Porol bij Huiduitslag en Huidverwonding ackin Visscherij Artikelen in de Goedkoope Winkel Een Amerikaanscli Orgel. Gemengd Nieuws. WAFELEN Bakpoeder Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Openbare Vergadering Donderdag 3 Juni 1926, Advertentiën. vindt men een mooie sorteering te AXEL. sW" Zie Etalage. "Vi (20) P- J. Meijer, Te koop aangeboden: Ook de heer J. Weijns felici teerde de jongens en dankte allen voor hunne aanwezigheid, waarna Fr. de Feijter Gz., namens zijn medeleerlingen de sprekers en inzonderheid den leeraar dankte. Als bewijs van erkentelijkheid werd dezen een Remington- portable schrijfmachine aange boden. Getroffen door deze verrassing, maar meer nog door het oogen- blik van scheiden zeide de heer Le Feber dank voor dit hoog gewaardeerde bewijs van achting. Hij gaf de jongens nog eenige wijze lessen mee voor hun levens taak en dankte de verschillende sprekers voor de hem toegevoeg de woorden. Met dankzegging eindigde de heer Weijns de officiëele samen komst. Gediplomeerd werden in alf. volgorde Jac. Cornelissen Pz., J. Diele- man Mz., Jac. de Feijter Pz„ P. van Fraaijenhove Gz., W. den Hamer Jz., S. van Hoeve Az., A. J. de Kraker Jacz. en A van Wijck, allen te Axel. C. E. Dek ker Mz., J. Dieleman Mz. en C. F. Vinke te Zaamslag, L. Huijs- sen Jacz., P. de Jonge Hz., F P. de Kubber en A. Scheele Dz. te Terneuzen en Fr. de Feijter Gz. te Cadzand. Bevorderd werden van de eerste naar de tweede klas: Jan Dek ker, Axel, W. G. de Feyter, Bosch- kapelle, H. Dieleman Mz. Axel, P. Dieleman Hz. Zaamslag, P Die leman Jz. Axel, S. van Hoeve Az. Axel, S. van Hoeve Jz. Terneuzen, C. de Regt Jz. Zaamslag, W. van Cadsand, Jz. Axel. Van de tweede naar de derde klas: J. de Feyter, Stoppeldijk, J. van de Ree, Zaamslag, A. de Feyter, Zaamslag, M. Dieleman Az. Terneuzen, D. de Jonge, Ter neuzen, G. Tollenaar, Hoek, J. Verstrate, Axel, J. de Regt Pz. Axel, G. Dees, Zaamslag. Van de derde naar de vierde klas: P Riemens Jz. Zaamslag, L. de Feyter Jz. Axel, J. Diele man Hz. Zaamslag, W. Dekker Dz. Axel, C. de Feyter Az. Axel, W. Scheele, Terneuzen, F. de Put ter Ez. Zaamslag, A. van Hoeve Sz. Terneuzen. Ernstig auto-ongeluk. Wegens belemmering van uit zicht door de rook van een stoom tram is te Zeist een autobus aan gereden door een electriche tram. Een dame werd op slag gedood. Alle passagiers van de autobus zyn ernstig verwond. Donderdag reed in den Haar lemmermeerpolder een auto waarin de 53-jarige winkelier N. O. uit Hoofddorp zat, met zijn 17-jarigen zoon. Op een oogen- blik raakte de vader die zelt aan het stuur zat, de beheerschiDg daarvan kwyt, met het gevolg dat de auto in de Ringvaart reed. Vau alle kanten schoot hulp toe maar toen het tweetal op het droge gebracht was bleek de vader reeds overleden. Hij zou Zaterdag zyn 25-jarige echtver- eeniging gevierd hebben. Als de w(jn is in den man- Te Wee8p bracht Woensdag avond een zekere B., woDende aan de Achtergracht aldaar, bij zijn thuiskomst eenige flesscheD jenever mee, waarvan bij deo inhoud voor een desl naar bin nen werkte. De alcohol deed natuurlijk zijn onvermijdeljjken invloed gelden, zoodat de man alles wat hem in banden kwam kort en klein sloeg. Tenslotte nam bij een mes en dreigde daarmede zijn huisgenooten. In middels hadden de buren de politie gewaarschuwd, die er met veel moeite in slaagde den woesteling te overmeesteren, waarna hij naar het bureau werd gebracht. Gisterennacht 2 uur is te Bedum (Gron.) een auto te water geraakt. Het voertuig lag met de Wielen naar boven gekeerd in Dr Oehker's het Boterdiep. Id de auto bevond zich alleen de bestuurder. Deze werd spoedig op het droge ge bracht, doch de levensgeesten waren reeds geweken. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De weg was op de plaats des onbeils goed verlicht. Te Aalberg is het 5 jarig zoontje van den heer N. van een hooiberg gevallen. De kleine kwam met zijn hoofd op de steenen terecht en kreeg een schedelbreuk. Zijn toestand is zorgwekkend. TusscheD Sloterdyk en Half weg heeft een botsing plaats ge had tusschen een auto, die op weg was vau Amsterdam naar Rotterdam en de Haarlemscbe tram. De cbaufleur was ver blind door he geweldige zoek lichten van de tram De auto kreeg veel schade. De chauffeur kwam er zonder kwetsuren af. Van de twee dames, die in de auto zaten kreeg een enkele lichte kwetsuren, terwijl de andere da me door den schrik werd bevan gen, dat zij in het ziekenhuis is opgenomen. Op den rijksweg te Geleen werd een kind van den heerH. aangereden door 'n auto. Het kind werd tegen oen boom geslingerd en werd daardoor levensgevaar lijk gewond. De auto werd zwaar beschadigd, Door krachtig rem men had de bestuurder getracht een aauryding te voorkomen. Men meldt aan de ,N. R. Crt." uit Amsterdam In het perceel Soendastraat 13 heeft zch Dinsdagavond een drama afgespeeld, dat tot dus verre niet is opgehelderd. Bu- rn hoorden plotseling'oepen Ze hebben my gestoken. Een onderzoek werd ingesteld en daarby bleek, dat de 50-jarige bewoner vau dit perceel van D., die ongunstig bekend staat in zijn bed lag met eenige mes steken. Zijn toestand bleek ho peloos te zyn. De man beweerde zichzelf gestoken te hebben, doch de politie achtte dit on- waarscbynlyk en arresteerde een 21-jarigen zoon. Deze geelt geen inlichtingen, evenmin de andere familieleden. Zondag is de boerenwoning van J. W. te Drutnpt (by Tiel) geheel afgebrand. Het huisraad kon niet in veiligheid worden gebracht. V(jf inbraken. Gedurende de laatste weken beett een inbrekersbeDde het stadje Zevenaar tot operatie- terrein gekozen. Achtereen volgens werd vijfmaal ingebro ken. De eerste inbraak geschied de in het kantoor van de truit en groentenveiling. Het onder zoek, waarbij politiehonden ge bruikt werden, had geen resul taat. Enkele dagen later werd ingebroken in een houten loods, tevens winkel der landbouw coöperatie te OoijZevenaar. Ook deze inbraak bleet onopge helderd. Vervolgens werd op het stations-emplacement een wagon met stukgoederen uit Duitschland opengebroken. Uit een kist is een deel van den inhoud gestolen. Weer eenige dagen later werd ingebroken in de landbouw-coöperatie op 't Grieth. De vijfde inbraak geschiedde weer in de Ooijsche Coöperatie. Men zal zich kun nen indenken dat de gemoeds rust door deze serie-inbraken ernstig verstoord is. Aan den grond gevaren. Vrijdagnacht werd te Urk bin nengebracht het motorschip „Nooit Gedacht", schipper W. Brand uit Breskens. Het met aardappelen geladen vaartuig was op weg van Groningen naar Ant werpen, en op het Enkhuizer- zand geraakt. Het schip is, na