Oprichting Ziekenfonds. Maatschappij „Voorwaarts Coöperatieve Boerenleenbank EEN HUIS, #«1% ASDA No. 1 Kiespijn H. H. Veehouders. wfm\ S^dUU}Vli/tl EFFECTEN: Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. eene Collecte Advertentien. Openbare Vergadering ZATERDAG 13 FEBRUARI aanst., aanbesteden: Pl.m. 130,000 Kg. Superfosfaat. 65,000 Kg. Ammoniak. 40,000 Kg. Chili, 30,000 Kg. Kunstmest. Firma P, H. Veenhuizen. Openbare Verkooping. Dinsdag den 16 Februari 1926, A. 14 Obligaties t l Zaamslag- polder, B. 6 dito t/1 Zaamslagpolder, C. 8 Aandeelen in de Z.V.T.M., D. 16 Obligaties t/1 Van Lijnden polder, E. 1 Obligatie 11 „Vrederust", F. 1 Obligatie t/1 Vereeniging ,,'s fleerenioo", 0. 6 Obligaties t/1 Oem. Sas van Oent, H. 15 Obligaties t/1 Ned. Herv. Gemeente te Zaamslag, Te AXEL bR P. A. WONDERGEM, Assistent Apotheker, Nieuwstraat G 65. Te TERNEUZEN bij A. P. YAN BAAL. Te HULST bjj TH. C. FASSAERT. Laboratorium „ASDA". Loop der bevolking. Gedurende de maand Januari zijn in de gemeente Axel Ingekomen: Rachel Knuist, dienstb., Nieu- wendyk I 49, van Goes. Eduardus M. A. Acda, scholier, Walstraat C 36, vau Oudenbosch. Corns. Fr. Koster, arbeider, Kijkuit K 58, van Canada. JohannaRombout, huishoudster Kerkstraat B 81, van Hontenisse. Pieternella Fr. Mieras, dienstb., Koestraat D 96, van Maassluis. Vertrokken: Margaretha M. R. Mattelé, scho lier, Drieschouwen A 31, naar Wachtebeke. Levs. B. D. Doppegieter en gezin, brugdraaier, Sluiskil P 40, naar Ter Neuzen. Joh. R. van der Straten, en ge zin, venter, Oudewyk F 83, naar IJzendijke. Marcus Jochem, slagersknecht, Weststraat D 53, naar Hoek. M. P. van de Voorde en gezin, veldarb., Magiette N 49a, naar Zaamslag. Leauder Ch. B. Kesbeke en gezin, broodbakker, Weststraat D 7, naar Groede. Elisabeth C. Cové, dienstbode, Ouden weg 136a, naar Middel burg. Cornelia C. P. de Feijter, zon der, Nieuwstraat G 49, naar Ter Neuzen. Sportnieuws. H. V. V. - Axel 1-2. Zondag speelde Axel 1 voor de competitie van den Zeeuwsch- Vlaamschen Voetbalbond tegen H. V. V. te Hulst. Na spannen- den en uiterst sportieven strijd wonnen de Oranjemannen met 2—1. Ruststand was 0—0. Tegen het einde van het vorige jaar verscheen by een der banken te Amsterdam een man van Turksche nationaliteit die een schryven van de Banco Italiano te Constantinopel toonde met bijbehoorende papieren, in welk schrijven de bedoelde bank opdracht werd gegeven den vreemdeling een bedrag van 10.000 dollars uit te betalen. Daar de papieren in orde waren en de handteekeniugen echt werden bevonden werd de som uitbetaald. Later bleek, dat de bank de opdracht niet verstrekt had. De zaak kwam bij de po litie en deze heelt nasporing naar den vreemdeling, die Constatini- dos heette, gedaan. De vogel was gevlogen en gebleken is, dat hij den dag nadat hij het geld had geïncasseerd, zyn hotel had verlaten en op reis gegaan wa8. Donderdagmorgen heett in het hotel Oranje-Nassau te Arn hem een korte doch vrij hevige brand gewoed. Onder de gasten bevond zich een Engelschman, die op zijn kamer op de tweede verdieping in bed had liggen rooken, waardoor brand is ont staan. De nachtportier Blaagde er in het vuur alleen te blus- schen, waardoor de Engelsch man een andere kamer kreeg. Nadat de portier vylmaal op de plaats van den brand ter contröle was terug geweest, sloe gen Donderdagmorgen om 6 uur de vlammen opnieuw met groote hevigheid uit. Vermoedelijk was het kapok van het bed blijven smeulen. De brandweer