Een partij oude Keien, Koekjes eti Banket de Zaak van A. KOLFER Wij maken alles! RADIO Ontvangtoestellen, LJilgifte van eene Schoenen. PUROL Vrouwen Firma P. H. Yeenhuizen, Axel. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Dinsdag 9 Februari 1926 Advertentiën. Vereeniging tot bevordering van bet Vreemdelingenverkeer. Zoo juist ontvangen Voetbalvereen. „AXEL". Wij gaan verhuizen, wie gaat er mee! Julianastraat E 113, Verhuisd: Mej. KOLFER-MOERDIJK Noordstraat B 56. VERPLAATST van af lieden naar Noordstraat B 56. is nog ruim gesorteerd Firma P. R. Ueenhuizen. JAC. DE FEIJTER, Firma P. H. Veenhuizen. G. DE JONGE, Vergeet niet dat HET ADRES voor 1926 is Firma P. H. Veenhuizen. 5°|o Eerste Hypothecaire Obligatieleening Groot f 25.000. in stukken van f 500,—, f 250,— en f 100,—, Koers van uitgifte 100 0L. ONTVANGEN: De nieuwste modellen Axel. A. LENOS. Arrond. Rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 29 Januari 1926 de volgende vonnissen uitgesproken In de zaak van F. J. d. R., oud 24 jzonder beroep te Hengst dijk, beklaagd van overtreding Motor- en Rijwielwet werd het vonnis van den Kantonrechter bevestigd doch de straf gewijzigd in f 10 boete of 10 d hechtenis. J. K., oud 24 j., voermans knecht J. M., oud 17 jarbeider C. B., oud 19 j., bakkersknecht en W. D., oud 19 j., werkman, allen te Hoek, zijn wegens ontucht veroordeeld ieder tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk proeftijd 3 jaar. In de zaak van A. v. Boud 52 j., leurder te Ter Neuzen, be klaagd van overtreding politie verordening te Hulst, werd het vonnis van den Kantonrechter bevestigd doch de straf gewijzigd in f 5 boete of 5 d. hechtenis Een gulden per inwoner. In de gemeente Wissekerke, pl.m. 2850 inwoners tellende, is ongeveer 2850 gecollecteerd. De laak Muylfvtyk. Naar gemeld wordt, zal het Gerechtshof te Amsterdam ver moedelijk op 9 Maart a.s. een aanvang maken met de behan deling in hooger beroep van de zaak tegen Marcelis Muylwijk, die in verband met den dood van den koopman UuBch in 1915 tot zes jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hech tenis, door de Vierde Kamer der Rechtbank veroordeeld is. Terwyl juffrouw L. B. te Wiere een oogenblik afwezig was, geraakte haar twee-jarig dochtertje in een bakje met chloor, waarvan de kleine een weinig in de mond kreeg. Het kind overleed aan de gevolgen van de bloedvergiftiging. Een vreemde ziekte. In de gemeente Wiusum is een vreemd ziekteverscbünsel gecon stateerd. Twee kinderen die ge zond en wel naar bed gingen, werden den volgenden morgen geheel verlamd gevonden. Ook in de stad Groningen doet zich de ziekte voor. En wel niet al leen onder de kleine kinderen, maar ook onder de meer ouderen. Enkele gevallen worden reeds in het ziekenhuis behandeld. De doctoren weten de oorzaak van de plotselinge verlammingsver schijnselen nog niet. ,t Schynt dezelfde ziekte te zyn, die voorheen te Weenen is ge constateerd. Een wielryder onder de tram. Zaterdagmorgen omstreeks half elf is te 's Gravenhage een wielrijder, die door voor een wa gen uit te wyken, tusschen het tramspoor terrecht kwam, door een tram aangereden met het droevig gevolg, dat de man op slag werd gedood. Nader wordt gemeld, dat het slachtoffer is de 45-jarige horlo gemaker F. G., wonende in de controle-woningen aan den Zo- merweg. Hoe het