io De Goedkoope Winkel Puike Eetaardappelen Limmm @oid@i Colliers. Toren Maizena. §Trap- en Gordijnroeden^ Geefl Piano- en Orgellessen Kunstbloemen, Groen Mos en Kunstfruit Tentoonstelling Z. L. M. Afd. Axel 1926. KINDERWAGENS g B. B. POT. De nieuwste Bébé-Jurkjes, Pakjes Manteltjes, Mutsjes en voorts alle Bébé- en Luiermand-Artikelen. Het beste Adres Het beste voedsel voor jong en oud Pluchette Schoorsteen-. Kussen-, Theetafel en Fauteuil-Kleedjes. Axel. B. H. POT. Binnenland. Landbouw. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Inschrijvingsbii jetten Aiel. Bloemvazen, Bloempotten, Bloemhangers, Kandelaars, Gekleurde Kaarsen, enz. P. J. MEIJER. Uurwerken, Goud en Zilver. AXEL. Ontvangen: bij A. KOLFER, Bewaar de torens. KOperen ADR, B. HOLSTER Grondig onderriem. - Billijk tarief, Op een vraag van dhr. 't Gilde, hoe het staat met het kaaal Axel Hulst antwoordde de Voorz. dat binnen kort bestuursvergadering zal gehouden worden en dan wel meer bekend zal zijn. Dhr. Koster: De contributie is toch opgehaald. Dhr. Dieleman wilde 2 vragen stellen le of er al antwoord is van Terneuzen omtrent gasafname en 2e of er antwoord is van Ged. St. omtrent de leening van f 70.000 voor uitbreiding van het gasnet. De Voorz. antwoordt ontken nend. Wel is er bij Ged. St. op aangedrongen en wat Terneuzen betreft zal daar binnenkort een voorstel omtrent gasafname in den Raad worden behandeld. Dhr. Dieleman zou dit aanbod maar willen intrekken. Het is nu welletjes. De Voorz. ontraadt dit en zou nu liever die vergadering nog eens afwachten. Dhr. Dieleman zegt, dat nu omtrent het onderzoek naar zelf exploratie nog geen besluit ge- genomen is, terwijl toch enkele raadsleden zich hebben uitge sproken, dat dit wenschelijk is. Dan komen we misschien wel vlugger tot een besluit. De Voorz. wil er met alle ple zier aan voldoen. Dhr. Weijns is ook voor onder zoek, om niet den indruk te vestigen, dat we de zaak in de richting der P. Z. E. M. willen drijven. Maar was het niet beter dit voorstel te bewaren voor een volgende vergadering. Het is al zoo laat en ook is er nog een lid afwezig. Dhr. OggelWe moeten dus dat onderzoek alleen laten doen voor die leden, welke door dik en dun voor zelf-exploitatie zijn en om hen te overtuigen dat het geen practisch nut heeft, terwijl wij zelf daarvan ten volle over tuigd zijn. Ged. St. staan het niet toe en van de Kroon is weinig succes te verwachten, terwijl het een duur rapport zal zijn, dat geen ander nut kan hebben, dan dat de voorstanders van die exploitatie van hun idee genezen zuilen zijn. Dhr. Dieleman wijst erop, dat hij in zijn meening achter zich heeft ruim 1400 burgers, die een verzoek tot onderzoek teekenden. Dhr. van Dixhoorn acht daar geen nieuw voorstel toe noodig, want reeds vroeger heeft de Raad opdracht tot onderzoek aan B. en W. gegeven. Alleen is het moei lijk te zeggen wie van de des kundigen onpartijdig iszoo iemand moet buiten de gemeente staan en daar niets van te ver wachten hebben, zoodat hij de gemeente niet als proefkonijn kan gebruiken om er later op een of andere wijze voordeel uit te trekken. Dhr. Oggel denkt, dat dit rap port wel f 1000 kan kosten. Dhr. 