Dr. BOM Een Arbeiderswoning, te TER NEUZEN WINKELWEEK. Wilhelminastraat. M. DE KEIZER. van 2S Augustus tot sn mot 2 September. Opening WOENSDAG a.s. BEZOEKT de zaken, welke deelnemen aan de te houden Burgerlijke Stand. Advertentie». Bekendmakingen. Janna Adriana van Giesen, heeft de praktijk hervat. VERHUISD Schoenwerk en Kleeding Uit de hand te koop: te TER NEUZEN. CONCERT BAL-CHAMPETRE. gaven zij f 10, in (ie raste ge dachte dat zij er geheel van af waren. Kort daarna kregen de zusje» toch elk een dagvaarding, waarna zij haar beklag gingen doen bij de oaarecbaussées. Daarom stonden nu wegens op lichting terecht de 25-jarige S. en de 24 jarige J. W. De één had van de 10 nog 48 cent, en de ander 7,91 overgehouden. Tegen elk werd 14 dagen ge vangenisstraf geëischt. Brand te Kootwijk. Het „Hdbl." verneemt: Te Kootwijk, het mooie Ve- luwsehe plaatsje, heeft zich in den nacht van Vrijdag op Za terdag een aischuwelijk drama afgespeeld. Het was over eeneu, toen in een schuur met rogge, in de onmiddellijke nabijheid van een paar boogeroggemijten, brand werd ontdekt. Een aantal boeren kwam toeloopen, maar al spoe dig bleek, dat er van redden geen sprake kon zijnde rijke oogst was verloren. En onmiddellijk daarna werd er geroepen,'t Hilletje brandt ook." Het was zoohet bekende aardige pen sion, een vroegere boerderij, met stroo gedekt, brandde eveneens. Gelukkig had een der pension gasten den brand tijdig bemerkt zij wekte vlug de anderen, en ook de pensionhoudster »n haar zus ter. Eenige kleeren en andere goederen moesten worden ach tergelaten, maar de bewoners konden ongedeerd het pension verlaten, 't Hilletje zelf was spoe dig één vuurgloed en brandde tot den grond toe afslechts een deel der meubelen werd gered. Wind was er gelukkig weinig. Brand op twee plaatsen tege lijk, en zóó dat niet ds eene brand den anderen kon hebben aange stoken, deed aan brandstichting denken. Daarbij was een jong9 Duitscher, die bij de exploitatie in dienst was, verdwenen. Ook kwam bericht, dat het lijk van den 18-jarigen jongen op de spoorbaan was gevonden blijk baar had de ongelukkige zijn euveldaad niet willen overleven en had hij een einde aan zijn leven gemaakt. Den vorigen avond had hy verschil van mee ning gehad met zijne werkgeef ster. Door den onlangs te 's-Gra- venhage overleden heer J. G. A. N. de Vries, is bij uiterste wils beschikking aan de vereeniging ,Het Nederlandsche Kankerinsti tuut" een som van 20.000 ge legateerd. Rotsinstorting. Uit Warschau wordt gemeld Volgens berichten uit Zjitomir (Wolbynië) heeft aan den oever v»n de Tetjeref een ernstige rots-instorting plaats gehad, waar bij 20 personen zijn omgekomen. Een groot gedeelte van den steilen oeverkant stortte met donderend geraas inesn en kwam terecht op de talrijke in de rivier ba dende personen. Tot dusver zijn 20 dooden en tal van gewonden geborgen. Men verwacht even wel, dat ouder de rotsblokken nog talrijke aeoden liggen. Aneta meldtDe Meraboe werkt. Zware rookzuilen word6D waargenomen en lichte aard schokken worden gevoeld. Yorstelflk beloond. In een winkelpassage te Parijs vond een concierge een porte feuille, bevattende 25 biljetten van 1000 dollar, meer dan een half millioen francs. Zij bracht ze naar 't naastbijzijnd politie bureau, waar inmiddels reeds een Cubaansche dame, die het geld verloren had, haar verlies was komen aangeven. De dame gaf de eerlijke vind ster twee der verloren biljetten, of ongeveer 46.000 francs. De concierge, die met haar bejaarden man drie kinderen heeft opgevoed, hoopt nu haar ouden dag verder rustig buiten te kunnen doorbrengen. Te Brussel werd een Rotter dammer, terwijl hij op het plat