SintNicolaas- Geschenken A. VAN 'T HOFF, Attentie Dames en Heeren Kolossale Opruiming. degelijke Iialskudelijka Artikelen, DE SINT NICOLAAS- UITSTALLING Maiifaeturen Een Boerderij best Boüw- en Weiland, GASKACHELS. WIJNEN Firma A. J. Claessens. 4, 3. P. Vlaander, AXEL. P. J. VALE. V RIJ DAG a, s. F. G. VAN TATENHOVE. Een Dagmeid, aan zeer voordeelige prijzen. llurwerhen, Goud en 2ilver, Axel. Bekendmakingen. Advertentien. „DE KABINETSKKISIS". Nuttige en blijvende Het Bestuur van den Patroonsbond in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van 1 December tot en met 31 Dec. 10 pCt. korting in w. z. v., Woonhuis, waarin 4 kamers; en steenen Landbouwschuur met Wagenbuis en Varkenshok, nieuwe zending Voor de Sint Nicolaas Een prachtsorteering Doosjes Zakdoeken, Prentzak- doeken, witte en gekleurde Sierkleedjes, Tafelloopers en Nachtzakken. F. 6. van Gatenhove. a +ani ♦bu Zilveren Manchetknooprn. Suikertangen. Potlooden. Vingerdoekbandjes. Beursjes. Brochettes. Armbandhorloges. Bonbonschepjes. Vleesch vorkjes. - Ook kruisten bier de Volendam 167 en de Volendam 99, die huu kuil acbter de Nijverheid sleepten, toen de vaten met vet van het dek gleden. Zij zagen de Nijver heid dwarszee komen. Het scheen of de bemanning trachtte het schip voor den wind te krijgen. Vaten vet dreven hun langszij, toen de visschers hun kuil binnenhaalden. Daarop kantelde de Nijverheid, en zij zagen drie mannen in de mast klimmen. Er waren er vier. De visschers trachtten hen te bereiken, maar van de Volendam 167 brak de giek op een meter atstand van de mast in tweeën en van de Volendam 99 brak de hals, waardoor het zeil onklaar werd. Ten gevolge daarvan was het onmogelijk naby de Nijverheid te komen. Er bleet niets over dan voor de fok in de richting van Elburg af te houden, waar zy na l1/* uur aankwamen. Tot laat in den middag werd nog gekruist, tot de duisternis de Eendracht dwong onverrichter- zake naar Kampen terug te keeren. Slachtoffers. De schipper van den te IJmuiden binnenge komen stoomtrawler „Reiger1' van de Mij. Narezaten rapporteert dat de matroos Albert Bekker uit IJmuiden, gehuwd en vader van 8 kinderen, door den storm is overboord geslagen en verdron ken. Het s.s. „Emma" van dezelfde maatschappy rapporteert dat de ongehuwde matroos H. van Dru- ten overboord is geslagen en ver dronken. De kapitein van de trawler Derika 16 van de Mij V.E.M. rapporteert dat de matroos v. d. Zwan overboord sloeg doch door een golf weer aan boord werd geworpen. Aldus werd hij van een wissen dood gered. Gemeld wordt, dat aan het strand van Wervershoof het lijk is aangespoeld van schipper de Boer van het tjalkschip, dat Donderdagnacht nabij Medemblik is gezonken. De geweldig# storm uit bet Noordwesten heeft te Hollum op Ameland groote verwoestingen aangericht. De eenige molen, die op het eiland staat, is grooten- deels vernieldde wieken werden er af geslagen. Een niet bewoond buis stortte in elkaar. Verschei dene gevels zyu ingewaaid. Per soonlijke ongevallen hadden daar- by niet plaats. Een scheepje van den heer A. de Haan, dat te Hollum op de reede lag, is van zyn anker losgeslagen. Men weet niet waar het schip zich bevindt. Vermoedelyk is het op de Frie- sche kust gestrand. Er bevindt zich niemand aan boord. Van de duinen op het eiland is in den storm veel weggeslagen. Een onbreekbare klomp. De heer J. Konings, klompen fabrikant te Roermond, heeft een onbreekbare en herstelbareklomp uitgevonden, welke naar den uitvinder „Koningsklomp" ge noemd wordt. Deze uitvinding zal een heele omwenteling op het gebied der klompenindustrie teweeg brengen. De klompen verslijten niet meer en als de zool doorgeloopeu is, kan men de klomp in enkele