Corsetten Een Pen voor je leven. Swan-Eternal J. G. YINK, Boekh, Axel De nieuwe Xwalta-Reepen, Axel. Fa. D. J. OGGEL. Een Gaskachel mei Tegel SAGO. Meyr. Duivepart en Zoon Firma P. H, Veenüuizen, Axel. Balans-opruiming G. I\ Vlaander f15 en f'20. Chocolade De Jong. Tanden en Gebitten. Kwatta Manoeuvre Volle Melk Carmen Melk Noisette Olanda Cacao. Bekendmakingen. Kookt uw eet- en drinkwaren zooveel mogelijk. Ad verten tien. A. IJzebaart-v. d. Berge. Echte RUITER SCHAATSEN Bensdorp Cacao. Holl.-Zwitsersche Chocolade-Reepen. en een VELDOVEN. Firma P. H. Veenhuizen. den afgegeven en daarop 14 40 worden ODtvangen. De bode gaf dit bedrag op verzoek bij voor uitbetaling aan den onbekende. Te Koudekerks wist men niets af vau een pakje, en bleek dit by onderzoek niets als rommel te bevatten. M. Crt. Gruwelijk familiedrama. Te Rotterdam heeft zich in de Rosestraat een verschrikkelijk drama afgespeeld. Sedert eenigen tijd leefden de 23-jarige L. J. O. en diens vrouw C. J. M. die beiden voor de tweede maal getrouwd zijn, in onmin met elkaar. Herhaaldelijk kwa men hevige twisten voor en dit leidde tenslotte tot het feit, dat de vrouw een goed heenkomen zocht. Zij begaf zich daartoe naar haar broer in de Rosestraat. Woensdagmorgen, toen zy nog te bed lag, heeft haar echtenoot O. zich toegang verschaft tot de woning en daarna zyn vrouw met een vlijmscherp mes een ernstige halswonde toegebracht. Haar broer, die werkloos is, was tusschen 9 en 10 uur uitge gaan om te stempelen en diens vrouw had zich eveneens ver wijderd om boodschappen te doen en van beider afwezigheid heeft de moordenaar gebruik gemaakt. Intusschen hebben buren ver klaard, dat de dader reeds eenige malen voor het huis had heen en weer geloopen. Onmiddellijk na zijn daad heeft hij de vlucht genomen naar de buitenwijk der stad. Het slachtoffer, dat niet onmid dellijk dood was heeft kans ge zien naar de keuken te strompe len en vandaar, langs de trap naar buiten te gaan, waar zij op de stoep in elkaar is gezakt en daar eenige oogenblikken later, tengevolge van bloedverlies over leden. Buren vonden de vrouw ineen- hurkt, badend in haar bloed. Zij droegen haar in het portaal, doch zij was inmiddels reeds over leden. De politie werd gewaarschuwd en stelde een nauwgezet onder zoek in. Het mes, waarmede de moord werd gepleegd, is niet ge vonden. Alle maatregelen zijn genomen om den moordenaar in handen te krijgen. Hollandsch vliegtuig vermist. Dinsdagmiddag is een militair Fokkervliegtuig uit Soesterberg voor een oefening uitgevlogen Tot 9 uur wa3 het vliegtuig nog niet teruggekeerd, zoodat men voor een ongeluk vreest. Er zijn twee onderofficieren aan boord. Aan alle kustwachten is opge dragen uit te zien, doch wegens de dikke mist kon niets worden waargenomen. Nader vernemen we dat het ver miste Fokker-verkennersvlieg tuig van Soesterberg, bemand was met de sergeant vliegers Hartjesveld en M. Vos. Het vliegtuig was om twaalf uur vertrokken voor een tocht langs de kust. In den loop van den middag is het nog ter hoogte van Katwijk gezien. Een zestal vliegeniers hebben langs de kust gevlogen, doch zijn zonder bericht teruggekomen. Woensdagnacht zijn 2 torpedo- booten uit Nieuwediep vertrok ken om een onderzoek in te stel len op de Noordzee. Het vliegtuig zou deelnemen aan schietoefeningen op de kust. Met het oog