Huishoudelijke Goederen, als Eeu groote partij Afbraak, Klaverhooi (le snede) Prima VILTPAP1ER Yischakten BiDDenvisscherij. te vlaggen. Ie kwaliteit Een SPIEGEL, Zware LUZERH, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Jachtakten. Advertentiën. Eerste hypotheek gevraagd, Het Warenhuis. Openbare Verkooping. ONTVANGEN: Meisjes- en Jongens-Barets, Dames-Mutsen, Zijden Sjaals en Jumpers. Heeren- en Jongens- Costuums In Petten, Dassen en Boorden een ruime keuze. Magazijn Transvaal. Openbare Verkooping. TE KOOR: Aangeboden NET WARENHUIS. Cyr. J. van Waes te Westdorpe en tot plaatsvervangende leden de heeren Henri Bonte te Koe wacht, G. de Buck te St. Jansteen en C. D. Smet-De Deckere te Clinge. Allen namen de herbe noeming aan. De Vereeniging, opgericht in 1891 en begonnen zonder kapi taal, heeft aan hare deelgenooten reeds ruim f 139000 (Een honderd negen en dertig duizend gulden) voor schadevergoeding uitge keerd. Van 1891 tot 1925 f139448,72 in 1925 nihil f 139448.72 Zij bezit thans ruim f 115600. De premiën bedragen voor spi nazie, Koolraapzaad, Raapzaad, Cichoreizaad, Salizaad en Man- gelwortelzaad f 0.90 per f 100 aan gegeven waarde. Voor Ajuin, Boekweit, Karwei, Winterkoolzaad, Zomerkoolzaad, Maïs, Vlas, Mosterd, Blauwmaan- zaad en Lupinen f0.45 op f 100 aangegeven waarde. Voor Kanariezaad, Tarwe, Gerst, Rogge, Haver, Erwten, Paardeboonen, Duiveboonen, Plat- teboonen, Bruine- en Witte Boo- nen f0.35 per f100 aangegeven waarde. Voor Aardappelen, Suikerbie ten, Voederbieten, Paardepeeën en Koolrapen f0.25 per f 100 aangegeven waarde. Slechts ir. 1917 werd eene na premie gevorderd. De bezittingen der Maatschappij konden wederom belangrijk wor den versterkt. Wij blijven ieder waarschuwen niet te zeer op eigen risico te vertrouwen, doch zich tijdig tegen hagelschade te verzekeren. De grillige hagelbuien kunnen menigeen parten spelendit is gebleken in het tijdvak 1917 - 1920. De verzekering verdeelt den last van de werkelijk geleden schade op vele schoudess en heeft tengevolge, dat ieder zijn deel met gemak draagt. Het entiéegeld bedraagt f6,56 per gemet. Onder het hoornvee van den landbouwer Iz. Luteyn-Bouwens te Zuidzande is mond- en klauw zeer geconstateerd. Voor de Keuring van het rundveestamboek te Zuiddorpe waren 30 stuks best hoornvee voorgebracht. Dat het iets puiks was, moge hieruit blijken dat er van de aangevoerde dieren niet minder dan 9 waren, die bij de keuriDg meer dan 80 punten verkregen en dat er een melk koe by was, die per dag 45 9 K.G. melk geeft «Zei." Arrond. Rechtbank te Middelburg Op 7 Mei werd behandeld de zaak tegen R. J. V. S., 26 j., fabrieksarbeider en A. A. V., 22 j., leidekker, beiden wonende te Antwerpen en thans in het Huis van Bewaring te Middelburg, ten laste gelegd, dat zij te Hontenisse in den nacht van 7 op 8 April 1926 te zamen en in vereeniging met elkaar zes zilveren lepels en zes zilveren vorken, 2 zijde lintjes, 3dubbeltjes, 22VS cent, een kanten spreitje, een dameshorloge en een tafelkleedje, alles toebehoorende aan de echtgenooten F. Greidanis en G. M. Motke, hebben wegge nomen met het oogmerk van we derrechtelijke toeëigening zulks na den toegang tot de woning waarin die voorwerpen aanwezig waren te hebben verschaft door eenige glasruiten dier woning te vernielen en daarna een deur die toegang gaf tot die woning te openen. Eisch ieder 1 jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 7 Mei werd o.m. veroordeeld W. V., 44 jaar, herbergier en timmerman te Terneuzen, wegens mishandeling van Iman de Zwarte op 10 Maart j.l. te Terneuzen, tot f 20 boete subs. 20 dagen hecht. Bij Kon. besluit