zij van een wandeling terug keerde, werd zij in haar woning opgewacht door een agent van politie, die haar in kennis stelde met de arrestatie van haar man. Zij kreeg een zenuwtoeval en is sindsdien volkomen blind. Tom Vrijdagochtend opnieuw agenten in de woning versche nen, wilde de 12-jarige zoon van de vrouw uit haar eerste huwe lijk van schaamte uit het raam springen. Hij werd echter bij tijds door de agenten tegenge houden. Crematieverbod in België. Uit Brussel wordt gemeld, dat de afdeelingen der Belgische Kamer een voorstel tot toelating van crematie, welke tot dusver verboden was, met 48 tegen 44 stemmen hebben verworpen. AXEL, 6 Juli 1926. Zondag overleed in den heer H Klaassen alhier de oudste in gezetene onzer gemeente, in den ouderdom van 92 jaar en 4 maan den. Gisteren slaagde te Utrecht voor het le deel candidaats- examen geneeskunde onze stad- genoote mej. P. L. Bom. Ingezonden Mededeelingen SVGjnhardt's Laxeerta bietten regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Tuinbouw. In de laatste tijden wordt meer en meer de aandacht gevestigd op den tuinbouw en hoort men zelfs beweren, dat in tuinbouw een aanvulling zou kunnen wor den gevonden voor wat de land bouw te weinig opbrengt. Ge klaagd wordt, dat de landbouw niet meer winstgevend, ja zelfs soms niet loonend is en daarom wordt naar ander terrein gezocht. In deze streek zijn het de heeren Ramondt en Kerckhaert van Westdorpe, die in deze richting propaganda maken en op een tuinbouw- of veilingsvereeniging aansturen. Dhr. Ramondt had alzoo jl. Zaterdag in „het Gulden Vlies" alhier een vergadering belegd, waar hij een inleidend woord sprak en vervolgens liet optreden de heer S. A. de Visser van Kruiningen. Ook deze wees erop, dat de landbouw de boeren eenigszins in den steek laat en dus bij het verloopen van het tij de bakens moeten worden verzet, wil men niet stranden, Spr. wees op Zuid-Beveland, dat als landbouwstreek op het oogenblik floreert, dank zij de teelt van zacht fruit, die daarop groote schaal gevonden wordt. Spr. ried aan dat voorbeeld te volgen. Vooral bij het tegenwoor dige onderwijs in lar.d- en tuin- bouwcursussen is het bezwaar om zijn bedrijf om te zetten niet zoo groot meer, ofschoon de praktijk moet voorgaan, wat z.i. hoofdzaak is, want er is onnoe melijk veel werk en ondervinding noodig voor een goed tuinbouw bedrijf. Spr. wees ook op het noodzakelijke van één neutrale sterke vereeniging voor den tuin bouw, want daarin zit de kracht van een goede veiling. Partij of godsdienst komt volgens zijn meening niet bij het bedrijf te pas, want een koopman komt voor de waar en vraagt niet naar de kleur van den eigenaar, maar wel of deze vertrouwd en eerlijk is. Wanneer dan zoo'n vereeniging kon worden opgericht, was eerst van al noodig een veilingsgebouw, dat hij het beste achtte te plaatsen de Schelde, ofschoon in Axel als centrum het best de vereeniging ware te vestigen. Iemand die aan tuinbouw be gint heeft zich èen vast doel voor oogen te stellen, nl. of hij gaat in de richting van hard fruit of zacht fruit en van deze laatste struiken of lage planten, teneinde daarnaar zijn bedrijf en zijn land in te richten, m. a. w. appels, peren, kersen bessen, aarpbeien, enz. Spr. zelf had het altijd gezocht in roode aal bessen en had er goed aan ver diend. Zoo verkocht spr. van 5 H.A. land 86000 K.G bessen voor 7 ct. per K.G. Uitvoerig besprak de heer de Visser de onkosten als bemesting, beplanting, arbeidsloonen, d e vele zijn, maar toch goed uit Je opbrengsten bestreden woiden. Spr. ried niet aan dat een land bouwer zijn bedrijf direct geheel in tuinbouw omzette, maar ge leidelijk. Het best was, dat een flinke vereeniging landbouwers ieder een paar gemet aan tuin bouw wijdde en dan met de vruchten naar de veiling. De prijzen zijn volgens zijn berekening goed loonend, terwijl ook voor de werkverschaffing de