Rechtszaken. Na de bekroningen wachtten de tafels en werd een eenvoudig maal gebruikt. Bij het dessert nam de voorzitter het woord en dankte allen, die tot het welslagen der tentoonstelling hadden mee gewerkt. Het zou ons te ver voeren om de goede bedoelingen door de verschillende sprekers in schoone woorden uitgedrukt, hier weer te geven. Resumeerend, kunnen we tot ons genoegen melden, dat hetgeen in den aan vang van dit verslag te lezen is, in hoofdzaak wel tot uiting kwam als een algemeen verlangen. De voorzitter sprak dit uit als zijn ideaal van voor eenige jaren, waarna de heer Oggel wenschte dit verwezenlijkt te zien, te meer als uiting van nationalen trotsch voor ons Nederland en voor Zeeuwsch-Vlaanderen in 't bij zonder, en ook omdat de heer Van Dixhoorn daarin de kroon zou zien gezet op het werk dat hij jaren onvermoeid en met veel opoffering heeft voortgezet om dat doel te bereiken. Voorts werd gewezen op het feit dat de fok kers gelukkig door de minder goede tijden den moed niet hebben laten zakken en zelfs durf getoond is door eenige kostbare dieren naar het verre Italië te zenden om daar den naam onzer streek bekend te maken. De aanwezigheid van het Dag Bestuur onzer gemeente gaf aan het maal een officieel karakter, sterk om regen verlangd. Vooral aan den Zuidelijken zelfkant onzer streek, wordt het noodzakelijk ge acht, dat de zanderige bodem be sproeid wordt, wil er nog iets terecht komen van de daarop staande gewassen, die anders van droogte omkomen. Onze vroegere stadgenoot de heer W. Hugenholtz thans te Oegstgeest, slaagde gisteren te Leiden voor het candidaats-exa- men in de faculteit rechtsgeleerd heid. Met ingang van 16 Juni jl. is het Post-, Telegraaf- en Tele foonkantoor Axel b ij w ij z e van proef vervangen door een bijkantoor der drie diensten, ressorteerende onder het hoofd kantoor Neuzen. In den dienst voor het publiek komt daardoor geenerlei veran dering. Het is enkel een proef neming om te zien, of op het personeel niet bezuinigd kan worden. Vreesciyk ongeluk t« Hoek. De heer Bal, hoofd der chr. school te Knol onder de gemeente Hoek, zou gisteravond na school tijd met zijn motorfiets even een boodschap doen naar Ter Neuzen en was op den terugweg reeds zijn woning tot op eenigen afstand genaderd. Vlak achter hem kwam" nabij den overweg de tram van half 5 aanrijden en ofschoon de machi- geplaatst 2 geiten van A. Rouw, 2 van G. de Bokx en van J. Michielsen, P. de Feijter en J. Verbrugge ieder een geit. Voor het examen Gemeente administratie slaagde o.m. de heer F. H. Hendrikse, te Westdorpe. Uit Sas van Gent. Doordat het stoomschip „Ter- neuzen" jl. Zaterdagmorgen niet meer naar het roer luisterde, liep het op het remmingwerk voor de Oostsluis, dat geheel vernield werd. Door de reederij moest f 32.000 borgtocht gesteld worden. Geslaagd te Roosendaal voor het eindexamen Gymnasium (R. K Lyseum) voor diploma A mej. A. A. C. Voerman te Philippine en de heeren A. W. A. van de Bilt te Ter Neuzen en A. P. M. Plasschaert te Graauw. De Zeeuirsch-Vlaamseke Water leiding. Men schrijft ons De gemeenteraden van Honte nisse en Hengstdijk hebben be sloten tot aansluiting. Dit is wederom een zeer groote stap in de goede richting. Straks heeft, behoudens een enkele achterblij vende gemeente, geheel Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen tot aan sluiting besloten. Ook in het Westen begint men het nut en de noodzakelijkheid in te zien en is er alle