is benoemd tot Rechter bij de Rechtbank te Middelburg mr. Th. Portheine, thans substituut-griffier bij ge noemde rechtbank- Zierlkzee en de P. Z. E M. De gemeenteraad van Zierik- zee keurde in zijn jongste ver gadering goed het advies van Burgemeester en Wethouders om aan Gedeputeerde Staten te be richten, aangaande de electrifi- catie der gemeente, dat het ver- leenen van een jaar garantie over eenkomende met ongeveer 25 per aausluitbaar perceel in de kom der gemeente, een onover- komenlijk bezwaar is en op grond van de daaruit mogelijk voort vloeiende hooge kosten, niet tot electrificatie kan worden besloten. Terwijl verder de raad accoord giug met het voorstal van B en W. om aan Ged. Staten te mei den, dat er bij den raad geen bezwaar bestaat tegen het onder nader overeen te komen voor waarden electrificeeren dezer ge meente, indien daarmee voor de gemeente generlei risico of garan tie is verbonden. „M. Crt." Dinsdagmiddag is in de boerdery van den heer M. te Mar graten door een onbekende oor zaak brand uitgebroken, welke zich in Weinig tyd zoo ernstig had uitgebreid, dat toeD de Maas- trichtsche brandweer arriveerde, reeds de heele boerderij was af gebrand. Een groot gedeelte klein vee kwam in de vlammen om. Verder werd een stamboekmerrie ter waarde van 2000 en een pasgeboren veulen, een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. In de lagere school te Die- burg in Hessen gat een onder wijzeres een elfjarig meisje Dins dag een klap op het achterhootd. Het kind had op dat oogenblik een breinaald in de hand en deze drong door den slag tusschen de oogen en neus van het meisje, dat weldra overleed. De onder wijzeres is spoorloos verdwenen. Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Mag ik naar aanleiding van uw waardeerend schrijven over het prach tige vaandel, dat aan de Chr. Zang- vereen. „Asai" is geschonken, door middel van Uw blad een kleine op merking maken aan het adres der reeds genoemde vereeniging? Toen schrijver dezes de beschrijving van dat prachtige vaandel in uw blad las, rees bij mij terstond de vraag op: Zouden de donateurs van die vereeni ging ook in de gelegenheid gesteld worden om dat doek eens rustig te komen bezichtigen Daarom sloeg ik de advertentierubriek van uw blad eens op, maar vond daarvan niets ver meld. En toch gelooi ik, dat zoo iets niet misplaatst geweest zou zijn. Nu zal ik het die jonge menschen, die aan het hoofd van die vereeniging staan, het niet zoo erg kwalijk nemen, maar toch zou ik hun met alle bescheiden heid onder de aandacht willen bren gen, dat elke vereeniging die er do nateurs op na houdt, daar tegenover ook wel eenige verplichtingen heeft. Met vriendelijken dank aan u, mijn heer de Redacteur, voor de opname dezer regelen, teeken ik mij namens enkele donateurs van ,Asaf", EEN VRIEND. Van 1 30 April 1926. Axel. Huwelijks-voltrekkin gen. 1. Jan Jacobus Wolfert, 37 j., jm. en Jacobs Pieternelia Sara Rinn, 23 j,, jd. 15. Adam Pieterse, 28 j., jm. en Geertruida Toua Eekman, 27 jjd. Geboorten. 2. Johannes, z. van Bernard Schukkiuk en Johanna Adriana Lansen. Cornelia, d. 7an Willem Reminsen en Janneke IJzebaert. 4. Jan Matthys, i. van Cornells Joos van Liere en Jacoba Loof. 6. Maria Aaltje Cornelia, d. van Leendert Maarten Herrebout en Cornelia Maria Snap.7. Nicolaas, z. van Cornelis Franjes Bolleman en Pieternelia de Feyter. 10. Anna Wilhelmina, d. van Jobanoes Cornelis van Driel en Neeltje Meesen. 13. Willem Jan, z. van Willem Johannes Vereouteren en Cornelia Tanneke Lensen. 17. Susanna Neeltje, a. van Jacobus Daniël Hameiink en Tanneke Goossen. 