tuinbouw een dankbare bron is Aan de hand van cijfers toonde spr. aan, dat een opbrengst van f450 per gemet goed mogelijk is, wat in den landbouw niet meer voor komt, zelfs niet met vlas of bieten. Op aandrang van spr. stelden verschillende aanwezigen vragen, die afdoend werden beantwoord. Na de lezing spoorde dhr. Ramondt aan om de gegeven wenken ter harte te nemen en ter overtuiging een kijkje te gaan nemen in de plantage van den heer De Visser, die door energie en wilskracht van slager een der grootste tuinbouwers van Zeeland is geworden. Woensdagmiddag had een dochtertje van de wed. A. te Hulst, het ongeluk juist waar de stoomtram de doorsnijding in den wal inrijdt, voor de locomo tief te vallen. De machinist, die uit alle macht remde, kon nog juist verhinderen, dat het meisje vermorzeld werd. Met eenige verwondingen 2an het hoofd, handen en beenen, kwam het kind er nu af. - De gemeenteraad van West dorpe heeft de vorige week behandeld het ontwerp grens wijziging met Sas van Gent. De z.g. „dybbele Raad" heeft het voorstel van Ged. Staten voor Westdorpe onaannemelijk ge noemd. Ook in deze raadsvergadering werd het ontwerp algemeen be streden, daar het de toekomst der gemeente nekt, terwijl de voorgestelde compensatie abso luut onvoldoende is. De voorzitter resumeerde uit de gehouden besprekingen, dat in het aan Ged. Staten in te zenden rapport de volgende punten naar voren zullen moeten komen le. dat men zich met het wetsontwerp niet kan vereenigen 2e. dat prijs wordt gesteld op ongewijzigde handhaving der grenzen 3e. indien Ged. Staten beslist aan grenswijziging vasthouden, zou de oplossing gezocht moeten worden in een gemeenschappe lijke regeling tusschen de beide gemeenten 4e. wenschen Ged. Staten ook hierop niet in te gaan, dan zou opnieuw de kwestie in studie genomen moeten worden, daar momenteel tusschen Ged. Staten en de gemeente Westdorpe een hemelsbreed meeningsverschil terzake grenswijziging blijkt te bestaan. De voorzitter zal op audiëntie gaan bij den Commissaris der Koningin en Ged. Staten en zoo noodig bij den Minister. Zondagavond ging een 18- jarige jongeling, zekere S. uit Aardenburg, aan het strand te Cadzand een bad nemen. Waar schijnlijk niet bekend met het gevaar dat men heeft, als men bij afgaand water gaat zwemmen, is de jongen door de zuiging meegetrokken en jammerlijk ver dronken. Door schipper Jacobs van Breskens is op de W. Schelde drijvende gevonden een in reeds verregaanden staat van ontbin ding verkeerend lijk. Uit de pa pieren bleek dat het een varens gezel was van Deensche natio naliteit, genaamd Wiggers. Het is op de algemeene begraafplaats te Breskens ter aarde besteld. Aan de Prov. Staten van Zeeland is door den Centr. Bond van Transportarbeiders wederom een adres gericht betreffende verbetering der positie'van het personeel van den Prov. Stoom- bootdienst op de 0-. en Wester- schelde. Zij merken daarin op dat wel gezocht is naar wij ziging der diensten, doch dat, behoudens een enkel geval, geen verbetering is verkregen dat zij van oordeel blijven, dat de beste oplossing zou zijn, in voering van een regeling, zooals door hen als bijlage tot hun vorig adres ingediend, waarop de dienst van het personeel was geregeld op de basis van drie dagen arbeid en één dag vrij dat het personeel voorts het verlangen heeft, dat voor het verrichten van extra werk een vergoedingsregeling vastgesteld zal worden; dat dringend wordt verzocht om een rechtspositieregeling te ontwerpen en vast te stellen dat zij met genoegen hebben geconstateerd, dat overleg over kleine zaken en klachten van het personeel thans rechtstreeks met den heer Directeur worden be handeld en afgedaan dat zij vertrouwen, dat op dezen weg, die ongetwijfeld kan leiden tot grootere bevrediging zal worden voortgegaan en kleine aangelegenheden, als bijvoorbeeld thans gewenschte soepeler ver strekking van