EEN LANDHUISJE Gaslampen, Comforen SPECULAAS!! Chocolade- en Suikerwerken Melkfllters en Watten, en yertinde MelketDiners. Een nette Dienstbode, DEN APK It AAK LAAGE TURFJES TH. W<!ET, Hulst. HELDERS Firma P. H, Yeenhuizen, Axel. ONTVANGEN: HEE REN LAN PBO U W E RS. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Dinsdag 24 November a.s., aan te besteden aan de Wilhelminastraat te Axel. Zoojuist ontvangen: Gaskousjes, Glazen, enz. Teeken-(Knip)cursus Openbare Verkooping. Vrijdag 20 November 1925, en ERF wat je noemt!! Een ruime sorteering F. G. VAN TATENHOVE. merhplaaljes „melk" G. P. VLAANDER. Terstond gevraagd: Openbare Verkooping. Zaterdag 21 November 1925, Dedemsvaartsclie Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Verkade's TAAI-TAAI. Beste Duitsche Industrie PLANTERS 7 gulden per 100 kilo Beste Nabouw Industrie 6 Friesche Edials 10 Noord Holl. Eerstelingen 10 tot 3 dageu hecht., voorwaarde lijke proettyd 1 jaar. Rechtsingang met gevangen houding is bevolen tegen P. B. v. d. M., kermisreiziger te Sas van Gent, gedetineerd te Middel burg, wegens valscbheid in ge schrifte en oplichting. Eveneens tegen A. G., oud 44 j., werkman te Stekene (B.), en B. d. N., oud 22 j., werkman te Stekene (B.), gedetineerd te Middelburg, wegens inbraak. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 13 November waren o.a. de volgende personen gedagvaard H. 042 jcommissionair te Halle, wegens het niet voldoen aan de vordering van dan gem - veldwachter Raas, om zijn rijwiel stil te houden, toen hij in den avond van 6 Oct. jl. te Sas van Gent een rywiel zonder licht bereed. Uitspraak f 15 ot 15 d. Fr. A. den D., 31 j., werkman te Axel, wegens mishandeling van J. D. Hamelink te Axel op 19 Sept. jl. Eisch 14 d. gevang. Uitspraak f 25 of 25 d. hecht. P. M. de T., 44 j., werkvrouw te Sas van Gent, wegens mis handeling van Maria Coppieters te Sas van Gent op 21 Sept. jl. Vrijgesproken. Een werkman te Schore had de onvoorzichtigheid een met een kurk gesloten gevulde kruik met koffie op de brandende kachel ta zetten. Toen hy de koffie zou nuttigeD, sprong de kurk er met zoon geweld af, dat hij het kokende vocht in het gelaat kreeg, tengevolge waarvan hy niet onbelangrijke brandwonden opliep. Een zelfde geval deed zich dezer dageu in onse gemeente voor met de vrouw van den werkman K. S. De overwegwachter aan de Groenestraat te Nymegen had klaarblykelyk vergeten de af- sluitboomen op tyd dicht te doen. Op hetzelfde moment, dat de trein van Den Bosch passeerde, reed een autobus met acht pas sagiers over dien overweg. Bus en trein passeerden elkander rakelingsallen kwamen echter met den scbrik vry. By de politie is aangifte gedaan van deze gebeurtenis. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter te Wijhe hebben zich niet minder dan 186 sollicitanten opgegeven. Vermoedelijk tengevolge van verkeerden wisselstand is bij Dunaburg een D-trein op een personentrein geloopen, waarbij 4 wagons van den laatste ver nield werdenvele dooden en gewonden zijn geborgen. Te Zwolle ging een meisje naar de bewaarschool en kreeg van haar moeder een gulden voor schoolgeld mee. Ze kon de deur niet goed open krijgen, stak de gulden tusschen de tanden en trok toen met kracht aan de deur, met het gevolg dat zij den gulden inslikte. Auto te water. Zaterdagavond is de auto, be stuurd door den heer J. S Hzn., wonende te Groningen, op weg naar Hoogkerk, door den dikken