op den dichten mist en de talrijke sneeuwbuien maakt men zich ernstig ongerust op Soesterberg dat het vliegtuig in zee gevlogen is. Te Katwijk werd de pelite op gebeld door de kustwacht te Scbe- veningen, die verklaarde, dat een militair vliegtuig, heel laag over zee vliegend, in de richting van Katwijk was waargenomen. Hei sneeuwde en het zicht was zeer slecht. Onmiddellijk daarna stelde de politie zich in verbinding mei de binnenkomende garnalenvis- schers die echter vertelden dai zij niets van een vliegtuig had- dep waargenomen. Vechtende veldwachters De gemeenteveldwachter te Klazienaveen en zijn collega- rijksveldwachter waren altijd goede maatjes en trokken meer malen gezamelijk op onderzoek uit. Deze week gingen zij naar Duitschland om een zaak te on derzoeken en het lot was bun gunstig, want het onderzoek stemde hen tot tevredenheid. Die tevredenheid was zoo groot, dat zij in Duitschland menig glaasje tot op den bodem gingen ledigen, waardoor hun verstand niet meer normaal werkte en ook de vriendschapszin vermin derde. Te Zwartemeer gekomen, gingen zij in een café nog eenige Hollandsche borrels drinken. Al drinkende kregen zij een woor dentwist en gingen elkaar ten slotte te lyf. De weduwe zag zich genoodzaakt den gemeente veldwachter te Zwartemeer te laten roepen, welke tegen zijn beide collega's wegens dronken schap en vechten procesverbaal opmaakte. Spoorwegdielstallen. De opsporingsdienst der Ned. Spoorwegen te Utrecht, in sa menwerking met de politie te Roosandaal, zijn op bet spooi gekomen van belangrijke dief stallen op het station te Roosen daal, van aan de Ned. Spoor wegen ten vervoer toevertrouwde goederen. De ontvreemde goederen be staan voornamelijk uit rijwielen en manufacturen. De diefstallen loopen over een tijdvak van vyf a zes jaren. Reeds zijn vier arbeiders ge arresteerd. van wie een, zekere M., is overgebracht naar Breda, waar hij ter beschikking van de justitie gehouden werd. Meer arrestaties worden nog verwacht. Brand in een stoomschip. Te Rotterdam werd brand ont dekt in ruim I van het Fransche stoomschip „Yang Tsa". Het vuur bleek te woeden in een partij van eenige duizenden zgn. graanmatten en is vermoedeiyk veroorzaakt doordat een gloei ende nagel, men was bezig de scheepswand te klinken met de lading in aanraking is geko men. Spuit 53, die gealarmeerd werd, verscheen spoedig ter plaatse en ving de blussching aan. Kort daarop verschenen de Dokwerken I en VI en de Havendienst II, die ieder met respectievelijk drie en twee stra len aan de blussching deelna men. De reddingsbrigade ver scheen «veneens. Te ongeveer 7 uur had men den brand, die te kwart over zei ontstaan was, onder de knie. Diefstal van Chocolade. Reedi eenigen tyd trok het de aandacht van reizigers der firma Rademaker (fabrikant van chocolade-reepen) dat in ver scheidene winkels van Den Haag de Mecoreepen tegen een prys verkocht werden, welke lager was dan de inkoopprys. Het vermoeden bestond, dat deze reepen uit de fabriek ge stolen of verduisterd werden. Een door de politie ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de winkelier! de reepen be trokken van zekare mejuffrouw O. Zy verklaarde echter de ree pen van een haar onbekend per soon te hebben gekocht. Inmiddels had de politie bij verschillende winkeliers Meco reepen in beslag genomen, ver moedeiyk