A. P. ESSELBRUGGE. een net DAGMEISJE hen ik klein Zanguitvoering te Axel. KERSTNACHT-ORATORIUM (van fl. BARTH) Wij berichten de ontvangst A. kOLFER. <<Schra/e^ was SKiSO. Dinsdag 28 April a.s. Notaris DREGMANS. V% vau de nieuwe voor 1925. Advertentiën. Burgerlijke Stand. Dinsdag 24 Maart a s. Donderdag 23 April a.s. De ware tijd Wordt hem gezeid Die ééns zijn klok Van ons betrok. uit te voeren door de Christelijke Zangvereniging „ASAF" op WOENSDAG 11 MAART 1925, des avonds 6' uur in de Gereformeerde Kerk. Ls. van Waesburghe-Janssens. de machinebankwerker niet wer ken, wel roor hetzelfde loon als de andere werklieden hadden. Hem werd toen gezegd dat het loon van 65 cent per uur een proefloou was en dat hij later hetzelfde loon als de andere werk lieden zou kunnen krijgen. De man ging niet aan het werk «n vertelde dat hy op de aangewe zen fabriek geen werk kon kry- gen. Bij Maatschappelijk hulp betoon gat men hem den raad een briefje over te leggen van den chef ran de fabriek, waarin deze verklaarde dat hij daar geen werk kon krijgen, zooals hij beweerde. In plaats dit te doen heeft de machinebankwer ker Zaterdagmiddag den fabrieks- chef opgewacht en hem een paar vuistslagen in het gelaat gege ven. „N. R. Crt." Ontzettend drama in een - woonschuit. In een woonschuit te Amster dam werd gisteren ontdekt, dat ze» bewoaers van dit vaartuig overleden waren. Even over 9 uur werd de politie gewaarschuwd, dat men aan de woonschuit geen gehoor kreeg. De politie heeft de schuit toen opengebroken en vond er 7 personen van wie 6 reeds waren overleden, nl. de man en vijf kinderen. De vrouw gaf nog teekenen van leven. In de schuit stonden 2 bedden. In het eene bed vonden de agen ten de lijken van den vader, twee kleine meisjes en een kleinen jongen. In het andere bed lag de moeder, bij wie de levens geesten nag niet geweken waren, met een dood kind van onge veer l jaar en den 14-jarigen zoon, die eveneens dood was. In het vertrek, waar het er ordelijk uitzag en niets er op wees, dat hier alles 's avonds niet zyn gewonen gang was ge gaan stoDd een kachel, die uit gegaan watze lag nog vol met niet verbrande eierkolen. De kachel was nog niet geheel koud. Toen de agenten binnenkwa men, hebben sy van kolendamp niets bespeurd. Onmiddellijk werdon met een zuurstoftootel pogingen gedaan om te redden wat er nog te redden mocht vallen. Alleen de vrouw bleek echter nog in leven te zyn. Toen zij werd opgeno men ademde zy zichtbaar en Bloeg de oogen op. Van de dooden waran som migen reeds verstijfd bij de an deren was de dood blijkbaar eerst betrekkelijk kort geleden ingetreden. Uit het weggetrapte beddengoed viel op te maken, dat de doodstrijd erg was ge weest. De oorzaak van den dood is op het oogenblik nog onbekend. Het kan zijn, dat het door ver giftigd eten is gekomen, doch het kan óók zyn, dat de menschen door kolendamp uit de kachel zijn gestikt. In elk geval hebben de menschen alvorens zij stier ven gebraakt. Passage te Zandroort verbrand. Woensdagnacht plm. 2 uur is brand uitgebroken in een der perceelen van de passage te Zand voort. De woning, waarin het vuur is ontaan was onbewoond en in gebruik by de Casse, die daar een filiaal in suikerwerken heeft. De politie-brandweer ging da- delyk er op uit met een brand spuit en ook de vry willige brand weer was spoedig in actie. Het vuur was echter niet meer te bedwingen. Binnen een kwartier was de geheele passage een vuur zee. De bewoners van de hui zen konden slechts hun leven redden met achterlating van al les. De eene woning na de an dere werd door het vuur aange grepen. De passage zelf deed als schoorsteen dienst, zoodat de vlammen hoog oplaaiden. Het duurde niet lang ot het grooie glazen dak kwam met don derend