mist, by de rolpalen, waar de weg een bocht maakt, in het Hoendiep gereden. De beide in zittenden geraakten te water. De heer S. verdronk, de andere inzittende heeft zich nog kunnen redden. Zaterdag is het zevenjarig zoontje van A. K. te Katwyk aan Zee van een koppelstang van een wagen gevalleü, over reden en gedood. Oplichting met waardelooze effecten. De Belgische Standaard" maakt melding van een belang rijke oplichting door een paar Nederlandsche kooplieden, die eeu Antwerpsche firma voor 100 000 lranken hadden bena deeld. Zy hadden een groote party ingelegde groenten by deze firma gekocht en hadden de rekening betaald met effecten van den Wabash" spoorweg, die bij nader onderzoek waar deloos schenen. Er waren reeds 140 kisten ter waarüe van 40 000 frank naar Rotterdam verzonden en de twee mannen waren verdwenen. De opsporingsbrigade wist een van de twee Nederlanders aan te boudeD. De schipper werd eveneens aangehouden en dcor de verklaringen, die hij aflegde, was het mogelijk op het spoor te komen van den buit, die reeds in Nederland vertoefde. In Rotterdam werd met de Ne derlandsche politie het onderzoek voortgezet en werden 100 kisten ontdekt en in beslag genomen de overige 40 werden in den Den Haag gevonden. De heer T. J. van Beurden, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Rotterdam, tydelyk geplaatst te Oudenbosch en be last met het toezicht op de uit voering der Ouderdoms- en In validiteitswetten door schippers is tijdens het drukke scheep vaartverkeer in het bietenseizoen van West-Brabant, op het station Oudenbosch door den trein van 9 u. 35 komende uit Rotterdam gegrepen en vermorzeld. Hij wilde zich met dezen trein naar Roosendaal begeven en denkende, dat deze op het 2e perron zou stoppen, stak by de le lijn over. Een der voorwielen van de loco motief brak hem de ruggegraat. De man was op slag dood. Hij was 59 jaar oud, gehuwd en ▼ader van eenige kinderen. Te Zierikzee is men bjj het grondwerk voor een te bouwen Diaconiehuis gestuit op verschei dene schedels en beenderen van menschelyke geraamten af komstig. Naar men aan de „Midd. Crt meldt, zyn het overblijfselen van de lijken, die rond de jaren 1515 bij honderden werden begraven tengevolge van een toen heer- schende pestepidemie. Donderdagavond vondsn de op den Amerstoortschen Berg surveilleerende politieagenten, tusschen het struikgewas ver borgen, een auto, Chevrolet M. 7142 Het water in het reservoir was stijf bevroren, de benzine tank vrijwel leeg en de accu wees nog slechts drie volt. Ner gens was een spoor van de eigenaars te ontdekken. De auto is in een garage opgeborgen, in afwachting of de eigenaar zal komen opdagen. Onmogelijk is het niet dat men hier mst diefstal heeft te doen. De onderzeeër M 1. Sir Henry Oliver, commandant van de Atlantische vloot, ontving een draadloos bericht, dat de schepen die op zoek zijn naar den onderzeeër M 1, op 12 mijion zuidwest van het punt van uit gang onder water 'n wrak hadden waargenomen. Later berichtte de admiraliteit dat geen zekerheid was ontvangen, dat het geconsta teerde wrak inderdaad de verlo ren onderzeeër was. Men wanhoopt aan de redding der opvarenden wanneer er zich nog levenden aan boord zouden bevinden, zouden deze wel door uitpompen van olie aangeven waar de boot ligt. De afwezigheid daarvan doet het ergste vreezen. De M 1 had een bemanning van 68 koppen. De duikboot was 1950 ton groot, voerde een 