van diefstal afkomstig. Totaal werden gevonden 10 dooien elk bevattende 100 ree pen. De doozen waren gemerkt door een expeditie-knecht der firma Rademaker. Door een onderzoek in te stellen naar het bandschrift der verschillende employé s, op de betrekken afdeeling, gelukte het de politie te kunnpn vast stellen, dat de doozen afgegeven waren door P. J. W. Deze persoou is aangebouden eu heeft bekend de verschillende doozen met reepen verduisterd te hebben. Hij verzond ze 'arers den ge- bruikelijken weg met de zen dingen, welke per vrachtauto de fabriek verlieten. Een der chauffeurs, S. was mede in bet complot en is eveneens aange houden. S. gaf de gestolen chocolade aan een kennis van hem, J. N. W., een vroegere expeditieknecht van Rademaker, die deze bij do bovengenoemde mejuffrouw O. bezorgde. Deze verduisteringen hebben reeds geruimen tyd plaatsgehad en beloopen «en vry aanzienlijk bedrag. „Avp". Hedendaagsche danswoede. De 84-jarige Yarrow, de be kende scheepsbouwkundig inge nieur en uitvinder van vele ver betering op scheepvaartgebied, meent dat het eentonige leven van spoor*egreizigers wel wat opvroolyking kan verdragen. Hy heeft zyn gedachten over dit vraagstuk laten gaan en is op de lumineuse gedachte ge komen wagons-dancing in de treinen op te nemen. Hy heeft met deze gedachte voorloopig ook succes gehad op de lyn Lon den—Brighton is n 1. op 13 an. den verjaardag van Yarrow, de eerste wagon-dancing ingelegd. Of van de gelegenheid tot dan sen in den trein gebruik wordt gemaakt, en of de instelling al gemeen succes voorspelt, vinden wij Diet vermeld, maar Yarrow twijfelt er niet aaD, of de wagon dancing zal triomfen viereD. Hij meent zelfs dat de veraangena ming van het treinleven zich niet tot den danswagen zal be perken, doch dat ook andere prachtische atlracties de deur voor zich zullen open vinden. Hij wydter, heeft hij verklaard, met graagte zijn viDdingryk ver nuft aan. Aanhoudende sneenwval. De meeuwval houdt in Duitsch land aaD, zoodat by plotseling invallende dooi, opnieuw gevaar voor hoog water bestaat. Vergaan. Het Noorsche stoomschip ,Is- fjord" uit Tromsö, groot 425 ton, is in het begin dezer maand waarschijnlijk lydens een storm vergaan. Het schip heett op 31 December Stettin veriaten, doch is niet in de plaats van bestem ming, Bergen in Noorwegen, aan gekomen. Men vreest, dat met het schip ook de geheele beman ning, bestaande uit elf koppeu, een prooi der golven is geworden. Liever samen sterven dan gescheiden leven. In bet plaatsje Mont- pellier hoorden voorbijgangers ge jammer, komende van onder een dak. Daar lag op den grond eene ongeveer 60-jarige vrouw in vod den gehuld. Naast haar op een stroozak lag baar 65-jarige echt genoot, geheel lam. Dadelijk kwam men de twee oudjes te hulp. De vrouw bezweek weldra van koude en honger. De man werd naar het ziekenhuis over gebracht. Ondanks de hevige koude had den beide ongelukkigen gewei gerd in een oudeliedengesticht te «vorden opgenomen, omdat zy niet gescheiden wilden leveD. Incident op ten rollende trap. In het station van den onder- aardschen spoorweg te Totten- ham (Londen) bevindt zich 'n rollende trap, welke langs de eene zijde de reizigers Laar bo ven, en aan de andere zyde naai beneden voert. Eensklap viel een der steigen- de reizigers achterover met het gevolg dat hy in zyn val