«asnvosv" Gasfabriek Axel. Nieuwe Cokes-prijzen. Dames- en KindermaDtels I. D. S. Stormlantaarns RH. LiÉoiiïfirs! Oost - West Erdal best -geen betere op aarde. Vacantie PÜKOL 'V G S Y Axel. N. Vercoüteren-Blankert. Rij wiel lantaarns en Carbid. Axel. G. P. ÏLAANDER. Bekendmakingen. NATIONALITEITSBEWIJZEN. Advertentiën. Grove Cokes per H.L. f0,55. Geklopte Cokes'(afgehaald) f0,65. Parel-Cokes f 0,25. Gezeefd Gruis f0,10. DE DIRECTEUR. ONTVANGEN: TE KOOP: 't Gewas van 6 Heet. Witbloem en 18 Heet. Blauwbloemvlas G. PVLAANDER. Eigenheimers. Industries. Bravo's. Red Star. Bonte Red Star. Zeeuwsche Blauwe. Monopols en Triumf, J. W. BAKKER, drukkende warmte bevangen, lag te slapen, een gewoon ver schijnsel bij het koewachten. Maar toen hij 's avonds niet thuis kwam en men hem ging zoeken, werd hij op dezelfde plaats gevonden, dood, gedeelte lijk geschroeid en het gelaat zwart. (Telg.) Wegens de drukte van auto's die over Apeldoorn naar Borculo rijden, is nog bijna een ongeluk gebeurd met de auto waarin H. M. de Koningin was gezeten. Bij een bocht zou de Kon. auto een stilstaande auto passeeren, toen ook een snelrijdende auto voorbij wilde en de Kon. auto licht aanreed. Door krachtig rem men van de chauffeur van de Koningin werd een botsing voor komen. Proces-verbaal is opgemaakt. De ramp te Borculo. De collecte ten bate der slacht offers van de ramp te Borculo, door do vereeniging van winke liers in de Archipelwijk te Den Haag georganiseerd, heelt opge bracht 1942.46', terwijl voorts een wagon leven.middelen, klee- ren, schoeisel, enz. werd bijeen gezameld. O.a. werden beschikbaar ge steld 200 K.G. suiker, 400 K.G. meel, 700 K.G. aardappelen en 500 K.G. rijst door de Mij. Zaebad Schevaningan voorts 1 kist spek en erwten, hammen en blikjes conserven, 22 kisten met ontbijt koek, beschuit, checoladereepen, krentenroggebrood, enz. Ta veel In gedachten. Terwijl de heer M. uit 's Bosch van Oss por motorrijwiel naar huis terugkeerde, werd hij op den onbewaakten KorttoortschoD overweg door een juist aanko menden personentrein gegrepen en een eind de spoorbaan opga- slingerd. Met gebroken beenen en een zware hoofdwonde werd de ongelukkige opgenomen en in een naburig baerdarytje bin nengebracht. Ofschoon da treinen ter plaatse van beide zijdea tijdig genoeg, zyn waar te nemeD, en men den heer M. nog wenkta en toeriep van den kant van den weg, bemerkte hy, naar hy zelf later vertelde, in gedachten ver diept over zijn werkzaamheden niets. Het motorrijwiel is geheel vernield. De getroffane, vader van 10 kinderen, is 43 jaar. Een reas. Bij de ingeschrevenen voor de nationale militie in de gemeante Rheden is een loteling, die de respectable lengte haett van 2.10 Meter. Het oigelak te Ede. Aangaande het ernstige onge luk, dat aan de Kunstzijdefabriek te Éde is gebeurd, ontlaenan wy nog de volgende bijzonderheden aan het „U. D." De juiste oorzaak is niet vast te stellen van de ontploffing, ver mits de bediener van hal appa raat overleden is. Vermoed wordt echter dat Fayckar, dat is de man dia het toestel bediende en als het ware vermorseld is, de zuur stof komende uit den zuurstof- cylinder, welke daarna vermengd wordt met waterstof, een te hoo- gen druk heeft laten bereiken. Een ontzettend geweldige ont ploffing moet het geweest zijn. Enkelen