ZIE ETALAGE! ZIE ETALAGE! DIENSTBODE li- Groote Keuze! Lage Prijzen! Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Advertentiën. Gevraagd verzoek van de R.-K. Middel bare Schoolvereeniging te Hulst, om eene subsidie uit de ge meentekas. Na stemming be sloten, 15 pCt. der kosten te vergoeden. Besloten werd om den grond, waarop de 16 arbeiderswoningen zijn gebouwd, in erfpacht uit te geven aan de Woningbouwver- eeniging. Z. K. Zondagnamiddag werd op de bovenzaal van de Zusterschool te Koewacht de gewone jaarlijk- sche vergadering gehouden van de leden van den R.-K. Boeren bond. De secretaris bracht een uitgebreid verslag uit over de werkzaamheden van den Bond in het afgeloopen jaar. Daaruit bleek, dat de Bond meer en meer vooruitgaat, zoowel in ledental als in innerlijke kracht. Aange sloten zijn de Coöperatieve Boe renleenbank, de Jonge Boeren stand en de Veeverzekering. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de inkomsten over 1924 bedroegen f 245,10 en de uitgaven f 230,80zoodat er een batig saldo is van f 14,30. Besloten werd nog eene aanbesteding te houden van Chilisalpeter. Aan gifte vóór of op 15 Maart bij den secretaris. De heer E. David bracht ver slag uit over de R.-K. Veever zekering en de heer R. Kipsover den Jongen Boerenstand en den uitslag van het proefveld. Het bestuur gaf eenige inlichtingen over de keuring van rundvee, die in de laatste helft van April in deze gemeente' zal gehouden worden. Ten slotte hield de heer Langenhorst, directeur van de Winterlandbouwschool te Hulst eene zeer interessante lezing over aardappelteelt, vooral over de keuze van plantgoed. In het breede zette hij uiteen op welke wijze men goede plantaardappelen kan kweeken en welke meststoffen men bij voorkeur moet gebruiken bij het teelen van aardappelen. Tern. Crt- Sportnieuws. Zondag speelde het eerste elf tal van Axel alhier een wedstrijd tegen Oranje van Sas van Gent. Voortdurend was Axel sterk in de meerderheid in het veld, doch voor doel werd hopeloos gefaald. Bovendien waren onze stadge- nooten erg onfortuinlijk met eenige goede schoten, die uitmuntend werden gestopt door den Sasschen doelverdediger. De weinige aan vallen van Oranje leverden weinig moeite op voor de Axelsche ver dediging. Wel slaagde Axel er nog in een drietal doelpunten te maken, doch deze werden wegens buitenspel ongeldig verklaard. De wedstrijd eindigde dan ook met een puntloos gelijk spel (0—0) Beide elftallen telden invallers. Het Nederlandsch elftal. In een te 's Gravenhage gehou den vergadering heeft de Neder- landsche elftalcommissie het Ned. elftal, dat 15 Maart te Antwerpen tegen België speelt, als volgt samengesteld Van der Meulen (H.F.C.) doel. Denis (H.B.S.) Van Dijke (Feij- enoord) achterspelers. Lefèvre (Kampong), Bul (Feij- enoord), Horsten (Willem II), middenlinie. Snouck Hurgronje(H.V.V.) Vol kers (Ajax), De Haas (Be Quick) Baer van Slangenburg (H.B.S.) Sigmond (D.F.C.) voorhoede. Dit elftal heeft aan iedereen dezelfde verrassing gebracht, nl. het passeeren van De Natris. Dinsdag had een kindje *an M. C. G. te Poortvliet het onge luk een veiligheidsspeld in te slik ken. Onmiddellyk werd het kind, nog slechts ryt en en halve maand oud, vervoerd naar het Ziekenhuis te Bergen op Zoom, alwaar het nog dienzelfden