hoop dat spoedig nog een nist, naar men ons mededeelde, drietal gemeenten zullen volgen. tot tweemaal toe signaal gaf, bleef de heer Bal in matigen gang voor de machine rijden. De machinist, die de tram reeds had vertraagd, maar zag, dat een botsing onver mijdelijk was, riep den motor rijder toe van zijn fiets te springen, doch het was te laat. De motor kreeg een stoot «au de locomotief en werd met den berijder op straat geslingerd met het ongelukkig gevolg, dat de man dbrfdelijk gewond werd opgenomen en in een naast bijzijnd huisje gedragen. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen en verleend, doch tevergeefs. De man, die een paar diepe hoofdwonden had bekomen, terwijl ook de wang als geschaafd was, voelde het einde naderen en geheel zichzelf bewust, gaf hij ook te kennen, dat hij ging sterven. Wéldra was dan ook de ontstelde echtgenoote, die van het ongeval verwittigd was, weduwe geworden. Diep medelijden werd gevoeld met den man, die algemeen gezien was en in de kracht van zijn leven zoo 1925 zal dan voor Zeeuwsch- Vlaanderen een gelukkig jaar zijn, dewijl dan de Maatschappij zal kunnen opgericht worden en de komende kamers aanstonds een wetsontwerp tot het verleenen eener risico garantie zullen kunnen behandelen voor de op te richten N. V. In een vergadering van leden en donateurs van de mu- ziekvereeniging „Eendracht maakt Macht" te Groede werd in de plaats van wijlen den heer J. B Becu, de heer Waelput benoemd tot voorzitter van genoemde ver eeniging, welke deze benoeming aangenomen heeft. Tevens werd besloten om een muziektent te plaatsen op het marktplein, als de gelden daarvoor bij elkaar zijn, waarvoor een bedrag van f4800 is geraamd. „M. Crt." Hcr(jk in 1935. Door Ged. Staten is bepaald dat de herijk der maten en ge wichten in 1925 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats gen tot den hartelijken toon, die I hebben °P de .volgende dagen l r,I ongelukkig omkwam. Ook niet en heeft voorzeker ook bijgedra- I mi^(jer lot der echtgenoote, die als ver- I en nader door den ijker in over- suft, zich maar niet kon indenken den vreeselijken omvang van het gebeurde en als met Stoïcijnsche kalmte op haar man keek, die niet meer was De fiets was, zooals te begrij pen, zeer beschadigd. Men verzekerde ons, dat de machinist niet de minste schuld aan het ongeval droeg. De tram reed zoo traag, dat deze op 6 M. afstand stop stond, waarna de machinist onmiddellijk, zooveel als mogelijk was, hulp verleende. De man verkeerde in de over tuiging gedaan te hebben, wat hij kon, om het ongeval te voorkomen. Vermoedelijk moet de heer Bal, door afwaaiende sterken wind en het geruisch van zijn motor, de signalen niet gehoord hebben. aan tafel heerschte. De 'vereeniging kan met vol doening terugzien op den dag van 16 Juni. Ingezonden Mededeelingen. Bij Openbaar Optreden AXEL, 19 Juni 1925. Woensdag toog de zangver- eeniging „Orelio" alhier naar Goes, ten einde aldaar deel te nemen aan het" jaarlijksch zang concours van den Zeeuwschen Zangersbond. Er waren 20 deel nemende vereenigingen, verdeeld in 3 klassen. Juryleden waren de heeren Van Os en Caro, beiden te Middelburg. De uitslag was, dat „Orelio", dat in de tweede afdeeling mee zong, de derde prijs kreeg met 157 punten. Polyhymnia" van Sluiskil ver leg met het gemeentebestuur vast te stellen uren Te Zuiddorpe voor Zuiddorpe en Overslag 22 Juni Te Westdorpe 23 Juni en 24 Juni v.m. Te Sas van Gent: voor Phillippine 