20. Janneke Elizabeth, d. van Anthonij de Pooter en Elizabeth Neeltje van Bendegem. 26. Abraham, z. van Jan Dieleman so Laviua Pietoruell* Floroueo. Overlijden. 11. Maria Dina de Fouw, 30 j., echtg. van Pieter Jacobus Scheele. 24 Paulina Janna Dieleman, 38 j., echtg. van Franfois Dekker Pzn. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 12,- af 14,50. Rogge f8,50 a 9,50. Wintergerst f9, a f 9,50. Zomergerst f 9,50 a f 10,50. Haver f 9,— a f 10, Erwten f 12,af 15,Paarden- boonen f 10,— af 11,—. Duiven- boonen f 10,— a f 12,—. Bruine- boonen f 10,— a f 13,—. Lijn zaad f 14,—af 15,—. Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f9,a f 10,Gebookt Vlas f 10,— af 12,Gezwingeld Vlas f 0,80 a f 0.90. Aardappels f3,50 a f4,Stroo f 16,— a f 17,—Koolzaad faf—,—. Boter f 1,40 a f 1,50. Eieren f0,031/,, a f 0,04. HULST, 10 Mei. Graanmarkt. Tarwe f 13,— a f 15.—. Rogge f 9,—af 10,—Wintergerst f 10, a f 10.25. Zomergerst f 10,k f 10,25. Haver f 9,- k f9,50. Erwten f 13,— a f 14,—. Paarden- boonen f 12,a f 12,50. Duiven- boonen f 14,— a f 15,—. Witte- boonen f af—,—. Bruine- boonen f 10,a f 11.Lijnzaad f 15.— a f 16,—.Aardappels f 3,90 a f4,10. Koolzaad f— a f Boter f 1,10 a f 1,20 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,17. Slachtvee 7, verkocht 3. Varkens 46, ver kocht 35. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 40000. f4.10 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 7,937s- Parijs 7.85 Londen 12,08'/4. New-York 2.498/* De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat ter Gemeente- Secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aanvra gen tot het bekomen van een viscli- of hengelakte voor het jaar AANVANGENDE 1 JULI AANSTAANDE en EINDIGENDE 30 JUNI daaropvolgende, en noo- digt belanghebbenden uit, hunne aanvragen zooveel mogelijk vóór 1 Juni e.k. aan hem in te dienen. De navolgende akten worden uitgereikt a. GROOTE V1SCHAKTEN, tot het visschen met alle geoorloofde vischtuigen, tegen betaling van twee gulden vijftig cents (f 2.50.) b. KLEINE ViSCHAKTEN, tot het visschen met een daarin ge noemd vischtuig, tegen betaling van één gulden (f 1,—). c. HENGELAKTEN, tot het visschen met meer dan één hengel, tegen betaling van vijftig cents (f 0.50 Voor het visschen met één hengel, geen loop- of sleephengel en geen peur zijnde, behoeft ge ene aanvraag te geschieden. Kostelooze vergunningen om te visschen worden niet meer ver leend. Geen akte woidt uitgereikt: le. aan hem, wien ingevolge artikel 34 eerste lid der Vissche- rijwet de bevoegdheid, om krach tens een concent of akte te vis schen, is ontzegd, voor den duur der ontzegging. 2e. aan veld- en boschwachters, beambten der marechaussée, niet zijnde hulp-officieren van Justitie, ambtenaren van rijks- en gemeen tepolitie, beneden den rang van Inspecteur der Rijksveldwacht en van Inspecteur van politie, be ambten van den Rijks- en pro vincialen Waterstaat en beambten van de Domeinen, beneden den rang van Hoofd-Opziener. Axel, den 10 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, BLOK. voor het tijdvak, aanvangende 1 Juli aanstaande en eindigende 30 Juni van het volgende jaar. Be langhebbenden worden uitgenoo- digd hun aanvragen ter bekoming dier akten, zooveel mogelijk, vóór 5 Juni e.k. in te dienen. Voor minderjarigen van achttien jaar en ouder worden de jachtakten aan gevraagd door hun ouders of voog den. Ingezetenen van het Rijk, hou ders van een groote jachtakte, kun nen ten behoeve van niet in het Rijk woonachtige personen, onder overlegging van dezer portret, een jachtakte, logeerakte genaamd, verkrijgen, geldig gedurende veer tien opeenvolgende dagen. Betaald