't Gilde gelooft, dat aan de hand van de verkregen cijfers geen onderzoek meer noodig is. Hij wijst ook op het rapport van den directeur der gasfabriek en vindt het treurig, dat men dit een kattebelletje noemt. Dat is het werk van dien man, waarvoor ongetwijfeld studie noodig was, kleineeren. En als ik voor on derzoek ben, dan zou ik willen, dat het intensief en goed ge schiedde. De Voorz. verklaart er zich ook voor, als de Raad het wil. Dhr. Oggel: We schieten er niks mee op. Dhr. Dieleman De heeren moe ten er niet voor stemmen om ons een cadeautje te bezorgen, want hij meent het ernstig en zou B. en W. willen opdragen om daar voor een onpartijdig deskundige te benoemen. Dhr. Baert is er ook voor. Als niet wordt aangetoond, dat eigen opwekking tot stroom niet mo gelijk is, wegens de groote kos ten, die het meebrengt voor de gemeente, zal de bevolking niet content zijn. Z. h. s. wordt thans besloten, dat de Voorz. die zaak met B. en W. nader zal bespreken. Hierna wordt de vergadering gesloten* I Huldiging l)e Ruyter. In tegenwoordigheid van de Koningin en Prins Hendrik had gisteren in de Nieuwe Kerk te Amsterdam de herdenking plaats van den sterfdag van Mich, de Ruyter, Luit-Admiraal-Generaal van Holland en West-Friesland. Behalve den Minister van Oor log en Marine woonden vele autoriteiten de plechtigheid bij. Terwijl allen plaats namen speel de het orgel, en daarna werd staande het Wilhelmus gezongen. Vervolgens werd gespeeld Ps. 63, die de Ruyter op zijn sterfbed liet voorlezen. Na een herdenkingsrede had de kranslegging plaats door H.M., gevolgd door tal van andere ver- eenigingen en ook door den Bur gemeester van Vlissingen namens de gemeente en de De Ruyter- school. Tot slot werden nog eenige liederen gezongen, afgewisseld door orgelspel, waarmede de in derdaad plechtige herdenking was geëindigd AXEL, 30 April 1926. Van de openbare en vele par ticuliere gebouwen wappert hier heden de vlag met wimpel, ter eere van den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Bij gunstig weer zal vanavond muziek- en zang uitvoering plaats hebben door Concordia" en „Orelio", waar voor we het onderstaand pro gramma ontvingen Muziek, Wien Neerlandsch bloed. Avec aplomb, marche. Les cloches de Corneville, fan- taisie. Chanson joyeuse, polka. Zang. Volksliederen. Jansen cantate. De spijskaart. jan Willem's vrijage. Ons lied van de zee. Kleine Pauze. Muziek (Solonummers.) Lucival, polka voor fluit. Grand air varié, voor bariton. Les tourterelles, polka voor 2 pistons. Oud Wilhelmus. Posttarieven. Ten postkantore zijn verkrijg baar wandtabellen van de voor naamste tarieven voor briefpost zendingen, enz. in het binnen- landsch en het internationaal ver keer. Tusschen Terneuzen en Sluis kil, ter hoogte ongeveer van de staalfabriek wilde de automobilist v. A. van Sas van Gent een voor hem rijdenden motor voorbijrijden en gaf hiertoe signalen. Waar nu de motorrijder dit niet hoorde en dientengevolge zijn zelfde richting hield wilde de auto hem passee- ren, en reed gedeeltelijk naast den rijksweg. Waarschijnlijk wat te veel landwaarts, schaafde de auto langs een boom, om daarna tegen een hoop steenen te rijden met het gevolg dat de auto kantelde en zeer zwaar werd beschadigd. De heer v. A. liep een kwetsuur aan het hoofd op en kon naar verbonden te zijn, zich per fiets naar Sas van Gent begeven. De auto was een mooie wagen en onlangs door den berijder aange schaft. De schade is groot. „M. Crt." Toen de slager V. te Koe wacht dezer dagen in zijn slacht huis kwam, ontdekte hij dat in den afgeloopen nacht ongewenschte personen een bezoek hadden ge bracht. Hij vermiste een kwart gedeelte van een rund, rook- vieesch en rookworst ter