29 Juni. Sas van Gent 30 Juni, 1 en 2 Juli. Te Sluiskil 3 Juli en 4 Juli voormiddag. Te Ter Neuzen 5 Juli n.m., 7, 8 en 9 Juli, 10 Juli voormiddag, 13 Juli namiddag en 14 Juli. Te Hoek 15 Juli. Spoorweg Gent—Ter Nanzen. De 15 Juni 1.1. gehouden alge- meene vergadering van aandeel- Door den gemeenteraad van I houders van de Spoorwegmaat- Hoek is aan den heer J. M. Dreg- schappij Gent—Ter Neuzen, heeft marts op zijn daartoe gedaan I de balans en de verlies- en winst- verzoek wegens gezondheidsre- rekening per 31 December 1924 denen eervol ontslag verleend goedgekeurd. In het verslag wordt als gemeente-secretaris en ont- o.a. medegedeeld, dat een ge kreeg in de eerste afdeeling de tweede prijs met 189 punten (op 2e pr. zilv. med. geschonken door I één na het hoogste aantal) en dhr. D. de Putter, aan Stal Van Dix- rrM^nrin" hoorn met Mandoer de Laboureur. «Crescendi van Hoek in dezelfdt atdeelmg een tweede prijs met 71 punten. Ofschoon de hitte veel ver minderd is, zelfs zoodanig, dat een demi-saison weer dragelijk is, houdt de droogte aan en wordt vanger en als bezoldigd ambte naar van den burgerlijken stand In zijn plaats is benoemd tot gemeente-secretaris en bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand de heer Jac. Dregmans, en tot gemeente-ontvanger de heer W. C. van Petegem, beiden aldaar. Tern. Crt. Te Zaamslag had Dinsdag deelte der spoorlijn van dubbel spoor zal worden voorzien. Uit de mededeelingen van het bestuur op de vergaderingen bleek, dat men in geen geval van plan was, op het Nederlandsch gedeelte der lijn ook dubbel spoor aan te leggen. Ook op het Belgische deel zal deze aanleg voorloopig slechts over een afstand van 4 tot 10 K.M. plaats hebben. De de jaarlijksche keuring van geiten I oeconomische ontwikkeling van plaats, waarvoor slechts een 10- I de streek tusschen Gent en Sel- tal dieren waren aangevoerd. In zaete maakt deze uitbreiding het plaatselijk stamboek werden I noodig. De balans vermeldt als activa o.a.concessie fr. 2.827.523, in stallaties rollend materiaal en stations fr. 4.929.713, magazijnen fr. 956.373effecten en oorlogs schadevergoeding fr. 321.700, kas en bankiers fr. 712-494, debiteuren fr. 404 748 en onder passiva 3 pCt. oblig. leening fr. 993.000, credit, fr. 1.926.982, saldo vorige jaren: fr. 2.492.925, winst 1924: fr. 414.954. De verlies- en winstrekening sluit met een voordeelig saldo van fr. 414.954, waarvan fr. 83.162 voor afschrijving en fr. 300.000 voor inkoop van prioriteits-aan- deelen wordt aangewend. „M. Crt." De electrificatie van Zeeland. Door H. C. A. Roos, oud officier M S. D., en oud-centraal- chef der P. Z. E. M., is een brochure uitgegeven, opgedragen aan de leden der Prov. Staten van Zeeland en behandelend de electrificatie van Zeeland, haar verleden en haar toekomst en inhoudend een kritiek op de P. Z. E. M. en op de conclusies van het rapport der commissie- Welleman. Hij komt daarin tot de volgende stellingen I. De positie en den naam van professor Feldman zijn een borg ervoor, dat zijn plan tot voorziening van geheel Zeeland van electrisch licht en kracht verwerkelijkt kan worden, zonder dat dit te zware lasten oplegt aan de financiën der provincie. II- Het plan van professor Feldman wordt ontwricht en van haar levensvatbaarheid beroofd, wanneer de voorziening niet uit sluitend van provinciewege ge schiedt. III. De slechte resultaten met de electrificatie van de Zuidgroep vinden hun oorzaak niet