seconden zelf repareeren. De heer konings heeft zyn uitvinding voor een flink bedrag verkocht aan den heer Scheer ders, fabrikant te St. Nicolaa; in België. Als ze nu maar niet te veel franken kosten Gemeente-ontvanger geschorst. De Gemeente-ontvanger te Praneker is geschorst. Door een verificateur van de Ver. van Ned. Gemeenten werden in zyn administratie onregelmatigheden ontdekt, loopende over de laatste vyf jaren en rond 140.000 be dragende. De Gemeente-ont vanger is ongeveer 60 jaar oud en leidde een zeer sober leven. Poging tot moord. Te Oisterwijk werd door de gemeenteveldwachters, zoo meldt het Dagbl. van N.-Br., op hee- terdaad betrapt een zekere J. J., die zyn meisje A. D. wilde ver drinken. get i> a»u de veld wachters te dauken, dat J. zijn plan niet ten uitvoer heeft kuD- nen breDgen. Hy is onmiddellijk gearresteerd. Vrydagmorgen is een 17- jarig meisje, de schippersdochter K. D., uit de in volle vaart zijnde Noord-Hollandsche tram gespron gen. Het meisje viel en geraakte onder de tram. Het linkerbeen werd afgereden. Spoedig na het ongeval is het meisje overleden. Zij was van de tram gespron gen, omdat haar vader ter plaatse met een schip lag. Tragisch. Een ruim 30-jarig meisje te Best, K. genaamd, was eenigen tijd malende en dientengevolge in observatie by de Eerw. Zus ters, waar zy een dezer nachten wist te ontvluchten. Een gedeelte van den dag daarna werd ij verig naar haar gezocbt en men vond baar ten laatste thuis verborgen in den hooizolder boven den paardenstal. Vrydag wist zy thuis te ontvluchten eu smor- gens werd haar lyk gevonden in den plukselkuil bij de ouderlyke woning. De v«rgane duikboot M 1. Thans wordt gemeld, dat de duikboot, Bie met ongeveer 60 koppen letterlijk ten gronde ging, by ongeluk is geramd door een Zweedscbe vrachtboot. De ka pitein werd op de plek des on- heils een schok gewaar, waarvan hij de oorzaak met begreep, daar geen enkel teeken van een schip zichtbaar was en men ook niet afwist van duikbootenoefeningen. Toen de kapitein later het be richt van de vermiste M 1 las, was zijn overtuiging, dat zyu schip op de duikboot was ge- loopen. Blijkens een officieel bericht van de Britsche Admiraliteit zijn onder den romp van het Zweed scbe stoomschip .Vidar", hetwelk thans in het droogdok te Stock holm ligt, na de vermoedelijke botsing met de Eogelsche duik boot M 1 ter hoogte van Starpoint, beider groene verfschrammen ontdekt. De bovenzijde van de M 1 was kortelings met die kleur beschilderd, voegt de verklaring er aan toe. Na deze nieuwe ont dekking behoeft, naar men aan neemt, niet langer aan de oorzaak van het verlies van de M 1 getwijfeld te worden. Uit Milaan wordt geseind, dat in den sneltrein tusschen Bazel en Chiazzo een Nederl. juwelier onder narcose is ge bracht en beroofd is van juweelen ter waarde van 600.000 Lire. Drievoudige moord. Een politiebeambte te Worces ter is gearresteerd, beschuldigd van een drievoudigen moord, en wel op een 33-jarigen man, diens 32-jarige vrouw en huu kindje van twee jaar. Wat den dader tot deze gruwelyke daad heelt gedreven is niet bekend. Doode Chineezen, die eten. Emigratie-ambtenaren te Eo- Doloeloe vonden in het ruim van een groot passagiersschip elf Cbineezen, die in hun dood kisten lagen, echter voorzien van voedsel en bagage. Alle Chineezen aan boord wer den daarop in hechtenis geno men. De ambtenaren meenen, dat zy hiermede een complot hebben ontdekt, om vreemdelingen uit 'tOosten komend binnen de Ver. Staten te smokkelen. Marktberichten. HULST, 30 Nov. Graanmarkt. Tarwe f 11,50 A f 13.Rogge f 8,50af 9,—. Wintergerstf 11,— a f 12.