Alg. Zangver. „Orelio". Propaganda-Vergadariag de bekende Scboolkous. HuismetSchuur lUUNSTEiibiHir bjj Dekker-Vermeulen, bet Depót Tan Palthe lil lip Geeft Piano- ea Orgellessen 1. ijasus, en Erf Buitenland. Burgerlijke Stand. Advertentiëu. Bekendmaking. GEVONDEN Nieuwe Leden ONTVANGEN C. de Feijter- de Hullu. Openbare Verkooping. Zie de Etalage in Mag. Transvaal HI m voor inmaakpotten. J. C. VINK, verpachten voor één jaar: De aan den Staat der Neder landen ioebehoorende gronden Openbare Verkooping. De volgende vruchten te velde Plm. 18 in. 44 A. 58 c.A. Rogge Plm. 9 m. 44 A. 56 c.A. Haver, en plm. 3V» m. 44. A. 56 c.A. Aardappels. WESTKOLKSTRAAT 14 - TERNEUZEN. Grondig onderricht. - Billijk tarief. Ontvangen een prachtig Kussen DEKKER-VERMEULEN. leveo van den Spaanschen Ko ning. Twee dagen vóór de aankomst van het Spaanscbe Koningspaar zijn twee bekende anarchisten gearresteerd, genaamd Ascaso en Duretti. Deze waren van plan een moordaanslag te plegen. Zij verkeerden in goed gezel schap en logeerden in een voor aanstaand hotel. Toen Ascaso gearresteerd werd, bood hij tegen stand en w lie schieten. Later legde hy een bekentenis at. Hij weigert zijn bondgenooten te verraden, doch de politie is van verschillende namen op de hoogte. Zij heeft de zaak geheim ge houden tot het vertrek van de Spaansche vorsten. Geweldige aardbeving te Padang. Een hevige vulkaanuitbarsting wordt gemeld. Wegens verbre king van de telegraafverbindin gen is het nog onmogelijk meer positieve berichten uit de boven landen te verkrijgen. De post- inspectie vroeg via den zeekabel aan Sibolga om inlichtingen en vernam, dat Fort-de-Kock er goed is afgekomen. Naar ver luidt heeft het Singkarakmeer aan den voet van den vulkaan Talang erg gespookt, waardoor het vermoeden is gerezen, dat de Talang de oorzaak is van de beving. Het autoverkeer Padang Pandjang is niet mogelyk via de Anei-kloof. Verschillende plaatsen zijn weggescheurd door aardstortingen. In den Soebang- pas zijn eveneens aardstortingen geconstateerd. Iu den loop van den avond werden voortdurend lichte schokken gevoeld. De weg Padang Pandjang-Fort-de-Kock is onberijdbaar. De spoorbaar eveneens. De telegraafpalen zyn omgevallen. Een Chinees is uit Padang Pandjang gezonden, om hulp te halen. En vertelde, dat Padang Pandjang grootendeels is ver woest. Het station, het postkan toor, de normaalschool, de apo theek en een groot deel van het Chineesche kamp zijn ingestort. De apotheker is gedood. Er is gebrek aan verbandmiddelen. De Chinees kwam met de groot ste moeite naar PadaDg door de Anei-kloof, waar de weg en de spoorbaan vernield zyn. De laatste zware aardschok om hall- twee was oorzaak van de ver nieling. Volgens geruchten zijn Kota Anoe Tjoepa, Kanari en Solok aan den voet van den TalaDg totaal verwoest. Te Fort-de-Kock zjjn door de zware aardbeving verscheidene toko's ingestort. Er is één doode en twee personen zijn gewond. Te Soengei Boeloe ziju zeven tien dooden. Te Padang Pandjang zijn byua alle gebouwen ingestort, terwijl er meer dan honderd dooden zijr, waaronder ook Europeanen, en vele gewonden. De adjudant apotheker Schmidt voelde den schok en ging een kamer binnen om een kind te redden. Bij het terugkeereu werd hy gedood onder 'n vallenden muur. Het kind en de moeder zyn op het nippertje ontkomen Te Solok, waar eveneens veel verwoest is, zijn vijftien dooden Belletjes te Yperen. Zondag hebben te Yperen rel lotjes plaats gehad bij de ont hulling van eeu monument voor de 160 in den oorlog gesneuvel den uit die stad. De Vereeniging vaD Oud-strij ders had den burgemeester ver