vrijkaarten, rechts- streeks met de Directie kunnen worden behandeld en afgewikkeld. Een Memorie van Toel. ver gezelt dit adres. Naar het hospitaal te Heer len is zwaar gewond overge bracht en later overleden de 69-jarige A. C., uit Voerendaal, die Vrijdagavond, toen twee auto's aldaar tegen elkander bot sten, onder een der wagens ge raakte.. Verpletterd. Door het breken van een ket- tingschalm viel Vrijdagnacht bij het lossen van steenkool uit een schip te Rotterdam, een knijper van 10 M. hoogte op den 46- jarigen werkman P. L. v. A., die verpletterd werd. bedaart spoedig door gebruik vaneen paar Mfjnhardt's Hoofdpyntabletten Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het autobus-ongeluk opTholen. Het gerechtshof te 's Hertogen bosch deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den chauffeur L. van V. uit Stavenisse, die door de Bredasche rechtbank in ver band met het autobus-ongeluk aan het Thoolsche veer op 29 December was veroordeeld tot 4 m. gev.straf. Het Hof heeft den beklaagde vrijgesproken. M. Crt. Zoo nu en dan hoort men, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen op een of andere plaats het mond en klauwzeer is uitgebroken en ook onder onze gemeente zien we waarschuwingsborden staan, waarop „besmet terrein". De tentoonstelling is dunkt ons r.og aan een groot gevaar ontsnapt, want als wegens die ziekte het rundvee had moeten thuis blijven, had dit voor een belangrijk deel afbreuk aan de tentoonstelling gedaan waar nu die zending een der mooiste af deelingen vormde. Bij het Zaterdag aan de Rijkskweekschool te Oostburg gehouden eindexamen zijn o. a. geslaagd mej. G. M. J. Kaan en de heeren H. J. M. Kwaak en in Terneuzen, met het oog op H. J. de Jonge te Terneuzen Aanrtyding. Op den Rotterdamschen weg onder Delft zijn Zaterdagmiddag twee meisjes woonachtig te Rot terdam, door een auto aangere den. De fietsen werden vernield n een van de meisjes is in be- wusteloozen toestand met de auto naar Rotterdam verroerd. Men meldt uit Rotterdam Bij een huiselijken twist tus schen den 15-jarigen G. K. en en diens 19-jarigen broeder A. K, maakte de jongste zich over een kleinigheid zoo driftig, dat hij een scherp mes, dat toevallig op tafel lag, greep, en daarmee zijn ouderen broeder in den buik stak. In zeer ernstigen toestand werd A. K. naar het ziekenhuis vervoerd. Een driftkop. Zondag had te Amsterdam een vechtpartij plaats, waarbij een man die de ruziemakers tot kalm te wilde brengen met een dolk mes in de borst gestoken werd, waardoor hem een ernstige bloe dende verwonding is toegebracht. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer in het Ziekenhuis ter verpleging opgenomen. De ver dachte, die reeds op het poliitie- bureau is ingesloten, staat in de buurt als een vechtersbaas be kend. Toen bij in den namiddag met sijn auto in de Rapenbur gerstraat kwam, begon bij zon der eenige feitelijke reden ruzie te maken met de bewoners van genoemd hetje. De kalmeerende woorden van den man, die later gestoken werd, hadden een tegen overgestelde uitwerking op den driftkop, die zijn dolkmes greep en zijn slachtoffer te lijf ging. De verdachte is ter beschikking van de justitie gesteld. Te Schiermonnikoog is uit zee aangespoeld een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk. Alle kleedingstukken ont braken behalve de schoenen. Nabij de Hollandsche Rading te Maartensdijk (Utr.) werd Za terdagmiddag een wielrydende 9-jarige knaap door een autobus overreden. De jongen kwam on der de wielen terecht. Met een gapende wonde aan het hoofd werd hij opgenomen en in zor- gelyken toestand in een naburig hotel binnengebracht. Zaterdagmiddag zijn twee meisjes van 7 en 9 jaar van den arbeider H. M. te Oosterzee spe lenderwijs te water geraakt en verdronken. Door den broodbakker A. S. aan den AmBtelveenschen weg te Am8telvenn, waar dezer dagen door middel van inbraak