Toeval of VoorbeschikkiDg ^JMwi geneesten ve?tfiaait dejiuid, Backin' BIJVOEGSEL ll Vrijdag 21 Mei 1926. Gemengd Nieuws. FEUILLETON. (n Voor de Pinksterdagen speciaal aanbevolen een Q@iker-Cake Bakpoeder VAN DE VAN Te Wissenkerke is een 12-jarig zoontje van zekeren K dat spe lende uit de school kwam, door de treeplank van een juist pas- seerende auto gegrepen, waar door het been werd gebroken. Den automobilist, dio voldo nde signalen moet hebben gegeven en bovendien tijdens de aanrij ding langzaam reed, treit geen schuld. Wat een mensch Te Arnemuiden was een vrouw die een hond had en deze kwijt wou. Op zichzelt niets bijzonders, maar nu komt het. Om van den hood af te komen, sloot ze hem op en begoot hem met kokend water, vervolgens wilde ze hem doodslaan met een hakmes, doch raakte alleen zijn poot. Als ie nu toch niet dood wou, dan maar opsluiten en doodhongeren. En zoo vond een buurman het beest in zijn hok, jankend met een zak om den nek gebonden, waarin een zware steen, om te voorko men, dat het dier wegliep. De politie heeft het zaakje in handen. Als pendant ervan kunnen we melding maken van een vrouw te Axel, die eveneens haar hond kwijt wilde. Toen een vriend het dier liet weghalen, met het doel om het beest in leven te houden, huilde zij by het afscheid. Lugnber bedrog. In een café te Nieuw Borg- vliet vertoefde een gewezen rei ziger, zekere B die een rare sin jeur bleek te zijn Mijnheer had zich verzekerd tegen ongelukken (en hoog ook) en wilde nu waarvoor betaalde hij anders zijn premie ook probeeren munt uit zijn verzekering te slaan. De manier waarop hij dit aan legde, is even griezelig als af doende, vertelt het „D. v. N. B." Hij besloot n.l. zich een vinger te laten afhakken en het dan te doen voorkomen dat hij dezen had afgeklemd. Na veel loven en bieden, vond hij eindelijk een zeevarende, be reid het lugubere werk tggen een flinke belooniug te verrichten. De vinger moest er aan geloo ven en werd zoogenaamd atge- klemd bij het werk aan een auto, in werkelijkheid echter afgehakt. »Wel u dat gij het anders nooit waartDe duivel weet dat goed te schikkenhier laat hij ons gevoelen, gelukkig worden, ginds spiegelt hy ons Dog hoogere weel de, nog grooter geluk voor »Wel mogelyk maar de mari heeft de kracht da'gene getrouw te blijven, wat hy gekozen heeft.» »Dat is het,» riep de graaf uit, als verpletterd door dat eene woord, »dat is het, en daaruit ontstaat de zelfverachtingeD waarom zou ik mij beter voordoen dan ik ben Kameraad, gij zijt een man van eer ontvlied mij als de pest, want ik ben een eer looze, een eerverzaker gy zijt een man van kracht, veracht mij want ik moet mijzelven verachten weet, ik ben «Stil, zwijgviel zijn vriend hem in de rede, »men klopt aan de deur Binnen VII. »Neem me niet kwalyk,» sprak de regisseur der opera en trac diep buigende de kamer bic oen het verzekeringsgeld werd op gestreken. Thans is het geheele geval aan de politie ter oore gekomen, die een onderzoek instelt. Dinsdag geraakte te St. He- lenaveen de rangeerder H. W. bij het rangeeren, tusschen de buff ds. Hij werd op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en zes kinderen achter. Zaterdag werd door de 25- jarige vrouw V., bij de Rott. pol. aangifte gedaan, dat uit haar wo ning aan den Schiedarnscheu dijk een gouden ring met vier dia manten was gestolen. Kort na bet bezoek van een koksmaat, van den Batavierlyn had zij den ring vermist. Bij bet onderzoek dat de politie instelde, in de hut van den kok werd de ring in een oud vest gevonden. De man werd gearresteerd. Bij zyn verhoor verklaarde de kok, dat hy reeds vaak een ringetje aan mej. V. had gevraagd als aandenken, doch steeds had zy dit geweigerd. Toen hij zijn kans schoon zag, had hij er zelf maar een genomen. Overboord geslagen en ver dronken. De 31-jarige schipper Jan Jong- mans aaa boord