ongeluk zich precies zou hebben toegedragen is nog niet uitgemaakt. Vast staat echter wel, dat de bestuurder van de tram geen schuld treft. Hevige koude in Amerika. Tengevolge van de koude zijn de Niagara watervallen aan de Amenkaansche zijde geheel be vroren. De temperatuur te Pulutb (Minn) is 30 gr. beneden nul, te Wisconsin 25 gr. en te Chicago 11 gr. beneden nul. Te Chicago is een waterreservoir gebarsten, waardoor het water in de straten stroomde en onmiddellijk bevroor. In vele buizen is brand uitgebro ken, aangezien het to it zeer droog wordt. Te New-York zijn reeds zeven personen gestorven Te New-York brak een groote brand uit in een huizenblok, waardoor 200 families in de 1 i - tere koude op straat gezet moes ten worden. Ernstige mijnramp. Door een mijn gasontploffing in een mijn nabij Helena (Alabama) zijn tahjjke mijnwerkers gedooi. Reeds zijn 19 lijken gevonden, terwijl gevreesd wordt dat nog 38 mijnwerkers het leven ver loren hebben. Vijf en twintig ar beiders konden worden gered. Het is Vrijdag weer een kwade dag geweest voor de IVansche spoorwegen. De snel trein Lausanne—Parijs is bij bet station Monterau ontspoord, door dat, terwijl de trein een snelheid had van 90 K.M., doer nog on opgehelderde oorzaak de locomo tief uit de rails sprong, die eenige wagons meesleurde. De goede renwagens en twee passagiers- rijtuigen werden vernield. Er waren gelukkig slechts weinig teizigers in den trein en slechts twee hunner werden licht ge wond. Te Algrange in den Elzas kwam een trein in botsing met een stil- staanden goederentrein. Twee spoor wegmanneu werden gewond doch niet ernstig Te Moret les Siblons ten slotte zijn twee goederentreinen met elkaar in botsing gekomen. Van een dier treinen bleken de rem men niet gewerkt te hebben. In alle drie de gevallen is groote materieele schade aan gericht. Godsdienstwaanzin. Te New-York is een gruwelijke misdaad ontdekt, gepleegd door een geheime secte. Omtrent deze secte, dat het menschenoffer op haar program heeft staan, weet de Berliner Börsen-Courier" het een en ander mede te deelen. De bloeddorstige eecte der „Woodow", die thans de stad New-York in opwinding brengt, heeft een oer-ouden oor sprong. Deze godsdienst bestond reeds eeuwen onder de wilden van Cuba, Sant Domingo, Haïti en op de Antillen, waar zy „Wodoe" genoemd wordt. De religieuze ceremoniëD be ginnen met bet slachten van een witten haan of bokdaarop volgen vaak offers van .bokjes zonder horens", d. w. z. van kinderenmaar ook vrouwen en mannen worden door de fana tici vermoord. In het jaar 1911 werden op Haïti verscheidene families, vader, moeder, en de kinderen, die spoorloos verdwe nen, geslacht ter eere van den Wodoe-god. Deze godheid wordt door een tatnme slaDg verzinne beeld. Da priester brengt haar de ingewanden van het offer. Ongeveer 20 jaar geleden viel de zuster van een officier uit het Cubaansche leger aan dien afschuwelijken eeredienst ten offer. Haar broeder die op wraak zon, wist den tempel van de secte binnen te dringen en zulk een gruwelyken dienst mede te maken. By ging direct daarna naar de politie, deelde de namen dar aanwezigen mede en eischte hun arrestatie. Men hield hem voor krankzinnig en schonk geen gehoor aan zijn woorden, want hy noemde de aanzienlijkste en voornaamste menschen der stad als leden der secte. Nu bood de officier den com missaris van politie aan, hem den volgenden dag binnen den geheimen tempel te voeren, opdat by zicbzelt van de waarheid van zyne aangifte zou kunnen over tuigen. Men vond den onge lukkige den volgenden ochtend dood met een dolk in het hart. En de secte-leden oefenen zulk een terreur uit, dat de families der verdwenen slachtoffers niet den moed hebben de politie van de zaak in kennis te stellen. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,—a f 12,—Rogge f8,— a 9,Wintergerst f 11, a f 12,25. Zomergerst f 10,a f 11,—- Haver f 9,— a f 10,—. Erwten f 11,af 15,Paarden- boonen f 11,af 12,—Duiven- boonen f 11,a f 12,50. Bruine- boonen f9,a f 12,Lijn zaad f 15,af 16, Blauwmaan- zaad f a f Qroen Vlas f9,— a fll,—Gebookt Vlas f 10,— af 13,—. Gezwingeld Vias f 0,85 a f 0,90. Aardappels f4,a f4,25. Stroo f20,— a f24,—. Koolzaad faf—, Boter f 1,80 a f 1,90 Eieren f 0,06 a f 0,07. HULST, 1 Febr. Graanmarkt. Tarwe fll,a f 12.50. Rogge f8,af 8,50. Wintergerstf 10, a fll.—. Zomergerst f 10,a f 11,—. Haver f 8,a f 9,50. Erwten f 14,a f 15,Paarden- boonen f 12,—a f 12,50. Duiven- boonen f 14,a f 14,50. Witte- boonen f a f Brttine- boonen f 10,— af 11.50. Lijnzaad f 14,— a f 16,—.Aardappels f 3,80 a f4,Koolzaad fa f Boter f 1,60 a f 1,65 per KG. Eieren 26 stuks f 2,08. Slachtvee 2, verkocht 1. Varkens 47, ver kocht 35. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 5500. f 8.05 per 100 stuks. 'Wisselkoersen. Brussel 11,35. Parijs 9,36 Londen 12,138/8. New York 2.497, Bekendmakingen. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij op des namiddags ten 2 ure zullen verkoopen gelegen op 2 verschillende plaat sen in de OUDEWIJK, in ver schillende kwantums. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Gemeente-Op zichter. De aangekondigde verkoo- ping op 4 Februari is uit gesteld tot 9 Februari a s.) Algemeene Vergadering op Woensdag 3 Februari a. s des avonds ten 71/* uur op de bovenzaal van het Hotel „Het Gulden Vlies". (23) Tot deze vergadering worden uitgenoodigd alle zakenmenschen en die personen, welke direct of indirect bij het zakenleven betrok ken zijn (liefst met hunne dames), Besturen der plaatselijke ver- eenigingen en particulieren, die sympathiseeren met bovenge noemde vereeniging en hun steun wmschen te verleenen door als lid of donateur toe te treden. HET VOORLOOP1G BESTUUR. Een k« nrigc zending Prima kwaliteit. Allen, die voornemens zijn den landenwedstrijd België - Holland op 14 Maart a. s. te Antwerpen bij te wonen, worden uitgenoo digd ter vergadering op Donder dag 4 Februari, 's avonds te 7 uur bij Mej. de Wed. G1LIJAMSE. Ondergeteekende, maakt het geacht publiek van Axel en om streken bekend, dat hij is ver huisd van kaaiwal A 9 naar waar hij de zaak hoopt voort te zetten en beveelt zich opnieuw in ieders gunst aan. G. C. DE RIJKE—Dronkers. van WESTSTRAAT naar TER NEUZEN. