Aanbesteding. Jolflampf WascliDacliine" „Senking" Voor de keuken. Puddingen, Eiergerechten en Soepen. skoline! i s een Echtpaar. Diverse kwaliteiten, kleuren en prijzen. Axel. Firma P. H. Veenhuizen. Axel. C. B. Antheunis. Burgerlijke Stand. Advertentie». trachten aan te besteden: aardappelsrooien Gevraagd G. P. Vlaander. Koopt nog heden een prima Een streek en uw mes is vlijmscherp. Het bereiden van J. C. VINK, Boekh., Axel. i 1 i Dezer dagen wilde één onzer bekende groot-industrieelen met zyn auto Borculo binnenryden. Men weet, dat dit nu niet meer altijd zoo makkelijk gaat en dat de marechaussee toeristen aan houdt. Ook ditmaal werd de auto tegengehouden. Do bezoeker, vertelt hetVad.", legde zich onmiddellijk bij het verbod neer, doch vroeg om een collectant, daar hij een gift wenschte af te dragen. De col lectant kwam al gauw en de bezoeker zeide .Hier is 500. En hier is 500 van mijn vrouw. En hier is 500 van mijn doch ter En hier is 500 van mijn chauffeur." De marechaussee kwam vlug tusschenbeiden en zei: .0... maar dan mag u natuurlijk wel passeeren .Neen", antwoordde da be zoeker, „ik wil my aan de bepa ling houden dat, waar het om gaat, is nu afgedragen, en als om vijf uur de versperring op geheven wordt, kom ik wel terug 1" Verduistering op grootc schaal. De N.V. .Animalia", 'n handel in darmen en slachtproducten te Rotterdam, deed bij de politie aangifte, dat sedert geruimen tijd bij haar fraude werd gepleegd. Een onderzoek werd ingesteld en toen bleek, dat de procuratie houder H. W. G. V., een Duit- scher van geboorte, al meer dan twee jaar wekelijks een bedrag van ruim 200 op valsche kwi tanties, zich had toegeëigend. V. zette op de kwitanties een gefingeerden firma naam. Nu hij met vacantie was, kwam de op lichting uit. Ten huize van zekeren R. werd huiszoeking gedaan en daar werden gevonden drie vaten darmen, ter waarde van ruim 3000. Bovendien werden in deze woning gevonden een groote partij linnengoederen en voile- stof, benevens rijwielen. De manufacturen waren af komstig van de firma B. en G. uit Amsterdam en waren op 7 Juli verduisterd. De politie heeft hierdoor de hand gelegd op vier beruchte dieven. Berooving te Rotterdam. Een Geldorsch lederhandelaar kwam op den Schiedamschen dijk te Rotterdam in kennis met een man en een vrouw. Met hen bezocht hij verschillende cafó'8 en werd zoo bevriend met dit echtpaar, dat hij het naar een woning in de Vischsteeg vergezelde. Na daar eenigen tijd vertoefd te hebben, is hij er hardhandig de deur uitgezet. Buiten gekomen miste hij zijn portemonnaie met 65 en twee rtQu's van leder, dat hij op het station D.P. in bewaring had gegeven. Toen is hij naar de politie geloopen. Een onderzoek werd ingesteld en weldra bleek, dat het leder op het station op de re£u's was afgehaald, doch de gegevens die men aan het station verkreeg stelden de politie in staat den koopman P. H. van A. en zijn vrouw M. J. B. aan te houden, welk echtpaar door 't 8tation8personeel werd herkend als de menschen, die het leder hadden afgehaald en door den lederhandelaar als de lieden, met wie hy op stap was geweest. De koopman P. H. van A. had Bog 60 in zijn bezit en het leder werd in beslag genomen. Een strenge wintert Een bekende byenhouder te Veendam, die van jongsaf veel studie heeft gemaakt van zijn bijenvolk, weet nu reeds met vrij groote zekerheid te vertellen, dat we een kouden winter tege moet gaan. Zyn bijen, die op de Drentsche heide bezig zijn honing te vergaren, hebben ook nog tijd den binnenwand van de korf met een vrij dikke slij merige laag te bedeaken. Dit doen ze hy weet dat by er varing uitsluitend als de winter streng wordt. In den nazomer van 1924 dacht de nijvere bevolking er niet aan zoo iets te doen. Zoodra de tyd van het honing-winnen voorbij 