30 c.M. kanon en was .een z.g. onderzeesche monitor, bestemd om bombardementen uit te voeren en vyandelijkc slagschepen aan te vallen. Het kanon vuurde een granaat van 425 kilo's af en woog zelt 46 ton. De lengte van de duikboot was ruim 100 M., over eenkomend met die van een kleine kruiser. De M 1 werd in April 19 8 voltooid, maar is nooit in den oorlog gebruikt. De ad miraliteit vreesde, zegt de Daily Mail", dat de Duitschers het schip zoudea namaken en daar mee de Engelsche kuststeden zouden gaan bombardeeren. Er werd omtrent de onderzeesche monitor dan ook strikte geheim houding bewaard, De mummie van Toet-ank-amen. Beuter meldde d.d. 13 Nov. uit Kaïro De mummie van Toet-ank- amen is vandaag uit zijn om- windselen gehaald. Het lichaam was bedekt met goud en gouden platen op hart en longen. Er lag een groote gouden doek Daast het lichaam. Bij het onderzoek naar de mummie is geblekeD, dat hij als jongen is gestorven. Hy is waar schijnlijk niet ouder geworden dan 16 jaar. Van 1 31 October 1925. HONTEN1SSE. Huwelijks-voltrek. 3. Josephus Pauwels, 39 j., j'm. en Clementina Maria Hoop, 32 j-,jd. 13. Johannes Jacobus Maria Uitdewilligen, 25 j., jm. en Rosalia Apolonia Bogaert, 28 j., jd. Geboorten. 1. Celina Amelia, d. van L. Jonkheijm en M. A. Pieters. Ludovicus Bernardus, z. van A. F. de Koek en R. A. Bogaert. Jozias Aarnout, z. van J. J. Zegers en N. P. de Feijter. 3. Isidoor Jacobus, z. van A. Bal en M. van Cauteren. 4. Elza Maria, d. van A. F. Burm en J. P. Colpaart. Johannes Constantinus, z. van A. van Waterschoot en A. D. M. van de Vijver. 7. Eduardus Josephus, z. van E. A. Cornelissens en M. A. van Steene. 8. Josephus Alphonsus, z. van P. A. Pauwels en L. A. Lauret. 14. Liza Coleta. d. van J. de Bakker en A. M. Elias. Roza Cornelia, d. van J, F. Bun en R. P. van Deursen. 21. Anny Antonia Louise, d. van H. J. van Wesemael en A. M. L. Hiel. 23. Anna Lena Theresia, van Ed. Steijns en R. L. A. van der Velpen. 25. Martha Mathilda, d. van P. A. Ivens en M. A. Smet. 27. Joseph Alphonsus Maria, d. van J. J. Cornelissens en P. A. Stallsert. 29. Margaretha Paulina, d. van C. Jonkheijm en L van Troost. 31. Jan Egbert, z. van P. Wolfert en J. Dieleman. Overlijden. 3. Lucia de Burger, 84 j., wed. van J. F. Stevens. 7. Wilhelmina Peijnen, 63 j., wed. van E. J. v. Leuven. 10. Paulina Apolonia Adriaansens, 54 j., d, van J. F. en M. A. Buijsrogge. 13. Jac. Everacrt, 57 j., echtg. van M. van Campen, 17. Frederik de Jonge, 67 j.,( jnbek.). 21. Eugenia Polfliet, 60 j., wed. van Th. C. Vereecken. 31. Francies van Troost, 77 j., wed van R. Hendriks. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11,af 12,Rogge f 9,— a 10,—. Wintergerst f 11,50 a f 12,50. Zomergerst f 12,a f 13,—Haver f9,— a f 10, Erwten f 12,a f 14,Paarden- boonen faf—,—. Duiven- boonen f af Bruine- boonen f a f Lijn zaad f 18,af 20, Blauwntaan- zaad f a f Groen Vlas f 10,a f 11,üebookt Vlas f 11,— a f 13,—. Gezwingeld Vlas f 0,85 a f0.95. Aardappels f3,50 a f3,60. Stroo f 13,— a f 16,Koolzaad faf—,—. Boter f 2,20 a f 2,30. Eieren f 0,12 a f 0,13. HULST, 16 Nov. Graanmarkt. Tarwe f 10,a f 13,—. Rogge f 8,50af 9,50. Wintergerstf 11, a f 12.50. Zomergerst f 11,a f 12,—Haver f9,— a f 10,— Erwten f 14,a f 16,Paarden- boonen f 12,— a f 13,Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte- boonen f 14,— a f 15,—. Bruine- boonen f 12,—af 13.—. Lijnzaad f 18.