—Zomergerst f 11a f 12,—Haver f9,— a f 10,— Erwten f 14,— a f 16,—. Paarden- boonen f 12,50af 13,Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte- boonen f—af—,—. Bruine- boonen f 12,— af 16.—. Lijnzaad f 19.— a f 20,—. Aardappels f 3,50 a f3,90. Koolzaad f— f Boter f 1,90 a f2,— per KG. Eieren 26 stuks f3,12. Slachtvee 0, verkocht 0. Varkens 0, ver kocht 0. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 500. f 13.05 per 100 stuks. ROTTERDAM. 30 Nov. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd421 vette runderen, 165 vette- en graskal veren, 881 varkens, 1454 schapen en lammeren. Prijzen .voor vette koeien le kw. 1.17—1.22, 3e kw. 0.90— 0.80; kalveren le kw. 1.70— 1.95, 3e kw. 1 10—0.90 schapen le kw. 0 85—0.95; varkens le kw. 0.97—0.99, licht soort 0 86 0 92. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van blauw 9750 st prijzen 0.90— 1.40, van Groningsch 4000 st., prijzen f 1.00—f 1.30. Lijnzaad: voer f 20,—a f 21,— zaai f 18,— a f 19,—. Mosterdzaad bruin geelblauw maanzaad 56—57, koolzaad-, karwij- zaad 2526. kanariezaad 19-20. Aardappelen Zeeuwsche blau we en bonte 3.20-3.70, poters 1.90 2.30. Zeeuwsche en blauwe Eigenheimers 2,50—3,10. Briel- sclie Eigenheimers 2,90 -3,50. Eieren 14,15,50. ROTTERDAM. Graanmarkt. Tarwe f 14,75 15.75 Rogge f Gerst, Chevalier f Haver f Erwten f 13.17.Bruine boo- ner. f 13,-16,50. "Wisselkoersen. Brussel 11,28. Parijs 9,7273 Londen 12,057s- New-York 2.49 OPNEMING VAN VOETPADEN EN KUNSTWERKEN Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droef heid, mijn geliefde vrouw en der kinderen en klein kinderen zorgdragende Moe der en Grootmoeder CATHARINA JACOBA KURVINK in den ouderdom van ruim 73 jaar. Uit aller naam, P. KOOLE, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 29 November 1925. Niet in de gelegen heid zijnde, van allen persoonlijk afscheid te nemen, brengen wij bij ons vertrek naar Wemeldinge onzen vrienden en kennissen langs dezen weg een afscheidsgroet. TJ. v. d. VEEN-Francke. „Zorgvliet". Axel, 1 December 1925. MS^sT"* sociaa'-demo- cratisch lid der Tweede Kamer WILLEM DROP, spreekt in openbare vergadering op Zaterdag 5 December a. s. bij de Wed. GiLlJAMSE te Axel, over: Aanvang 673 uur. Toegangen debat vrij. HET BESTUUR. vindt men bij Kerkstraat B 78, Axel. Bij de op Woensdag a. s. te houden ver kiezing voor 3 leden voor de Kamer van Koophandel, afd. Kleinbedrijf, wordt met den meesten aandrang aanbevolen de heer aftr. lid. Zet in het vakje voor den naam een f. Ik herinner U aan den vooravond van het ST. NICO- LAASFEEST nog even aan onze Er zijn prachtige koopjes te halen in voor jong en oud, uit iederen stand. Elk wat wils. Aanbevelend, MAGAZIJN „DE BLAUWE BRIL". bij de bakkers zal ge- licmden worden op wordt op alle gegeven. Aanbevelend, bestaande in met 57a H.A waarbij vermoedelijk 43/3 H.A. BOUWLAND in pacht kan volgen. Te bevragen onder letter S Bureau van dit blad. Er is weer een aangekomen. Belangstellen den kunnen die komen be zichtigen aan de gasfabriek, zonder verplichting tot koopen. Alle inlichtingen en advies omtrent aanleg, enz. worden gaarne verstrekt. DE DIRECTEUR. N. B. Vraag de gebruikers eens naar het gemak en de zindelijkheid van hun -gaskachel. Zij willen hem niet meer missen. ontvangen Aanbevelend, GEVRAAGD: om direct in dienst te treden. Aanmelden aan liet Bureau van dit blad. w n n v w w Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter openbare kennis, dat, te beginnen op 8 December a s. vanwege de Gemeente een algemeene opneming zal worden gehouden van de voetpaden en de daarin gelegen kunstwerken in die Gemeente. AXEL, den 24 November 1925. Burgemeester en Wethouders vnd., De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. D

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3