waarde van ongeveer f 50. Door de politie werd van de achtergelaten voetindrukken lucht gegeven aan een speurhond, die in de richting van een aangren zend bouwland voerde, waar een rijwiel werd gevonden, dat bleek toe te behooren aan een Belgischen douane te Koewacht verblijvende, waar dat rijwiel in den Z-lfden nacht was ontvreemd, met nog een ander rijwiel. Iets verder trof men het ont vreemde rundvleesch aan, waar het beste was afgesneden en me degenomen. In een op de grens liggenden poel trof men aan het frame van een rijwiel, hetwelk bleek toe te behooren aan zeke ren v. B. te Koewacht, alwaar het tegelijk met het rijwiel van den Belgischen douane, uit een schuur was ontvreemd. De daders van deze uiterst bru tale diefstallen zijn tot nu toe niet ontdekt ,M. Crt." Door de Arr. Rechtbank te Middelburg is failliet verklaard A C. M. Poppe, deurwaarder te Hulst Rechter-commissaris mr. J. W. Zijlstra; curator: mr. J. F. van Deinse te Middelburg. Onlangs werd te Oostburg een rijwiel ontvreemd, dat voor een herberg stond. Toen nu dezer dagen een koewachter langs het uitwateringkanaal onder Retran chement liep, ontdekte hij een trapper van een rijwiel, die boven het water uitstak. Toen hij het voorwerp uit het water trok, bleek het een frame van een rijwiel te zijn. Met deze vondst stelde hij de politie in kennis, die meen de, een onderzoek te moeten in stellen ten huize van zekeren V., die in de onmiddellijke nabijheid van de vindplaats woont. Ver borgen in een schuurtje ontdekte men verschillende rijwielonder- deelen. Vervolgens inspecteerde men het rijwiel van V., die te Sluis werkzaam was en ontdekte men, dat aan dat rijwiel een achterwiel was bevestigd, dat behoorde tot de fiets die te Oostburg was ont vreemd. Ontkennen was nu niet meer mogelijk. V. bekende met eenige onderdeden zijn eigen .karretje" te hebben .opgeknapt" en het frame in het uitwaterings kanaal te hebben weggeworpen. Predikbeurten te Axel Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Geref. Gemeente, 's Av. 6j/ï ure Ds. Neerbos, Verschenen is het programma voor de aanst. Landbouwtentoon stelling. De titel is versierd met de bekende boeren-meisjesgroep van Zaamslag in het midden waarvan H. K. H Juliana is ge zeten, terwijl op de voorpagina eveneens het portret van de Prin ses in Axelsch costuum prijkt. Verder is het boekje verlucht met tal van afbeeldingen uit Axel en omgeving, terwijl een hartelijk welkomstwoord namens de Ten toonstellingscommissie als inlei ding dient. De goede verwach ting daarin uitgesproken, dat waar Axel's ingezetenen zich opmaken om de bezoekers der tentoon stelling een waardige ontvangst te bereiden, zal voorzeker ver wezenlijkt worden door hen, die het boekske ter hand nemen, want er wordt veel goeds en moois in voorspeld. We wen- schen de afdeeling een zelfde succes toe, als in 1910. Te Scheveningen is over leden de wed. J. den Duik Krul, geboreu 25 Juli 1823. De thans overledene heett dus deu buitengewonen leeflijd van ruim 102 jaar bereikt. Te Groningen ia de 37-ja- rige mej. E. S. van de stoep ge vallen en daarbij zoo ongelukkig terecht gekomen, dat zy aan de gevolgen is overleden. By een reparatie van een hoog8pauningsinrichting op de Philipstabrieken te Eindhoven is de gehuwde 34-jarige P. S., chtf- electricieu in aanraking gekomen met den stroom. Hy was onmid dellijk dood. Toen dezer dagen de Pa- rijsche trein omstreeks tien mi nuten voor achten het