een bedrag ad f 7600 werd ge stolen, is een bedrag van l 700 beschikbaar gesteld voordeugene die zoodanige aanwijzingen weet te geven dat de dader of de daders worden gearresteerd en gemeld bedrag weer geheel in net bezit van den bestolene komt. Bij veroordeeling van den dader of daders en terug ontvangst van V, van genoemde som, wordt dezelfde premie uit gekeerd. Bij terugbetaling van minder dan bet totaal 10 pet. van het terug ontvaDgene. Verstrooid op de bears. Zondagavond deed een dia manthandelaar op het politie bureau J. D. Meyerplein te Am sterdam aangifte, dat uit zyn safe op de Beurs voor den Dia manthandel een portefeuille werd vermist. Hij had er Za terdag nog drie portefeuilles in gezien een portefeuille, waar mede hij dagelyks handelde, benevens twee, waarvan f 6000 aan diamant benevens f 1000 aan geld inhield. Deze porte feuille was verdwenen. Toen men hem er op wees, dat het zeer onwaarschijnlijk was, dat de sate door een onbevoegde geopend was, gaf de bandelaar toe, dat hij de portefeuille mis schien op een tafeltje in de beurs bad achtergelaten. De kassier die twee ton stal. De „Locomotief" meldt, dat de hoofdkassier van de Yokoha ma Speciebank Ltd., Tan Ing Sik, die f 200.000 verduisterde en zich bij de politie aanmeldde met slechts f25 in zijn bezit, speelschulden had tot een bedrag van 170 000. Een tragische kindermoord. Aan den overkant van het IJ, in de Berberisstraat te Am sterdam, heeft een vrouw, ver moedelijk in een vlaag van waanzin, haar 4-jarig kind ge worgd. Zij deed daarna een mislukte poging tot zelfmoord. Een veilingsgebouw In Drenthe Vrijdag werd te Nieuw-Am- sterdam het eerste veilings gebouw in de venen van Z.O. Drenthe geopend. De voorzitter, de heer O. Nor- bris releveerde de geschiedenis van den tuinbouw in Z. O. Drenthe. De verepDigicg telt momenteel 600 leden. Het ver- eenigingsgebouw is lot stand ge komen met den steun van de regeering, die hiervoor een som vaD 10.000 gulden beschikbaar heeft gesteld. Daarna hield de Commissaris der Koningin in Drenthe eea rede. Spr. noemde het een gewich tig oogenblik nu de dalgronden zullen toonen, producten te kunnen leveren, die met de beste uit de tuinbouwcentra kunnen wedijveren. Spr. hoopte dat deze vereeniging er toe zal medewerken, dat de nood in ZO Drenthe langzamerhand zal verminderen. 7000 paar schoenen geschonken. Een schoenenmagazijn te Am sterdam heeft 7000 paar gedra gen (doch gerepareerde) schoe nen beschikbaar gesteld voor de instellingen voor maatschappelijk hulpbetoon te Amsterdam. Het bestuur van den Armen raad zal zich met de distributie belasteD. Roekeloos. Zaterdagavond kwam de 21- jarige J. H. met zijn motor over de Kruiskade te Rotterdam. Daar ontmoette hij een vriend, den 20- jarigen J. v. d. L. Bij wijze van grap reed H. met zijn motor op zijn vriend toe. H. dacht dat v. d. L. en deze, dat H. op hel laat ste moment wel zou uitwijken. Het gevolg was, dat v. d. L. door den motor tegen den grond werd geslingerd en inwendige kneu zingen bekwam. Zaterdagavond waren twee chauffeurs in hun vrijen tijd in zee gaan zwemmen te Loosduinen. Ze kwamen echter te dicht bij een der „hoofden" en raakten in de zuiging. Met uiterste krachts inspanning gelukte het den een er door te zwemmen en het strand te bereiken. Den anderen begaven echter de krachten en deze ver dronk. Spoedig wist men den drenkeling te krijgen en op het strand te brengen, doch alle po gingen om de levensgeesten op te wekken, faalden. - Bij een familie te Bussum was een Duitsche dienstbode in betrekking, die voorgaf en ook den indruk maakte, van zeer goede familie te zijn. Verleden week kreeg ze een telegram uit Duitschland, vermeldende, dat haar zuster zich in den Rijn verdronken had. Zij kreeg van mevr. verlof, naar huis te gaan en daar zij be weerde, dat in Rijnland lila rouw»

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 2