Pl.m. 60.000 K.G, CHILI De Goedkoope Winkel katoenen Jongenspakjes Pompadonren Schorten N. Yercouteren-Blankert. NERGENS A. K O L F E R. IVercouteren-Blankert. Burgerlijke 8Unci. Advertentiën. II I Maatschappij „VOORWAARTS" P. J. MEIJER - AXEL. Platte, diepe en boterhamborden, Sauskommen, Puddingvormen, Oorkoppen, Kop en Schotels, Wasch- en Kruidenstellen, Ovale en ronde Schalen, Koffie-, Thee-, Ontbijt- en Eet serviezen, enz. (30) ONTVANGEN: en Blouses witte en waschkinderjurken Terstond gevraagd Ruime sorteering twintig meter boven den bega- nen grond, aantastten en zich een weg naar buiten baanden. De brandweer was spoedig ter plaatse. Om halt tien was de brand gebluscht. De aangerichte schade bleek betrekkellijk nog al mede te vallen. Bij een hevige vechtpartij te Amersfoort in den nacht van Zaterdag op Zondag 1.1. tusschen 3 personen, bekwamen twee daar van elk 7 8 wouden, hun toe gebracht door het mes van den dader, zekere G. Q, S. Een der slachtoffers K., kreeg een zeer gevaarlijken steek in de buik streek en een in den rug. Wie zenuwachtig is, onrustig en overspannen, en een kalm, gezond mensch wil worden, gebruike eenigen tijd de kalmeerende en zenuw sterkende Mjjnhardt's Zenuwtablet ten. Koker 75 ct. Bij apoth.en drogisten. Te Nijmegen is Vrijdag middag de 29-jarige W. E., werk man by de Prov. Geldersche Electr. Mij., bü het verrichten van verfwerk in het ketelhuis van de electrische centrale, van een stelling gevallen. Hy was onmiddellijk dood. Ernstige brand te Rotterdam. Dinsdag werd brand ontdekt in pand 81 aan den Stationsweg, be woond door den bouwkundige E. W. E. en diens vrouw. Vermoe delijk was deze ontstaan door kort sluiting. Toen de vrouw des hui zes bemerkte wat er gaande was, stond de achterkamer reeds iD lich te laaie en sloegen de vlammen tel naar buiten uit. Zij nam on middellijk de vlucht naar buiten om hulp te roepeD, doch vergat, dat haar moeder in de boven de brandende kamer gelegen slaap kamer op de bel-étalage wa» gaan rusten. Intusschen hadden de zeer dikke, verstikkende rookwolken zich ook een toegang verschaft naar de heoger gelegen verdieping waardoor de zich daar bevindende 68-jarige mevr. de wed. v. d. V. v. d. B. uit Voorhout, die tij delijk bij haar doehter logeerde door den rook bevangen werd. De oude vrouw wist zich nog naar de gang te sleepen, doch zakte toen in elkaar en verloor het be wustzijn. Intusschen was de reddingsbri gade voor het brandende pand aan gekomen en by het gerucht, dat er Dog iemand in huis moest zijn, begaven de kranige brandweer lieden zich eaar binnen. De man nen moesten zich door de vlam men heen een weg banen om te onderzoeken of de vrouw in het sous terrain aanwezig was. Toen zij daar niet werd gevonden be gaven zij zich naar boven en ge bruik makende van hun gasmas ker, drongen zy tot de gang door. Met heel veel moeite brachten zy de vrouw Daar buiten, die in een nabij gelegen paod binnengebracht werd. Ruim een half uur werd kunstmatige ademhaling toegepast welke tenslotte succes vermocht te hebben. Men vervoerde haar naar het ziekenhuis, waar zij ech ter overleden is. De brand werd met enkele stra len op de waterleiding gebluscht. »Avp.t Een koningsgezinde. Een Hongaarsche boer heeft niet minder dan 1600 K.M. te voet afgelegd van zijn dorp in de poesta naar Lequaito in Spanje, om de ex-keizerin Zita eu den 14-jarigen „Koning", Otto, te zien. Hy deed er 50 dagen over «n werd bij zyn aan komst onmiddellijk door de ex- keizerin en haar kindereu ont