zocht op bet stadhuis, naast de nationale vlag, de geel-zwarte, Vlaamsche, vlag uit te steken. De burgemeester weigerde dii, waarop de oud-stryders niet wilden deelnemen aan den op tocht en een tegen-demostratie hielden. De Passenquestle. Teneinde het reisverkeer met het buitenland te vergemakke lijken heeft de Duitsche regee ring beiloten den geldigheids duur der passen van twee tot vyt jaar te verlengen, Een Duitsch dienstmeisje van 20 jaar, te Amsterdam in betrekking, wilde niettegenstaan de zij gewaarschuwd was, vorige week heur haar met benzine wasschen. Tijdens het wasschen vloog de benzine in brand. Ern stig verwond werd het meisje naar de Boerbaave kliniek ver voerd, waar zij aan da bekomen verwondingen is overleden. Zeven soldaten door den blik sem gedood. Het in vele deelen van Duitsch- land nog steeds regenachtige we der heett bet gevaar voor watera- nood doen toenemen. Aan de minden- en beneden-Elbe zijn iD de provincies Saksen en Bran denburg de landerijen door dijk breuken mijlenver overstroomt, en de geheele oogBt veeal ver nietigd- Alleen in het district Prignitz wordt de schade op 30 millioen mark geschat. Bij Neusalz aan den Oder zijü Rijkswoersoldaten der ordon- nans-aldeeling door den bliksem gedood. Wolff seint aan de „Msb." uit Belgrado d.d. Dinsdag Een auto, waarin 20 personen zaten, is tengevolge van een onhandigheid van den chauffeur, op een van Cettinje naar Njo- youch leidende weg iu een af grond gestort. Tien personen kwamen om, de anderen werden gewond. Een griezelig verzoek. Een in groote armoede levende vrouw, die beweert weduwe te zijn van Bob Fitzsimraons, heeft aan de autoriteiten te Chicago vergunning gevraagd om zijn lichaam op te graven opdat zij zich in het bezit kan stellen van de diamanten, die in het kunst gebit van haar echtgenoot zijn aangebracht. De gemeenteraad zal op dit verzoek beslissen. Wielrtyders en tramverkeer. By het ryden ten opzichte van trams zijn de volgende punten in acht te temen 1. Langs een stilstaande tram uivt passeeren als er niet vol doende ruimte voor de iü- en uitstappende passagiers overblijft. 2. Een tram mag niet links worden ingehaald, als men daar door op de linkerhelft van den weg komt. 3. Tusschen (wee elkaar voor bijgaande trams doorglippen is hoogst gevaarlijk. Naar Canada. Jonge mannen met couragie, En met handen aan je lijf; Eet niet langer hier spinazie; Luister eens wat ik hier schrijf, 'k Hoor van werkeloosheid klagen En van lootien schandlijk laag Ook nog tal van andere plagen Trekken 't werkvolk naar om laag.— Jonge mannen! 'k wil U vragen. Weet ge dat er streken zijn, Waar geen werkman ooit zal klagen Waar de kost is heerlijk fijn Waar de boeren staan te snakken Naar 'n goede arbeidskracht Voor den werkman biefstuk bakken, 's Zondags met hem gaan op jacht. Jonge mannen met courage 1 Mogelijk dat ge er om lacht, Als ik zeg pak uw bagage Toont weer eens uw Zeeuwsche kracht Gaat de Oceaan eens over, Daar is werk en brood en geld Blijft niet langer hier een sloover, Die maar weinig wordt geteld. Gaat eens naar de overzijde, Waar de velden liggen braak, En het hert en buffel weiden Daar wacht U een grootsche taak. Minstens honderdduizend handen Komen ze daar nog te kort. is 'tniet om te watertanden? Pak uw bullen op I en vort11 Jonge mannen met courage En met handen kloek en sterk, Toont U eens 'n personaadje Van het ronde Zeeuwsche merk. Houdt toch op met kankeren, klagen Blijft niet langer Paria, Die vergeefs om werk loopt vrager, Op 1 vooruit, naar Canada Aldus schip ONKEL WANNUS in „Zelandia". De Canadeesche regeering is afgetreden. De