KORFBAL, AXEL 1 - TER NEUZEN AXEL I - F. C. VITESSE „Elesva" Goudvisch leerjongen RAPIDS en V. D. B. Verhuisd G. P. Vlaander, Axel. C. B. Antheunis. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Advertentiën. EN fi Dames- en Kinderkleeding. Zaterdagmiddag 3 uur 1 ^«,1 mar Liefdadigheidswedstrijd naar Julian astraat. O. 3D BIJ, Koffie, Thee, Tibak, Sigaren, Kruide nierswaren, Chocolade en Suikerwerken. de Melkplaat C. B. Antheunis. Calqueerpapier. Koopt nog heden een prima Een streek en uw mes is vlijmscherp. Groote Apeldoornsche Verloting. Tandarts KNOOP ZITDAG Zuiver Bronwater „TOP" overtrof het sterftecijfer dat der geboorten, in de beide eerstge noemde gemeenten met één vrouw en in de laatstgenoemde met één man. Er vestigden zich in de pro vincie 6977 mannen en 6914 vrouwen, doch er vertrokken 8457 mannen en 8491 vrouwen, alzoo een vermindering van 1480 man nen en 1577 vrouwen. Op 31 December 1924 telde de provincie 124.327 mannen en 124.703 vrouwen, totaal 249.030 zielen. Het aantal mannen was dus toegenomen met 106 en het aan tal vrouwen verminderd met 147. Terwijl in het begin van 1924 de provincie 629 meer vrouwen dan mannen telde, was dit aan het einde van het jaar maar 376 meer. Predikbeurten te Axel. Zondag 30 Auguatus 1925. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/« ute Ds. G. P. A..Ruijsch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. 91/» ure Nam. 21/, Ds. J. S. Post. Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9*/« ure Leeskerk. Nam. 2V» Leeskerk. Het teveel aan onderwtyiers. Voor de betrekking van onder wijzer aan de o.l. school te Stom- petoren (N.-H.) hebben zich 83, zegge drieëntachtig solicitanten aangemeld. Er is dus een groot teveal aan ouder wijzersen onderwijzeressen. Want dit S3 is elders ook al eans 120 ot zooiets gaweest. Wij vragen ons nog eens af, ot het voor de Regeering nu ein delijk geen tijd wordt om de werk zaam heid vau de particuliere nor maal- en kweekscholen niet meer door .fokpremies" aan te moedi gen, waar haar eigen kweekscho len al geen voldoend aantal can- didaten meir krijgen. Waarom aan particuliere inrichtingen, die na 4 jaar haar candidaten afle veren, nog altijd haar mooie pre- miën toegekend al zyn die niet meer zoo hoog als voor eenig# jaren waar de opleiding toch ook niet kosteloos is en deze heeleraaal niet behoeft te worden aangemoedigd Wil men particuiiere opleidin gen geven, a la bonheur, maar de Reg., of het dep. van Onder wijs behoeft dit niet door «en absoluut onnoodig premiestelsel- sel alleen ten bate van de opleiders aan te moedigen. Te Qaarn is gisternacht een perceel in de Nieuwe Baarnstraat, waarin gevestigd was een zaak in ijzerwaren van den heer W., totaal afgebrand. Aanvaring. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft op de Noordzee, 200 mijl van IJ muiden, naar de Couraut msldt, een ernstige aan varing plaats gehad tusschen denstoomtreilsr .ChristinaCatha rina Ym. 13" van de Visscherij Mij. Aneta en de Finsche drie mastbark „Tjerimai", uit Marie- hammen, waardoor de laatste aan stuurboord midscheeps werd geraakt en binnen 10 minuten zonk. De bemanning had zich inde sloep begaven en wilde zich van het zinkende schip verwijderen, wat evenwel niet mogelijk was door de zuiging, waardoor ten slotte de boot omsloeg en allen te water geraakten. De Ym. 13 had inmiddels een boot uitgezet en wist de 12 schipbreukelingen op te pikken, benevens het lijk van den kapitein, die door een vallende ra was getroffen en gedood. De schepelingen hebben by deze ramp alles verloren. Dranksmokbclarty. Sedert maanden had de Haar- lemsche recherche een belang rijke zaak in onderzoek tegen een handelaar in gedistilleerd aldaar. Bij het onderzoek was geble ken, dat een groot deel van het gedistilleerd san handelaars al daar was geleverd. Deze ont vingen ook groote partijen uit de Oostelijke grensstreken. Dit deed bedrog vermoeden. Als n.l. Nederlandsche distil lateurs alcohol naar het buiten land zenden, moeten zij wel eerst het volle accijnsbedrag betaler, maar is de alcohol