moet worden a. voor een groote jachtakte tot alle geoorloofd jachtbedrijf, dertig gulden b. voor een groote jachtakte tot alle geoorloofd jachtbedrijf, met uitzondering van de valkenjacht, vijftien gulden c. voor een logeerakte, tien gul den d. voor een kleine jachtakte tot het vangen van waterwild met netten, waarvan het gebruik ge oorloofd is, vijf gulden. Bovendien moet de aanvrager betalen het zegelrecht, dat, ook bij niet afhaling van de aange vraagde jachtakte, ten laste des verzoekers blijft. Axel, 10 Mei 1926. Het Hoofd van plaatselijke politie voornoemd, BLOK. Het Hoofd van plaatselijke po litie te AXEL maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie verkrijgbaar zijn blanco aanvraagformulieren ter bekoming ran Jachtakten» Zoo de Heere wil hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders C. WITTE H. C. WITTE-SPEELMAN op Vrijdag 14 Mei a.s. den dag te herdenken van hun 35-Jarig Huweiyksfecst Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde. Axel, 11 Mei 1926. Weststraat D 29. De Regelingscom missie van het Zangers feest verzoekt beleefd aanst. Donderdag N. B. Van af heden zijn de programma's van het Zangersfeest verkrijgbaar bij de H.H. C. Smies, Kerkdreef, A. Dekker-Vermeulen en P. A. Wondergem. b. 2. Het Bestuur van den polder „NOORD bij Axel" maakt bekend 1. dat van af heden, gedu rende acht dagen, ter inzage van de eigenaren van lan den, gelegen in den polder, ten kantore van den Ont vanger-Griffier te Axel zijn nedergelegd en tegen be taling der kosten in af- schritt verkrijgbaar zijn a. de rekening en verantwoor ding des polders over 1925/1926; de begrooting met de me morie van toelichting voor 1926/27. dat op Dinsdag 18 Me! a.s. des namiddags drie uur, zomertijd, in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel eene algemeene vergadering van Ingelanden zal gehouden worden. dat voormelde begrooting met de memorie van toe lichting, na de vaststelling door de vergadering, weder gedurende acht dagen, te rekenen van 19 Mei a.s., ten genoemde kantore ter inzage zal liggen. Axel, 11 Mei 1926. Het Bestuur voornoemd, C. A. DEKKER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Qnlvanger-Qriffier. 3. groot f 2500,— op een woonhuis te Axel. Adres Bureau van dit blad. voor vloerbedekking onder vloer zeilen, linoleums en tapijt, ter voorkoming van schimmelen en verrotten. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van H. SMIES, aan het nog door hem bewoonde huis te Axel, Noord straat, op Donderdag 20 Mei 1926, des namiddags 2 uur ver- koopen Mahoniehouten Secretaire, Kast, Ledikant met ressort, Nachtkastje, 2 ronde en2vierkanteTafels Theetafel, Bloem- tafeltjes, 12 Stoelen, Lampen, Spiegels, Waschtafel, 2 Kar petten, Loopers, 2 Bankjes, 2 Gasstellen, 2 Petroleumstellen, Potten en Pannen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz., enz. Betaling contant. De nieuwste modellen van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten. DEKKER - VERMEULEN. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. A. VAN 't HOFF, aannemer te Axel, op diens terrein te Axel, Oudenweg, op Z terdag 22 Mei 1926, des namiddags 4 uur ver- koopen afkomstig van de oude kerk, alsEiken en grenen Rib hout, Deelen en Schroten, Kozijnen, Ramen, Deuren, enz., enz. Betaling contant. Ter overname i helder geslepen glas (65 X 120 c.M.) voor f 15. Adres Bureau van dit blad. Een gemet (44 are 56 centiaren) bij JAC. DE VISSER, Axel, Smitsschorre. Oogst 1925. W. M. DIELEMAN, Axel, Coegors. voor vloerbedekking onder vloerzeilen, linoleums en tapijt. EN

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3