wist het vuur tot de eene kamer te beperken, welke echter geheel uitbrandde. De in bed rookende logeer gast is door de politie aan een verhoor onderworpen. Toen de vrouw van den arbeider F. v. E. te Enkhuizen gister naar het wiegje ging kyken waarin haar kindje van zeven weken oud lag, bemerkte zij dat haar kat daaruit sprong en dat het kindje plotseling was overleden. Voor zoover men kon nagaan heett de kat om den hals van het wichtje gelegen en is het jüud toen gestikt. vrvr verdrijft men spoedig met MI /Jj/IJji V■,, IniJHHARDT Nadeelige visite. Bij een vrouw in de Schiestraat te Rotterdam was een man op be zoek die, nadat hy eenigen tijd in haar gezelschap had doorgebracht haar met een voorwendsel uit de kamer wist te krijgen. Hij vroeg namelyk om een glas water en zei daarna weg te willen gaan. Toen de vrouw echter terugkwam bleek hy reeds verdwenen. Een poosje later maakte zij een praatje met een buurvrouw, die ze bui ten met haar bezoeker had zien praten. De buurvrouw vertelde, dat de man, eens by haar op be zoek, drie gulden had weggeno men. Hem nu tegen het lijf loo- pend, was door haar om geld ge vraagd. De man had haar alvast twee gulden overhandigd zeggen de, dat ze de rest nog wel zou krygen. Het beviel de buurvrouw heelemaal niet dat ze werd uit gelachen, wijl ze zich met twee gulden bad laten afschepen. Maar ze ervoer kort daarna de waar heid van het gezegde: Wie het laatst lacht, lacht het beste. De andere vrouw, die weer naar bo ven was gegaan, kwam haar vsr- schrikt vertellen, dat zij nu twee gouden armbanieD, een gouden ring en een gouden vyfdollarstuk vermiste Hier water, elders vunr. Uit Melbourne wordt bericht, dat uitgestrekte oppervlakten boschterrein in brand staan in den omtrek van Waggawagga in Nieuw Zuid-Wales. Het vuur schrijdt voort over een front ter lengte van 50 mylen, en bedreigt de dominiale bosscben, die de beste zijn van Nieuw Zuid-Wales en ongeveer 40.000 Hectaren be slaan. Een zestal pleizierreizigers kwam dezer dagen naar het vlieg veld te Croydon (bij Londen) en legden 30 pond sterling neer om een glimpje van de zon te zien. Zij vertelden, dat de sombere da gen bij hen den wensch had doen opkomen, om de zon te zien en dat zij een vliegmachine wilden buren, als deze hoog genoeg kon komen om wat zonneschyn te genieten. Het gezelschap begaf zich in een vliegtuig, dat een hoogte be reikte van 6500 voet. Toen, tot hun genoegen, vlogen zij eenigen tijd in schitterenden zonneschyn rond. Weer op den beganen bo dem gedaald, zeiden zij, dat zy dit tochtje de 30 pond best waard achtten. Van 1 31 Januari 1926. AXEL Huwelijks-Aangiften. 14. Leijn Jacobus Kotvis, 23 j., jtn. en Johanna Adriana Buiier, 21 j. jd. 28. Anthonij de Pooter, 24 j., jm. en Eli zabeth Neeltje van Bendegem, 16 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 28. Leijn Jacobus, Kotvis, 23 j„ jm. en Johanna Adriana Butler, 21 j., jd. Geboorten. 4. Elisabeth Lourina, d. van Pieter Jan van Bendegem en San- tina Koole. 5. Florentina Rosalia Jose- phina, d. van Honoré Duijm en Ga- brielle Juliana Maria van Mossevelde. 11. Marinus, z. van Andries de Visser en Johanna Pieternella Oppeneer. 14. Elisabeth Maria, d. van Jacobus Diele- man en Levina Jansen. 16. Cornelia Helena, d. van Cornelis Marinus van Tatenhove en Levina Janna Heijnsdijk. 18. Adriaan Pieter, z. van Antonie Cornelis Hoogstraate en Willemina de Pooter. 21. Jacobus, z. van Geleijn Kaijser en PieternellaCatharina Beerens. 