geraas naar beneden. In een van de huizen was ge vestigd een opslagplaats van meubelen waarin voor een som van 35.000 aan meubelen was opgeslagen. Dit alles ging ver- Jpreo De meeste bewoners met hunne kinderen werden liefderijk opgenomen in het hotel „De Oceaan". Ongeveer 7 uur was de brand, waarvan de oorzaak tot dusver onbekend is, gebluscht. Om half acht werd de groote poort aan den zeekant omgehaald. Met groot geraas viel het enorme gevaarte neer. Het bouwwerk is thans een ruïne. De schade wordt geschat op J 100.000 met inbegrip van het gebouw, dat aan den eigenaar 60.000 heeft gekost. Reeds is een vergadering ge houden om te voorzien in de nooden van da menschen die alles verlorep hebben bij den brand. En er is ongeveer f 8000 noodig, om in de eerste behoeften te voorzien. Drie-en-zeventig men schen zijn van alles beroofd. Op hat politiebureau te Am sterdam is een ernstig ongeluk gebeurd. De agenten ontdeden zich van hun jassen en hun koppel en by een der agenten viel de revolver uit de koppel, waardoor het wapen afging. Tot aller ontsteltenis trof de kogel een der agenten, den 30-jarigen Weesman, in den buik. De ge troffene werd onmiddellyk naar het Binnengasthuis vervoerd. Tijdens de operatie is hij echter overleden. Predikbeurten te Axel. Zondag 8 Maart 1925. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/« ure Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. Meijer, van Fijnaart. Nam. 2 Dezelfde. Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Woensdag 11 Maart 1925. (Biddag voor het gewas). Ned. Herv. Kerk. voorm. 91/, ure Nam. 2 ure Geref. Gemeente. Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Dezelfde. Voorm. 9 ure Nam. 2 Leeskerk. Leeskerk. Van 1 28 Fabr. 1925. Axel. Huwelijks-aangiften. 12 Adriaan Cornelis van Tatenhove, 18 j., j*i. en Antooia WilhelmiDa van de Velde, 18 j., jd. 19. Jan Abraham de Smidt, 28 j., jm. en Cornelia Esthor Schieman, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19. Alphons van de Vyver, 27j ,jm. en Elisabeth Cornelia Groothaert, 24 j., jd. 26. Adriaan Cornelis van Tatenhove, 18 j., jm. en Antonia Wilhelmina van de Velde, 18 j., jd. Geboorten. 5. Elisabeth Wil helmina, d. van Reinier Scheele en Wilhelmina Christina van de Velde. Cornelis, z. van Johannes Franciseus Marcus en Anna Maria van den Enden. Maria Augusta, d. van Cerillus Adam en Rosalia VerschraegeD. 6. Magdalena Margaretha, d. van August van Overmaire en Maria Louisa Frankevijlle. 9. Licia, d. van Reinier Cornelis Boejje en Maria Zegers. 16. Daniöl Cornelis, z. van Hendrik Schieman en Krina Johanna Bareman. 17. Leuntje Debora, d. van Marinus Gerard Jonkman en Levina den Engels man. 28. Johanna, d. van Me- chiel van Doeselaar en Levina van Hermon. Overljjden. 6. Maria Verschel ling, 48 j., echtg. van Cornelis Anthonie Faas. 7. Pieter Ramondt, 62 j., wedn. van Cornelia Diele- man. 16 Martinus Schieman, 80 jwedn. van Maria de Feijter. 26. Cornelis van Sweeden, 80 j., wedn. van Susanna Naeije. Wisselkoersen, Brussel 12,66. Parijs 12,86 Londen ll,9J8/é- New-York2,50 Allen, die iets ver schuldigd zijn aan of iets te vorderen hebben van wijlen M. SCHIEMAN te Axel, Nieuwstraat, worden verzocht, daarvan binnen 8 dagen op gave te doen ten kantore van ondergeteekende. Notaris DREGMANS. Het Bestuur van den polder B u t h maakt, ingevolge art. 35 van het Algemeen Reglement voor de Pol ders of Waterschappen in Zeeland, bekend, dat de lijst der stemge rechtigde ingelanden des polders is opgemaakt en deze gedurende het tijdvak 1 tot en met 14 Ma rt 1925 ter inzage van ingelanden ten kantore van den Ontvanger- Griffier is gelegd en vestigt de aandacht van in gelanden op de bepalingen vervat in de artt. 35 tot en met 40 van meergemeld