talrijke andere menschen meesleepte. Een geweldige paniek ontstond, gepaard aan een oorverdoovende herrie, waarin de angstkreten der slachtoffers zich mengden met het geraas der treinen. Dadelyk werd de beweegbare trap bulten werking gesteld. Be neden lag een honderial perso nen door elkaar. Een 25-tal wero ernstig gewond; 15 moesten ter verpleging Daar het ziekenhuis worden overgebracht, E°n verhonqtrde hongerkunstenaar Te Cassel is sinds ruim een maand in een koffiehuis een in een glazen kist opgesloten hon gerkunstenaar te zien, die bet wereldrecord in hongerlijden wil de verbeteren door 42 dagen niets te eten. De man was gedurende 35 da gen de sensatie van de stad. Zondagavond heeft hij echter, Dadat reeds sinds enkel# dagen zijn temperatuur aanmerkelijk was geslegen, bet bewustzyu ver- loreD. Hy werd naar een zie kenhuis gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. "Wisselkoersen. Brussel 11,31V4. Parijs 9,38. Londen 12,09Vt- New-York 2,49 De Burgemeester van AXEL brengt ter kennis van de ingeze tenen eene waarschuwing van den Keuringsdienst van Waren te Goes. Het is gebleken, dat ten ge volge van den watersnood in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen ver schillende middelen van water voorziening vervuild zijn, waar door de kans op het uitbreken van besmettelijke ziekten zeer is toegenomen. Ten eerste wordt aanbevolen, dat het beste voorbehoedmiddel tegen besmettelijke ingewand- ziekten is, geen ongekookte eet- en drinkwaren te gebruiken en zich alleen van vaatwerk en eet- en drinkgerei te bedienen, dat met kokend heet water is ge reinigd. AXEL, den 15 Januari 1926. De Burgemeester van Axel, BLOK. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze in nig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, JERINA LEUNIS, in den ouderdom van 80 jaar en 2 maanden. A. DE JONGE. Wed. F. M. BLANKERT— de Jonge. M. F. W1SS1NK de Jonge. W. W1SS1NK. P. DE JONGE. R. A. DE JONGE—Weeda H. J. DE JONGE. O. J. DE JONGE— Blankesteijn. J. R. DE JONOE. P. C. M DE JONGE- Klein- en Achter kleinkinderen. Axel, 20 Januari 1926. Ondergeteekende wenscht verschoond te blijven van alle lasterpraat jes, die van hem worden verteld. P. V. D. E. DAGELIJKS TE BEKOMEN: Blanke Zuurkool. Snijboonen. Groene Erwten. Spliterwten. Parelerwten. Witte Boonen. Gedroogde Appelen. Pruimen. Soepgroenten en allerlei Busgroenten. Koestraat D 99. WIJN EN SIGARENHANDEL Onherroepelijk laatste week. UITSCHOT (5 cents sigaar) f2.75 per 100 stuks. 1SMAEL (8 cents sigaar) f 2 75 per 50 stuks. DOMINGO (10 ct. sigaar) met ring f 3.25 per 50 sluks. ROOKTABAK DE KROON 25 ct. per 7j pond, met pijp cadeau. Restanten TABAK, bij 4 pakken een pak cadeau. Ijzerhandel, Kerkstr. B 78, is JE ADRES voor van de fabriek te BOLSWARD. Concurreerende prtyzen. Aanbevelend, ALS BOVEN. D o P.S. Nieuwe zending SWAN" INKT ontvangen. u VOORRADIG: 5 cent» verkoop. ALSMEDE: VERDER: Pakken van 4016—1412 reepen. Aanbevelend, Wegens overcompleet TE KOOPi (model inslmthaard) zoo goed nis nieuw Te bevragen Bureau van dit blad. TANDMEESTERS, (voorheen tijdelyk te AXEL). 72 Ommeganckstraat 72 ANTWERPEN. Alle Donderdagen spreekuur te St. Nikoiaas van 9 tot 12 uur by Mej. C. VAN SCHOOTEN, Statiestraat 11. Zeer matige prijzen. V VAN VESSEM. »i ii ii

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3