vangen. Hij is van plan de terugreis ook te voet te volorengen. In een meisjesschool te Weimar (Duitschland) heeft zich een tragisch ongeluk voorgedaan. Een 12-jarige scholierster wilde van een groote boekenkast den sleutel halen. Daarbij begon de kast te wankelen en viel voor over boven op het meisje. Het Jtind werd op slag gedood, Een arbeider uit Hensberg (D.) had zijn kleeding met ben zine gereinigd. Toen bij met ka meraden van de fabriek huis waarts keerde, had een hunner de treurige gedachte een bran dende lucifer aan de werkkiel te houden. In een minimum van tijd stond de ongelukkige in lichte laaie. Wel werden de vlammen spoedig gedoofd, doch de brandwonden waren zoo ernstig, dat de arbei der is overleden. De zoon van den landbou wer A. te Coevorden, die onlang3 te Dalen in een twist door mes steken zwaar werd gewond, is thans overleden. Te Beeck, nabij Bree in Bel gisch Limburg, ontstond twist lus- schen twee boeren over een be renput. Zondagavond was het reeds tot revolverschoten geko men, zonder dat echter iemand werd gekwetst. Maandagavond drong de landbouwer Cleysters, vergezeld van zijn knecht, in het huis van zijn buurman, zooge naamd om zich met hem te ver zoenen. De knecht van C, stak echter den man met een dolkmes neer. Vermoedelijk is de knecht over de Hollandsche grens ge vlucht. Het slachtoffer is over leden. Een pann* nwerper. In de Doelestraat te Haarlem heeft een razende dronkeman Maandagavond een paar uur lang honderden menschen en de politie bezig gehouden. Er was een vechtpartij uitgebroken, die duurde totdat de politie de strij denden uit eikaar dreef, ken van dezen liep toen een huis binnen, waarvan de deur open stond, klauterde naar het dak en begon met dakpannen te ko gelen. In een oogenblik was een groote menigte samengeloopen. waarvoor weer een aantal poli tiemannen noodig was om de orde te handhaven. De pannen- werper ging intusschen zijn gang. Hij wierp een paar rui ten in van de huizen aan de overzijde, maar verwonde nie mand. De politie liet hem uit razen toen hy naar beneden kwam werd hij ingerekend en de menigte kon zich terugtrek ken. Bij een brand bij Neuburg (Mecklenburg) zijn 135 melk koeien eD 5 paardeD verkoold. Bovendien is een schuur met oogstvoorraden totaal vernietigd. Het is een geval van brandstich ting de daders konden niet ge vat worden. De Italiaansclie spoorwegen. De Italiaansche bladen melden dat het nieuwe reglement voor het personeel van de Staats spoorwegen verschillende zeer strenge bepalingen bevat. De spoorwegman moet, als hij zich verDindt, een gelofte afleggen van trouw aan den koning en diens opvolgers en beloven alle wetten van den Staat te eerbie digen en zijn dienst nauwgezet te vervullen. Bovendien moet hij verklaren, dat hij niet be hoort of zal behooren tot eeni- gerlei vereeniging of partij, wel ker werkzaamheid in strijd is met de plichten van zyn dienst. Zoo moest het in alle Staats diensten gaan en in alle landen. Vrijdagochtend is te Curange bij Hasselt een legervliegtuig op 500 M. hoogte in brand gevlogen. De vlieger trachtte het vliegtuig naar een meertje in de buurt te stureD, maar het bleef in de boomeu hangen. De vlieger, die 25 jaar oud was, is verbrand. Een Brusselsch advocaat is Viijdag door een trein overreden, toan hij met zyn auto reed over een onbewaakten overweg te Duisbergen, bij Knocks. Rome's jaardag. Dinsdag is de 2678ste verjaar dag der stichting van Rome her dacht. De regeering heeft dien dag een aantal geschenken aan de stad