van de „Elviena" uit Zwolle is door het wegslaan van het zeil in het Zwarte Water bij Hasselt overboord geslagen en verdronken. Meisje overreden. Te Naarden fiatsten Donderdag middag omstreeks 5 uur een drie tal meisjes uit Hilversum in de richting Muiden, toen zij achterop werden gereden door een auto. Een van haar, de 20-jarige M. V. werd angstig en sprong van de fiets op de trambaan. Door den hevigen wind had zij echter de onmiddellijk achter haar aan komende stoomtram niet gehoord. Zij werd gegrepen en voordat de machinisten van de extra lange tram, waarvoor twea loco motieven reden, deze tot stilstand badden kunnen brengen, reden de beide locomotief n en drie personenrijtuigen over haar heen. Gruwelijk was het lichaam verminkt, toen het meisje dood ouder de tram werd weggehaald. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben twee in brekers tijdens afwezigheid der bewoners getracht hun slag te slaan in het correspondentschap van de Ned. Bank te Ter Apel. Bij een der surveillances in genoemden nacht bemerkte een po.itieagent onraad in het gebouw van het correspondentschap. Hij haalde versterking, waarop de »ik stoor uwe hoogheden Wat nieuws hebt ge hernam de majoor, die eerder tot zichzel- ven kwam dan zyn ongelukkige vriend. »Zet u neder en drink een glas wp met ons »wat voert u tot ons »De treurige zekerheid, dat Othello toch gegeven wordt. Niets helpialle beden zijn tevergeelsch. Ik wil u wel bekennen, dat ik de opera liet iustudeeren, maar ik heb onze prima donna reeds zoo ver gebracht, dat ze mij plechtig beloofd heeft heesch te wordeD daar brengt de satan gisteravond de zangeres Fanutti in de stad zij komt van het ner theater, verzoekt de directie van den schouwburg om gastrollen en verbeeldt u, men belooft haar Othello voor den volgenden Zon dag. Ik heb bijna geweend toen het mij werd aangezegd nu helpt er niets moer aan, en toch heb ik verschrikkelijke voorgevoelens.» »Oude heer,» riep de graaf uit, lie iotusschen den tijd gehad had weder tot zichzelven te komen. »Geef toch uw bijgeloof op; ik kan u verzekeren dat geene der doorluchtige personen een haar gekreokt -al worden; ik ga naar het kerkhof, laat mij het graf der vgrwoigdt Deidempn* wjjjenp politie het gebouw binnen Iroog. Het bleek dat twee personen in het gebouw aanwezig waren. Toen zij zich ontdekt zagen, namen zij de vlucht, achtervolgd door de politie. Bij deze achter volging ontstond tusschen eer. der daders en de politie een formeele schietparty. De vluchteling Kade- makers, die op de politie schoot, werd ten slotte doodelijk getrof fen. De andere dader, een zekere Zuidinga, werd later met natte kleeren aan van zijn bed gelicht. Hij schijnt bij de achtervolging in een sloot terechtgekomen ts zyn. Bij den commissionnair in diamanten te Antwerpen, den heer Z. d. M. is, naar de Telegr. verneemt, voor een bedrag van 90.000 aan goederen verduis terd. Felle brand. Iu den vroegen ochtend van Hemelvaartsdag heeit te 's-Gra- venhage in een slop aan den Be- zuidenhoutschen weg een felle brand gewoed. De eerste en twee- da etage van een perceel zijn totaal uitgebrand. Daar de brand op de eerste etage was uitgebro ken was voor H. eu diens zoon, die op de tweede etage woonden, door de vlammen de uitweg af gesneden. H. sprong uit het dak venster, waarlangs de vlammen reeds speelden, iu een naby staan- den boom en wist den beganeu grond te bereiken. Zyn zoon, die iu nachtgewaad radeloos in de dakgoot van het brandende per ceel liep werd door de brand weer gered. De overige leden van het gezin van H. hadden tij dig het brandende perceel kun nen verlaten. De 73 jarige schoen maker v. F., die met zyn vrouw de eerste etage bewoonde, be kwam brandwonden en is in het ziekenhuis opgenomen. Zijn echt- genootte bleef ongedeerd. De Watersnood. De 55ste verantwoording van de algerueeue commissie