Vacantie PUROL Uitverkoop M-fcZilmeiti. Bericht m Instel. W0B8TU.NZAM Ongeveer 65 lm, BINDERTWINE Thans voor de laatste week. Prijzen nogmaals verlaagd. Landbouw. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advert en tiën. Profiteer van deze zeldzame gelegenheid. P. BAKKER Donderdag 16 Juli 1925, Openbare Verkooping. DINSDAG 21 JULI 1925, Openbare Verkooping. Donderdag 23 Juli 1925, bij P. CORNELISSEN, Ing. f 1.90 Geb. 2.50 J. C. VINK, afkomstig van de N. V. Touw- en Staaldraadfabriek „HOLLAND" te Lekkerkerk bij Rotterdam. De oogst nadert! Allerlei andere Touwsoorten, als Strengen, Reepen, Koord, enz. Tevens Vetten en Machine-Olie. A. VAN DEN BERGE, dien in gelijke mate aan belasting penningen de eventueele tekorten helpen dekken. Is electrificatie een algemeen belang dan kunnen beter zonder nivelleering der tarieven de nood zakelijke tekorten door een direct uitgesproken belasting worden verkregen. Met de draagkracht der bevolking kan dan beter rekening worden gehouden en gaat niet elk overzicht verloren. h. Zoolang aan het electrifi- catievraagstuk de ten top gevoerde stroomvoorziening aan groot-ver bruikers blijft gekoppeld en de eigenlijke electriciteitsvoorziening ten plattelande een ondergeschikte rol wordt toebedeeld. Sportnieuws. De door de voetbalvereniging Juliana te Zaamslag uitgeschreven seriewedstrijden zijn jl. Zaterdag aangevangen met den wedstrijd Juliana—Axel II. Bij de rust was de stand 1 1; het einde kwam met een 31 overwinning voor het tweede elftal van Axel. Ontslag dr. ran Hoek. Bij K. B. ia met ingang van 1 Aug. aan dr. P. van Hoek op zijn verzoek wegens gezondheidsrede nen op de meest eervolle wijze ontslag verleend als directeur gen. van den landb., onder dank betuiging voor de gewichtige diensten den lande bewezen en is bij tijdelijk benoemd tot raad adviseur bij het departement van Binnenl. Zaken en Landbouw. Deze vacature wordt niet meer aangevuld. Voor konijnenfokkers. De flinke regens met de daarop gevolgde warmte hebben bet gras goed doengroeien De beesten kun nen dus hun hart ophalen. In ver band met een en ander is bet wenschelijk er op te wjjzen, wel ke fouten er nog veel gemaakt worden door het geven van versch hooi als voedsel. De konijnen bijvooroeeld, kunnen absoluut geen versch hooi ver dragen. Hooi is een beet voed sel voor de langooren, maar dan moet het ook minstens een week ot tien oud zijn. Kunnen de beesten het verscbe gras dus niet op en maakt men van de rest hooi, dan moet er op gelet worden, dat de dieren niet van dit hooi eten, zoolang het niet minstens 10 weken oud is. Jon ger hooi is voor de konijnen bui tengewoon schadelijk, waarvoor niet genoeg gewaarschuwd kan worden. Agrariër. Arrond. Rechtbank te Hiddelbnrg De knoeierijen bij bietenlevering Van de behandeling van de gevallen van knoeierijen bij bie tenlevering te Biervliet, meldt de „M. Crt." het volgende Bekl. P. E. M erkende met D. te hebben afgesproken om te knoeien. Hij had met verschil lende fabrieken gecontracteerd, n.l. met de suikerfabriek Moer- beke, Selzaete en Sas van Gent, en kreeg f20 per 1000 K.G. van de te veel genoteerde bieten, en gaf daarvan nog f8 aan D. Hij had ongeveer in het geheel aan D. uitbetaald f 350. De Officier van Justitie zei in zijn requisitoir, dat beklaagde een van de hoofdpersonen is. Vóór dit geval bekend werd, was er ook al geknoeid, doch toen is het niet uitgekomen. Meenende, dat hier eer. strenge straf op zijn plaats was, eischte hij 