VOETBAL. Confectie-Japonnen en Mantels I§®i§a-IIJwIêlta Doop- en Zomermutsjes Een CtASHAABD Beeren- en Kinderkleeding. Huishoudelijke Goederen, als Mirax - Brandblusschers DAMESHOEDEN Dameshandwerken Bekendmaking. Kinderjurken. BUITENBANDEN vanaf 11.75. Wegens yertrek te koop A. Th. 't Gilde-Heijnsdijk. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tabletten. 75ct Staal-Tabletten90 ct Maag-Tabletten75 ct Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. ZOMERTIJD. Advertentiën. Axel I - F. C. Evergem. Geen duur maatwerk A. KOLFER, Steeds voorhanden Magneet-, Noblesse- Webster-Rijwielen, J. OVERDULVE, ONTVANGEN Firma A. J. Claessens. Pinksterreclame. Wat zit er in de flesch Pracht-Naaimachine. e. DE ROOS, Openbare Verkooping. Groote Demonstratie op Zaterdag 15 Mei, achter het noodslachtiokaal in *t verlengde der Prins Hendrikstraat. MANTEL- en GARNEERKNOOPEN. Dames VAN 'T HOFF. tot het soms te laat is, dat is een toestand, die veel te wen- schen over laat. Spr. acht de gemeente wel degelyk verplicht om hier te helpen, al moeten we natuurlijk toezien op welke wijze en waar. Dhr. de Buck meent, dat er reeds geholpen is en hij is over tuigd, dat dit noodig is ook, maar toch raadt hij aan om voorzich tig te zyn, want als de verple gers weten, dat de gemeente het toch betaalt, konden zij wel eens met dubbel krijt gaan schrijven. De Voorz. is het daarmee eens. Steun is dikwijls noodig en goed, maar de gemeente kan niet alles doen. Er zijn beschei den menschen, maar er zij n ook onbe8Chaamden ea spr. acht hier steun niet noodzakelijk, nu er reeds zooveel gedaan is. De man heeft geregeld werk en ook twee jongens van 14—16 jaar, die hun kost verdienen. Dhr. de Potter Een volwas Bene kan nauwelijks den kost verdienen. De Voorzitter: Ben u aan 't woord Ik zou die zaak aan 't armbestuur overlaten. Dhr Vael: Maar als het arm bestuur niet toereikend is De Voorz.: Als het armbe stuur te kort heeft, kan het zich tot den Raad wenden. Dhr. VaelDan kan ik er mij mee vereenigen. Z. h. s. wordt aldus besloten. Vervolgens wordt vastgesteld een verzoekschrift aan de Kroon om, nu er geen bezwaren meer zyn tegen de opheffiug van de openbare school te Heikant, de gemeente van de wettelijke ver plichting tot het geven van open baar onderwijs vrij te stellen. By besluit ,van 18 Dec. 1925 was vergunning verleend om tot een bedrag van 10 000 in Rek. Courant te staan met de Coöp. Boerenleenbank. Ged. St. heb ben thans geen bezwaar dat dit bedrag werdt overschreden, waarmee rekening zal worden gehouden. Het geld dat beschikbaar kwam van den verkoop der school en het ziekenhuisje 5100) zal be steed worden als volgtVoor banken in de meisjesschool 1300, leermiddelen kath. school te Heikant 570, terwijl de rest in 't Grootboek der H. S. zal worden overgeschreven. Dhr. Vergouwen Zijn er geen notariskosten geweest op dien verkoop De VoorzDie zijn voor koo- persrekening. Dhr. Vergouwen: Dan is de gemeente weer al gelukkiger, want ik heb ook eens een huis verkocht en de notaris liet mij netjes 5 pCt. betalen. (Hilariteit). Besloten wordt een kasgeld- leening aan te gaan van 30.000 tegen 5 pCt. voor de kosten van de dorpstraat. Dit wordt gedaan, ten einde de aannemer op tijd te kunnen voldoen. De bedoeling is om het volgend jaar deze lee ning af te lossen door een an- nuïteit8leening aan voordeeliger rente. Nadat nog enkele begrootings- wijzigingen zyn vastgesteld komt de omvraag. Dhr. Vael vraagt hoe het zit met het voetpad van af Puylaert naar Walraven. Dit pad bestaat reeds 100 jaar en wordt nu met prikkeldraad afgemaakt. Hy meent dat dit ongeoorloofd is en men dat tegen kan gaan. De Voorz. zegt, dat officiéél dit vuetpad niet bestaat. Dhr. Vael: Dan begryp ik niet, dat het nog nooit belet is om erover te gaan. Hy zou dat gaarne onderzoeken. De VoorzDaar is de recht bank voor, dat is een particu liere zaak. Dhr. de Potter vraagt of men spoedig aan den weg zal be ginnen. De Voorz. heeft gehoord, dat thans voldoende