van de overlevenden zijn dan ook doofstom geworden. Verschillende machines wer den vernieldde stukken ijzer waren door het dakraam gevlo gen tot 50 meter. Al het personeel van de Kunst zijdefabriek was dan ook gewel- dtg geschrokken. Inmiddels wa ren alle te Ede aanwezige dok toren en artsen gewaarschuwd. Ook de geneeskundige dienst uit Arnhem verleende assistentie. De inmiddels geariveerde po litie hield de spinnerij in het oog, opdat geen enkele gewonde on der den voel zsu geraken. De directie van de Kunstzijdefabriek was dan ook zoo verstandig om hat personeel te gelasten weer aan het werk te gaan, en om twee uur was het personeel weer druk aan het werk, hoewel allen vreeselijk zenuwachtig waren. Er waren op dat moment drie dooden te betreuren. Vervolgens waren er drie zeer zwaar gewonden, die per auto naar het Ziekenhuis te Arnhem werden vervoerd bij aankomst waren twee overleden. Dus val len er tot heden vijf dooden te betreuren. Ook zyn er nog omstreeks 30 lichtgawonden, waaronder met gebroken been, arm, pols, stuk geslagen tanden, beenen, enz. Ja zelfs is ar een krankzinnig geworden. MJJnongslak te Latterade. Vrydag vond in de mijn „Maurits" een ernstig ongeluk plaats. Terwyl mijnwerkers bezig waren met het laden van steenkool, lieten steenen los. De mijnwerkers M. J. Markus uit Berg, vader van vier kinderen en J. W. Kramers, ongehuwd uit Grevenbicht werden door het afvallend gesteente getroffen en onmiddellijk gedood. De mijnwerker Smeets, uit Elsloo werd zwaar gewond. Denk om de verkeersregelen Op den Rijksstraatweg bij Duivendrecht is een motorrijder, komende uit Amsterdam, door een luxe auto, die uit dezelfde richtiag kwam, aangereden. De motorrijder, de bouwop- zichter Pool, wilde naar links uitwijken om het daar in aan bouw zynde schoolgebouw, dat onder zijn leiding gebouwd wordt te bereiken. De auto, die vlak achter den motorrijder reed, kon niet dade lijk tot stilstand gebracht worden en daardoor geraakte de motor rijder met zijn fiets onder de auto. De hesr Pool liep verwon dingen op en de motorfiets werd geheel vernield. Gemeente-ontvanger voort vluchtig. Sinds Vrydag j.l. is uit de gemeente Harmeien de gemeente ontvanger de heer J. v. D. ver dwenen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, ongeveer halftwee, in formeerde de familie van den heer Van D. naar dezen bij den bur- genmeester. De heer Van D. had Vrijdagavond tegsn 7 uur zijn familie (zijn vrouw en een zus ter an zwager, die bij hem ge logeerd waren) verlaten met de boodschap, dat hij vergadering had mst B. en W. Ongerust ge worden over het laat uitblijven besloot Men eerst te gaan vragen bij den burgemeester of de heer v. D. nog in de vergadering was. Er was evenwel geen vergade ring geweest en dit verzinsel voor zijn uitgaan en wegblijven kwam den burgemeester verdacht voor. Dadelijk ging de burge meester, vergezeld van dan zwa ger van den heer Van D., per auto naar Utrecht, deelde de recherche mede de verdwijning van den gemeenteontvanger, waarop oogenblikkeljjk een on dersoek werd ingesteld in de nachtregisters van de hotels, om dat was gebleken, dat de voort vluchtige Vrijdagavond met dsn dienstauto van 7 uur zich had begeven naar Utrecht en uitge stapt was aan het auto-station, wat echter geen resultaat ople verde. Eet