vorm van een tram stond bij het Beursplein, beroofd van zijn porte feuille, waarin f600. Van den dader geen spoor te vinden. Ongenoods gast. Een tractor, waarmee cement werd vervoerd, is te Londen een huis komen binnenrijden. Het on derste deel van de voorgevel viel in de kamer en sloeg alles kort en klein. Toevallig waren er, wat bijua nooit gebeurde, geen men- schen in. Er was alleen in de keuken, achter, een meisje dat de vloer aan 't schrobben was. Do bestuurder had de tegenwoordig heid van geest, haar dadelijk de emmer water te ontrukken om het vuur van de machine te blus- icheü. De schoorsteen van den tractor vat d.1. reeds door de zoldering heengedrongen, waar door bijna nog brand ook was veroorzaakt. De bestuurder ver wondde daarbij zijn pols en de stoker bezeerde zyn voettusschen de deur van den tractor, toen hy een jongetje op het trottoir weg schoot, dat anders overriden zou zijn. Een vlieger gedood. Vrydag ontviDg de Pander- Vliegtuigtabriek uit Dantzig het volgende telegram ..Vliegtuig H N.A.C O. tegen hoogspanningsleidiug gevlogen. Raparlier overleden." Raparlier, de bekende Belgi sche vliegenier, die reeds enkele jaren in Holland woonde, was Woensdag 19 Augustus met e6n klein-vliegtu'g uit Rotterdam ver trokken met bestemming naar Lithauen en Rusland. Vermoedelijk heeft het onge val bij de landing plaats gehad. Van 1 tot 31 Juli 1925. Mocwaeht. Huwelijks-voltrekkin gen. 8. Clementius AugustinusEdu- ardus van den Hemel,36 j.jin. en Anna Maria Bonte, 26 j. jd. 29. Theophie! Adolph Temmerman, 24 j. jm. en Cele- stina Prudentia De Caluwé, 22 j. jd. Vitalis de Block, 24 j. jm. en Amelia Catharina de Gronckel, 20 j. jd. Geboorten. 7. Emelda Maria Augusta, d. van Camillus Joseph de Block en Bertha Maria van Poucke. 13. Maria Helena, d. van jacobus Augustus Baert en Seraphina Maria Martens. 22. Marga- retha Eduarda, d. van Benignus de Meester en Maria Josephina Raes. 26. GerardusJacobusSijlvie.z. van Cornelis de Ruiter en Johanna Liza de Schepper. 27. Joseph Cijrillus, z. van Theophilus Josephus Martens en Maria Johanna Otjes. Overlijden. 1. Maria Margaretha Josephina van Hove, 3 j. d. van Joseph en Irma Maria Aerens. Constantinus de Guchteneire, 90 j. weduwn. van Coleta Kegels. 11. Seraphien Seghers, 26 j. echtg. van Bertha de Block. 28. Augusta Benedicta van Hove, 85 j. d. van Josephus en Stephanie Valent. Sa» van ©ent. Huwelijks-voltrek king. 1. Hendricus Ludovicus Dijsse- link, 20 j. jtn. en Josephina Melanie De Leux, 19 j. jd. Geboorten. 8. Leonardus, z. van Gerardus A. Bruinings en Helena J. Lammens. Johannes, z- van Albert F. Kalfsvel en Louisa Rammeioo. ll.Julien Remi, z. van Cijrillus F. Notschaele en Celestina P. A. Mattheeuws. 12. Susanna Martha, d. van Henri Vincent en Elodie van de Velde. 17. Aimé Antoin, z. van Aloijsius Coone en Jeannette H. de Maesschalk. 27. Pieter, z. van Angelus Hemelsoet en Gozanna H. de Vriend. 30, Germaine Marie, d. van victor van der Zatni en Maria N. Arens. Overlijden. 3. Willempje Kanters, 6 m. ("overleden te Amsterdam), z. van Jan C. Kanters en Jacoba Putters. 7. Anna Kalharina Gertrudis Pontenagel, 65 j. (overleden te Ter Neuzen), echtg. van Leonardus W. G. Hoefnagels 25. Raymond Alexander de Causemaecker, 12 j. z. van Edemondus en Louisa M. Bosman. Zuidtlarpe. Huwelijks-voltrekking. 15. Alphonsus van de Vijver, 33 j.jm. en Anna Bertha Marie Waelput, 26 j. jd. Geboorten. 17. Firmin Antonius, z. van Prudent Joseph Marie Apers en Martha Julia Angeline Verbrugge. Overlijden. 22. Vitalis Verschelden, 94 j. weduwn. van Christina van Acker. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,—a f 13,—Rogge f 11,— a 12,50. Wintergerst f 11,— a f 12,Zomergerst f 12,a f 13,—. Haver f 11,— a f 12,—. Erwten f 14,— a f 17,Paarden- boonen f a f Duiven- boonen t a f Bruine- boonen f a f Lijn zaad f 18,— A f20,—. Groen Vlas f 10,— f 12,—Gebookt Vlas f 12,— a f 14,—. Gezwingeld Vlas f0,90 a tl.—. Aardappels f2,25 a f2,35. Stroo f 13,- k f 15,Koolzaad f Af - Boter f2,30 f2,40. Eieren f 0,07 k f 0,07». HULST, 24 Avtg. Graanmarkt. Tarwe f 12,— a f 16,Rogge f 12,—af 12,50. Wintergerstf 12,— a f 13,Zomergerst f 13,a t Haver f 10,— a f 11, Erwten f 12,a f 14,Paarden- boonen f 12,af 13,—. Duiven- boonen f 14,— a f 15,—. Witte- boonen f afBruine- boonen f 10, af 14. l ijnzaad f20.— af21,—.Aardappelsf a f Koolzaad f— a f Boter f 2,20 a 12,30 per K.G. Eieren 26 stuks f 2,08. Slachtvee 4, verkocht 3. Varkens 31, ver kocht 20. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 15000. f8.— per 100 stuks. ROTTERDAM. 24 Aug. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd446 vette runderen, 254 vette- en graskal veren, 894 varkens, 101 schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.17—1.25, 3e kw. 0.95— 0.85; kalveren le kw. 1.70— 1.95, 3e kw. 1.10—0.90 schapen le kw. 0,951.05; varkens le kw. 0.93—0.95, licht soort 0.74 —0 80. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoonvan blauwst., prijzen vanGroningsch 2500 st., prijzen f f Lijnzaad voer f 20,a f 22, zaai f22,a f24, Mosterdzaad: bruin geelblauw maanzaad 50—52, koolzaad 27—30, karwij- zaad 2627,— kanariezaad AardappelenZeeuwsche blau we en bonte 3.3.50, poteis 1.25 2.—. Eieren f 8,25—f 9,50. Wisselkoersen. Brussel 11,28. Parijs 11,70 Londen 11,05s/8 New-York 2,4S1/'., OPENBARE VERGADERING van den Gemeenteraad van Axel op Donderdag den 27 Augustus 1925, des voormiddags ten 10 ure ten Raad- huize, 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanvulling van de Verordening, betreffende de veiligheid van het verkeer in Autobussen. 4. Aanvulling van de Verordening betreffende heffing van rechten gebruik slachtlokaal. 5. Adres van de bewoners van een gedeelte van de Oudewijk, om verharding van dat gedeelte vóór hunne perceelen. 6. Adres van verschillende Gasver- bruikers, inzake vaststelling re geling voor de bedrijfsuitkomsten. zoowel wat het Gasbedrijf betreft, als het eventueel in het leven te roepen Electriciteitsbedrijf. 7. Vaststelling Kohier Hondenbe lasting dienst 1925. 8- Voorloopige vaststellingGemcen- terekening dienst 1924 en diverse bedrijfsrekeningen,alsmede goed keuring rekening van het Burger lijk Armbestuur. 9. Aanbieding Gemeente-Begroo ting, dienst 1926; en die van het Bureerlijk Armbestuur. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, te AXEL, den 24 Augustus 1925. De Burgemeester van Axel, BLOK. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt als volgt bekend: De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw, Gezien het betreffend verzoek van het Dagelijksch Bestuur van de Maat schappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland; Gelet op artikel 38 der Veewet Heeft goedgevonden ft. met ingang van 24 Augustus 1925, het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit het overige gedeelte des Rijks te verbieden naar een kring, omvattende de provincie Zeeland. Onder dit verbod is niet begrepen 10. de doorvoer van herkauwende dieren en varkens, in gesloten, verze gelde spoorwegwagens; 2o. de invoer van slachtvee, met een openbaar middel van vervoer, mits de dieren vanaf de lossing onder politie toezicht worden gesteld en binnen 2 maal 24 uur nó aankomst op de plaats van bestemming worden geslacht, een en ander op kosten van belanghebben den. b. Te bepalen, dat, wanneer bij zondere redenen afwijking van het sub a bedoelde verbod noodzakelijk maken,zoodanigeafwijking kan worden toegestaan door den betrokken Com missaris der Koningin onder de door den betrokken Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst aan te geven voorwaarden. AXEL, den 25 Augustus 1925. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig, doch geduldig lijden onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 72 jaar en 7 maanden. Uit aller naam, 1. PROVOOST. Axel, 23 Aug. 1925. van de Lange Noordstraat naar Auto-verhuurder, enz. «l— Bij dezen maken wij het publiek van AXEL en Omstreken bekend, dat wij onze zaak in welke wij reeds eenigen tijd dreven aan den Ouden weg, zullen voort zetten in perceel Julianastraat 131, en wel met ingang van a.s. Vrijdag. Wij zullen gesorteerd zijn in Heeren-, Dames-, Jongens-, Meisjes- en Kinderschoenen eveneens in lederen-, gummi-, gevlochten en vilten Pantoffels. Op de gewone, reeds concur- reerende prijzen, zal de eerste twee dagen een korting worden gegeven van 5 procent. Mocht men biijk geven prijs te stellen op voordeelige prijzen, dan zal de korting nog blijven voortduren. Hierover geven wij volgende week inlichtingen. In de hoop dat dit zal kunnen, bevelen wij ons in ieders gunst aan. C HAMELINK, Julianastraat 131. staande aan den Ouden Weg. Te bevragen bij J. v. D. VELDE, Beoostenblij. voor het publiek nam. 3 uur, opgeluisterd door het Muziekgezel schap „DE VEREENIGDE WERKLIEDEN" op het attractie terrein. Des avonds 8-IO uur door voornoemd Muziekgezelschap. Daarna Volgende dagen's nam. en 's avonds de Volendammer Harmonica virtuozen (origineele Jazzband). Entree: 's nam. 40 cent; 's avonds 50 cent. Entreebewijzen vervallen bij het verlaten der Tentoonstelling. Dagkaarten 75 cent; abonnementskaarten f2,de laatste zijn tot Woensdag as. verkrijgbaar bij M. DE JONGE, Boek handel en MANNAERT— GEERS, Rijwielhandel. In ieder van de deelnemende Winkelzaken een hyzondere attractie. 9V~ Vele waardevolle prijzen en schitterende extra premiën. NAMEN DER DEELNEMERS: Is. Adriaansens, Horloger. J. Bonte-van Mossevelde, Banketbakkerij. VandenBruele, Gebreidegoederen J. Dieleman, Sigarenhandel. Fa. Wed. A.H.Donze,Grossierderij Jan Donze, Depót van Kwatta- Artikelen, J. R. Elzinga, Fotografie. Wed. A. Engelbregt-Schirris, Tabak, Sigaren en Suikerwerken. Joh. van Eijsden, Parfumeriën. 1. Fonteijn, Heerenkleeding. Fa. C. A. van Fraaijenhoven, Ijzerhandel. E. v. d. Eeckhout, Slagerij. Fa. J. L. Jurrij, Manufacturen. C. A. Kaan, Meubelfabriek. Wed. B. D. Koene-Bliek, Banketbakkerij. L. Loof, Chocolade- en Suikerw. P. Maas, Grossierderij. P. Maat, Banketbakkerij. A. M. Moggré, Schoenhandel. Matthij Moggré, Sportartikelen. W. Naaije, Meubelhandel. C. L. Nobels, Dames-Modes. Fa. Van Overbeeke-Leunis, Grossierderij. Fa. Van Overbeeke-Leunis, idem. J. R. Platteeuw, Verfwaren, Drogerijen. Fa. Rommel-Broeksma, Dames-Confectie. Fa. P. J. van de Sande, Boekhandel. Schellinkhout Boerbooms, Manufacturen. L. Smits, Galanteriën. N. V. Gebrs. Tazelaar, Ijzerhandel. J. J. Verlinde-Hoebé, Smederij en Kachelhandel. Fa. Voerman-de Pauw, Dames- en Heeren-Mode Artikelen C. J. Warrens-Daelman, Dames- en Heeren Confectie. C- Wieland, Grossierderij. J. Wieles, Manufacturen. D. E. Wolfert, Huish. Artikelen. Fa. E. A. IJsebaert, Slagerij. Elke kooper heeft kans om zonder eenige kosten in het bezit te komen van één of meer prijzen, welke in deze zaken gratis beschikbaar worden gesteld- Verdere inlichtingen worden door de deelnemende winkeliers gaarne verstrekt. TENTOONSTELLING vme mm b» mmras WINKELWEEK

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3