tl Bekendmaking. Tandarts KNOOP Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stuud. Bekendmakingen. Advertentiën. ZITDAG TE KOOP: Ziek en niet Ziek Moord te Spekholzerheide. Men meldt uit Heerlen Vrijdag omstreeks halt vier werd de vrouw van den land bouwer Borghans te Spekholzer heide, gemeente Kerkrade, in een schuur by de woniDg vermoord gevonden. Vermoedelijk is de moord ge schied door middel van een Eo- gelsche sleutel. Het lijk werd gevonden door de dienstbode. Verdacht wordt een knecht van de boerderij een zekere W., die zich, terwijl de overige leden der familie in het veld werkten, met de vrouw des buizes alleen thuis bevond. Vermist wordt een be drag van 12. De verslagene was 27 jaren oud en laat baar man met drie kin deren achter. Zondagavond omstreeks 10 uur melde zich in Valkenburg iemand om nachtverblijf bij de politie, wiens signalement overeen kwam met dat van A. Wakker. De burgemeester van Valkenburg arresteerde den man. Denzelfden nacht werd nog met een auto met den arrestant naar Kerkrade gereden waar bleek de aangehoudene inder daad de gezochte te zijn. Hy leg de een volledige bekentenis af. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur reed in de Schuytstraat te 's Gravenhage een auto van deD Gem. Reinigingsdienst. Op een gegeven oogenbük was het noodig dat de auto ach teruit reed. De chauffeur gaf signalen en reed vervolgens langzaam achteruit. Hij kon natuurlijk niet weten, dat de 6-jarige Willem F., die achter de wagen aan het spelen was, op de auto was geklommen. Toen de chauffeur de auto in beweging zette, viel het knaapje er af en kwam onder de zware auto terecht. Het wiel ging hem over het hoofd, het ventje be kwam zoodanige verwondingen, dat het by na op slag dood was. De politie achtte geen termen aanwezig proces-verbaal tegen den chauffeur op te maken, daar verschillende getuigen verklaar den, dat hy aan het ongeval absoluut geen schuld droeg. f 10 000 gestolen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft te Schinreld een brutale inbraak plaats gehad. De inbreker drong door 't raam in de woning van de weduwe Ronx. Hij heeft het huis weer onge merkt kunnen verlaten met me deneming van een geldkist, die in de kamer stond waar de we duwe sliep. Ongeveer f 10.000 in contanten wordt vermist. De geldkist is later teruggevonden. De dief heett ook nog eenige gou den en ziveren voorwerpen als buit kunnen meenemen. Te Amsterdam sloeg bij het Leid8cbe plein een paard dat voor een hijschwagen was gespannen op hol. Ingroote vaart ging het dwars het Loidscbe plein over het terras aan van Trianon. Het liep dwars door de tafeltjes met bezoekers heen en kwam terecht in een spiegel ruit van de fa. Hirsch. Behalve materieele schade, als gebroken spiegelruit, glas werk, tafeltjes en een gebroken zonnescherm boven het terras, liep wonder boven wonder alles zonder verdere ongelukken af. Niemand werd gewond, zelf» het paard kwam er goed af. De doodeltyke draad. De arbeider H. uit Margaten kwam toen hij werkzaamheden verrichtte aan een huis, in aan raking met de hoogspannings draden van de electrische ge leiding. Hy werd op slag ge dood. Oplichting door middel van advertenties. Voor de rechtbank te Amster dam stond terecht zekere L. A M die een bejaard man voor 100 had opgelicht. Bekl. had in pDe Courant" een advertentie geplaatst waarin f«Q magazijnbediende werd ge vraagd. Een bejaarde man had naar die betrekking gesollici teerd en vernam toen van bekl. dat hy in dienst kon komen bij de Iudustrie- en Handelsonder neming „De Adelaar", welke in Amsterdam opgericht was, voor een salaris van 20 per week. Hij moest echter 300 waarborg storten. De toekomstige magazijnbe diende vond die 300 te veel voor hem, waarop bekl. genoe gen nam met een voorloopige storting van 100. Spoedig bleek, dat hier sprake was van oplichting. Het O. M. eischte een jaar ge vangenis8traf. Verduistering van een erfenis. De 46-jarige landbouwer C. P. te Princenhage heeft in het vorige jaar een bedrag van 6400 uit den grond gehaald, welk bedrag zijn vader daar had