een gedeelte der lading over boord te hebben geworpen, be houden binnen gebracht. Op avontuur. Enkele dagen voor Pinksteren werd een chauffeur te Alkmaar aangesproken door een 18-jarig meisje, dat hem vertelde zonder geld en onderdak te zijn. De chauffeur bracht haar naar een gehuwde vriend, die het meisje onderdak wilde geven tot zij een betrekking zou hebben gevonden. Zondagmorgen evenwel miste de vrouw des huizes haar portemon- naie, waarin f 19 huishoudgeld. Ondanks ijverig zoeken, ook door het meisje, werd het vermiste niet gevonden. Dienzelfden och tend ging de gast een uitstapje maken naar Schoorl. Het feit, dat zij voor een tramkaartje f 10 in betaling gaf, wekte wantrouwen, zoodat de politie gewaarschuwd werd. Het meisje werd door de re cherche te Helder aangehouden, en bekende den diefstal te hebben gepleegd. Van de f 19 had zij nog l1/, cent over. Zij is naar het Huis van Bewaring te Alk maar overgebracht. Wie trouwt doet goed, wie 50 maal trouwt niet. De „Master Sheik" van Ame rika, die in de atgeloopen twee jaren niet minder dan 50 ryke vrouwen in even zooveel steden trouwde, is te Philadelphia ge arresteerd. Hij stelde zich steeds met een anderen naam en ander beroep voor en slaagde er zoo in steeds opnieuw te trouwen om zich dan van de juweelen zyner slachtoffers meester te maken. Verkeerswonken. Motorrijder en automobilist, spaar Uw hoorn niet, doch ge bruik hem niet overbodig. Noo- deloos getoeter is niet in het be lang van het verkeer, daar Gij dan zelf de signalen van anderen wel licht niet hoort. Denk nimmer, dat Gij door te signaleeren vol komen Uw plicht hebt gedaan uitkijken en voorzichtig rijden blijven toch geboden. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,- a f 17,-. Rogge f9,— a 9,50. Wintergerst f a f Zomergerst f f - Haver f 10,— a fll,— Erwten f 14,— a f 15,—. Paarden- boonen f—af-,—. Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f8,— a f 10,—Lijn zaad f 14,af 15, Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f8,a f9,Gebookt Vlas f 10,— af 12,.Gezwingeld Vlas f 0,80 a f0,90. Aardappels f5,— a f5,25. Stroo f 17, f 18,Koolzaad faf—,—. Boter f 1,50 a f 1,60. Eieren f 0,03 a f 0,04. HULST, 31 Mei. Graanmaikt. Tarwe f 13,a f 15.Rogge f 8,50 a f9,75. Wintergerst f9, a f 10.Zomergerst f9,a f 10,—Haver f 9,— a f 10,— Erwten f 13,— a f 14,—. Paarden- boonen f 12,—a f 12,50. Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte- boonen f a f Bruine- boonen f 10,af 12.Lijnzaad f 14,— a f 14,50. Aardappels f 4,20 a f4,40. Koolzaad f— a f Boter f 1,30 a f 1,40 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,30. Slachtvee 4, verkocht 1. Varkens 61, ver kocht 50. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 33000. f4.75 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 7,85. Parijs 8.14. Londen 12,00V4. New-York 2.48V4 van den Gemeenteraad van Axel op des voormiddags ten half 10 ure, ten Raadhuize. 1. Notulen. 2. Electriciteitsvoorziening van de Gemeente. En is hiervan afkondiging ge schied, waar het behoort. AXEL, den 31 Mei 1926. De Burgemeester, BLOK. Prijs f|. 