in de kwaliteit van het plan van prof. Feldman, doch in de wijze waarop het plan, wat dit gedeelte betreft, ten uitvoer gebracht wordt. IV. Wanneer de voorziening van de middengroep ondernomen wordt buiten de provinciale voor ziening om, zij het dan aanvan kelijk, dan dupeert men de pro vinciale voorziening met de per manente financiëele gevolgen voor de provincie van dien. Bij de beschouwing over de electrificatie der Zuidgroep wor den de volgende zaken besproken, die de schrijver als „onregel matigheden" in den normalen gang van zaken kwalificeertde overijling van het technische gedeelte der plannen vergeleken bij het commercieele deelhet verzuim van de tijdige overname der Neuzensche centrale; het te groot geïnstalleerd machine-ver mogen en de onjuiste keuze van de capaciteit der krachtseenheden. M. Crt. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/i ure Gereform. Kerk Geref. Gemeente. lijnhardt's Hoofdpijntabletten stillen spoedig de ergste hoofdpijn Politierechter te Middelburg. Zitting van 12 Juni 1925. De volgende zaken werden behandeld P. L. L., 22 jaar, arbeider te lonteniBse, werd beklaagd da( Juliana en J. J, Huijssen-de Bruijne, Ter Neuzen met Brindorine 3e J. de Mul Wz„ Zaatnslag met Meta en Q. Dees vnd. met Louise. Eerv. verm. nos. 120,121,129 en 113. IVb. Driejarige, g-oote maat. Jury S. van Hoeve en C. A. de Bruyckere, Breskens. Ie prijs verg. zilv. med geschonken door dhr. J. A. Dregmans, aan Jan de Putter Sr. met Emma Oranje. 2e prijzen J.J. Michielsen met Martha en F. Dekker Pz. met Mira. 3e J. de Feijter Sr. met Marlha de Bosch en F. C. Dieleman vnd. met Olanda. Eerv. verm. nos. 145, 146, 130b, 132 en 14? Va. Vierjarige en oudere merriën, kleine tnaaf. Jury als voor klasse IVa. le prijs P. Dekker Pz. mei Dora (verg. zilv. med. geschonken door de E. N. Onderl. Paardenverz. Maatsch., Den Haag). 2e prijzen zilv. med. geschonken resp. door de h.h. A. de Bruijne, Ter Neuzen en A. P. Esselbrugge, aan N.V. Stal van Dixhoorn met Kitty de Laboureur en F. Dekker Pz. met Flora. 3e prijzen J. Weijns (br. med. van dhr. P. A. Kindt. Philippine) met Hendrika, A. van Dorsselaer, Hontenisse met Liza en A. J. van der Meulen, IJzendijke met Cora. 4t prijzen S. van Hoeve met Huber- tina en P. Vael vnd. met Olga Eerv. verm. nos. 180, 154, 162, 183, 175, 185, 189, 174, 186, 155, 161 en 176 Vb. Vierjarige en oudere, gr. maat. Jury als voor klasse IVb. le prijs E. P. Staal, Stoppeldijk met Flora. 2e prijzen J. K. Hamelink, Stoppeldijk (zilv. med. van de H.V. „Hoop op Zegen" te Hoek) met Delila en F. D. van Qeijt, Hrntenisse met Erna. 3e prijzen B. L. Ysebaert met Caline, Wed. W. Dieleman, Hoek met Elza d'Oranje en Stal Van Dixhoorn met Galette. 4e prijzen H. de Regt, Ter Neuzen met Juffrouw de Clinge, A. C. Ysebaert met Aubergine, Herin, de Feijter met Cathérine en Jac. de Feijter met Kiima de Frou. Eerv. verm. 213, 218, 397, 182, 168, 200, 207. 188, 219b, 169 en 211 VI. Kampioenschap. Jury B. C. Puylaert Sas van Gent en Joh. de Feijter Zaamslag Kampioen-merrie werd Flora van E. P. Staal vnd. tverg. zilv. med. van de gemeente Axel) Reserve. Dora van P. Dekker Pz. (zilv. med. van N. N. te Axel). VII. Vierspannen. Jury als voren, le prijs J. de Feijter Sz. (verg. zilv. med. van Gebr. Schiemant, 2e Stal Van Dixhoorn. 3e F. Dekker Pz. en 4e J. de Putter. VIII. Hengstveulens. Jury H. J. Aernoudts Sluis en G Buijsse Biervliet. le prijs A. de Koeijer Zaamslag met Julius, 2e F. D. van Geijt Hontenisse met Jumbo (zilv. nted. van „Hoop op Vooruitgang" Zaamslag) en M. Dicle man Zaamslag met Robert. 