premier deelde in het Lagerhuis mede, dat de regee ring was afgetreden, omdat de gouverneur-generaal geweigerd had zijn raad te aanvaarden om het parlement te ontbinden, Het aantal immigpaDten, dat in Af: ril in Canada is ingekomen bedraagt 17.493 tegen 10.984 in April 1925. Uit Groot-Britannie kwamen 7897 uit de Ver. Staten 2007, uit andere landen 7589. Een ernstige aardbeving tei sterde de Grieksche eilanden. Ook in Italië, Egypte en Malakka werden aardschokken gevoeld. De Zomeruittocbt uit Amerika naar Europa heeft verleden week een climax bereikt met het ver trek van twaalf transatlantische pas«agiersscbepsD, die geheel vol waren en meer dan twaalf duizend passagiers vervoerden. Caillaux zou voor de stabili satie van den franc van plan zyn nieuwe onderhandelingen met Amerika te beginnen, om credieten te verkrijgen. In Amerika schijnt men echter op de eerste plaats de ratificatie der schulden overeenkomst te wenschen. Er zijn 60 menscheD gedood en 300 gewond bij het instorteu vau een kerk tengevolge var, het hooge water in Roemenië. De commissaris-generaal voor Oostenrijk, mr. Zimmerman, is door den bondspresident van dat land ten afscheid ontvangen en met het groote gouden eereteeken der republiek begiftigd. Tevens ontving, mr. ZimmermaD he t portret van den president, voor zien van een eigenhandig onder schrift. Van 1 30 April 1926. HULST Huwelijks-voltrekkingen. 7. Jan Francies Bosschaert, 23 j., jm. en Leonia Coleta Blommaert. 2U j, jd. Mattheus Blommaert, 22 j., jm. en Catharina Bertina de Maagt, 20 j., jd. Augustinus de Bot, 22 j.jm. en Maria Petronella Blommaert, 18 jjd. 14. Emile Petrus Alexander Pieters, 20 j, jm. en Anna Maria Johanna van Gie- sen, 20 j., jd. 20. Alfred Joseph Zaman, 22 j., jm. en Celina Versluijs, 19 j-, jd. 21. Theodorus Johannes Crombeen, 23 j. jm. en Josephina Hendrika Blommaert, 21 j., jd. Geboorten. 3. Jeanne Leonie Rudolf, d. van Frederik Johan M. Meerschaert en Bertha M. de Bleijser. 17. Julius Andreas, z. van E. F. L. Willekens en Agnes M. Scheers. 26- Agnes Julias Maria, d. van Alouisius A. Josiassen en Maria A Rombout. 28. Florentinus, z. van Josef Th. Messagie en Rosalia M. Everaart. Overlijden. 10. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. gesl. van F. P. J- Rouleau en E. Nacgels. 19. Maria van Houdt, 54 j., d. van Adolf C. van Houdt en Apolonia de Bakker. Van 1 31 Mei 1926. HONTEN1SSE. Huwelijks- oltrek- kingen. 8. Aloijsius Pauwels, 36j., jm. en Dina de Dalie, 34 j., jd, Petrus Johannes Roctus, 35 j., jm. en Christina Louisa de Wilde, 34 j-, jd. Désiré Josephus Hoefeijzers, 23 j., jm. en Rosalia Fruijtier, 22 j., jd. 12. Eduardus Ludovicus de Moor, 25 j jm. en Regina Coleta Cappendijk, 28 j jd. 17. Petrus Augustinus d'Hont, 40 j-, jm. en Leonie van Arenthals, 43 j., wed. Geboorten. 3. Hilly, d. van P. Kiewiet en A. Stijfhoorn. 4- Eduard, z. van C. Stevens en A. C. Buijs. 8. René Alphons, z. van A. J. Kint en M. A. Dankaart. Maria Theresia, d. van E. Aarssen en R. Asseiman. 12. Annie Stephanie Paulina, d. van I. A. Meijs en A. M. Ferket. 18. Emery Johannes, z. van P. Th. Verdurmen en L. F. Goethals. 22. Leon, z. van Th. P.Sarnecl en E. C. van Laere. 29. Anny Maris, d- van C. L. van Kerkhoven en M. A. Danckaert. 30. Anna Maria, d. van P. F Pauwels en R. C- de Wilde. 31. Elza Calharina, d. van P. Tieleman en D. P. de Lavoir. Overlijden. 2. Johannes Franciscus Verdurmen, 1 d., z. van P. Verdurmen en R. Beck. 27. Theodorus Kegelaar, 82 j., z. van F. Kegelaar en A. C. Kroon. 28. Hendrika Rottier, 80 j., wel. var G. de Poorter. Cornells de Cock, 76 j, z. van A. de Cock en A. de Zeeuw, HOEK Huwelijks-voltrekkingen. 