165,Brieven onder letter X aan dit blad- 9 naar Ottker s«Recept, gtbakken met ff Backin vervangt de Gist. 250 gr. boter f 0.70 ol marg. f 0.50 2 eetlepels suiker (50 gram) 0.021/» 6 eieren0.36 500 gram tarwebloem0.16 1 pakje Dr. Oetker's Backin 0.07I/2 1 pakje Dr. Oetker's Vanille" suiker0.05 V« liter melk0.08 1 citroenM 0.05 een weinig rum 0.15 f 1.25 Bereiding: Nadat de boter tot room geroerd is, worden onder aanhoudend roeren suiker, eieren, het met Backin vermengde meel en melk toegevoegdvervolgens mengt men de geraspte citroenschil. Vanillesuiker en rum door het deeg en beslaat het tot er zich blaasjes vormen. Bak nu in een heetgemaakt wafelijzer de wafelen op een matig vuur. Men lette erop het ijzer voor elk gebruik met een stukje spek in te smeren. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrygbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook e«n gratis»receptcnboekje toezenden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! Verleen mij s. v. p. voor onderstaand een plaatsje in Uw blad) waarvooi bij voorbaat mijn dank. Tevreden maar niet voldaan Het begint er, na de laatste Raads vergadering uit te zien, of toch nog eenmaal een einde zal komen aan het jarenlange gewurni over en met onze electrificatie al is niet tegen te spre ken dat sommigen de zich steeds op dringende kwestie weer maar onop gelost voor onbepaalden tijd zouden willen verdagen. Dit nu lijkt ons niet wel mogelijk en daarom is het nondig dat bij den „eindspurt" de hoofden koel gemaakt of gehouden worden. Achten wij een garantie, als is voor gesteld, aan de P. Z. E. M. in strijd met het gemeentebelang; wij ontzeg gen een ander daarom het recht nog niet die wel te geven. Ieder raadsüd heeft in deze een zware taak en de verantwoordelijkheid daarvan dient begrepen te worden. Maar wel meer den wij verzet te moeien aanteekenen tegen de wijze waarop men in 't be gin van deze periode de zaak wou afdoen. Sommigen noemden dat ver zet revolutionair, maar het leek maar op verzet tegen de revolutieantire volutionair verzet. Men voorspelde ons weinig succes, maar het verloop der zaak nagaande, zal men tot de erkenning moeten komen dat dit niet zoo gering is. In weerwil van alle hooghartige minachting die in sommige kringen voor ons werk betoond werd, heeft men ons nu stiekum gegeven wat men ruiterlijk niet wil. Stiekum, omdat onmogelijk, volgens onze meening.de eenige reden tot dat voorstel kan zijn den heer Van Vliet in de gelegenheid te stellen zijn aangevochten rapport te verdedigen. In de eerste plaats niet. omdat de heer Van Vliet heele- maal geen rapport heeft ingediend bij den Raad, wijl het hem nooit verzocht is namens den Raadin de tweede plaats niet, omdat, ware dit door den voorstelier eerlijk bedoeld, reeds eer der „onrechtslreeksche" rapporteurs de zelfde bejegening hebben onder vonden zonder dat hun door gen. voorsteller bescherming werd aange boden. Dii ontzegt hem het recht deze argumentatie te gebruiken. Wordt het door hem volgehouden, dan is eenzijdigheid onmogelijk te ontken nen. Maab hoe het ook zij, wat wij hebben gevraagd, zullen wij dus krij gen, n.l.wederzijdsche officiëele voor lichting. Nog even toezien of men werkelijk op behoorlijk democra tische wijze de zaak wil *cdoen en... ons comitié heeft het recht zich zelf geluk te wenschen met de bereikte resultaten. Vertroebelen doet men de zaak wanneer men de eiudbestrijding uit handen van den Raad zou slaan om die te leggen in handen van een