signalement werd vastgesteld en dadelijk werd in alle richtingen aanhouding ver zocht. Met de eerste postbestelling Zaterdagmorgen ontving de bur gemeester een brief van den heer Van D. uit Rotterdam, waarin hij schrijft„Ik was door ellen dige omstandigheden den laasten tijd niet in staat mijn werk te doen, bij tijden was het my niet mogelijk geregeld te denken, Door speculeeren heb ik groote schulden gemaakt en geen uit weg ziende deze te kunnen be talen, hek ik my vergrepen aan het geld van de gemeente. Met deze misdaad op mijn geweten is het mij te benauwd gewordeD, het leven is mij een hel. Wan neer deze brief in uw handen is, drijft mijn lijk in de Maas te Rotterdam. Ik hoop dat God mij vergiffenis zal schenken. Om mijn vrouw niet hulpeloos in deze om standigheden achter te lafen, heb ik haar zuster er zvteger te lo- geeren gevraagd." "Wisselkoersen. Brussel 11,19. Parijs 11,61 Londen 12,071/4. New-York 2,48'/a In plaats van kaarten. Ondertrouwd D. DE PUTTER Veearts S. P. BELGER. Axel, Stationstr. 21 Utrecht, 's Gravezandestr. 6 11 Aug. 1925. Huwelijksvoltrekking 3 Sept. a.s. uazoop g do apuaAaX -tqoaj 'uoq u3jo|saSu| jaur) JBBqSfuqjaA jbj3A() 'uaisoq jooa jappjuisSuijqDnjAaq apuaquaAv ssoons jaui jsJfiuaa jaq MONSTERS Chique voor 'tasnstaande seizoen. ZIE ETALAGE. van prima qualiteit en lengte, per Ko. of in massa, ook bij gedeelten. SIJBR. C EELMAN, Telef. 12. Den Burg (Texel). doodt VLIEGEN, MUGGEN, WANDLUIZEN, HOOFDLUIZEN, K1PPENLU1ZEN, SCHAPENLUI ZEN, VLOOIEN, TORREN, MIE REN, MOTTEN, en alle andere insecten. Is voor menschen, planten en andere dieren dan insecten abso luut onschadelijk. Gebruiksaanwijzing gratis. Agent voor Z. V., O. JD. (Vledernrais). Aanbevelend, De Oew. Afd. Zeeuwsch-VIaan- deren (O. D.) v. d. Chr. Boeren- en Tuindersbond heeft nog eenige perceeltjes Pootaardappelen af te geven, als wassende op haar proefveld te Axel-Vaartwijk. Belangstellenden kunnen zich wenden tot het bezichtigen der perceelen, bij AXEL, N 53. Ter verzachting en genezing van stukgeloopen voeten, zadelpijn, schrijnen der huid en zonnebrand, is het noodzakelijk op reis altijd voorzien te zijn van een Doos 30-60-90 ct. De Burgemeester van AXEL roept de ingezetenen van AXEL op tot het vormen van een Comité op Maandag 17 Augustus 1925, des namiddags ten zeven uur ten Raadhuize, zulks in verband met de ramp te Borculo en andere plaatsen. AXEL, 14 Augustus 1925. De Burgemeester voornoemd, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, bij besluit, d.d. 20 Juli 1925 No. 4497 Afd. B. B. heeft bepaald, dat de nationaliteitsbewijzen voor vestiging, verblijf of reizen buitenslands (België) aan nieuwe eischen zuilen moeten voldoen, welke bewijzen gedurende vijf achtereenvolgende jaren gtldig zullen zijn. Voor afgifte van bedoelde nationa- liteitsbewijzen wordt ter gemeente secretarie speciaal zitting gehouden des Vrijdags- en Zaterdagsvoor- middags van iedere week. Ter voorkoming van onaangenaam heden wordt een ieder aangeraden, zich van een nieuw bewijs van Neder landerschap te voorzien, waarop een dui delijke gewaarmerkte foto van den houder (de houdster) zal worden gehecht. AXEL, den 10 Augustus 1925. De Burgemeester van Axel, BLOK. EN •(si}BjS JJEZJOin af "r

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3