steenen aan wezig zyn om met het werk te beginnen. En komt er nog iets van het kanaal Axel— Hulst, zoo vraagt dhr. de Potter, waarop de voorz. antwoordt, dat Zaterdag te Axel een vergadering zal gehouden worden door het comité en dan meer bekend zal zijn. Door de minister-crisis kon men niet voort. Ten slotte geeft dhr. de Pot ter nog ernstig in overweging om een deskundig adres aan gaande de kosten van gasafname van Hulst. Ook in andere plaat sen wordt daarvoor gewerkt. Zoo wil men in Terneuzen gas uit Axel betrekken. Dhr. Vael is erg bang voor gas uit Hulst. Als men naar de lantaarns kykt, ziet ge genoeg, maar geen licht. Dhr. de Potter bedoelt niet voor verlichting, maar voor ver warming, voor comforen en gas kachels. De Voorz. zal er met de weth. over spieken. Hierna wordt de vergadering gesloten. Loop der bevolking. Gedurende de maand April zijn in de gemeente Axel Ingekomen Nicolaas D. Martin en gezin, fabrieksarbeider, Wilhelminastr. van Neuzen. Anna Scheele, dienstbode Bok- kendijk M 8 van Zaamslag. Joos Francke ambtenaar ter sec retarie Nieuwstraat G 64 van Grijpskerke. Hendrik M. van Alten en gezin, timmerman SingelwegvanNeuzen. Jannis Goossen smid Gentsche Vaarstr. C 56 van Retranchement. Eduard Tieleman en gezin, ar beider Oosterstr. E 81 van Hon- tenisse. Leintje A. Harms zonder Ju- lianastr. E 110 van Neuzen. Johanna Fr. Balkenstein zonder Noordstr. B. 64 van Neuzen. Adriaan den Engelsman en gezin, fabrieksarbeider Julianastr. E 102 van Zaamslag. Marinus Jac. de Marée en ge zin, bankwerker Z. V. T. M. Ju lianastr. E 109 van Neuzen. Vertrokken: Cornelis J. F. Orlekeke coiffeur Julianastr. E 153 naar Rotterdam. Hendrikus Mangold arbeider Oudewijk F 39 naar Wittem. Salomon F. Dieleman zonder Kanaalkade A 54 naarErmelo. Christina Scheele dienstb. Sluis kil P 39a naar Neuzen. Franciscus B. Casteels landb. knecht Buitenweg H 19 naar Neuzen. David L. Caljouw bouwk. op zichter Noordstr. B 61 naar Ze venhuizen. Adriana Goossen diensb. Nieu- wendijk N 1 naar Zaamslag. Jan van Hoorn arbeider Kanaal kade naar Hoensbroek. Josephus A. Boon en gezin, landbouwer Beoostenblij L 50naar Hulst. Petrus J. van Deursen matroos 2e klasse Slijkstr. E 77 naar Hon- tenisse. Maria Koster dienstb. Singel- weg J 11 i naar Amsterdam. Predikbeurten te a xel. Zondag 16 Mei 1926. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9ure Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Ds. G. van Dis, van Zaamslag. Gereform. Kerk. Voorm. 97« ure Ds. J. S. Post. Nam. 2'/i Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9'/a ure Leeskerk. Nam. 2'/t Leeskerk. Bij Apotn. en Drogisten Geheime distilleerder^ en wat volgde. Dezer dagen kwam de politie ter oore, dat in een perceel te s-Gravenhage regelmatig over tredingen van den Drankwet zou den plaats hebben, tot eenige re chercheurs, een inval deden in bedoeld perceel. Het bleek al spoedig dat men te doen had met eene geheime distilleerderij. Op het oogenblik, dat de politie het perceel betrad, was de bewo ner juist bezig het een en ander klaar te maken van gedistilleerd. De bewoner, B. genaamd, van beroep chemicus, vervaardigde hoofdzakelijk gestistiileerd op kleinen schaal. Toch heeft de politie een aan zienlijke party bij hem ic beslag genomen, o m. een 40-tal fles schen champagne. Ook verschillende praeparaten werden in beslag genomen. Toen B. zich ontdekt zag, heeft hij in een onbewaakt oogenblik zelimoord willen plegen. Hij wil de zijn polsslagader doorsnijden maar dit gelukte hem niet. Toch verwondde bij zich zoo danig, dat overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelyk was. „Avp." Brutale Inbraak. Dinsdagnacht hebben vier mannen, die per auto naar den Houtrakpolder waren gereden, zich toegang verschait tot de Roouhoeve, bewoond door den heer. C. de Ridder. Door het openschuiven van een keuken raam zijn ze binnengekomen. De vrouw de huizes werd door het gerucht wakker ze liep den gang in en ontmoette er een vreemden man. De voegde