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat afgehaald kun nen worden, mits voor 27 Jan. j.l. ingeleverd, de spaarboekjes tot en met nummer 570 en boek jes loopende rekening t/m no. 200. Zij, die hun boekje nog niet ter bijwerking en controle hebben ingeleverd, worden beleefd ver zocht dit alsnog ten kantore der bank te bezorgen. In het belang van een nauw keurige controle op de admini stratie wordt men beleefd ver zocht de inzending niet achter wege te laten. Het Kantoor te AXEL is ge opend des Maandags van 7—8 nam, Dinsdag van 9 12 v.m., Donderdag van 9—12 v.m., Vrij dag van 7—8 nam. en Zaterdag van 927a uur- De Kassier, L. CH. WABEKE. Landb., Boschkapelle. ATELIER AXRL 3-lamps compleet voor f 175,- Demonstratie's op aanvraag, zonder verplichting tot koopen. Aanbevelend, Electr. Instrumentm., Markt, AXEL. Vertegenwoordiger voor de Firma RIDDERHOF en VAN DIJK, te Zeist. Asthma, r Verwaarloosde verkoudheid, Bronchiet. da Baisempillen AXEL. N.B. Dagelijksche ontvangst van NIEUWIGHEDEN voor het a s. seizoen. ten laste der Hervormde Kerk te Axel. ZIE ETALAGE. De ondergeteekenden hebben de eer U te berichten, dat van af 4 Februari tot 15 Februari 1926, de inschrijving op boven genoemde leening is opengesteld bij hunne kantoren te Ter Neuzen en tflissingen. Inschrijvingen worden kosteloos aangenomen, prospecti en inlichtingen worden gaarne verstrekt. J. E. J. JURRIJ. DE KOSTER Co. NOTA BENE. Des Zaterdags bestaat ook te AXEL gelegenheid om in te schrijven, bij de Wed. GILIJAMSE, waar zitting gehouden wordt van 11 tot 3 uur, en Meisjes! Er is geen deugde lijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 ct. Van 1 31 December 1925, WESTDORPE. Huwelijks-voltrek king. 23. René Alphonse van Acker, 23 j. jm. en Emma Beijens, 26 j. jJ. Geboorten. 1. Oswald Machiel Maria, z. van Franciscus Leonardos Lafort en Irma Sophia Laurijs. 2. Gerarda Hen rietta Mathilda, d. van Joseph Francies van Haelst en Maria Mathilda Serrarens. 3. Annie Maria en Paulina Maria Ma thilda, dochters van Alfred Kamoen en Florentina Maria Schers. 8. Johannes Arnoldus, z. van Louis August Bracke en Maria Louisa Wuliems. 13. Mariette Louisa, d. van Gustaaf Franciscus D'hert en Martha Hortentia Leontina de Cooker. 25. Edith Juliana Maria, d. van Richard Leo Janssens en Bertha Clementina de Coninck. 27. August, z. van Irena Melanie Verbrugge. Overlijden. 9. Maria Melanie Heij- man, 56 j., d. van Norbertus en Vierge- nie Steppe. GRAAUW. Huwelijks-voltrekking. 4. Petrus Constantinus Dewachter, 28 j. jm. en Maria josephina Begijn, 26 j. jd. Geboorten. 2. Maria Theresia Chris tina, d. van Alphonsus Maas en Marga- retha Rosalia Peeters. 18. Madalaine Maria Isabella, d. van Alphonsus Scheers en Louisa Maria van Hove. 22. Maria Louisa, d. van Jozef van den Hende en Maria Louisa de Burger. 27. Alphons Cerillus Marie, z. van Benignus Joseph Marie Plasschaert en Celina Leonie Melanie de Clerck. ZUIDDORPE. Huwelijks-voltrek king. 30. Johannes Anthonius van der Velden, 25 j. jm en Seremina Maria Pieters, 26 j. jd. avf TTI y Indien Uw ademhaling moei lijk is, indien gij onbekwaam zijt iets zwaars te verrichten, L indien gij seffens vermoeid C of afgemat zijt, indien gij ff 's nachts niet kunt slapen en ff moet recht zitten, indien Uw r borst door pijnlijk hoesten y verscheurd wordt en Uw Ik keel en longen ontsteken, y indien gij tegen geen mistig weder, rook of stof kunt, p* van Apotheker H. V. Aken, bk Apotheker-Specialist te Selzaete zullen U van Uw kwaal af- 'p helpen en genezen. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in biikken doos- p jes van f 1. Let op de handteekening It H. v. Aken rond het doosje. H Imp. SCHULTE EN THIEME. k Postbox 55 Middelburg

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3