Hotel „firaanbenrs". YoordracMeii - Avond. Groot Café-Concert. Pr8igü ZALM BOKKIXr., Aanbesteding Ideaal Erwten! 1- en N.V. Manneert-Geers. Op Yrijdag 19 Februari a.s. Troep Roberti Komt allen 11 Entree Yrijlï Axel-Station" Maandag den 22 Februari 1926 voorloopig geschorst. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Jazzband - Banjo - Guitaar Viool, etc. Firma P. H. Veenhuizen. Zaterdag 20 Februari 1926, Pl.m. 27,000 Kg. Chili. 70,000 Kg. Superfosf. 14°/. 24,000 Kg. Am. Superf.7x9 45,000 Kg. Zwavelz. Amm. 201* 2500 Kg. Patent Kali. 500 Kg. Maïs. Oude bekenden zijn: Firma P. R. Veenhuizen. Openbare Verkooping. Nabij Hansweert kwamen Za terdagmiddag in aanvaring de Eng. zeeboot .Darlington" en de opkomende Harwichboot .Ant werp". Beide schepen hebben aanzienlijke avery aan het voor schip. De .Darlington" bekwam schade boven de waterlijn en raakte aan den grond. De „Ant werp" is tegen den dijk gezet. De passagiers hebben in sloepen de boot verlaten. De zeeboot .Darlington" is Zon dagmorgen bij hoog water vlot- getrokken en naar Antwerpen opgestoomd om te repareeren. Ten opzichte der „Antwerp" wordt gemeld, dat gister de Red der I en II van Gerling te Ant werpen langszy zijn gekomen en dat besloten is ter plaatse nood- reparaties aan te brengen. De postzakken en de passa giers zyn met de „Morvada" naar Antwerpen vervoerd. By 't repareeren aan boord „Antwerp" is brand in het voor schip ontstaan. Men is direct met het blusschingswerk begonnen. Een partij vleesch werd Zon dag naar boven gebracht en in een lichter geladen. Een groote menigte van heinde en ver waren Zondag naar het gestrande schip komen zien. Voorts worden de volgende aanvaringen gemeld Het Belgische stoomschip Cau- casier, van New-York naar Ant werpen en het Belg. stoomschip Olympiër, van Buenos Ayres naar Antwerpen, zijn in het Middelgat met elkaar in aanva ring geweest. Beide schepen zijn licht beschadigd naar Ant werpen opgestoomd. Het Duitsche stoomschip Po seidon, van Rotterdam naar Val paraiso, is op de Schelde met het Fransche stoomschip ,De- puté Henri Durra" in aanvaring geweest. Laatstgenoemd schip is gezonken. Nadere byzonder- heden ontbreken nog. De be manning werd gered. Het Noorsche stoomschip Rinda van Oslo via Antwerpen naar Calcutta, en het Duitsche stoom schip Targis, van Antotagasia, laatst van Antwerpen naar Ham burg, zyn nabij Antwerpen met elkaar in aanvaring geweest. De schade aan de Targis is van dien aard, dat het de reis niet kan voortzetten. M. Crt. Naar de Msb. verneemt zijn de twee zusters uit het Gemeenteziekenhuis te den Haag die den aan de pokken overleden Zuid-Afrikaanschen student Da niël de Wet hebben verpleegd, in de barakken in observatie opgenomen. Deze maatregel is genomen om alle mogelijke vei ligheid in acht te nemen. Er was namelijk by bedoelde ver pleegsters eenige verhooging van temperatuur geconstateerd. Door zijn kinderen verraden. Te Reuver werd in den nacht van Woensdag op Donderdag in gebroken bij den winkelier Doh- men. De bewoner werd wakker en ontdekte een inbreker. Er ont stond een worsteling waarbij het den inbreker gelukte te ontkomen evenwel met achterlating van zijn schoenen. Deze werden hem nood lottig, want toen de schoenen den volgenden dag in de school ver toond werden, herkenden kinde ren ze terstond als toebehoorend aan hun vader. In verband met deze aanwijzing werd te Tegelen een arbeider aan gehouden. Hij werd naar Roer mond overgebracht en ter beschik king gesteld van den officier van justitie. Te Venlo is door het de fect raken van de stuurinrichting een autobus uit Horst tegen een boom gereden. Vier passagiers werden vrij