3e pr. A. T. Kindt, Philippine met Thomas, P. B. van Hoeve met Hinden burg er. Stal Van Dixhoorn met Pal lieter d'Isaac. 4e pr. Serrarens Stoppeldijk, E. P. Staal vnd. met Karei d'Epatanf, L). Dees Zaamslag met Diamant de Wilson en Wed. W. de Feijter met Opéra van Wilson. Eerv. verm. 255, 258, 260 en 244. IX. Eenjarige hengsten. Jury L. van Dixhoorn Vollezeele en H. de Regt Ter Neuzen le prijs verg. zilv. med»geschonken door dhr. B. L. Ysebaert, aan S. van Hoeve met Marnix van Wilson. 2e pr. A. T. Kindt vnd. met Wilson de Modern en D. Dees vnd. met Clairon de Wilson. 3e pr. P. B. van Hoeve met Nico Eerv. verm. 274, 279 en 272. Xa. Tweejarige hengsten, kl. maat. Jury F. Dekker Pz. en Alf. Adri- aansen Stoppeldijk. le prijs verg. zilv. med. geschonken door dhr. C. Zegers vnd aan Stal Van Dixhoorn met Brillant. 2e pr. P. B. van Hoeve zilv. med. van C. Zegers vnd. met Mayeur en Paul Kruger. 3e pr. F. Dekker Fz. vnd. metMasson en Stal Van Dixhoorn met Leisken. Eerv. verm. 306, 294, 305a en 235. Xb. Tweejarige hengsten, gr. maat. Jury als voren. le prijs Ant. H. Dekker vnd. verg. zilv. med. van de H.V. „Eigen Hulp' te Axel met Marius. 2e pr. Wed. Mangnus Boschkapelle met Mon Beau en P. B. van Hoeve met Gaston. 3e pr. J. Weijns met Osiris en M. A. Puylaert vnd. met Carnaval. Eerv. verm. 298, 302, 303, 294, 305 en 382. XI. Driejarige hengsten. Jury als voren. le prijs verg. zdv. med. geschonken door dhr. L. Boogaert, aan H.V. „Eigen Hulp" met Balzac d'Acosse. 2e pr. Stal Van Dixhoorn met Hip- polyte en 3e pr. M. A. Puylaert vnd. niet Matador. Xllla. Vijfjarige hengsten, kl. maat. Jury L. van Dixhoorn enH.de Regt. le prijs verg. zilv. med. van de gemeente Axel, aan H.V. „De Toe komst" met Ingersol de Laboureur. 2e pr. H.V. „Hoop op Vooruitgang" Zaamslag met Joubert en eervolle ver melding 323. Xlllb. Vijfjarige hengsten, gr. maat. Jury als voren. le prijs verg. zilv. med. van de gemeente Axel, aan H.V. „De Ver wachting" met Wilson. 2e pr. B. L. Ysebaert met Klaas en P. F. de Cock Hontenisse met Frans. 3e pr. Stal Van Dixhoorn metjoviaal. Eerv. verm. 326 en 335. XIV. Hengsten met afstamming. Jury B, C. Puylaert en Joh. de Feijter. le prijs verg. zjlv. med. van de H.V. „De Verwachting", aan de H.V. „De Verwachting" met Wilson. 2e pr. H.v. „Hoop op Vooruitgang" Zaamslag met Joubert en H V. „Stop peldijk" met Epatant. 3e pr, H.V. „De Toekomst" met Ingersol. Eerv. verm. 336, 340 en 341. XV, Kampioenhengst. Verg. zilv. ined. van de gemeente Axel, aan „De Verwachting" met Wilson, als kampioen en zilv. med. van N. N. aan H V. „Stoppeldijk" met Epatant, als reserve. Gewichtige Besprekingen en Examens behoedenMünhardt s Zenuwtabletten voor Innerlijke Opwinding en Angst gevoel; ze maken Rustig en Kalm en houden uw Geest Helder. Piijs 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (7) 3e pr. M. A. Puylaert vnd. met Lector. Eerv. verm. 312, 311 en 308. XII. Vierjarige hengsten. Jury als voren. le prijs verg. zilv. med. van de gemeente Axel, aan Hengstenvereen. „Stoppeldijk" met Epatant du Kat. Zondag 21 Juni 1925, Nam. 2 Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Dezelfde. Voorm. 9'/t ure Nam. 2 Ds. J. S. Post. Dezelfde. Voorm. 9'/t ure Nam. 27j Leeskerk. Leeskerk. Prijs 60ct. Bij Apothen Drogisten. H

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 2