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. Adriaanse, beweerde, dat er in de bieten wereld geknoeid wordt van af het contracteeren (met de opper vlakte) tot en met de levering. Het is voor de menschen in de bietencampagne een zeer verleide lijk zaakje. Er wordt geklonken, gedronken en gefuifd met wijn en champagne. In een uitvoerig pleidooi betoogde verdediger, dat op deze dagvaarding geen straf volgen kan. Mocht de Rechtbank een andere meening zijn toege daan, dan verzocht pleiter voor waardelijke veroordeeling. Bekl. G. J. D. was chef-weger en S. verzocht hem mee te doen om te knoeien waaraan hij dan ook heeft meegedaan. In het geheel had hij ongeveer f 80 ont vangen, dat was op 17 en 18 October 1924. Voor welke fa brieken geleverd werd, is hem evenwel niet bekend. Het O. M. eischte 4 maanden gevangenisstraf voorw., met 3 jaar proeftijd. Bekl. M. A. H. was weger voor de fabrieken en ook bij hem kwam S. met de vraag of hij mee wilde knoeien, waarop hij is ingegaan. Evenals D. was hij ook werkzaam aan de Konin- ginnehaven te Biervliet. Welke fabrieken er door hunne hande lingen zijn benadeeld, is bekl. echter niet bekend. Eisch4 maanden gev.straf voorw., met 3 jaar proeftijd. De verdediger van beklaagde M. A. H., mr. Van Hasselt, achtte het feit niet bewezen mocht de Rechtbank evenwel van andere meening zijn, dan riep hij de clementie in. Bekl. is nog jong en is geen oplichter. Bekl. heeft slechts f20 van de knoeierijen genoten. Zoo niet vrijspraak, dan vraagt pleiter een voorwaardelijke veroordeeling. Bekl. A. C. B. erkende het hem ten laste gelegde. Hij had onge veer f 100 ontvangen De Officier van Justitie zegt, dat hij voor dezen jongeman een voorwaardelijke straf op zijn plaats vindt en vraagt een gev. van 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger beweerde, dat hier geen samenweefsel van ver dichtselen en listige kunstgrepen aanwezig waren. Overigens ver wijst hij naar zijn vorig pleidooi. Bekl. is een slachtoffer van de verleiding. J. A. van den H. erkende even- èens het hem ten laste gelegde en \yas eveneens als de anderen voor de verleiding bezweken. Eisch 4 m. gevang, voorw proeftijd 3 jaar. In een andere zaak, waarbij M. ook betrokken was met knoeie rijen, werd nogmaals een gevang, van 6 maanden geëischt. Ter verzachtingen genezing van stukgeloopen voeten, zadelpijn, schrijnen der huid en zonnebrand, is het noodzakelijk op reis altijd voorzien te zijn van een Doos 30-60-90 et. Hoe gevaarlijk het is eeu kind achter op een rij wiel mede te la ten rijden bleek weer te Rilland- Batb. Da vrouw van P. v. P. bad haar 4-jarig jongetje achter op de fiets. Het kind geraakte met zijn voet tusschen het achterwiel, wat zoodanig aankwam, dat een der staven van de achtervork van hel rijwiel het kind in het been drong. De wonde was van dien aard, dat geneeskundige hulp noodlg was. Te Zierikzee is een dame die bezig was zich aan het strand in een tentje aan te kleeden, over vallen door een joDgemau, die eerst het tentje wegtrok en daar na het verschrokken meisje by de keel greep, waarop een wor steling ontstond. Het meisje wist zich lo» te ruxken en naar buiten te loopen, waarop de aanrander het hazenpad koos. Als verdacht van deze aanranding is aange houden de 24 jarige S. van D. By de kanaal werken te Wes- sem geraakte Vrijdag de 19 jarige arbeider P. B tusschen een paar kipwagens bekneld. Hij is aan de daar y bekomen verwonding overleden. Roekeloos. Te Ovezande wierp een 12-ja- rige knaap een