station D. P. te Rotterdam binnenreed sprong, even voordat de trein stilstond, de 55-jarige hoofdconducteur G. uit Roosendaal uit den bagage wagen, die vlak achter de loco motief gehaakt was. De man strui kelde en viel van het perron op de spoorbaan, vlak voor het per sonenrijtuig, waarvan de wielen hem over het hoofd red6D. Hy was op slag dood. Te Zwammerdara werd de knecht van den bakker v d. Br. tegen twee uur wakker door een verstikkeaden rook. Het bleek hem, dat in de bakkerij brand was uitgebroken, die snel om zich heen gieep. De bewoners van bet perceel wisten met behulp van buren nog eenig huisraad te redden, doch intusschen wakkerde het vuur zoodanig aan, dat aan verder reddingswerk niet gedacht kon worden. Een ware vonkenregen verspreidde zich over de dicht bebouwde omgeving Door het spoedig ingrypen van de brandweer en dank zij de windstilte kon uitbreiding van den brand worden voorkomen. Na eeu paar uur was het perceel volkomen uitgebrand. De oor zaak van den brand ia onbe kend. Een gevaarlijk sujet. Bjj'de politie te Rotterdam ver voegde zich een Duitscher die vertelde dat bij iu een dancing op den Schiedamschendijk was aangesproken door een man, die hem voorstelde een inbraak te plegen in een goudsmidswinkel in oie straat en met de buit in een sioomboo'je naar Londen te vluchten. Indien de goudsmid weerstand bood, zou men hem neerschieten terwijl de beman ning van het bootje gebonden zou worden en daarna overboord gegooid. De politie stelde een onderzoek in en arresteerde een 20-jarigen macbinewerker T. B. uit VVee- nen op wien een met scherp ge- ladeu revolver alsmede eeu plat tegrond van Londen gevonden werd. De ongewenschte Wiener zal over de grenzen worden ge zet. Nabij het ost-Galiciacbe stadje Zdollunot en andere plaat sen hebben zich kudden wolven vertoond, die groote hoeveelhe den stalvee hebben gerooid bd ook menschen aanvielen. Een man, die door een dollen wolf was gebeten, heeft in een aan val van razernij acht personen gebeten, die, by gebrek aan tij dige geneeskundige hulp, onder verschrikkelijke pijnen gestorven zijn. Wisselkoersen. Brussel 8.43. Parijs 8,20 Londen 12,9'/»- New-York 2.48*/'^ Op 1 Mei hoopt onze geachte collega A. F SCHIEMAN, Brievenbesteller te Axel, zijn 25-jarig jubileum te ge denken. HET PERSONEEL Postkantoor Axel. zijn bij ondergeteekende van nu af te bekomen, voor de inzendin gen Paarden, Hoefbeslag, Rund vee. Varkens, Schapen, Geiten, Pluimvee, Konijnen, Bijenteelten Zuivelbereiding. Voor de andere afdeelingen wordt per brief of briefkaart op gegeven alles aan de Secretaris der T entoonstellings-commissie, JAN DE PUTTER, te Axel, Steenbosch, Om plaats te maken voor een nieuwe zending t worden de voorradige met S-groote korting ver-® kocht. in een prachtige sorteering voorhanden te A X E L. (25) TEVENS ALLE SOORTEN (ROODE STAR) per 50 of 100 K.G. a 6 cent per K G. thuisbezorgd. W. P. VAN MEURS Koestraat D 87. Prachtsorteering Met en zonder hanger te dragen. in de NOORDSTRAAT. Verkrijgbaar b(j de meeste Winkeliers. met sluitstukjes. a a -« w zn aa MUZIEKONDERWIJZER ÏÏESTKOLKSTRAAT14 - TERNEUZEN. ook te Axel en omgeving. „M. Crt." Zondag 2 Mei 1926. Voorm. 9'/i ute Geen dienst. Nam. 2 Ds G. P. A. Ruysch van Dugteren. Inwijding Kerkgebouw. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Vrijdag 7 Mei 1926. van Terneuzen. Voorbereiding H. Avondmaal. !SJ W

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3