— af 19,.Aardappels f 3,50 a f3,75. Koolzaad f— a f Boter f 1,90 a f2,— per K G. Eieren 26 stuks f3,12. Slachtvee 5, verkocht 2. Varkens 50, ver kocht 37. Aanvoer eierveiling V. P. Z 600. f 13 30 per 100 stuks. ROTTERDAM. 16 Nov. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd596 vette runderen, 193 vette- en graskal veren, 997 varkens, 2005 schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.25—1.30, 3e kw. 0.95- 0-85; kalveren le kw. 1.80— 1.95, 3e kw. 125—1.10schapen le kw. 0,85—0.90; varkens le kw. 0-97—0.99, licht soort 0 90 —0.94. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoonvan blauw 7900 st. prijzen0.95— 1.50, vanGroningsch 26000 St., prijzen f 1.00—f 1.40. Lijnzaad voer f 18,— f 19,—. zaai f21,— k f22,—. Mosterdzaad bruin geelblauw maanzaad 48—49, koolzaad 26—27, karwij- zaad 22—23. kanariezaad 19-20. Aardappelen Zeeuwsclie blau we en bonte 3.10-3.70, poters 1.50 2.20. Zeeuwsche en blauwe Eigenheimers 2,50 3,—. Briel- sche Eigenheimers 2,80—3,50. Eieren 13,5015,—. ROTTERDAM. Graanmarkt. Tarwe f 15,15.75 Rogge f Gerst, Chevalier f 12, 12,53. Haver f Erwten f 16.—-18,—Bruine boo nen f "Wisselkoersen. Brussel 11,30. Parijs 9,98 Londen 12,04'/i- New-York 2.481/, Heden overleed te 's-Gravenhage tot onze droefheid, na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Behuwd-broeder en Oom de HoogEdelGestr. Heer P. V I N K Gep. Kolonel-Kwartier meester, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, in den ouderdom van 73 jaren. Wed. J. K. VINK— Dieleman en Kinderen. Axel, 14 Nov. 1925. De Architect P. A. QALLE, zal namens zijn lastgever, op te TER NEUZEN (plaats en uur volgens Bestek), trachten in twee perceelen Bestek en teekening ad f5, per stel ten kantore verkrijgbaar met f3,— restitutie bij inlevering op den dag der Besteding. Een prachteorteering alle soorten Minzaam aanbevelend, P. DEIJ, Oosterstr. E 66a. gjgfSMS*"- Bij genoegzame deel- name hoopt onderge- teekende, directrice der Mode vakschool te Axel, gedurende de drie wintermaanden des avonds in een der lokalen van de vroegere Normaalschool een eenvoudigen te houden. Zich aan te melden aan de Normaalschool vóór 1 December van 11V, uur n.m. De directrice, A. J. KOOLE. De Notaris J A. Dre^mans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven Mej. Wed. L. jANSEN VAN ROSENDAAL, in het café „De Graanbeurs" van Abr. Dieleman te Axel, op des namiddags 2 uur, verkoopen 111 ff UUi.1 te Axel, Kerkdreef, kadaster sectie G no. 2747, groot 84 c.A. Aanvaarden bij de betaling, zijnde 1 maand na toewijzing. 1 S 3 Aanbevelend, Groote voorraad in i Alles volgens voorschrift van den Rijkskeuringsdienst. Aanbevelend, Kerkstr. B 78, Axel. bij CAM DUIJM DAVID De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer CORN. DE FEIJTER te Koewacht, op de oude hofstede van den heer F. J. de Feijter te Axel, 2e Verkorting, op des namiddags 1 uur,verkoopen van een landbouwschuur en woonhuis, eepige KOPBOO- MEN, FRUITBOOMEN, 1 OLM (150 M.) en enkele nieuwe wilgen BALKEN. Betaling contant. EEN DELICATESSE. NB. Opnieuw: alles gegarandeerd bij Bescherming en beveiliging tegen den ijzigen adem van den WINTER hebt gij wel noodig I Koopt daarom uw DEKENS en WINTERKLEÈDING aan ons adres, dan is u verzekerd van groote keus tegen den scherpst concurreerenden prijs, Manufacturen-en Confectie-Magazijn A.TH. 'T GILDE-HEIJNSD1J&. Aanbevelend, )i ie;ifl

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3