weggestopt. Alleen aan C. P. en zyn vrouw was het ge heim van dezen schat bekend. Toen de vader gestorven was en zyn erfgenamen slechts wei nig geld vonden, konden zij niet behrijpen, waar de 6400, de opbrengst van kort vóór vaders dood verkochte eigendommen gebleven was. De politie werd in den arm genomen en al spoe dig bleek dat C. P. zich het grootste deel der erfenis had toegeeigend. Deze zaak is voor de reebtoank te Breda behan deld. Uit het getuigenverhoor bleek o.m. dat er tusscben ouders en kinderen een vreemde verhouding bestond. Notaris E. verklaarde dat de vader bij hem het geld in ontvangst heelt ge nomen in tegenwoordigheid van den verdachteals de andere kinderen hem om 't geld vroe gen hield hij zich van den domme. De officier van Justitie eischte wegens verduistering tegen C. P. een gevaugenisstraf van 3 maanden. Een groote dieverbende Naar de .Daily Mail" meldt, werken de detectieves van Scotland Yard samen met Fran- sche, Nederlandsche en Duitscbe politie om de gangen na te gaan van een internationale dieven bende, die zich den laatsten tijd vooral toelegde op het stelen van paarlsnoeren met juweelen bezet en diamanten, om deze naar het vasteland over te bren gen. Enorme hoeveelheden ge stolen diamanten zouden den laatsten tijd van Londen naar Hamburg gebracht zijn. In het Grünewald heeft een 55-jarig werkloos ingenieur zelfmoord gepleegd door zich, door middel van het ontsteken van een dynamiet-patrooD, in de lucht te laten vliegen. Spoken i Sinds eenige dagen doet zich te Roosendaal een zeer vreemd verschijnsel voor. In een nieuw gebouwde woning aan de Juliana- straat hoorden de bewoners, toen zij zich een dezer nachten ter ruste begaven, onafgebroken tikken en kloppen. Daar bet bleef aanhoudeo, dacht de vrouw des huizes, dat buurvrouw, die met een kindje alleen thuis was, om hulp klopte. Het bleek dat men daar niet geklopt had, doch wel kloppen hoorde. Het gezin begaf zich weer te bed, doch nauwelyks enkele minuten later herbaalde zich het geklop, dat nu meer op bonzen op een deur geleek. De woningopzichter werd ge waarschuwd, terwijl eveneens twee politieagenten werden ont boden. Niets werd gevonden. Daar het geklop zich niet her haalde, liet men het gezin weer te bed gaan. De agenten bleven op de straat nog even wachten. Nauwelijks lagen de bewoners weer in bed, of het kloppen her haalde zich zeer hevig eh het werd ook door de agenten ver nomen. Duidelyk hoorden zy bonzen op een buitenmuur en op den scboorsteenwand in de kam^r. Eveneens klonk het getik op de bovenverdiepiug. Zy onderzoen- ten het geheeie huis. Terwyl zy daarmee beaig waren, hield bet geklop aan. Een der agenten voelde duidelyk driemaal klop pen op de plaats waar hy zich bevond, terwijl de andere agent, voor een open deur staande op die deur drie hevige slagen boor de geven. Terstond sprong hij erheen, maar noch voor noch achter de deur was iets te zien. Eindelijk hield het kloppen op. De buizen van gas- en waterleiding werden onderzocht, de sehoorsteenen werden Dagekeken of daar mo gelijk een vogel fladderde, doch zonder resultaat. Evenmin had men in dit nieuwe huis last van ratten of muizeD. Proces-verbaal werd opgemaakt. Op ruim veertig meter afstand hebben bewoners in den omtrek verschillende malen het gebons gehoord. Donderdagavond heeft de commissaris van politie zelf een onderzoek ingesteld. Tot op heden weet men nog geen ver klaring van de zaak te geven. Haar rose japon. In het Noorden van Berlijn i» een groot en populair plantsoen de Friedriehshaiu. In dit plant soen staat een fontein die, daar zy door nymfen omgeven is, de MarchenbrunneB genoemd wordt. Twee agenten, die in den afge- loopen nacht door het plantsoen wandeldeD, bemerkten plotseling dat een Dymf zich bewoog en toen zij naderbij kwamen, von den, zij aan den rand van de fontein een geheei ontkleede jonge dame, die luid snikkend vertelde, dat een jonge man, waarmede zij 's avonds had kenois gemaakt, haar naar het plantsoen had ge lokt en haar daar gedwongeD, zich van haar kleeren te ontdoen. Toen dit was geschied was de