arbiter. Dit zou van den Raad een karikatuur maken, welke ook voor den ontwerper dier gedachte niets aantrekkelijks kan bevatten. Wat wij als gemengd comité wen schen is: dat men zich in den Raad niet uit gewoonten aan deze of gene schaart, maar er eenige moeite voor over heeft zich een eigen denkbeeld te vormen, in deze, voor de gemeente hoogst belangrijke kwestie. De mo gelijkheid hiertoe is door bovenge noemd raadsbesluit zeer nabij gebracht. Wat het rapport van B. en W., of wie dan ook, betreft, daarover wen schen wij ons niet uit te laten, maar wel over den weg dien hei heeft ge volgd naar de Raadzaal, welke weg wij voor de onzijdigheid van B. en W. hoogst bedenkelijk achten. Maar ook op deze zijde zal het licht vallen. Wij kunnen dus tevreden zijn. Tevre den, maar niet voldaan Voldaan pas dan, wanneer loyale uitvoering is ge geven aan het nu genomen Raadsbe sluit, wantnemen en uitvoeren zijn twee. Axel, 25-5—'26. C. HAMELINK, Voorzitter v. h. Comité van Actie inzake electrificatie der gemeente. Van 1 31 Maart 1926. HONTENISSE. Huwelijks-voltrek king. 17. Jan Francies de Kort, 25 j. jm. en Martha Petronella Seij, 21 j., jd Geboorten. 3. Désiré, z. vanj.lvens en M. van Heese 6. Emma Rosalia en Julia Maria, dochters van P. J. Wullems en M. Bogaert. Anna Maria Christina, d. van van Belle en H. Neve. Petrus Canisius Marie, z. van R. A. Vereecken en E. C.J. Michielsen. 14. Theodoor, z. van P. E. Ne\e en L. Bogaert. 15. Maria Johanna, d. van A. van Denderen en M. J. L. de Klerk. 17. Maria Louisa, d. van P, A. dc Wagter en M. AAahu. 18. Albert Al- phons, z. van J. A. M. Weemaes en M. J. Kindt. 19. Joseph Johannes, z. van A. C. Platjouw en A. de Bakker. 20. Mariëtte Elisa, d. van H. j. de Vliegere en H.M.Sturm. 21. Mattheus J tsephus, z. van A. F. de Waal en M. C. van Damme. Bertha Maria Petro- •eila, d. van P. van Goethem en M. C. van Sikkelerus. 25. Paula Maria, d. van P. Mannaert en M, J de Dijcker. 29 Anna Mathilda, d. van A. J. van Es- broek en M. L. van Troost. Richard Vlphonsus, z. van P. B. Kint en M. L. C. Vermorken. 30. Joseph, z. van Ed. Ie Bakker en L. Laffeber. Overlijden, 9. Aureliana Pieters, 60 j., echtg. van D. van Qoeye, 23. Pru- dentia Barbera Hoefeijzers, 84 j., wed. van J. van Jole. Janna Dieleman, 82 j., wed. van G. van Hoeve. 24. Julia Maria Wullems, 18 cb, d, van P. J. Wuilems en M. Bogaert. 26. Robert Jchan Aarssen, 3 m., z van P. D. Aars- sen en P. M. Lambert. 27. Rosalia Ivens, 75 j., wed. van J. F. van Geertruij. HULST. Geboorten. 4. Josephus Marinus,z.van Benignus A. van Bunder en Elisabeth van Hecke. 5. Josephus Nicolaas Marie, z, van Nicolaas L. Meerschaert en Antoinette L. M. de Boij. 10. Nellij, d. van Edumond C. L. de Wilde en Carolina M. Sehuerman. 11. Debora Cornelia, d. van Hendrik Hamelink en Francina C. de Bruijn. 13. Joseph Seraphina, z. van Petrus J. de Block en Julia M. var. de Walle. 18. Leonarda Leonza Andrea, d. van Edu- ardus J. Biommaert en Carolina J. Vermeersen. Overlijden. 7. Joseph Nicolaas M. Meerschaert, 2 d., z. van Nicolaas Louis en A. L. M. de Boij. 13. Dirkje Anto- nette Miiienaar, 4'/« m., d. van Johannes M. W. Miiienaar enjacoba A. Eienbaas. 23. Philomena Tieleman, 72 j., wed. van Charles van Goethem.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3