24. Adriana, d. van Hendrik Schieman en Krina Johanna van der Hooft. 26. Cornelia Martina, d. van Daniël van Tatenhove en Cornelia Goossen, Leen- tje en Pieternella, dochters van Pieter Marinus Dieleman en Johanna Janna Jonkman. 27. Magdalena, d. van Jacobus BakkerenGeertruiMagdalenade Feijter. Overlijden. 20. Jerina Leunis, 80 j„ echtg. van Adriaan de Jonge. 22. Jacob Deij, 24 j., z. van Adriaan Deij (.overl.) en Catharina Verberkmoes. 28. Floren tina Rosalia Josephina Duijm, 23 dagen, d. van Honoré Duijm en Gabriella Juliana Maria van Mossevelde. Van 1 31 December 1925, KOEWACHT. Geboorten. 4. Jo hannes, z. van Pieter Buijs en Pieter nella van Sparrentak, 8. André Johanna cn Leon Marie, zoren van Hubertus Wezepoel en Augusta Maria v?.n Waesberghe. 11. André August Cle- mence, z. van Vitalis de Block en Amelia Catharina de Gronckel. 25. Gabriella Maria Magdalena, d. van Edmondus Coone en Clementina Maria de Roover. 29. Alfons August, z. van Cerillus Martens en Ida Josephina Gijsel. Gustaaf, z. van Achiel Karei Jan den Haerijnck en Juliana Albina Matthijs. 31. Anna Mathilda Antoinette, d. van Victorius Aloijsius Poppe en Honorina Maria van Regenmortel. Overlijden. 16. Johannes Buijs, lid., z. van Pieter en Pieternella van Spar rentak. 19. Charles Louis Drubbel, 71 j., echtg. van Clementina de Canne. 23. Margaretha Nathalia van Hooije, 8 j., d. van Edmondus Ludovicus en Clementina Wuijtock Leonia Vermeire, 47 j., echtg. van Aloijsius Buijs. OSSENISSE. Geboorten. 23. Leo- nardus Aloijsius, z. van Alphonsus de Roos en Louisa Apolonia van Ombergen Overlijden. 18. Dorothea van Bellen, 57 j., d. van Anthonij en Judoca de Vijlder. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11a f 12,50. Rogge f9,—alO,Wintergerstf 11,— k f 12,50. Zomergerst f 10,a f 11,—Haver f 9,— a f 10,— Erwten f 11,— k f 13,—. Paarden- boonen f 11,— èf 12,—. Duiven- boonen f 12,a f 14,Bruine- boonen f8,— f 12,—Lijn zaad f 15,af 16, Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f9,a f 10,Gebookt Vlas f 10,af 13,Gezwingeld Vlas f 0,80 a f 0.90. Aardappels f4,— a f4,25. Stroo f20,- a f22,—. Koolzaad faf—,—, Boter f 1,60 k f 1,75 Eieren f 0,06 a f 0,07. HULST, 8 Febr. Graanmarkt. Tarwe f 10,50 k f 12.50. Rogge f8,af 8,50. Wintergerstf 10, a f 10.50. Zomergerst f 10,a f 11,—Haver f 8,a f 9,50. Erwten f 14,— a f 15,—. Paarden- boonen f 12,— a f 12,50. Duiven- boonen f 14,a f 14,50. Witte- boonen f a f Bruine- boonen f 10,af 11.50. Lijnzaad f 14,— k f 16,—.Aardappels f 3,80 a f4,—. Koolzaad f— a f Boter f 1,80 a f 1,90 per KG. Eieren 26 stuks f 2,08. Slachtvee 0, verkocht 0. Varkens 47, ver kocht 38. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 16000. f8.30 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 11,35. Parijs 9,21 Londen 12,137»- New-York 2,497» Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat DE SECRETARIE dezer Gemeente, met ingang van 16 dezer voor het publiek als volgt zal zijn opengesteld Op gewone werkdagen van des voornilddags 9 tot 12 nur en des namiddags van 1 tot 2 nur des Zaterdags van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 1 uur. Genoemde dagen en uren gelden ook voor het bureau van den Burgerlijken Stand. AXEL, den 6 Februari 1926. Burg. en Weth. van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat in den loop dezer maand zal worden gehouden, voor het oprichten van een Gedenkteeken ter eere van Juliana van Stolberg, de Stammoeder van ons Vorsten huis. Deze Collecte wordt door mij ten zeerste aanbevolen. AXEL, den 8 Februari 1926. De Burgemeester van Axel, BLOK. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor het brengen en storten van afval enz. op de opslagplaats van haardasch en vuilnis aan het Nieuw cdiep van af heden de gelegenheid is geopend op eiken werkdag van 11 tot 12 nur des voormiddags. AXEL, den 9 Februari 1926. Burg. en Weth. van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. kÓÉËËÊ1**' B'J deze betuigen wij Ü?«§tw onzen harteiykendank voor de blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder JERINA LEUNIS. Mede namens de-Tamilie, A. DE JONGE. Axel, Februari 1926. HarteHJke dank voor de vele blijken van belangstelling op 5 en 6 dezer. Axel. L. B. A. ROLFF- Klaassen. op des avonds 7 uur in de gymnastiekzaal der voor malige normaalschool. Allen, die belang stellen in de oprichting van een zieken fonds, dus ook zij, die zich tot heden niet opgaven, worden ge- noodigd tot bijwoning van deze vergadering. HET COMITÉ. te KIJKUIT, zal op Donderdag II Fe bruari 1926, des namiddags 27, uur bij JOZEF VAN DORS- SELAER te Kijkuit De levering van in origineele goede balen. Voorwaarden verkrijgbaar bij den Secretaris-Penningmeester A. VAN DORSSELAER, Axel, Walstraat 27. TER NEUZEN. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat afgehaald kun nen worden, mits voor of op 4 Febr. j l. ingeleverd, de spaarboekjes tot en met nummer 800 en boek jes loopende rekening t/m no. 300. Zij, die hun boekje nog niet ter bijwerking en controle hebben ingeleverd, worden beleefd ver zocht dit alsnog ten kantore der bank te bezorgen. In het belang van een nauw keurige controle op de admini stratie wordt men beleefd ver zocht de inzending niet achter wege te laten. Het Kantoor te AXEL is ge opend des Maandags van 7—8 nam, Dinsdag van 9 12 v.m., Donderdag van 9—12 v.m., Vrij dag van 7—8 nam. en Zaterdag van 9—27» uur. De Kassier, L. CH. WABEKE. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de erven van den heer D. DEKKER en mej. J. C- DEES, beiden over leden te Zaamslag, krachtens verleend rechterlijk bevel, in het hotel „De Appel", bij den heer C. P. de Reüt, aldaar, op des namiddags 17» uur, ver- koopen met Schuur en Erf, te Zaamslag, in het dorp, kadaster sectie F no. 793, groot 2 Are 80 c.A. Jaarlijksche cijns ten behoeve Gemeente Zaamslag f 1,52. Aanvaarding bij de betaling. Het pand is te bezichtigen uit sluitend op Donderdag 11 Febru ari a.s., nam. van 1—3 uur. Voorts: de volgende rentende 4 per jaar op 1 Augustus, elk groot fl 500,—. rentende 4 °/0 per jaar op 1 Juli, elk groot fl 500,—. elk groot fl 500, rentende 4per jaar op 1 Juli, elk groot fl 150, rentende 4 halfjaarlijks op I' Juni en 1 December, groot fl 500,—. rentende 5 9/o per jaar op 1 Augustus, groot f1500,—. rentende 5 per jaar op 1 December, elk groot fl 400, rentende 5 per jaar op 1 September, elk groot fl 25, Verdeeld in koopen. Betaling 17 April 1926. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris. Blijven Uwe koeien met na- vuil staan??? Haalt onmiddellijk het preparaat ter afdrijving van het navuil en nageboorte bij koeien. Overal verkrijgbaar. Fabriek van Veeartsenijmidde len, met medewerking van den Heer J. M. Fillekes, Rustend Rijks veearts te Hillegersberg (bij R dam) Hoofdkantoor Leeuwarden (Holl.). Filiaal: Kopenhagen (Den), ÉffprëjfW**311 Buisje 75ct. Bij Apoth.en Drogisten MièiieI

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3