dag geopereerd werd en bedoelde speld uit de maag werd verwyderd. Het kindje maakt het naar omstandigheden redelijk. »de Z.c Van 19 tot 28 Maart zal te Rotterdam een Zeeuwsche week worden gehouden welke zal om vatten a, eene tentoonstelling betrekking hebbende op land bouw, oestorcultuur, kantindustrie Zeeuwsche kleoderdrachten, oude prenteD, schilderijen, bedijkingen en zeeweringen, modellen van hoogaartsen b. voordrachten over land en volk, ook in dialect c. volkszangen en reidansen enz. Gasverstikking in ten kiosk Te Den Haag heett er in een kiosx een geval van gasverstik king plaats gehad. De beheerder der kiosk is de 65-jarige J. S. Zooals de gewoonte is werd van 12—2 uur de kiosk gesloten opdat S. gelegenheid had zijn twaalf uurtje te gebruiken. Toen hij dit gedaan had heeft hij bljjkbaar zijn vrij uurtje wil len benutten om een middag slaapje te maken en heeft hy zich daartoe op de bank uitge strekt. Terwyl hij sliep is toen de gasslang die wat wijd was van de gaspijp afgegleden, waar door de kleine ruimte spoedig geheel met gas gevuld was. Toen later op den middag iemand een krant wilde koopen, bemerkte hij dat de kiosk ge sloten was en de man uitgestrekt op een oank lag. Hy waar schuwde de politie die de deur openmaakte eD een onderzoek instelde. Het bleek al dadelijk dat men met een geval van gasverstik king te doen had. Sensationeele brand. Te Brixton (LoadeD) heeft een sensationeele brand gewoed. In een woning van drie verdiepin gen woonden, de eigenaar, een echtpaar met drie kinderen, be nevens twee oude mannen, resp. van 72 en 85 jaar. De 85 jarige, die beneden woon de schijnt met een brandende lamp gestruikeld te zijn. Weldra stood de kamer in lichte laaia. De brand werd opgemerkt door de bewoon ster der 1ste étage, die toevalli gerwijze van boven kwam, en een dichte rook uit de kamer zag ko men. Weldra bezweek de deur, sloegeD de vlaasmen naar buiten en werd de trap doer het vuur aangetast, zoodat voor de bewo ners der bovenverdieping geen ontkomen langs de trap meer mogelijk was. Men vluchtte naar de vensters om alarm te maken en van daaruit redding te zoekeD. Een der kinderen de 11 jaar oude Violet sprong uit het raam op straat een hoogte vso 20 voet. Ofschoon aan het been gewond, rees het meisje onmiddellijk op en riep haar vader toe de baby oaar beneden te werpen. Hij durl- de echter aan het verzoek geen gehoor geven en verdween. Zware rookwolken dreven door de ven sters naar buiten. Dan verscheen de brandweer en vielen weldra de waterstralen in deD vuurpoel. Spoedig waren spuitgasten ter redding in het huis verdwenen. Toen het vuur rondom de trap wat verminderd was kwamen de brandweermannen naar onalaag. De 72-jarige man hadden zij bijDa gestikt van den rook gevonden. De man lag bij de trap bewuste loos met bet kind in zijn armeD. Deze drie slachtoffers werden on middellijk naar het ziekenhuis evergebracht, waar het kind kort daarna overleed. De S5-jarige was in de vlammen omgekomen en verkoold. Onder een muur bedolven. Te Saarbrücken is «en 5 M. hoege muur omgevallen, waar door twaalf arbeiders ODder het puin werden bedolven. Het aan tal dooden was vjjf. He Parysche Olympiade. De Parijsche Olympiade toont een deficit aan van 1.228.000 franc. Byia verloren. Door een gelukkig