20 Martinus Absaton 't Gilde, 24 j., jm en Pieterneila Catharina de Blaeij, 23 jjd. 27. Jozias Haak, 24 j., jm. ei Ebrina Wilhelmina de Regt, 23 j., jd. Geboorten. 9. Helena Cornelia, d. vai Jan van Hoeve en Dina Tollenaar. Sara Jacomina, d. van Christiaan Jan Die- leman en Elizabeth Janna Meertens. Hendrik, z. van Marinus Nieuwenhuizt en Johanna de Kraay. 16. Cornelia, d van Frederik de Braal en Adrian; Buijze. 18. Jacobus Johannes, z. var Adam Moens en Cornelia Pieternell van Es. 25. Catharina Cornelia, d. va Cornelis Jacobus Naeije en Corneli -de Leeuw. Santina, d. van Willem Die- leman en Albertina Franciska Francken Ondergeteekenden betuigen hunnen har- heiyken dank aan het Rusthuis „Zorgvliet" met heel haar perso neel, voor de liefderijke behan deling van onzen Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, JAN HAMELINK, gedurende zijn leven en ook bij zijn overlijden betoond. Namens allen, KR. HAMELINK Sr. Neuzen-Spui, 1 Juli '26. 'Wisselkoersen. Brussel 6,69. Parijs 6,69 Londen 12,1 1V|. New York 2,49 Het Bestuur van den polder OUD EGLANTIERmaaktbekend dat eene vergadering van In gelanden zal worden gehouden op Maandag 12 Juli 1926. des namiddags 5 uur, in het Hotel Het Gulden Vlies" van den heer J. J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1925/1926 en de be grooting voor 1926/1927 met memorie tot toelichting, gedurende acht dagen vóór en na de vast stelling ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in af schrift verkrijgbaar zijn. Axel, 2 Juli 1926. Het Bestuur voornoemd, J. DEKKER Az., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv. Griffier. op het tentoonstellingsterrein een rijwielplaatje. Te bekomen tegen kosten dezes bij den Commandant der Kon. Marechaussee, alhier. kunnen zich bij den Directeur of Bestuursleden aanmelden tot 31 .JTJIjX a.s. voor tuinbouwcursus, zaad- en fruitteelt en rerecnigingsleven, te houden op ZATERDAG 3 JULI, in Hotel DE LOZANNE om 2 uur, nieuwe tijd. Als spreker treedt op de heer S. A. DE WISSER, van Kruiningen Alle belangstellenden worden verzocht aanwezig te zijn. J. RAMONDT. AR. KERCKHAERT. zeer lage prijzen. Aanbevelend, Axel. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. P. VERHELST en kind te Sluiskil, krachtens verleend rech terlijk bevel, in het café van DF. Krijger te Sluiskil, op VRIJDAG 23 JULI 1926 de namiddags 2V3 uur (zomer tijd) verkoopen Het laatst door verkoopster bewoonde te Neuzen, Sluiskil, kadaster sectie G no. 1205, groot 4 A. 38 c.A. Te aanvaarden1 Augustus 1926. Betalcp: bij de aanVJUrding AT Tl van iets, dat voor een ieder te pas komt waar ook gevestigd ■11IIIII! BESTE jUITVDEMj jSPDEDIEEj jjggp^ jtflEVBUi; i Boekhandel. De Ontvanger der Registratie en Domei nen te Hulst zal op Donderdag 8 Juli 1926, des voormiddags om 11 uur in het café VAN DE VEKE te Zaamslag publiek bty opbod In den Nieuwen polder in het Hellegat, in 9 perceelen. Pachtboekjes met kaart ver krijgbaar ten kantore van voor noemden Ontvanger tegen beta ling van f0.50 per stuk. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van CHR. L VAN DE VIJVER te Stekene op de vroeger door verkooper bewoonde hofstede te Overslag, Varempépolder, op WOENSDAG 14 JULI 1926 des namiddags 3 uur (zomertijd) verkoopen Alles verdeeld in koopen. Vergaderen op de hofstede. Betalen1 December 1926. ADK, B. HOLSTER MUZIEKONDERWIJZER ook te Axel en omgeving. een prachtige sorteering in de nieuwste dessins en klenrcn waarby geëtaleerd nit de band vervaardigd.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3