eenmaal de grens gepasseerd, dan wordeu aan de verzenders alle accijns- gelden weer terugbetaald. Ver moed word nu dat dezelfde al cohol, als die pas in Duitschland was aangekomen, w*«r op ge heime wijze naar Nederland werd gesmokkeld. De smokkelaars hadden dan den vollen accijns- prijs verdiend. Bij het onderzoek bleek, dat de alcohol naar den haadelaar te Haarlem ward verzonden, verpakt in manden en aange geven als appelen en peren. By dit vervoer deden eenige tusschenpersocen dienst, o.a. een pakjesdrager uit Amsterdam. Het bleek, dat voor den ge heimen handel een afzonderlijke boekhouding was aangelegd, waarin de leveranciers onder gefingeerde namen voorkwamen. Op deze manier is het Rjjk voor ongeveer 21/, ton benadeeld. Het Rjjk heeft nu volgens de wet driemaal dat bedrag, dus 71/, ton, te vorderen. De bedoelde handelaar is in middels naar Duitschland ver trokken zijn zaak ging in an dere hauden over. De belasting autoriteiten hebben op tal van eigendommen vau hem beslag doen leggen. Verwacht wordt, dat deze zaak binnen korten tijd voor de Haar- lemsche Rechtbank zal worden behandeld. (Tel.) Het 9-jarig zoontje van den paardenkoopman De W. te Gent was, gezeten op een wagentje met twee honden bespannen, op boodschap uitgegaan en moest een onbewaakten overweg pas- seeren. De jongen had waar schijnlijk den sneltrein niet zien aankomen die uit Brugge aldaar voorbijkomt. Zijn wagentje werd door de locomotief aangereden en aan splinters geslagen. De ongeluk kige knaap werd aan stukken gereden. Boven wonder bleven de twee trekhonden, die voor het wagentje gespannen waren, on gedeerd. Twee knaapjes, broeders van 10 en 11 jaar te Boulogne, waren al spelend op een elec- trische paal geklommenboven gekomen raakten zij een hoog spanningsdraad aan en werden zij _geëlectrificeerd en stortten op den grond. De jongste werd op slag gedood en de andere werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De bekende filmster Pearl White zal, zoo wordt bericht, een salaris van 600 pond sterling, of circa 7200 gulden per week ont vangen voor haar medewerking in „The London Revue" in het Lyceum te London. Werkloosheid in Duitschland. Uit de jongste statistieken blijkt, dat er in het geheele Rijk op het oogenblik 197.000 werkloozen zijn, die steun genieten. Het totale aantal werkloozen is na tuurlijk veel grooter en kan op ongeveer 1 millioen worden ge schat. In Juni j.l. waren er op de geheeie Duitsche arbeiders- markt 1.1 millioen reflectanten met een totaal van 645.000 be trekkingen. Voortdurend worden fabrieken en werkplaatsen gesloten. Ge lukkig, dat er op het oogenblik vrijwel geen werklooze landar beiders zijn. Ook in de bouw vakken is de toestand niet on gunstig, maar, naar men weet, staken de bouwvakarbeiders nu reeds 7 weken, terwijl het einde van het conflict nog niet in zicht schijnt. Minder gunstig is de toestand in de kolenmijnen, in de staalnijverheid en de textiel industrie. De werkloosheid onder de kantoorbedienden is ook enorm groot. Reeds in Juni waren er ongeveer 600 liefhebbers voor elke 100 vrije betrekkingen. Met den herfst worden natuur lijk weer ontelbare landarbeiders werkloos en dan zal de algemeene economische toestand er waar schijnlijk nog slechter op worden. Samenzwering. Uit Hendaye wordt gemeld, dat een reiziger uit Madrid ver haalde, dat de vorige v/eek te Santander een politie beambte onder de menigte een verdacht persoon opmerkte, die, toen de koning voorbij kwam, plotseling de hand in den zak stak. Toen hij zijn hand er uit haalde, greep de politieman hem vast en nam een grooten geladen revolver in beslag. De nationaliteit van den verdachte, die aangehouden werd, is onbekend. De politie gelooft aan het bestaan van een formeel complot tegen den koning. "Wisselkoersen. Brussel 11,22. Parijs 1L661/, Londen 1 1,056/8 New-York 2,48 De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt als volgt bekend: De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw, Gezien het betreffend verzoek van het Dagelijksch Bestuur van de Maat schappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland; Gelet op artikel 38 der Veewet; Heeft goedgevonden a. met ingang van 24 Augustus 1925, het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit het overige gedeelte des Rijks te verbieden naar een kring, omvattende de provincie Zeeland. Onder dit verbod is niet begrepen lo. de doorvoer van herkauwende dieren en varkens, in gesloten, verze gelde spoorwegwagens; 2o. de invoer van slachtvee, met een openbaar middel van vervoer, mits de dieren vanaf de lossing onder politie toezicht worden gesteld en binnen 2 maal 24 uur na aankomst op de plaats van bestemming worden geslacht, een en ander op kosten van belanghebben den. b. Te bepalen, dat, wanneer bij zondere redenen afwijking van het sub a bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den betrokken Com missaris der Koningin onder de door den betrokken Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst aan te geven voorwaarden. AXEL, den 25 Augustus 1925. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Zoo de Heere wil en jfi zij leven, hopen op aanst. Woensdag 2 September mijn ïjj geliefde Oud-Oom en -Tante MICHIEL YAN DRONGELEN JANNA DE POOTER g hunne 50 jarig* Echtvoree- niging te herdenken. Dat zij nog lang mogen m gespaard blijvenisde wensch S van B C. DEN BEER Cz. Axel, 28 Aug. 1925. Hiermede betuig ik, ook namens mijne kin deren, mijnen hartelijken dank voor de zeer vele bewijzen van liefde en vriendschap, ontvangen op mijn 70e geboortedag. Wed. M1NJON- van Wijngaarden. Bergen op Zoom, A. B. Gasthuis. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van M. KOSTER, gedipl. Coupeuse, Singelweg J 11 i, Axel. Wedstrijd tusschen ('s Gravenpolder), Zaterdagavond om kalf 6 ten bate van de slachtoffers der stormramp te Borculo. Opgeluisterd door „Concordia". Zondagmiddag om 2 unr (Hoboken). Aangesloten bij den Koninkl. Belgischen Voetbalbond. Van Molenstraat Timmerman. Tevens maak ik het geachte publiek van AXEL en omstreken bekend, dat ik vanaf Zaterdag een WINKEL heb geopend in Aanbevelend, ALS BOVEN. Gebruikt U nog niet Koopt deze dan nog heden. Zij voorkomt het overkoken van melk en andere voedingsproducten De kosten van zoo'n plaat is slechts 25 ct verkrijgbaar a 31 ci. per stuk bij CH. KESBEKE. CARBONPAPIER in rood, blauw en geel. Strijkpatronen, HANDWERKL1NNEN. D. M. C. ARTIKELEN. B. DË BOOS-t. d. BROEKE. Noordstraat B 84. In voorraad Permanent-Duplex Aanbevelend, Ijzerhandel, AXEL. WIJN- EN SIGARENHANDEL. Van af heden tot en met 8 September geven wij aan ieder kooper van 100 SIGAREN van af f4,75 per 100 stuks of 6 flesschen WIJN van af 95 cent per flesch behalve de gewone korting gratis een lot op de W HOOFDPRIJS 4 Koeien, 1 Paard, 2 Schapen en 1 Varken of een complete Huismeubileering ter waarde van f 1800,-. Herbergiers krijgen bij 200 Sigaren behalve de extra korting een lot gratis. Hoeveel marken zijn er in het pak Nog 250 maal moet er geraden worden en de uitslag wordt bekend gemaakt. (27) houdt te AXEL op aanst. Maandag 31 Augustus bij den heer F. W. D1ELEMAN. Spreekuur van 4—6 unr. overtreft alle mineraalwaters, zoowel in prijs als in kwaliteit. Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland is de Heer ALBERT NEVEJAN, Bierbrouwer, Sas van Gent, telefoon 9. ïdliÊËr*' ^er Drukkerij van Sr®lr dit blad kan een nette geplaatst worden, KItO Wanneer Uw kippen spreken konden, dan zouden zij hun voorkeur voor P. SLUIS' Ochtendvoer gemakkelijk duidelijk kunnen maken. Ge merkt het echter toch wel! Met graagte nuttigen zij hun rantsoen van SLUIS Ochtendvoer en uit dankbaarheid geven zij U niet alleen grootere eierproductie, doch tevens eieren waarvan de kwaliteit en smaak fijner i3 dan bilandere voeding mogelijk P. SLUIS Ochtendvoer is het resultaat van doelbewust onderzoek. P. SLUIS' Ochtendvoer kan daarom vergeleken worden met mengsels, die zoo maar worden samengesteld. Vraagt Uwen winkelier inlichtingen omtrent gratis kalender 1926. e OCHTENDVOER Menenslijier.

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3