t'urol bij Stukgeloopeu, Pijnlijke Branderige oeleii Het acbter- en boveDgedeelte van de woning Een nette Kostganger. Luxe Auto s eu Autobussen Burgerlijke Stand. Ad vert en tien. TE HUUR: JOS. CLAESSENS, GEVRAAGD: Openbare Verkooping. Donderdag 23 Juli 1925, *Ls. van Waesberghe-Janssens. oude, zieke vrouw. De schuur brandde tot den grond toe al. Twee kalvers kwamen in de vlammen om. Het huis werd zeer ernstig gehavend. Een deel van den inboedel werd gered. Alles was geassureerd, hoewel laag. „M. Crf." Verdronken. Woendag begaven eenige jon gelui uit Vlaardingen zich te wa ter in de vaart onder Vlaardin- ger Ambacht zonder goed te kun nen zwemmen. Het gevolg was dat spoedig een tweetal broers in levensgevaar verkeerde. Het gelukte den veehouder Oosterlee uit Vlaardingerambacht er een te redden, belaas de andere, de 19-jarige J. Dessen* verdronk. Wat later werd het lijk per ra- derbaar naar de ouderlijke wo- nidg in de Waalstraat overge bracht. Vrijdag heeft de maréchaus sée op het station Roosendaal een 17-jarigen jongen aangehouden, die de ouderlijke woning ta Bor- gerhout bij Antwerpeu was ont vlucht, na ten nadeele zijner ouders 2000 frs. en gouden en zilveren sieraden te hebben ont vreemd. Te Winschoten is de groote schuur van Strating's steenla- brieken met drie scheepsladin gen turf Zaterdag verbrand. De belendende perceelen kondeD met veel moeite worden behou den. Een langdurige stilstand van het bedrijf met veel werk- loozen is het gevolg van dezen brand. Donderdagavond zijn twee knaapjes, die op den Leidschen straatweg nabij het Malieveld te 's-Gravenhage spelende, onver wachts uit het hout te voorschijn kwamen en den weg wilden oversteken, door een particuliere auto uit Leiden overreden en gedood. De lijkjes van de slachtoffers, de 7-jarige de V. en de 8-jarige de J. zijn naar het Ziekenhuis vervoerd. Vechtpartij In Den Haag. Vrijdagnacht, werden de politie en de Geneesk. Dienst gewaar schuwd, dat er een vechtpartij had plaats gevonden op het Lan ge voorhout, waarbij een persoon ernstig gewond zou zijn. Toen de politie ter plaatse kwam vond zij een man, ernstig gewond, op den grond liggen. Het bleek, dat hij een diepe steekwond in zijn buik bekomen had. Men oordeel de zijn toestand levensgevaarlijk. Bij het politioneel onderzoek bleek, dat het de 32-jarige J. M. was, wonende op den Gademp- ten Burgwal. Hij verklaarde door iemand, wiens naam hij niet wenschte te noemen, met ean scherp voorwerp, vermoedelijk een dolk, gestoken te zijn. Uit eDkele uitlatingen van den ga- wonde kreeg de politie echter toch eenig vermoeden omtrent den dader. In den loop van den nacht werd dan ook als den ver- moedelijken dader aangehouden de 30-jarige handelsreiziger A. J. C. P. in zijn woning aan de Spekstraat. Uit het verboor, dat beida per sonen moesten ondergaan, bleek, dat tusschen beiden reeds lang een veete bestond. Toen zij el kaar ontmoetten, is de ruzie zoo hoog geloapen, dat da een den ander met een dolk stak. Wie da aanleiding tot de steekpartij is geweest, staat nog niet volkomen vast, daar de betrokken perso nen elkaar de schuld geven. Da als vermoedelijke dader aange houden P. verklaart wel te heb ben gestoken, maar uit noodweer te hebben gehandeld, daar de ander hem bedreigde. Droevig. Te Amersfoort kreeg een kindje van negen maanden, dat in de buitenlucht op een lakentje en kussen lag, een vierjarig zusje b(j zich om het op te passen. Deze legde bet kussen op de kleine en liap weg. Later vond pen bet kindje gestikt. De Napoleon-wilg gereld. Een storm, die dezer dagen boven Versailles heeft gewoed, beroofde deze plaats van een aandenken van Napoleon, waar aan velen zeer waren gehecht. Het betrof een grooten wilg, de