houweel, die hij evea geleend had, spelender wyze over een sloot terug naar eenige kinderen, waarby zich ook de eigenaar van het werktuig be vond. Ongelukkigerwijze trof dit bij het kantelen een drie jarig jongetje van den veldarbeider B. te 's Heerenhoek. Het kind kreeg een diepe hoofdwonde, gepaard met zoodanig bloedverlies, dat het eon uur daarna overleden i wa>' - Do 37 jarige C S, wonende te Zevenbergsche Hoek, die Woensdagmorgen op de tentoon stelling van stamboektrekpaarden te Dordrecht een trap van een paard kreeg, is Zaterdagmiddag aan de bekomen verwondingen overleden. Naaldcndiefstal. De fa. Th. Lammerinz te Aken bemerkte sinds 7 jaren, dat aan haar fabriek onafgewerkte naal den gestolen werden. Hetaauial gestolen naalden bedroeg onge veer 5000 gros. Door de recher che te Maastricht zijn in verband hiermede gearresteerd de mees terknecht J. N. en de werkman H. P., beiden in dienst der firma. De hoofdaiuemer der gestolen naalden J. v. W., naaimachine handelaar te Maastricht is even eens gearresteerd. J. N. is reeds weer op vrije voeten gesteld. De directe schade bedraagt pl.m. 3500 gulden. Legaten. Door wijlen den heer C. Vroege is bij testament bepaald, dat aan de burgerlijke Gemeente Alblas- serdam een bedrag van f 100 000 ter beschikking is gesteld onder beding, dat een halt jaar na het overlijden van zyn echtgenoote in de gemeente een ziekenhuis moet worden opgericht. Voorts is aan de burgerlijke Gemeente gelegateerd een be drag groot 1500, onder beding, dat de Gemeente zich aansprake lijk stelt voor het onderhoud van het familiegraf. Door den hear C. Vroege is bij beschikking 'n legaat uitge keerd aan 't Groene Kruis j 1500 en aan de T.B.C. vereen, even eens 1500. Dronkenraanswaanzin. Te Amsterdam bracht een boot werker, wonende in de Katten burgerstraat de kuurt in rep en raer. Hij kwam dronken thuis, terwyl zijn vrouw uit werken was. De man maakte ruzie met ecD buurman en toen deze zich er n et aan stoorde, giüg de dronk aard nog maar eeüige borrels nemen, om zijn zinnen te ver zetten. Hij werd razend en be sloot maar den boel in brand te steken en werkelijk sloegen daar op de vlammen uit het huis. Brandweer en politie traden op, doch konden niet verhoeden, dat de geheels tweede verdieping van het perceel uitbrandde. Door b(Jen doodgestoken. De stationschef te Trelsdorf, bij Wesermunde, werd aan zijü bijenkorf aangevallen en gesto ken door zijn eigen bijen. Ver moedelijk heett een der steken een slagader getroffen en is zijn bloed dadelijk door den angel vergiftigd. De beklagenswaardige man leed verschrikkelijke pijnen en trots de aangewende tegen middelen overleed hij binnen het uur. Zon 't waar zyn Men zegt, dat naaigaren, dat op den tocht haeft gestaan, niet meer te gebruiken is, omdat het elk oogecblik afknapt. f20,— 5 f 21,—Aardappels f 7, f8,— Boter f 1,80 a f 1,90 jer K.G. Eieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee 11, verkocht 7. Varkens 48, verkocht 33. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 19000. f6 60 per 100 stuks. ROTTERDAM. 13 Juli. Vee markt. Op de veemarkt vfh heden waren aangevoerd425 vette runderen, 263 vette- en graskal veren, 1108 varkens, 646 schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le lew. 1.17—1.22, 3e kw. 0.95— 0.85; kalveren le kw. 1.70— 1 90, 3e kw. 1.10—0.95 schapen le kw. 0,90—0.95; varkens le cvv. 0.90—0-92, licht soort 0.68 0.72. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoonvan blauw st., prijzen vanGroningsch 1600 st., prijzen f 1.30fl.50. Lijnzaad voer f a f zaai f a f Mosterdzaad: bruin geelblauw maanzaad koolzaad 23—25, karwij- zaad 2728, kanariezaad 2325. Aardappelen Zeeuwsche blau we en bonte - poters 5.— 7.-. Eieren f 6,50—f 7,75. Wisselkoersen. Brussel 11,62. Parijs 11,72 Londen 12,13V4. New-York 2,496 Verschillende artikelen ver beneden fabrieksprys Noordstraat B 84. De goederen, geveild ten verzoeke van dhr. AUG. C. M. POPPE te Hulst e. a. zijn INGESTELD als volgt: Koop 1, 2 en 3 gecombineerd De voormalige fabriek met het hotel en tuingrond te Walsoorden op slechts f3700. Koop 4. Het huisje te Graauw op f 325. TOEWIJZING: 's namiddags 2V3 uur in het café „De Eerste Aanleg" te Walsoorden. Notaris DREGMANS. Marktberichten AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 12,a f 15, Rogge f 12,— a 13,—. Wintergerst f a f Zomergerst f i f Haver f 10,— a f 12,— Erwten f 12,— af 14, Paarden- boonen f afDuiven boonen f a f Bruine boonen fa f—Lijn zaad f 18,a f20, Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f 14,— af 17,—. Gezwingeld Vlas f 1,00 a f 1.10. Aardappels f5,50 a f6,—. Stroo f 17,— a f 19,Koolzaad f 22,—a f23, Boter f 1,90 a f2,00. Eieren f 0,06 a f 0,07. HULST, 13 Juli. Graanmarkt. Tarwe f 12,— k f 16,Rogge f 12,— af 12,50. Wintergerstf a f Zomergerst f a f Haver f 10,— k f 11,— Erwten f 12,— a f 14,—. Paarden- boonen f 12,af 13,—. Duiven- boonen f 14,— k f 15,—. Witte- boonen f k f Bruine- boonen f 10,— if 14.—Lijnzaad De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de familie VERHELST te Axel, Drie Schouwen, op des namiddags 2 uur (zomertijd), verkoopen 4 X 44 A. 56 c A. TARWE, achter de hofstede. 5 X 44 A. 56 c.A. HAVER, achter de hofstede. 9 X 44 A. 56 c A. HAVER, aan het Liniebrugje. 12 X 44 A. 56 cA. TARWE, aan den grindweg naar Zwartenhoek. 5 X 44 A 56 c.A TARWE, aan den dijk naar „de Muis". Tevens zal de mest in den mestput verkocht worden. Vergaderen bij Van der Bilt, Drie Schouwen. Betalen: 1 Dec. 1925. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. EL. TERMOTE, landbouwer, thans te IJzendijke, op des namiddags 1 uur (zomertijd), verkoopen 5 X 44 A. 56 e A. Haver, wassende te Koewacht, Nieuw Beoostenblij Bezui- denpolder. 2 X 44 A. 56 c A. Rogge, wassende nabij de Sterre, bij Adolf Samijn. 4 X 44 A. 56 c.A. Tarwe, wassende in den Canisvliet- polder, Konijnendijk. 101/, X 44 A. 56 c.A. Tarwe, wassende in den Canisvliet- polder, nabij Jos. v. Haelst. 27, X 44 A. 56 c.A. Haver, in den Canisviietpolder. 8 X 44 A. 56 c.A. Erwten, in den Canisviietpolder. Te beginnen met de haver te Koewacht. Vergaderen bij Dom. v. Goeije. Betalen: 1 Dec. 1925, bij con tante betaling 2 korting. Arabische Roman van OLIVE WADSLEY Landbouwer, Axel-Kijkuit. Deze ARABISCHE ROMAN van OOSTERSCHE LIEFDE EN VLAMMENDEN HARTSTOCHT, in de vlotte vertaling van MINNY MUSAPH-BL1JDENSTEIN, is zóó pakkend geschreven, dat de lezer wordt geboeid en medegesleept tot de laatste bladzijde toe. Zelden is een boek ver schenen, dat den lezer een zoo juisten kijk geeft op het vurig liefde-leven in het verre Oosten. Verkrijgbaar bij Boekh., AXEL. De voordeelen van onze Bindertwine zijn reeds vol doende bekend. Het is gelijkmatig geweven, bijzonder sterk en goedkoop in 't gebruik. Bestel daarom nu reeds uw voorraad. Kluwen van 2l/t K.G. (10 stuks per pak) en ook van 4 Kilo (6 per pak). STEEDS VOORHANDEN: Aanbevelend, Jvlianaitraat E 114, AXEL,

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3