reglement. Axel, 28 Februari 1925. Het Bestuur voornoemd, P. DE FEIJTER Lev.zn., Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontvanger-Griffier- Het Bestuur van den polder Kapelle maakt, ingevolge art. 35 van het Algemeen Reglement voor de Pol ders of Waterschappen in Zeeland, bekend, dat de lijst der stemge rechtigde ingelanden des polders is opgemaakt en deze gedurende het tijdvak 1 tot en met 14 Maart 1925 ter inzage van ingelanden ten kantore van den Ontvanger- Griffier is gelegd en vestigt de aandacht van in gelanden op de bepalingen vervat in de artt. 35 tot en met 40 van meergemeld reglement. Axel, 28 Februari 1925. Het Bestuur voornoemd, S. DE KLERK, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontvanger-Griffier. 1. De openbare verkooping van de Hofstede en Aanhoorig- heden aan de Drie Schouwen te Axel, groot ruim 50 H.A., eigendom van den heer HYP. VERHELST en de Erven van den heer H. A. VERHELST, zal plaats hebben op Breeder omschreven in boekjes met kaart, welke na aankondiging verkrijgbaar zullen zijn bij onder geteekende. 2. De verkoop van het Bees- tiaal en eenigen Inspan van den heer ALARDUS C. NAESSENS te Koewacht, 't Zand, zal plaats hebben op 3. De verkoop van den Land- bouwinspan van den heer CORN. N. DEN HAMER te Zaamslag, Sluisje, zal plaats hebben op - UURWERKEN, - GOUD en ZILVER. Zoo spoedig mogelijk gevraagd. Niet beneden 16 jaar. Wasch buitenshuis. Zeestraat 113. ruwe huidjGesprongen handen,Springende lippen. 9 Gebruik JF zegt moeder, heeft zij mij veel pap van Honig's Maizena laten eten. Daardoor ben ik zoo groot en flink gewerden, zegt zij. Ik lust nu ook nog wel graag pap van Honig's Maizena, hoewel ik me er wel wat groot voor voel. Maar ze is toch zoo lekker. Moeder maakt er dik wijls ook heerlijke puddingen van. Daarvan houden wij allemaal veel. Moeder heeft in de keuken altijd een pak Let vooral op de sluitzegels als ken merk van echtheid Het Bestuur van den polder Oud Eglantier maakt, ingevolge art. 35 van het Algemeen Reglement voor de Pol der» of Waterschappen in Zeeland, bekend, dat de lijst der stemge rechtigde ingelanden des polders is opgemaakt en deze gedurende het tijdvak 1 tot en met 14 Maart 1925 ter inzage van ingelanden ten kantore van den Ontvanger- Griffier is gelegd en vestigt de aandacht van in gelanden op de bepalingen vervat in de artt. 35 tot en met 40 van meergemeld reglement. Axel, 28 Februari 1925. Het Bestuur voornoemd, JAC. DEKKER Azn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van 'den polder Koegors c.a. maakt, ingevolge art. 35 van het Algemeen Reglement voor de Pol ders of Waterschappen in Zealand, bekend, dat de lijst der stemge rechtigde ingelanden des polders is opgemaakt en deze gedurende het tijdvak 1 tot en met 14 Maart 1925 ter inzage van ingelanden ten kantore van den Ontvanger- Griffier is gelegd en vestigt de aandacht van in gelanden op de bepalingen vervat in de artt. 35 tot en met 40 van meergemeld reglement. Axel, 28 Februari 1925. Het Bestuur voornoemd, J. VAN HOEVE, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontvanger-Griffier. (Directeur de heer J. J. DE RIDDER) N.B. TEKSTBOEKJES (tevens bewijs van toegang) verkrijgbaar van af Zaterdagmiddag bij dhr. C. A. van der Wiele en Woensdagavond aan den ingang der kerk. Prijs 30 cent. AANBEVELEND, 5 Gemeente 's-Gravenhage groot f14 625 000, in stukken van f 1000, tot den koers van 981/, Houders van 6 obligatiën dezer Gemeente, per 1 April 1925 aflosbaar gesteld, genieten de voorkeur. Inschrijvingen op deze leening worden kosteloos aan genomen tot Dinsdag 10 kUaart 1925, 4 uur n.m. door T- v* '^'jwwfcvïi. iz ■suzrarfX' (vh jftM 1 Zomer-Mantels

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3