jongeling er met haar gaderobe van door gegaan. Een der agen ten booi het meisje zyn overjas aan en bracht haar toen naar de ouderlijke woniDg, waar zij een reporter heett het verraden van haar vader ook nog een fliDk pak slaag heeft gekregen. Onder tranen vertelde zij, dat zy vooral het verlies betreurde van de nieuwe rose japon, die zij pas had gekocht. WedstrRd - waanzin. Zeker, er heerscht bepaald een rscord epidemie. Als er geen spor- cen meer zijn om records te be halen, geen nood, dan wordt er de een of andere sport bedacht. De hongersport was een van de laatste uitwassen. Een sport is het wel niet maar we zouden het zoo kunnen noemen. Men houdt im mers ook hier wedstrijden al is het dan in het hongeren. Eén der hoDgeraars is dezer da gen overleden en een ieder dacht dat zijn droevig lot een heilza- men invloed zou uitoefenen op andere zonderlingen. Het heelt niet zoo mogen zijn. Nu is in Duitschland zelfs een vrouwelijke hongerkunstenaar verschenen en ze heeft het klaargespeeld om het 48 dagen zonder eten uit te hou den. Om het precies te zeggen 48 dagen en 2 uur. Ze sloeg daar mee een record. Het zooveelste dat op dit gebied in korten tijd geslagen werd. Een andere liefhebberij is feet vliegen over groote afstanden, waar meer voor te zeggen is. Deze sport is werkelijk een sport en met een record wordt bewe zen dat de aviatiek weer een vor dering heett gemaaki. Dat is be ter dan hongerreeords, dansre- cords, enz. De heer J. Geldstrom een En gelsman zal een vliegrecord trach ten te slaan. In 31 dagen wil hij een vlucht om de wereld maken. Als het hem gelukt zal dat in derdaad een mooi record zyn. Een ontploft geschenk. By de opening van een post pakket dat ondersteld werd eet huwelijksgeschenk te bevatten voor de dochter van den eige naar van het Drie Meren hotel, ontplofte de inhoud van het pak ket. Een gedeelte van het hotel werd verwoest, de eigenaar et- ziju aaustaandeu schoonzoon wer den gedood, zyn dochter zwaar gekwetst. Jalouzte moet de be weegreden voor de misdaad zijn. Marktberichten. HULST, 7 Juni. Graanmarkt. Tarwe f 14,— a f 17.Rogge f 9,50 a f 10,Winlergerst f9, a f 10.—Zomergerst f9,a t 10,—. Haver f 9,50 a f 10,—. Erwten f 13,— a f 14,—. Paarden- boonen f 12,af 12,50. Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte- boonen f af—,—. Bruine- boonen f 10,èti 12.Lijnzaad f 14,— a f 14,50. Aardappels f 4,75 k f5,—. Koolzaad f— a f Boter f 1,40 a f 1,50 per K G. Eieren 26 stuks f 1,30. Slachtvee 0, verkocht 0. Varkens 47, ver kocht 33. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 35000. f4 55 per 100 stuks. De Burgemeester van AXEL brengt namens Zijne Excellen tie den Minister van Finan ciën ter algemeene kennis, dat bij Koninklijk besluit van den 12 Mei 1926, Staatsblad No. 117 het volgende is be paald ARTIKEL 1. De spoorweg (tramweg) DRIESCHOUWEN—MOER- BEKE wordt van de Belgische grens tot aan het tramweg- douanegebouw nabij het grenskantoor ROODESLU1S aangewezen ais heerbaan. ARTIKEL 2. Het kantoor ROODESLU1S (gemeente OVERSLAG) wordt zoowel voor het ver keer te lande als voor dat langs den in artikel 1 be doelden spoorweg, aange wezen a. als expeditie- en be talingskantoor voor den in voer van accijnsgoederen en van accijnsvrije goederen b. voor den doorvoer. ARTIKEL 3. Dit besluit treedt in wer king met ingang van 15 Juni 1926. AXEL, 7 Juni 1926. De Burgemeester van Axel, BLOK. "Wisselkoersen. Brussel 7,66. Parijs 7.47. Londen 12,117, New-York 2,487*. Het Bestuur van den polder BUTH maakt bekend dat eene vergadering van In gelanden zal worden gehouden op Dinsdag 15 Jani, des namid dags 3 uur in het Hotel „Het Gulden Vlies" van den heer J.J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1925/1926 en de be grooting voor 1926/1927 met memorie tot toelichting, gedurende acht dagen vóór en na de vast stelling ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. AXEL, 4 Juni. Het Bestuur voornoemd, P. DE FEIJTER, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. hoopt op 10 en 24 Juni te houden te AXEL. Spreekuur 24. Moet weg. Inlichtingen