1», zoo verwacht deze byenvriend, zullen de bijen, ook al weer met het oog op de te verwachten koude, da vlieggaten met een scherm bedekken met een toe gang van onder uit de korf. De vlieggaten zijn dan vooraf ge deeltelijk door de diertjes dicht gemetseld. De wind kan dan niet rechtstreeks de kort binnen dringen. Zware brand te Rotterdam. Vrijdag werd brand ontdekt in eon gebouw, staande op het Stations-emplacement van de Nederlandsche Spoorwegen aan de Stationssingel te Rotterdam. In dit gebouw is gevestigd de Vet-Gasfabriek, waarin uit gas- olie het gas wordt bereid, dat noodig is voor verlichting van verschillende spoorwagen». Terwijl de machinist G. B. werkzaam was in de machine kamer, alwaar 3 gasmotoren zijn geplaatst, ontdekte hij, dat bij de leiding, dienende om het gas naar de groote buiten de ge bouwen gelegen ketels te voeren, brand was ontstaan. De vlam men laaiden zoo fel op, dat bet hem onmogelyk was de ver schillende kranen te sluiten en aaugezien het gas in de tanks onder hoogen druk stond werd het vuur door het uitstroomende gas als het ware aangeblazen. In korten tijd stond de machine kamer in volle vlam. Aan de inmiddels gearriveerde brandweer gelukte het na hard werken de kranen met water af te koelen en dicht te draaien. Daarna was het vuur spoedig gebluscht. De 3 motoren zijn grootendeels vernield en de depóts, die anders hun gas kregen van Rotterdam, zullen dit nu moeten betrekken uit Vlissingen. De machinist bekwam lichte brandwonden. De schade is vrij aanzienlyk. Een woesteling. Vorige week werd by den smid J. B. te Udenhout op last van den burgemeester de electrische me ter afgesloten en verwijderd. B., over deze daad ernstig ge belgd, begaf zich naar den bur gemeester en dreigde, bij niet terugplaatsing van den meter zijn vrouw met een 2-tai kinderen op straat te smijten. Aan zijn dreigement werd niet voldaan met gevolg dat weldra zijn kroost op straat stond. Volgens ooggetuigenis is de vrouw naar den burgemeester gegaan om kennis van het voor gevallene te geven, waarop het hoofd der gemeente de politie last gaf den overlaad te sommee- ren zijn vrouw en kinderen in huis terug te nemen. Nauwelijks had de politie zijn intrede in de smidse gedaan of een gloeiend stuk ijzer dat juist in het vuur zat, werd den agent in het aangezicht geslagen. Wel dra ontstond een tormeele vecht partij waarbij een tweede agent ter hulp snc-lde, met gevolg dat zij den onverlaat wisten te over meesteren. Het gevolg was op brengen naar het bureau. Inmiddels was dr. Lobach ont bonden, die na den agent die erg gehavend was, verbonden te heb ben, zich naar B. begaf om hem eveneens te verbinden. Deze ver zette zich met gevolg dat de bloe dende wonden niet gestopt wer den. De agent heeft een drietal vrij ernstige brandwonden aan hootd en hals bekomen terwijl B, een hootdwonde heeft opgeloopen. B. zal zijn strat voor deze daad niet ontgaan. De ecbtgenoote en kinderen werden voorloopig door de buren opgenomen Familiedrama. In een woning te Rotterdam hoorde de beer des huizes, die rustig zat te lezeD, plotseling schieten op de bovenétage. Bij zijn komst aldaar vond hij zijne vrouw met een schouderwond. Na eene woordenwisseling met haar moeder, mevr. de wed. J. N., die daar tydelyk inwoonde, had deze op haar geschoten en vervolgens het wapen op zich zelt gericht. Door een te hulp geroepen geneesheer werd de dood der moeder vastgesteld. Een vliegtnig in het Kanaal gestort. Een vliegtuig, komeude uit Frankrijk is, ter hoogte van het lichtschip Deal in het Kanaal ge stort. Op het seinen van't licht schip verliet een reddingsboot de kust en trof de.inzittenden twee militairen aan in het zinkende viiegtuig. Beiden wer den gered. De vliegmachine zonk kort na de redding. Vlioi tuigen in botsing. Twee