ter le niging van rampen door water snood in Nederland, te Amster dam, geeft een totaal bedrag van 24 541.34 Het totaal generaal is thans 4 394 303.98. Een vierjarig dochtertje van den landbouwer M. K., te Zwartebroek, gemeente Bene veld, is door slaapziekte aange- tvst en had Dinsdagmorgen reeds 70 uur achtereen geslapen. Afgebrand. In een der beide grocta schu ren, grenzende aan de slagerij van den heer Van Schaifc te Haarlemmermeer, brak brand uit. Toen de heer v. S. op het maak haar myn opwachting en bid haar, ditmaal eeD oog toe te doen en m ij te verworgen. Dan heeft ze wel slechts een graaf en geen vorstelijk bloed maar een mijner voorouders heeft ook eeD krooö gedragen »Spot niet zoo verschrikkelijk,» hernam de oude, >hoe licht kan ook u het ongeluk mede treffeD Met zulke dingen valt niet te schertsen. Bovendien heb ik he dennacht in myn droom een groo- teD treuroptocht met fakkel» ge zien, zooals men vorsten pleegt te begraveD.» Dat zijn verschrikkelijke vizi- oeneD, oude heer,» zei de majoor lachend, »badt ge wellicht een glaasje teveel gedronken En wat is natuurlijker, dan dat gij zoo iets droomt, die tegenwoordig den ganschen dag met gedachten aan dooden bezig zijt!» De oude liet zich niet uit zijn ernstige stemming brengen. »Juist g ij, geëerde heer, moogt er den spot, niet mee drijveD,» zei bij. »Voorheen had ik u nooit gezien, voor het eerst toen gij mij bezocht met den graaf, en toch gingeD wy beiden hedennacht naast el kander achter de doodkist en gij weendet hevig.» »Hoe laoger boe mooier! Hoe brand-geroep naar buiten snelde, s'oegen do vlammen reeds fel uit. Het vuur werd door den feilen wind aangewakkerd eu spoedig stond ook de andere schuur in lichte laaie. Verder sloeg het vuur over naar het woonhuis van den heer Siebeling, dat op eenigen afstand van de schuren lag. Ook dit huis brandde geheel at. Noch uit de schuren, noch uit het woonhuis kon iets gered worden. Behalve den inboedel ging een byna nieuwe auto ver loren. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Gevaarlek gezelschap Zekere K. uit Schiedam maakte Zondag een autotoohije met mej S. uit Rotterdam Onderweg deed hij de onaangename ontdekking, dat hy was beroofd van 275 Door de Delftsche recherche werd een onderzoek ingesteld, waarby bleek, dat mej. S. de schuldige was. De bankbiljetten zijn later gevonden in het privaat van een calé te Kethel. Jeugdige autodieven. De heer S inspecteerde per auto de zanderiien langs den Zeilkerweg te Vogelemang. Hij liet op zeker oogenblik zijnauio staan om te voet verder te gaan Later zag hij dat eenige jonger s in zijn auto wegreden. M' t eenige arbeiders zette de hepr S. een achtervolging in. De jongens konden tenslotte niet verder rijden, aangezien de weg was opgebroken. Zij keerden terug, doch konden de auto niet meer in beweging krijgen. Der halve namen de dieven de vlucht en snelden over weilanden en slooten, om tenslotte in de Leid- schevaart te springen. Onder- tusschen had de heer S. de ach tervolging hervat en het gelukte hem de jongens, toen zy uit de Leidschevaart wilde stappen, te pakken. Ze zyn aan de Justitie overgeleverd. Bandietenstreek n b(J Arras Te Monchy-le-Pieux, naby Arras (Pr.) kwam 's avonds te 9 u., toen de herbergier Ttaeo- dule Godefroy zijn kofïihuis wilde sluiten, nog een reiziger aan die bier en brood bestelde. De herbergier droeg zijn echt- genoote en zijn schoonmoeder op den cliënt te bedienen en ging zelf enkele vensters sluiten. Toen de man terug binnen trad, deed de bezoeker alsof hij zijn beurs te voorschyn wou halen om te betalen, doch al vorens iemand zich verwijderen kon, haalde hij een revolver te voorschijn en drie schoten weer klonken. duidelyk droomt ge toch 1 Daarom moest ik dus hier komeD, om met u, mijn vriend, iu den aroom uit wandelen te gaan »ZwijgeD wij er over hernam de oude, »wat