aangeboden, o.a. het Staatsdomein op den Capitolinus, dat geheel overgaat in eigendom van de Gemeente; de Monte Marie, de ruïnen van de Domus Aurora-baden, de historische lila Celimontana, vanwaar men een der mooiste gezichten op Rome heeft, en de z.g. Archaeologische promenado, waar vele van de archaeologische schatten van Ro me te vinden zijn. Deze plaat sen zullen worden herschapen iu tuinen, die, met de bestaande, een gordel om Ronae zullen vormen. Het Gemeentebestuur heeft ook de M:nerva-ha], het gebouw van het vroegere klooster van St. Augustinus gekregen, waar on- derwijs-fiims voor kinderen zul len worden vertoond. De overdracht van dit alles heeft plaats gehad in een plech tige bijeenkomst op het Kapitool. Kantongerecht te Terneuzen Zitting van 27 Maart 1925. Openbere dronkenschap. J. J. K. te Terneuzen, 15 boete of 10 dagen hecht. Th. v. L. te Axel, 3 wekep hecht, en 1 jaar R. W. inrichting. J. D. te Axel, 15 boete of 10 dagen hecht. M. K. te Sommelsdijk, 3 dagen hecht en 3 maanden R. W. I. L. W. te Westdorpe, C. J. de R. te Sas van Gent en A. de S. te Zuiddorpe, ieder 15 boete of 10 dagen hecht. Burengerucht. J. W. en S. D., beiden te Axel, ieder 6 boete of 3 dagen heeht. A. M. M. te Axel 3 boete of 1 dag hecht. Spoorwegreglement. J. v. L. te Terneuzen en D. H, te Axel, ieder 3 boete of 1 dag hecht- Vuurwapeuwet. L. v. d. B. te Terneuzen, f 2.50 boete of 1 dag hecht. J. C. B. te Ter Neuzen, tot 10 boete of 5 dagen hecht. Mollenwet. P. de P. te Hoek, 50 cent boete of 1 dag hecht. Jachtwet. P. J. M. C. te Sas van Gent, 50 cent boete of 1 dag hecht. E. F L te Philippine, 5 boete of 1 dag hecht. Dierenmishandeling. H. D. te Axel, 30 boete of 10 dageD h. Motor- en Rijwielreglement. H. M. P. C te Sluiskil, vrijspraak. J. de H. te Ter Neuzen, H. K., W. de E. en P. D., allen te Axel, iedar 5 boete of 3 dagan hecht. WegeD en Voetpaden. J. C. te Axel, 2 boete of 1 week tucht school. A. D. te Zaamslag, 3 boete of 1 week tuchtschool. A. D. te Zaamslag 5 boete of 3 dagen heent. P. D. te Hoek, teruggave aan de oudars zender strat. Vleeschkeuringswet. J. de P. te Axel, dagvaarding nietig. Van 1 - 31 Maart 1925. Sas van ürnt Huwelijks-vol trekkingen. 24. Angelus Hemelsoet, 22 j., jm. en Gozanna Henderika de Vriend, 34 j.,jd. 28. Gustaaf Rottier, 33 j., weduwn. en Elvira Augusta Virginia Maria Hemelsoet, 25 j., jd. Geboorten. 4. André Petrus, z. van Alphonsus van de Winckel en Anna Elisabeth Trake. 15. Julien Antoin, z. van André de Maet en Sylvie Thien- pond. 28. Annie Leonie Josepha, d. van Alphons van Avermaete en Melanie Kalle. 31. Achiel Joseph, z. van Au gustus Roelandt en Maria Blondina Coppieters. Overlijden. 29. Maria Constantia Martens, 52 j., echtg. van Franciscus Hameriinck. Ciraaiiw. Geboorten. 7. Pieter Albert, z. van Aloisius Desiderius Boënne en Juliana Maria Theresia Apers. 9. Petrus Judocus, z. van Cornelis Totte en Maria Anna van der Walle. 12. Petrus Johannes, z. van Johannes Alphonsus Kouijzer en Apo- lonia Maria de Backer. Overlijden. 16. Martha Johanna Klaassen, 24 j-, echtg. van Edmundus Franciscus lotte. 31. Rosalia Ver schuren, 73 j., echtg. van Jacobus Taalman. Begchkapelle. Geboorten. 3. Anna Maria, d. van Johannes Fran ciscus Crombeen en Emma van Damme. 5. J hannes Petrus Augustinus, z. van Petrus Augustinus de Maat en Rosalie Dobbelaar. 24. Josephina Maria. d. van Leo Ferdinandus Hermans en Flo- rentina Pieters. 26. JohannesJosephus, z. van Alouisius Bun en Anna Maria Neve, Overlijden. 