vliegtuigen van de En- gelsche luchtstrijdmacht, die te Hinton bij Carpbridge vlogen, kwamen in de lucht met elkaar in botsing. De vlieger-officier Dutlim, bestuurder vau eene der machines, en de piloot-officier de Roebek, een zijner passagiers, werden gedood, zoomede de pi- loot-»fficier Hugh Peck, bestuur der der andere machine. Jazz-band in de kerk. Uit New-York wordt bericht, dat 6 hooggeplaatste Amerikaan- sche geestelijken de pogingen van Ernie Golden, den jongen leider van een orkest, in de oude Chris telijke liederen naar de wijs der Jazz-muziek te veranderen, om de kerken aantrekkelijker te ma ken, hebben goedgekeurd. Net iets voor Amerika! Cycloon boven Servië V.D. verneemt uit Belgrado Een hevige cycloon heeft een groot gedeelte van het Banaat geteisterd. Boomgaarden, boer derijen en talrijke gebouwen zijn verwoest. De telegraaf- en tele foonverbindingen zijn verbroken. Twee personen zijn gedood, zes tig gewond. De schade is zeer aanzienlijk. Sneeuwstorm. Gidsen hebben op Petersgrat in de Berner Alpen de lijken gevonden van drie toeristen die door sneeuwstormen verrast zijn. De lijken waren onder sneeuw bedolven. Marktberichten, AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11,—Af 13,—Rogge f 11,— k 12,—Wintergerst f 12, - a f 13,Zomergerst f 11a f 12,—. Haver f 11,— a f 12,—. Erwten f 12,— f 15,—. Paarden- boonen f èfDuiven* boonen f a f Bruine- boonen f af—,—. Lijn zaad f 18,— a f20,—. Groen Vlas f 10,a f 12,—Gebookt Vlas f 12,— a f 14,—. Gezwingeld Vlas f 0,90 a f 1,Aardappels f2,25 a f2,70. Stroo f 13,a f 16,Koolzaad faf— Boter f2,30 a f2,40. Eieren f 0,076 a f 0,08. HULST, 31 Aug. Graanmarkt. Tarwe f 12,— a f 16,Rogge f 11,af 12,—Wintergerstf 12,50 a f—Zomergerst f 12,50 a f 13,—. Haver f 10,— a f 11,—. Erwten f 12,a f 14,Paarden- boonen f 12,a f 12,50. Duiven- boonen f 13,— a f 14,—. Witte- boonen f afBruine- boonen f 10,— af 14.—. Lijnzaad f20.— a f21,.Aardappels f 3, a f4,—. Koolzaad f— a f Boter f2,20 a f2,30 per K.G. Eieren 26 stuks f2,21. Slachtvee 0, verkocht 0. Varkens 37, ver kocht 24. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 15600. f5.75 per 100 stuks. ROTTERDAM. 31 Aug. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd440 vette runderen, 193 vette- en graskal veren, 879 varkens, 1230 schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.20—1.25, 3e kw. 0.90— 0.80. kalveren le kw. 1.75 1.95, 3e kw. 1.10—0.90 schapen le kw. 0,95—1.05; varkens le kw. 0.91—0.93, licht soort 0.75 —0.80. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoonvan blauwst., prijzen vanGroningsch 3000 st., prijzen f 1.25—f 135. Lijnzaad voer f 18,— a f 22, zaai f22,— a f29,—. Mosterdzaad bruin geelblauw maanzaad 50—52, koolzaad 2729, karwij- zaad 26—28,— kanariezaad Aardappelen Zeeuwsche blau we en bonte 3.3.50, poters 1.25 2.-. Eieren f 8,00—f 9,50. "Wisselkoersen. Brussel 11,19. Parijs 11,66 Londen 12,05 New-York 2,48 Het Bestuur der Kolenvereeni- ging „DE HERLEVING" te Axel, zal b ij i n s c h r ij v i n g 1. Het uitlossen uit het schip op de Axelsche Sassing van pl. m. 81,000 K.G. KOLEN; alsmede het afdragen der Kolen, die door de voermans naar bij de leden aan hunne berg plaats worden vervoerd. 2. Het vervoer van pl. m. 58,000 K.G. KOLEN, van Axelsche Sassing naar door het Bestuur aan te wijzen plaatsen. Inschrijvingsbiljetten in te le veren vóór of op Zaterdag 5 September 1925, bij den Secretaris, die ook de noodige inlichtingen verstrekt. P. VAN D1JKE, Voorzitter. M. VAN DEN OUDEN, Secretaris. Hiertoe in staat ge steld door druk bezoek der laatste dagen, kunnen wij de korting, gegeven op schoen werk, gedurende deze week doen voortduren. Aanbevelend, C. HAMELINK, Julianastraat no. 131, Axel. Ondergeteekende be veelt zich aan tot het met de machine. Personeel