gebeuren moet, zal gebeuren, en wy zouden er wellicht veel voor geven, als we allen slechts gedroomd hadden. Ik kom echter hoofdzakelijk tot u, om u uit te Doodigen by eeD repetitie gy hebt u zoo edel moedig jegens ons gedragen, dat het my een genoegen zal zyn, u on» personeel en ook de nieuwe zangeres voor te stellen.» Met genoegen namen de vrien den den voorslag aan. Als altijd scheen de graaf berouw te ge voelen over zyn opgewondenheid en deze afleiding verheugde hem op den majoor hadden zyn uit vallen van zelfbeschuldiging die pen indruk gemaaktook hij nam daarom in dank deze uitvlucht aan, om een Dadere verklaring van zyn vriend, door hem eerder gevreesd dan gewenscht, te ont vlieden. VIII. En werkelyk scheen ook seder- dat uur de graaf deze snaar niet meer te willen aanroerenwel *11 hij nq en dan lomber, je naar Oeikers Recept gebakken met D^Oefker's De schoonmoeder werd op slag gedood, de vrouw Godefroy in den buik getroffen en de her bergier in de rechterlong. Alhoewel erg gekwest, sleepte Godefroy zich nog tot aan een venster, sloeg een ruit in en riep luidkeels op hulp. De re vol verbeid, die zeker gekomen was om te stelen nam de vlucht en kon tot nog toe niet worden gepakt. De toestand van de twee ge wonden is hopeloos. Beveiliging tegen bliksemgevaar. Schuilt bij onweer zoo min mo gelyk onder boomenleun in geen geval tegen den boom, want het menschelijk lichaam geleid elec- triciteit beter dan hout en de blik- semontlading zal daarom geheel of gedeeltelijk van den boom op den persoon overgaan. Zijn ry wiel plaatse men bij bet staan onder een boom tijdens on weer eventueel wel tegen den boom aan de zijde zoover moge lijk van zich af. Het goed ge leidend ijzer bevordert aldus, dat de biiksem bij treffen van den boom op eenigen afstand van den schuilenden persoon blytt. de oogenblikken van ziedenden toorn kwamen weder, maar niet meer de belijdenis eener diepe schuld, die eens op zijn lippen zweefdehij was meer gesloten dan ooit. Sedert eenige dagen zag de majoor hem zelfs zelden de bezigheden, die hem in deze stad geroepen hadden, lieten hem wei nige uren over, eu juist deze uren pleegde de graaf aan het tooneel te wyden want hetzy uit lust voor de zaak zelve, hetzy om te handalen in den geest der geliefde en hare lievelings-opera recht schitterend te doen zyD, hy was bij iedere repetitie tegenwoor dig zijn juiste takt, de uitgestrekte reizen die hy gedaan bad, zyn lijnen in de wereld gevormden smaak verbeterden ontzaglijk veel, wat zelfs ontgaan was aan het oog eu oor van een zoo scherp criticus als de regisseur en de oude man vergat vaak uren lang de duistere voorgevoelens welke zyn ziel kwelden, zoozeer wist graal Zro- nievsky zijn belangstelling te boeien. Zoo was Othello lot een vol komenheid geraakt, die men in net eerst voor onmogelijk zou gehouden hebben, Wordt vwmlgd), 9 eeD voor direct gebruik gereed Gistpocdct. Backin vervangt de giet. Met Backin rijst het deeg onder het bskJcM Benoodigdheden 500 gram meel f 0.18 250 gr. boter f 0.60, of marg. OJJ 200 gram suiker... 0.10 4 eieren0.24 I pakje Backin0.07'/, 1 citroen.0.05 liter melk0.02 1 theelepel rout Bereiding: t Men roert de boter tot room, voegt hieraait suiker en eieren toe en ten slotte roert men het zout en de bloem, waardoor men eerst de Backin vermengd heeft er door, onder toevoeging van een weinig melk. Ten slotte 'mengt men de geraspte citroen» schil en het sap van den citroen er door en doet dit mengsel in een met boter inge» smeerden vorm en wordt dit bij een qatlge hitte uur in den oven gebakken. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker. 5 -n dat op elk pakje als Eenige Importeur» E. Ostermann 6. Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanviage j ook een gratis.receptenboekje toezenden.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 5