eenige overlevende van 3 stekken van den wilg, welke Napoleons graf op Sint Helena beschaduwde. In 1832 slaagde de luitenant ter zee Dronville er in, de Engelsche wacht te verschalken, de zerk waaronder Napoleon rustte te bereiken en drie stekken van den wilg af te snijden. Hij had zijn taak juist volbracht, toen hij door de Engelsche schildwachten werd ontdekt. Drie hunner openden het vuur op hem, doch hij kon ongedeerd ontsnappen en bracht de drie stekken naar Frankrijk. Alle drie werden te Versailles geplant, een bij een particulier, de tweede in den Jardin royal en de derde in den tuin van de prefectuur. Twee werden eenige jaren geleden door storm vernield en de eenige overlevende was een stevige boom in den tuin van de prefectuur. Nu is ook deze door een hevigen storm ten val gebracht en het is onmogelijk gebleken hem te redden. Men zal pogen stekken van den boom groot te brengen, doch koestert weinig hoop, dat deze poging succes zal hebben. Passend* straf. Naar uit Los Angelos gemeld wordt, is daar een meisjesstu dente, die terecht stond wegens te hard rijden met een auto ver oordeeld tot een zeer bijzondere straf. Nadat het schuldig over haar was uitgesproken, werd zij veroordeeld tot het overschrijven uit het wetboek van de bestaande verordeningen betreffende auto mobilisten. Deze beslaan vijftig dichtbedrukte bladzijden Noodweer te Hongkong. Te Hongkong hebben de poli tieke twisten het veld moeten ruimen voor een natuurkata- strophe. Hongkong is reeds ver schillende wervelstormen ont gaan, doch is nu door een ver- schrikkelijken storm, vergezeld door zwaren regenval, geteisterd. Het water stroomde van alle kanten de stad binnen. In bet Cbineescbe centrale district stortte een muur in op een blok van vijf huizen van welgestelde Chineezen. De meesten van hen lagen nog te bed en konden niet luchten. Tien zwaar gewonden zijn onder de puinhoopen vandaan gehaald. Men vermoedt, dat er iu het geheel ongeveer 140 dooden zijn. Beleefde Verkeerspolitie. Wanneer in New-York iemand verkeerd de straat oversteekt kemt er een agent op hem at, tikt hem vriendelijk op den schouder en overhandigt hem, zonder een woord te zeggen, een kaart. Wanneer de betrokken burger veilig op het trottoir beiand is en van den schrik, door de politioneele minzaamheid ver oorzaakt, hersteld is, zal by het volgende op de hem toegereikte kaart kunnen lezen „Weet u, dat u in strijd met de voorschriften de straat zijt overgestoken Wie de straat niet op de kruispunten, langs de witte strepen, oversteekt, niet om zich heen ziet, of op andere wijze nalatig is, stelt zich aan levensgevaar bloot. Daarom behoort u de straten slechts op de kruispunten over te steken Wanneer daar een agent staat wacht dan op zijn signaalKijk steeds goed uit, naar rechts en naar links 1 Wees voorzichtig Een oplage van verscheidene exemplaren dezer kaart is ge drukt. In de eerstvolgende dagen zullen zjj in gebruik genomen worden, Griezelige ontmoeting. Een zeldzaam avontuur beleef den badgasten, die zich in een bootje buiten de haven van Ta rente hadden begeven. In deze streek is sedert eenigen tijd ge leden door de marine-autoriteiten een haai gesignaleerd, dien men tevergeefs beproefd had te vangen. Toen de badgasten zich tamelijk ver van den oever hadden ver wijderd, dook plotseling de haai op en sloeg de boot met zijn staart om. Het geval werd on middellijk bemerkt door de be zetting van het naburige fort, die op het dier begon te schieten. De haai verdween en de bad gasten konden worden gered. De locomotleven-sabotage. De politie te Marseille heeft thans het onderzoek in handen in zake de sabotage van com munisten in de werkplaatsen der P. L. M., welke niet voor niets „pour la mort" heet. Sinds een dag of wat vonden machinisten en stokers, wanneer zij in bergplaatsen kwamen om hun locomotieven er uit te halen, dat daaraan geknoeid was. In één geval waren de veiligheids kleppen aldus gesteld, dat wan neer de stoomdruk te hoog zou worden, zij niet zouden kunnen werken en een ontploffing daar van dan het gevolg zou zijn. In een ander geval constateerde de stoker, dat de regulateur half open stond, zoodat de machine vanzelf zou voortgaan, als de druk in den ketel hoog genoeg zou zijn geworden. Zoo zijn er nog meer dergelijke gevallen ge rapporteerd en steeds waren het machines van niet communisten, welke uitgekozen waren. De locomotievenloods wordt thans streng bewaakt. Bl*ed alskoopwaar. Onbemiddelde Amerik. stu denten zijn in hun strijd om het bestaan op een men zou kunnen zeggen blaedige gedachtê ge komen. Zij verkoopen hun bloed voor transfusie-doeleinden. Een officieel verslag wijst uit, dat alleen in den Staat Michigan niet minder dan 150 studenten ge regeld in de ziekenhuizen komen om zich ter wille van bloedarme en dergelijke patiënten bloed te laten aftappen. Voor deze bloedoffers bestaat een vast tarief. Voor 300 kub. c.M. bloed de kleinste hoeveel heid, welke „afgeleverd" wordt is de prijs 15 dollar. Elke verdere 100 kub. c.M. worden gehonoreerd met 5 dollar extra. Kunst en Letteren. Richard Hol 1825-1925. Op 23 Juli a.s. zal het 100 jaar geleden zijn, dat deze groote kunstenaar te Amsterdam werd geboren. Hol heeft als componist groote verdiensten gehad tegen over de Nederlandsche toonkunst. Als dirigent heeft hij voorts de muziekbeoefening hier te lande schitterende diensten bewezen en vooral de stad Utrecht is hem in dit opzicht veel verplicht. Het is daarom dat op 23 Juli 's morgens te 10 uur namens ver schillende kunstenaars en muziek- vrienden uit Utrecht, die nog onder Hol's leiding hebben ge werkt of zijn artistiek streven en werken aldaar van nabij hebben gekend, een krans gehecht zal worden aan het Richard Hol- monument op de Stadhouderslaan te 's-Gravenhage als een stille hulde aan de nagedachtenis van dezen grooten meester. Avp. Van 1 30 Juni 1925. Sao van Ctent. Huwelijk-voltrek king. 10. Arthur Franciscus van Ooteghem, 32 j jtn. en Louise de Caluwé, 2ö j. jd. Geboorten. 1. Cyrillus, z. van Phi- lemond de Caluwé en Seraphine de Beule. 2. Urbain Joseph, z. van Gustave H. F. Bockstael en Augu ta C. de Caluwé. 4. Gerardus Hendrik Louis, z. van Louis F. Kalfsvel en en Arendj'e van der Veen. Maria Emilie Stephanie, d. van Albert J. üoethals en Irma M. Cortvriendt. 8. Herman julien Johan, z. van PieterC. van Hecke en Martha R. Everaerd. 17. Edmondus Johan Petrus, z. van Fer- dinandtis A. de Causmaecker en Bertha R. V. Vereecke. 24. Elise Emilie Augusta, d. van Louis Vermandei en Julienne W. Hamelink. 27. Johan Edmond, z. van Albert A, Lioen en Marie 1. Mattheeuws. Overlijden. 6. Bertha Nellij Bos, 62 j. echtg. van Theodorus Augustinus Lammens. 22. Florentina Emiiiana Bauwens, 68 j., echtg. van Dominicus van den Berg. Weatderpe. Huwelijks-voltrek kingen. 2. Cornelis Adrianus Jacobus de Roij (van Zuijdewijn), 24 j. jm. en Magdalène Anna de Bakker, 23 j. jd. 4. Cornelis Minikus Markusse, 28 j. jm. en Augusta Maria Kalle, 23 j. jd. Franciscus Leonardus Lafort, 27 j. jm. en Irma Sophia Laurijs, 23 j., jd. 9. Josephus Kalle, 27 j. jm. en irena Maria Coone, 24 j. jd. Geboorten. 13. Annie, d. van Leo nardus Eduardus Coppieters en Celina Maria de Clerq. 15. Suzanna Maria, d. van Gustaaf Rottier en Elvira Augus ta Virginia Maria Hemelsoet. 22. Paula Louisa, d. van Franciscus Wilhelmus ten Haksn en Johanna Maria van Re- mortel. 