ernstig gewond en opgenomen in het Antoniusge- sticht. Andere passagiers kregen lichte glaswonden Levensgevaar bestaat gelukkig niet. Te Kerkrade is in een re genput het lijkje van een pas geboren kindje gevonden. In verband hiermee is een 24-jarige vrouw als verdacht van doodslag op haar kind ter beschikking ge steld van den Officier van Justitie Maastricht. Duur varkensvoer. By het verrichten van eenige werkzaamheden aan zyn varkens hok merkte de arbeider v. d. V. te Terwispel niet, dat zijn porte feuille uit den buitenzak van zijn jas viel. Toen bij later zijn por tefeuille miste eu een onderzoek instelde, vond hij de overblijfse len in het varkenshok terirg De inhoud, bestaande uit acht brief jes van 25 was echter verdwe nen. In de uitwerpselen der var kens vond men later snippers der biljetten terug. »Tel." Voor een der loketten van de Ned. Bank te Amsterdam, ver schenen onlangs twee mannen, die coupons van obligatiëu Ne- derlandsche Werkelijke Schuld ter verzilvering aanbodeD. De bank-employé bekeek de nummers van de coupons en zag, dat deze voorkwamen op een recherche lijst. Op 19 Januari was te Eisteen diefstal gepleegd, waar, behalve andere voorwer pen, ook de effecten, waartoe de aangeboden coupons behoorden, waren gestolen. De employé wei gerde uitbetaling en waarschuw de de politie welke aan bet bank gebouw steeds by de hand is. De beide aanbieders moesten mee naar het bureau Singel, waar zy mededeelden, dat zij van een caféhouder in de Warmoesstraat opdracht hadden gekregen de coupons in te wisselen. Het was hun, naar zy zeiden niet bekend, dat de stukken van diefstal af komstig waren. De bedoelde caféhouder is daar op naar het bureau geleid. Hy erkende aan de beide mannen te hebben verzocht de coupons in te wisselen. Hij had, naar hij verder verklaarde, de papiertjes ontvangen van een bezoeker in betaling voor gebruikte consump tie. Wie die bezoeker was, was hem niet bekend. Na de verhooren zijn de drie mannen weder op vrye veeten gesteld. Tegen den catéhouder zal een vervolging worden inge steld terzake van vermoedelijke heling. De Watersnood. Nu het water zakt, komen de schadecijfers los. In Cuyk alleen wordt de schade aan buizen en wegen geschat op 500.000. Omlig gende geteisterde plaatsen in de streek van de Maas komen niet tot lagere ramingen. In Dreumel waar heele woon- wyken neerliggen, zijn o m. niet minder dan 150.000 jonge boo men bij boom- eu fruitkweekers totaal vernield. De polder Pannerden is nu geheel vrij van het water, al leen ter plaatse van de door braak staat 12 M. water. De landerijen zijn meeran- deels met een dikke zandlaag bedekt. Hard wordt er gewerkt op die verzanding te verwijde ren. Voor het winterkoren wordt gevreesd en niet zonder grond. Voortdurend komen uit omlig gende dorpen zandingen kleeren an voeding aan, ook het Roode Kruis laat zich niet onbetuigd. Een paar wagons koolrapen en aatdappelen van Baron van Wijnbergen te Boxloo is onder weg. Voor steenkolen wordt ook goed gezorgd. De minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw, jhr. De Geer, bracht een bezoek aan het zoo zwaar door den water snood getroflfan Ooi bij Herten. De minister was vergezeld van de heeren Ament, lid der Tweede Kamer, Th. Verheggen, voorzit ter van den Limburgschen land en tuinbouwboudKakebeke, inspecteur van den landbouw en Huizinga, Rykslandbouw-consu- lent en den heer Van Geldrop, burgemeester van Herten. Z.Exc. onderhield zich met de bewoners en informeerde naar de geleden schade en toonde groote belangstelling voor de toekomst der getroffenen. Naar gemeld wordt, heeft H. M. de Koningin andermaal een bedrag van 110.000 