haar toe Wees maar stil, er is niets aan de hand, houdt je kalm. Toen kwamen er nog twee man nen die haar op zy duwden. Vervolgens verlieten zij het huis. In de auto zat een vierde man te wachten. In de achterkamer hebben de inbrekers het bureau en een lin nenkast doorzocht. Uit het bu- rau zyn gestolen een gouden arm bandhorloge een gouden armband met vijf diamanten, een broche en een veiligheidsspeld,eveneens met diamanten, en een gouden schakelarmband. Donderdagmorgen te 5 uur heeft een telle brand gewoed in het olie-magazijn der N.V. Olie handel v.h. van Vollenhoven cd Smulders Nieuwlandstraat te Til burg. De brandweer besireeed met 9 stralen de vuurzee. Zij slaagde na anderbalt uur in het ge vaar te bezweren. Het gebouw werd geheel in de asch gelegd. De hoeveelheid olie, welke geschat wordt op ongeveer 2 millioen liter is totaal serioren. De belendende perceelen ble ven gespaard. Oorzaak o b8keud. CORRESPONDENTIE. Verschillende berichten moetei wegens plaatsgebrek wachten. Wisselkoersen. Brussel 7,59. Parijs 7.64 Londen 12,097s New-York 12,48®/* De Burgemeester van AXEL brengt ter openbare kennis, dat ingevolge het Kon. Besluit van 25 Januari 1926 (Staatsblad No. 13) waarbij ter uitvoering van artikel 1 der wet van 23 Maart 1918 (St. BI. No. 165) gewijzigd bij de wet van 22 Maart 1922 (St. BI. No. 130) wordt bepaald, dat in 1926 de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (St. BI. No. 236; zal aanvangen den vijftienden Mei en zal eindigen den dert/en October. Op dat tijdstip wordt wederom ingesteld de tijdregeling naar den middelbaren zonnetijd te Amster dam, welke tijdregeling alsdan aanwijst twee uur in den voor middag. Mitsdien moeten alle klokkei om drie uur in den nacht van Ih op 15 Mei a.s. (of wanneer mei zich op 14 Mei as. ter rusU begeeft) één uur vooruit gezet worden. Axel, den 11 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Het Bestuur van den polder Kapelle maakt bekend dat eene vergadering van Inge landen zal worden gehouden op Dinsdag I Juni des namiddags 3 uur in het Hotel „Het Gulden Vlies" van den heer J. J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1925/1926 en de begroo ting voor 1926/1927 met memorie tot toeliichting, gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 11 Mei 1926. Het Bestuur voornoemd, S. DE KLERK, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Zondagmiddag om 3 uur doch goedkoop en solied afgewerkte is de vraag van den dag. N. B. De ruimste keuze in ka toenen en stoffen Aanbevelend, Noordstraat B 56. EN met 1 jaar volledige garantie, ook op de banden. Vanaf heden uit voorraad leverbaar ran f45,gulden. Vraagt prijzen, voor Uw lak-, nikkel- en reperatiewerk. UITERST CONCURREEREND. Beleefd aanbevelend, Julianastraat E 172, Axel. Een reuzensorteering vnn al 55 cent. EN - Aan eiken kooper van een HEEREN-COSTUUM bieden wij 15 maal de gelegenheid te raden. EERSTE PRIJS: Wij zijn het ruimst gesorteerde, beste en goedkoopste adres ter plaatse in (20) Aanbevelend, Zoo goed als nieuw. Noordstraat, Axel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van H. SM1ES, aan het nog door hem bewoonde huis te Axel, Noord straat, op Donderdag 20 Mei 1926, des namiddags 2 uur ver- koopen Mahoniehouten Secretaire, Kast, Ledikant met ressort, Nachtkastje, 2 ronde en 2 vierkanteTafels Theetafel, Bloem-' tafeltjes, 12 Stoelen, Lampen, Spiegels, WlH Waschtafel, 2 Kar- DrG petten, Loopers, 2 Bankjes, 2 Gasstellen, 2 Petroleumstellen, Potten en Pannen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz., enz. Betaling conlant. met de onfeilbare des namiddags half drie uur precies In de nieuwe MODEZAAK „DE VLIJT" worden verkocht aan sterk concurreerende prijzen. Wat U in de étalage niet ziet, vraagt dat binnen. ONTVANGEN een prachtsorteering (Extra korting voor naaisters). M. B. Berichten tevens de overname van de ZAAK in van Mejuffr. DE ROOS—van den Broeke. Aanbevelend, t;

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3