be schikbaar, ANDR. OVERDULVE, Axel-Kijkuit. voor het Diaconiehuis „ZORG VLIET" te AXEL (Ned. Herv.) Sollicitaties vóór 15 September a. s. in te zenden bij den Admi nistrateur, den Heer D. DEKKER, Nieuwstraat 50, A x e 1. Het aanschaffen van een is een geldbelegging tegen zeer hooge rente. Wie een solied KEUKEN FORNUIS wil, vrage Het beste van het beste. Aanbevelend, Aan hetzelfde adres te koop: Een gebruikte WASCHMACHINE. OVENKACHEL. BUISKACHEL. Voorhanden bjj {ZENUWDRANK 0 a. te Axel bij C, B. ANTHEUNIS en I. J. BRAKMAN. Van 1 tof 31 Juli 1925. Hulat. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Eduardus de Rijck, 23 j jm. en Johanna Th. van Gelderen, 26 j. jd. 8. Carolus Alouisius Ferket, 33 j. jm. en Maria Josephina Meijs, 28 j. jd. 29. Eduard F. L. Willekens, 27 j. jm. en Agnes Maria Scheers, 25 j. jd. Geboorten. 3. Seraphinus, z. van Josephus N. Biommaert en Juliana Herreweijers. 11. Elisabeth Johanr.a Maria, d. van Petrus Johannes van de Velde en Johanna A. Schelleken?. 13. Petrus René, z. van René van Stevendaal en Christina Pierssens. 15. Emelda Maria, d. van Emilius M. de Vos en Julia C. M. Prenen. 25. Willy Petrus, z. van Antonie S. M. Boddaert en Louisa M. van Laar. 31. Maria, d. van Joseph De Kesel en Martha Smits. Overlijden. 5. Dominika van Gassen, 87 j. wed. van Josephus de Puijsse- laire- 8. Eu géne Mehauden, 74 j. weduwn. van Fernande Marie Corbu- sier. 9. Omèr Theophiel Bernaert, 57i m., z. van Josephus en Johanna M. C. Neve. Bosebkaiielle Geboorten. 15. Juiiëtta Louisa, d. van Arthur van Damme en Elisa Maria van der Walle. 21. Petrus Johannes, z. van Josephus van den Berghe en Augusta Mathilda Sponselee. 27 Ceiina Maria, d. van Petrus Josephus van Damme en Marie Valent. 29. Petrus Benedictus, z. van Alphons Emile Mei en Leonie Suzanna Vermeulen. Overlijden. 7. Anna Maria Kouijzer, 83 j. wed. van Petrus de Rooij. 22. Mathilda Üullaart, 74 j. wed. van Jan Francies Everaert. Wcfttdorpe Huwelijks-voltrekking. 16. Maurice Fruijtier, 28 j. jm. en Augusta Maria van Hecke, 22 j. jd. Geboorten. 18. Wilhelmus Emilius Mathilde, d. van Leon Engelbertus Maria David en Lina Rosalia van Hecke. Ctraauw. Huwelijks-voltrekking. 21. Augustinus Cornelis Marinian,48 j. jm. en Paulina de Backker, 37 j- jd. Geboorten. 25. Joseph Remy, z. van Dés>ré Adrianus van Waterschoot en Rosalie Moldas. FLUWEEL! liuuilijiir. 0 (Gedeponeerd) van Apotheker H. VAN AKEN. Specialist te Selzaelc, België. J Het eenigst doeltreffend genees- J middel tegen Neurasthenie, Zenuw- J zwakte, Zenuwziekte, Bloedarmoede J en hunne droevige en pijnlijke J gevolgen. 2 Wat wordt men gewaar als men 2 aan zenuwziekte lijdt: Altijd ver- 2 moeid, zelfs 's morgens bij het op- 2 ®taan, droefgeestig, ontmoedigd, 2 zonder wilskracht, algemeene afge- 2 matheid, verlies of zwakte van het 2 geheugen, ruischingen of geruchten 2 'n de ooren, zenuwachtige hart- 2 kloppingen en bevangenheid, draai- 2 ingen, hoofdpijn, maagkrampen, 2 verstopping, moeilijk ophouden van 2 het water, lendepijn steken in de 2 zijde, neuralgies, onrustige en af- 2 mattende slaap, vol droomen, af- 2 keer van den arbeid, prikkelbaar- 2 beid, gale aangezichtskleur, randen W om de oogen, zenuwachtige hoest, gevoel van eenen bol in de keel. De genezing van al deze kwalen kan enkel bekomen worden door het gebruik van KOLINE, welke reeds wonderen heeft gedaan en alle dagen bedankingen en geluk- wenschen verwerft. KOLINE is met den besten uit slag toegepast geweest bij herstellen den van Pleuris, Influenza, Typhus, Koortsen, bij ouderdomszwakten. moeilijk herstellende jonge moeders. Prijs per flesch f 2.50. Verkrijgb. bij Apoth, en Drogisten. Importeurs: SCHULTE EN THIEME Postbox 55 Middelburg 0 s 9 9

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3