geschonken aan de Algemeene Watersnood Commissie te Amsterdam, Namens de personen, verbon den aan de Koninklijke Hout vesterijen is een bedrag van f230 ter beschikking van de Koningin gesteld, om overeen komstig den wensch van H.M. en Z. K. H. in plaats van een bloemenhulde, te worden be steed tot leniging van de ram pen veroorzaakt door den water snood. Het Griesche Roode Kruis heelt aan den Bond van Roode Kruis-vereenigingen, gevestigd te Pat ijs, een bedrag van 1000 francs toegezonden, met verzoek dit bedrag te willen doen toe komen aan de slachtoffers van de overstroomingen in België en Holland. Het Grieksche Roode Kruis is niet de eenige Roode Kruis-Ver- eeniging, welke blijk heeft ge geven van internationale saam- hoorigheid, welke de Roode Kruis-Vereenigingen in de ver schillende landen der wereld vereenigd maar deze gift dient des te meer op prijs te worden gesteld, wanneer men bedenkt, dat het Grieksche Roode Kruis sinds jaren groote ellende in zyn eigen land heeft moeten lenigen. Aan een schryven van den president van het Grieksche Roode Kruis aan den directeur- generaal van den Boud van Roode Kruis-Vereenigingen, ou der dagteekening vau 27 Januari j.l wordt het volgende ontleend „Ofschoon deze Roode Kruis- vereenigingen (de Belgische en de Nederland8cbe) geen beroep op internationalen steun hebben gedaan, en wy zelf nog steeds te worstelen hebben met talrijke moeilijkheden, als gevolg van het voortdurend binnenstroomen van uitgewekenen (thans weer uit Bulgarije), kunnen wij toch niet onverschillig blyven tegen over deze ramp, maar achten wij ons verplicht naar de zeer bescheiden mate van onze mid delen, steun te verleenen, ter wijl wij ook niet kunnen ver geten, hoeveel erkentelijkheid wy verschuldigd zijn aan deze beide landen door de spontane en zoo hartelijke hulp, welke zij ons verleend hebben in den tijd van ons ongeluk. Daarom hebben wy de eer, u onze gave te zenden in den vorm van een chèque van 1000 Fransche trancs welke gij wel zoo goed zult willen zijn te verdeelen tusschen het Nederlaudsche en het Belgische Roode Kruis, met betuigiDg van onze diepgevoelde deelneming in hun leed over de groote verwoestingen in hun re spectievelijke landen aangericht'' Alhoewel nog veel nood te lenigen zal zyn wanneer de vele gezinnen, die thans nog elders verblijven, in hunne woningen zullen zyn teruggekeerd, wil het Hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Krui» reeds thans zijn byzouderen dank uitapregen aan allen, die hetzelve hebben geholpen by de uitvoering van zijn taak, waar het gold de eerste hulp te verleenen aan de slacht offers van den watersnood. Door de spontane wijze, waar op het Nederlandsche volk door de toezending van materialen en galden bet Roode Kruis gesteund heeft, is het deze instelling mo- gelyk geweest ook daar waar de voorraden zijner magazynen te kort schoten, doelmatig hulp te verleenen. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11,—A f 12,25. Rogge f 8,— a 9,—Wintergerst f 11,— f 12, Zomergerst f 10, f 11, -. Haver f 9,— a f 10,— Erwten f 11a f 14,—. Paarden- boonen f 11a f 12,Duiven- boonen f 12,— a f 14,—. Bruine- boonen f 10,— a f 12,Lijn zaad f af -. Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f8,a f9,Gebookt Vlas f 10,— a f 12,Gezwingeld Vlas f 0,80 a f 0.90. Aardappels f4,a f4,10. Stroo f 18,a f20,Koolzaad faf Boter f 1,90 a f2,10 Eieren f 0,05 a f 0,07. HULST, 15 Febr. Graanmarkt. Tarwe f 10,— a f 12.50. Rogge f 8,af 8,50. Wintergerstf 10, a f 11.—. Zomergerst f 10,-- a f 10,50. Haver f 8,a f 9,50. Erwten f 14,— a f 15,—. Paarden- boonen f 12,— a f 12,50. Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte- boonen f a f Bruine- boonen f 10,— af 11.50. Lijnzaad f 14.— a f 16,—.Aardappels f 4,— a f4,20. Koolzaad f— a f Boter f2,— a f2,10 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee 10, verkocht 4. Varkens 41, ver kocht 33. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 27000. f6 20 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 11,351/». Parijs 9,10 Londen 12,14V,. New York 2,49% 7 u u p Zang met begeleiding van muziek. (van GENT). Plaatsbespreking tegen 15 cent per persoon. Is onze prima kwaliteit Het Bestuur van den Polder BEOOSTEN- EN BEWESTENBLIJ maakt be kend, dat ingevolge art. 35 van het Algemeen Reglement voor de Polders of Waterschappen in Zeeland, de lijst der STEMBE VOEGDE INGELANDEN van 13 tot en met 26 Februari !926 ten kantore van den ONTVAN GER-GRIFFIER te Hulst ter inzage van Ingelanden is neer gelegd. Het Bestuur v/d Polder voornoemd, P. VAEL, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontv.-Griffier. V Coöperatieve Aankoopvereeniging TE AXEL. - op - des middags 12 uur ten huize van de Wed. GIL1JAMSE te Axel, van Alles te leveren 2e helft Fe bruari 1926 op het voertuig der leden franco Axel, station of tram, onder de A. H. V. De Chili in origineele balen, de rest in balen van 100 Kg. Het Bestuur, G. VAN FRAA1JENHOVE, Voorz. M. W. KOSTER, Secr. voor Erwtensoep. Uitsluitend verkrijgbaar bij N. B. Wederverkoopers groot rabat. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. ED. ALBERT aan het nog door hem bewoonde hotel café te Sas van Gent, Stationstraat op des namiddags 1 uur verkoopen EEN GROOTE PARTIJ als: Tafels, Stoelen, Spie gels, Schoorsteen- garnituren, Tapij ten, Lusters, Ka chels. Waschmachine met wringen, Eiken Keuken ameublement, Keukengerief, enz., enz. VOORTS DEN GEHEELEN waaronder: 3 com plete Slaapkamer-ameuble menten met Spiegelkasten, Toonbank, Buffet, Electrische Tapmachine, enz., enz. Met ingang van Maandag 22 Februari wordt de Autodienst Neuzen—AxelWestdorpe—Sas v. Gent Bij den dienst Neuzen—Sluiskil—Sas v. Gent—Selzaete VERVALT op zelfde datum den eersten dienst van v.m. 7 uur. De Directeur, A. P. MANNAERT. Van 1 31 Januari 1926. SAS VAN GENT. Huwelijks-vol trekkingen. 14. Bernhard Artur Karper, 22 j. jm. en Pieterdina Jantina Kruid hof, 23 jjd. 19. Hermanus Raymond Vergauwen, 22 j, jm. en Henrietta Maria Ranschaert, 27 j., jd. 20. Edmond Camiel Buyze, 26 j„ jm. en Irèna Christina Pelegie de Caluwé, 21 j.,jd Geboorten. 20, Hilair Emiel, z. van Camiel van Vlaenderen en Hortensia M. de Graeve. 21. Cathalina, d. van Leendert Kanters en Clementina P. de Laeter. 22. Suzanne Ivonne Denise, d. van Arthur A. Tack en Denise G. Hiernaux. Clara Elisa Marie, d. van Cyrillus E. van Nieulande en Sidonie M. van Damme. 23. Marcel César Mathilde, z, van Honoré Feyen en Maria B. S, van Cleemput. 24, Eva Jozina, d. van Jozina Larooy (woonplaats Halsteren). 25. Johanna Paulina, d. van Abraham Le Coq en'Adriana A. Huys- man. Overlijden. 16. Een als levenloos aangegeven kind van Cornelis C. van der Westen en Anna A. Smet. WESTDORPE Huwelijks-voltrek kingen. 21- Aimé Emiel De Meester (van Selzaste), 21 j., jm. en Elisabeth Maria Carolina Ceuler.aerc, 20 j., jd. Geboorten. 16. Maria Nathalia, d. van Alfred Camilus de Vrieze en Celina Dorothea Kaas. 21. Remi Camiel, z. van Philemon van der Spiegel en Julie de Vrieze. 24. Lyda Maria, d, van Albert Hipoliet Kindt en Bertha Maria de Wolf. Overlijden. 8. Eduardus Goethals, 74 j., echtg. van Mathilda Cracne. 9. Irena Melanie verbrugge, 23 j., d. van PhilemondVerbrugge en Johanna Chris tina de Caluwé.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3