Bureau v. d. Blad. KOLI N E Verkrijgbaar by C B. ANTRtjURIS, Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Utrecht, 5 Juni 1926. Geachte Redactie. In beginsel was ondergeteekende er voor om gedachtenwisseiing tusschen den heer Van Vliet en hem inzake de electrificatie te doen geschieden in openbaar debat. Echter werd hier tegen door den heer Van Vliet beden king gemaakt en heb ik mij uit hoffe lijkheid geschikt naar diens verlangen. Nadat de heer Van Vliet het met mij eens was, dat een gemiddeld gebruik van 60 K.W.U. per aansluiting is te verwachten en niets kon inbrengen tegen mijn argument, dat door hem in zijn rapport is vergeten rekening te houden met het feit, dat de Gemeente als leverancier van gas aan het electri- citeitsbedrijf tegen 5 cents per M' jaarlijksch' een winst maakt van plm. f 4.500, was de zaak feitelijk afgeioopen. De onjuistheid van het rapport Van Vliet was hiermede aangetoond. Ofschoon ik uit hoffelijkheid toe stemde een besloten debat te hou den, meen ik, dat ik wel gerechtigd ben dit feit door middel van Uw geacht blad ter algemeene kennis te mogen brengen. Hoogachtend, Uw dw. dr. E. J. DUETZ. Van 1 31 Maart 1926. ZAAMSLAQ Huwelijks-voltrek kingen. 4. Cornelis Jozua Willem Hart- mans (van Haarlemj, 31 j., jm. en Carolina Antonetta Theodora K n ij ff, 41 j jd. Adriaan Herrebout, 41 j,, jm. en Maria Janna van de Velde, 39 j., wed. 18. Jan van de ^elde, 28 j., jm.enjo- zina Janneke Wilhelm, 25 j., jd. Geboorten. 6. Hendrik, z. van Krijn Hamelink en Elisabeth Jozina Hamelink. 11. Jacoba, d. van Adriaan den Hamer en Janneke de Visser. 13. Jacoba, d. van Jacobus Dieleman en Janneke Su- zanna 't Gilde. Elizabeth Neeltje, d. van Jan Christiaan de Pooter en Cornelia Adriana Goossen. 14. Elizabeth, d. van Marinus de Kraker en Anna den Hamer. 21. Pieter, z. van Jan Jacobus de Vos en Fran^oise Suzanna Oppeneer. 23. Dingenus Gilles, z. van Jan Kempeen Anna Catharina Overdulve. 30. Jan, z. van Louis de Koeijer en Sara de Zeeuw. Overlijden. 30. Jacobus de Ruijter, 54 j., z. van Francois en Pieternella Wolfert, Van 1 30 April 1926. ST. JANSTEEN. Huwelijks-voltrek kingen. 2. Cerillus van Himste, 25 j., jm. en Clementina Philomena Janssens, 24 j., jd. 9. Henri Boon, 24 j., jm. en Jose- phina Maria Annaert, 21 j., jd. Emile janssens, 25 jjm. en Julia Storp. 25 j., jd. Cornelius Emilius Vermeersen, 27 j., jm. en Maria Martha de Vos, 21 j., jd. 15. Albertus Josephus de Smit, 25 j., jm. en Eugenia Florentina Mar tens, 22 jjd. 23. Alphons Arthur Martinet. 23 j., jm. en Stephania Ro salia Kegels, 21 j„ jd. Julianus van Haut, 30 j jm. en Elisa Maria Aerts, 25 j-, jd. Hubertus van Puijenbroeck, 20 j., jm. en Maria Mathilda Herrewegh, 19 jjd. 30. Cerillus Augustus de Beuie, 29 j., jm. en Johanna Catharina van Houte, 23 j., jd Geboorten. 2. Luciën Prudent Dona- tus, z. van August van Daeleenlrma Maria van den Berghe. 4. Juliette Ma ria, d. an Charles Ludovicus de Kind en Martha Julia van de Wiele. 25. Leonia Johanna, d. van Augustus Ver schelden en Philomena Kegels. 3A SA IA94B Indien gij vermagertindien gij lijdt in de lenden Indien gij pijnen voelt in armen en been en indien gij altijd vermoeid zijt, 's morgens bij het opstaanindien gij hoofdpijn hebt. het geheugen verslechtIndien gij krachteloos en moedeloos zijt. zonder wilskracht, zonder levenslust; indien gij zwarte gedachten hebt; indien gij slecht slaaptindien' gij aan de maag lijdt, krampen hebt, hartkloppingen, zweten bij de minste krachtinspanning, warme opruiingen, schemeringen oorruischingen. steken in de zijde. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet ge nezen zijt. aarzelt niet en neemt Uw toevlucht tot de eohto zenuwhorsioller van Apothakar H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete, die reeds dulienden zenuw lijders volkomen goneian heeft KOLI NE is verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten ed. f 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland SCHULTB en THIEME. Postbus 55 Middelburg.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3