7. Johannes Petrus Augustinus de Maat, 1 dag, z. van Petrus Augustinus en Rosalie Dobbe laar. 15. Petrus de Waal, 71 j., echtg. van Christina Marcus. Overslag In deze gemeente heb ben geene aangiften plaats gehad. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11a f 14,—Rogge f 11,a 13,—. Wintergerst f 15,— a f 16,—Zomergerst fa f Haver f9,— a f 12,—. Erwten f 12,— af 13,50. Paarden- boonen f 12,— af 13,—. Duiven- boonen f 13,a f 15,Bruine- boonen f 14,— a f 16,—. Lijn zaad f 17,a f 19, Groen Vlas f 11,a f 13,Gebookt Vlas f 14,— af 16,—. Gezwingeld Vlas f 1,— a f 1,10. Aardappels f6,— a f6,50. Stroo f 17,— a f 18,Boter f 1,60 a f 1,70 Eieren f0,05 a f0,051/,. HULST. 20 April. Graanmarkt. Tarwe f 12,50 a f 17,—. Rogge f 13,—af 14,—. Winlergersff 15, a fZomergerst f 15,a f 15,50. Haver f 10,— a f 12,- Erwten f 12,— a f 15,—. Paarden- boonen f 12,af 13,Duiven- boon en f 14,— a f 15,—VÜtte- boonen f af—,—. Bruine- boonen f 12,a f 15,Lijnzaad f 19.— a f 20,—. Aardappels f 6,- a f7,—. Boter f 1,60 a f 1,70 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,43. Slachtvee 5, verkocht 2. Varkens 44, verkocht 29. ROTTERDAM. 20 April. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd580 vette runderen, 311 vette- en graskal veren, 1741 varkens, 204schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.151.22, 3e kw. 0.90 0.80; kalveren le kw. 1.70 1 90, 3e kw. 1 100.90; schapen le kw. 0 901.varkens le kw. 0.68 0.70, licht soort 0 67 0 74. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw 19700 st., prijzen 1.40—2.—vanGroningsch 3000 St., prijzen 1.40 1.85. Lijnzaad voer f 18,— a f 20,—. zaai f20,— a f23,—. Mosterdzaad: bruin geel blauw maanzaad 3739, koolzaadkarwij zaad 2830, kanariezaad 2021. Aardappelen Zeeuwsche blau we en bonte 5.5.80, poters 1.75 2.75, Zeeuwsche en blauwe Eigenheimers 4.4.75. Briel- sche kralen Bravo's 5.5.75. Red Star 3 80- 44.0. Eieren f 5,50—f 6,50. ROTTERDAM. Graanmarkt. Tarwe f 11,50-13,50. Rogge f 13,75 14,25. Gerst, Chevalier f 14,75 15,50. Haver f 12,13,25. Erwten f 122513,75. Bruine boo nen f 11,-18,—. Wisselkoersen. Brussel 12,64. Parijs 13,01 Londen 12,05. New-York 2,50 Vrijdag 1 Mei hoopt w onze geliefde Vader, de heer yV. OOUMOU s te herdenken, dat hij vóór f 25 jaar zijn werk aan de Chr. School mocht aan vangen. Bezoekuur van 3—5 nam. Uit aller naam, PIET COUMOU. Op 4 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders, B. DE JONGHE SERAPHINA DE YLIEGHER, hunne 40-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Axel. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan familieleden, vrienden, bekenden en allen, die ons mede gewerkt hebben tijdens de lang durige ziekte en liet overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder HENDRIK. Voornamelijk onzen dank aan den WelEerw. Heer D's. Ruysch van Dugteren, den WelEd. Heer Dr. J. C. Bom en de wijkzusters. F. OVERDULVE, Vrouw en Kinderen. te KIJKUIT zal aanbesteden op Vrijdag I Mei 1925, bij JOS. VAN DORS- SELAER, te Kijkuit, namiddag 2 uur (spoortijd) de levering van in origineele goede balen. Levering 10 dagen na den dag van aanbesteding. Voorwaarden verkrijgbaar bij den Secretaris, A. VAN DORSSELAER, Axel, No. 27. O 2X TVANGEN: Een groote party ZOOALS: ZIE ETALAGE. ZIE PRIJZEN. Raime keuze vindt gij zoo'n enorme keuze in en Fantasie gekleurde aan lage prijzen als bij Ziet Etalage P. S. Een aardige SCHOOLJURK van af f 1.15. EEN FLINKE AXEL, MARKT C 2. in alle maten. X EJ EN

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3