25. George Francois Alouis, z. van Josephinus Cornelius Jacobus van Opdorp en Elizabeth de Blaeij. Overlijden. 16. Eduardus D'haene, 72 j. weduwn. van Elisabeth Fran- cisca van Hulle. 19. Elisabeth Heijge- laar, 88 j. wed. van Judocus van Troost. Philippine. Geboorten. 4. Mar- greta Rosalie, d. van Josephus Bockstal en Eliza Maria Baert. Rosette Marie, d. van Maria Johanna Lauret. 10. Johan Francois, z. van Arthur Adrianus de Keijzer en Stephanie Victoria Pauwels. 13. Mies Clara Emma, d. van Polidorus Andreas Rammeloo en Emma Sophia Claeijs. 16. Julma Rachella, d. van Edmond Van Durme en Emma Dooms. 21. Charles Alexan der, z. van Judocus Alexander Ram meloo en Elisabeth Paulina Nuijtinck. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 13,af 16,—. Rogge f 12,a 13,—. Wintergerst f 12, a f 13,—Zomergerst fa f Haver f 11,a f 12,— Erwten f 12,— a f 13,50. Paarden- boonen f afDuiven- boonen f a f—Bruine- boonen f a f Lijn zaad f 18,a f20,—. Groen Vlas f 10,a f 11,Gebookt Vlas f 12,— a f 14,Gezwingeld Vlas f 1,00 a f 1,10. Aardappels f4,a f4,25. Stroo f 18,a f 20,Koolzaad f 25,a f 25,50. Boter f 2,a f 2,20 Eieren f 0,06 a f0,06'. HULST, 20 Juli. Graanmarkt. Tarwe f 12,— a f 16,Rogge f 12,50af 13,—. Wintergerstf 12, a f 12,50. Zomergerst f a f Haver f 11,— a f 12,—. Erwten f 12,a f 14,Paarden- boonen f 12,— a f 13,Duiven- boonen f 14,— a f 15,—. Witte- boonen f a f Bruine- boonen f 10,af 14.—. Lijnzaad {20,— a f 21,—.Aardappels f a f Koolzaad f25 a f26. Boter f2,10 a f2,20 per K G. Eieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee 4, verkocht 2. Varkens 24, ver kocht 20. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 20000. f6.26 per 100 stuks. ROTTERDAM. 20 Juli. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd493 vette runderen, 291 vette- en graskal veren, 727 varkens, 450 schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.171.20, 3e kw. 0.95— 0.85; kalveren le kw. 1.70 1.90, 3e kw. 1.100.90 schapen le kw. 0.901.varkens le kw. 0.91—0.92, licht soort 0.70 —0.74. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoonvan blauw 450 st., prijzen 1.25 1.60, vanGroningsch st., prijzen f f Lijnzaad voer f a f zaai f a f Mosterdzaad bruin geelblauw maanzaad koolzaad 2426, karwij- zaad 26—27, kanariezaad 25—27. Eieren f 6,50—f 7,50. Wisselkoersen. Brussel 11,55. Parijs 11,75 Londen 12,11. New-York 2,49. Getrouwd JAN HENDRIK GOSLINGA FREDR1KA JOHANNA LINDHOUT. Sang Sanga Moeara(BorneoN.OL) Rotterdam (Erasmusstr. 20c) 15 Juli 1925. Lange Noordstraat B 19 te AXEL. Inlichtingen worden verstrekt door de Boerenleenbank te Ter Neuzen. TE HUUR. Zeestraat, AXEL. Te bevragen aan het bureau van dit blad. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. EL. TERMOTE, landbouwer, thans te ljzendijke, op des namiddags 1 uur (zomertijd), verkoopen 5 X 44 A. 56 c A. Haver, wassende te Koewacht, Nieuw Beoostenblij Bezui- denpolder. 2 X H A. 56 c A. Rogge, wassende nabij de Sterre, bij Adolf Samijn. 4 X A4 A. 56 c.A. Tarvre, wassende in den Canisvliet- polder, Konijnendijk. 101/, X A4 A. 56 c.A. Tarwe, wassende in den Canisvliet- polder, nabij Jos. v. Haelst. 27, X A4 A. 56 c.A. Haver, in den Canisvlietpolder. 8 X 44 A. 56 c.A. Erwten, in den Canisvlietpolder. Te beginnen met de haver te Koewacht. Vergaderen bij Dom. v. Goeije. Betalen 1 Dec. 1925, bij con tante betaling 2 korting. Gr eldleening 5 pCt, Gemeente TILBURG groot f6,660,000,- in stukken van f 1000,- en f500.- tot den koers van 99 7e pCt- Houders van 6 pCt. Obligatiën dezer gemeente, per 12 Augustus 1925 aflosbaar gesteld, genieten de voorkeur. Inschrijvingen op deze leening worden kosteloos aangenomen tot Vrijdag 24 Juli 1925, 4 uur n.m. door EN

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3