toeval is, naar uit Coblentz aan de „Frank furter Ztg." wordt gemeld, de 19-jarige dochter van een boer te Bernsdorf ontrukt aan de handen van een handelaar in blanke slavinnen. Het heel knap pe meisje, dat dienstbode was te Rheinbach, zag, toen zy uit was om boodschappen te doen, op den straatweg een auto staan, terwyl een der reizigers schijn baar bezig was, een detect te herstellen. Toen zij eveu stil stond om te kijken werd zij plotseling door een tweeden automobilist aangegrepen en in den wagen getrokken, die daarop in razende vaart wegreed. De auto werd toevallig in een andere gemeente door politie aangehouden voor het verifleeren van nummer en eigenaar. Daar bij werd ontdekt, dat behalve dit meisje nog een andere jonge vrouw bewusteloos in den wagen lag. De mannen werden gearre steerd en de auto in beslag ge- DomeD. Jnwealendiefstal te ParJJs. Zaterdagavond hebben vier in brokers bij een juwelier te Parijs kans gezieD em voor een waarde van 50.000 frs. aan kostbare voor werpen weg te Desnen. De man zat aaD tafel, toen de deur van de zaak werd geopeBd. Hij daeht dat het zija broer was en bleef in de kamer. Toen da juwelier echter niemand zag ver- sahynen, ging hij op onderzoek uit, doch bevond zich weldra te genover een mao, die hem, onder bedreiging met een revolver, aan maande zich niet te bewegen. Een tweede bezoeker was bezig de meest kostbare vitrine aan een onderzoek te onderwerpen, terwyl nog twee anderen gereed stonden, em hulp te verleeDen. Op een schreeuw van deD juwelier kwam zijn vreuw toegeijld, doch ziende wat er gaande was, snelde zij te rug om hulp te vragen. T)e ju welier wist in een zygang te ko men, doch eer hij de straat koo bereiken, waren de dieven gevlo gen. Het recht om te dooden wordt den laatsten tijd door sommige menschen niet enkel voorgestaan in theorie, maar ook in praktijk gebracht. En niet uitsluitend in Frankrijk. In de plaats Cresco, in de Ver. Staten, heeft zekere William DunD, een man van 40 jaar, zyn beide ouders gedood en toen zichzelf het leven benomen. Dunn liet een briefje achter, waarin bij uitlegt uit medelijden te hebben gehandeld. De ouders waren in de buurt van de tachtig, de vader leed zwaar aan asthma, de moeder was ongeneeslijk ziek aan kanker. De zoon was een jaar tevoren uit Michigan, waar hij een goed bestaan had, naar Cresco terug gekeerd om zyn ouders te ver zorgen. Naar men uit Brussel meldt, is het lot van ééu millioen frank van de leening voor het herstel der Belgische verwoeste gewesten ditmaal ten deel gevallen aan een Nederlander, Jan Caenen, werkzaam in de zinkfabrieken te Overpelt (Belgisch-Limburg). Caenen woont reeds twintig jaar in België en is 50 jaar oud. Hij is atkomstig uit Bergeik. „N. R. Ct." Van 1 31 Januari 1925. Koewacht. Huwelijks-voltrekkin gen. 14. Carolus Ludovicus Martens, 63 j., jm. en Maria Catharina Aude- naerde, 43 j., jd. 27. Theophile Joseph Misseghers, 30 j., jm. en Madelena van Rattingen (van Moerbekej, 23 j.. jd. Geboorten. 5. Edmond Alphons, z. van Petrus Joseph Martens en Marie Josephine Rombaut. 16. Maria Jo hanna Catharina, d. van Joannes Aloij- sius Matthijs en Irma Bonne. 19. Rubert Seraphien Marie, z. van Franciscus Janssens en Mathilde Cerpentier. 21. Maria Phiiomena, d. van Gustaaf de Vos en Emelia Maria de Caluwe. Overlijden. 8. Edmond Alphons Martens, 6 d., z- van Petrus Joseph en Marie Josephine Rombaut. 19. Petras Bernardus Steenaert. 70 j., we- duwn. van Maria Louisa de Caluwe. 23. Remondus Vernimmen, 64 j., echtg. van Maria Louisa van Avermaete. Philippine. Huwelijks-voltrekking. 28. Pieter van Staveren, 27 j., jm. en Rosalie Marie Lauret, 33 j., jd. Geboorten. 3. George Alphons, z. van Frederikus Augustinus Franciscus Albroher en Eulalie Marie Teirlinck. 7. George Johannes, z. van Nobertus Franciscus Ploegaert en Florence So phie Klaassen. 10. Florimond Selestein, z. van Emma Marie Vermeulen. 16. Anna Maria, d. van Leonardus Fran ciscus Berghgracht en Clara Haers. 24. Lydia Omère Florentina, d. van Omère Petrus Franciscus Rammeloo en Bertha Maria Wijne. 25. Eduardus Petrus, z. van Franciscus Petrus Ver- schoore en Elodie Marie Obrie. Overlijden. 10. Petrus Godefridus De Klerk, 73 j., z. van Joannes Fran ciscus en Bernardina Martens. Hengstdijk. Gebeorten. 21. Maria Catharina, d. van Anthonius de Rooij en Etnelie Mannaert. Pleegouderstrein. De Vereenigde Plaatselijke Comité's veor noodlijdende landen hebban be gieten een Pleegouderetrnin te laten lsenen naar Linz en vandaar per boot naar Weenen, terug via Ssmmering- Bruck-Gesaüse. Reisgelegenheid twee de en darde klas, keen 26 of 28 Mei, terug 9 Juni. Verder loopt er weer een vacantie- trein voor pleegkinderen, half Juli van Weenen, begin September terug. Kosten pleegeuderstrein vermoede lijk f45 derde klas, f 6 tweede klas voor heen- en terugreis samen pas en visa inbegrepen. Bewijs van Ne- derlandschap voldoende. Meer uitge werkte gegevens zullen zoo spoedig mogelijk worden verstrekt, doch wen- sehelijk is intusschen adressen van gegadigden aan onderstaand adres op te geven. Er kunnen slechts 600 pleeg ouders met den trein mede. Afd. Zeeland, J. HIOOLEN, Lange Burg C 85, Middelburg. Yerkoepingen. Aanbeste dingen, enz. 4 Maart. Openbare Verkoo- ping van een Landbouwinspan te Tholen. Openbare Verkooping van Meu belen en Huisraad te Ter Neuzen. 5 Maart. Openbare Verkooping van een Landbouwinspan te Over slag. Aanbesteding van het bouwen van een Woonhuis te Zuiddorpe. 6 Maart. Openbare Verkoo ping van een Landbouwersinspan te Kats. 9 Maart. Openbare Verkooping van een Woon- en Winkelhuis te Ter Neuzen. 10 Maart. Aanbesteding van het bouwen van een Woonhuis te Hulst. 11 Maart. Jaarlijkscbe Verkoo ping van Paarden in den Wil- helminapolder bij Goes. 12 Maart. Openbare Verkoo ping van een Landbouwinspan te Hontenisse. Voorloopig bericht van den ver koop van een Landbouwinspan. Notaris Dumoleijn. Openbare Verkooping van twee Woonhuizen, een Schuur en een partij Bouwland te Axel. 13 Maart. Aanbesteding van de levering van Steenslag te Oost burg. Het Bestuur van de Wate ring Cadzand. Openbare Verkooping van een Woon- en Winkelhuis te Zaam- slag. 17 Maart. Openbare Verkoo ping van twee Hofsteden en een Werkmanswoning te Axel. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 12,— a f 15,—Rogge f 13,a 14,Wintergerst f 15,— a f 15,25. Zomergerst f 16,50 a f 17,—Haver f 10,— af 11,— Erwten f 12,— a f 16,Paarden- boonen f 11,af 13,Duiven- boonen f 14,a f 15,Bruine- boonen f 15,— a f 16,Lijn zaad f 20,a f 23,—. Groen Vlas f 12,a f 14,Gebookt Vlas f 14,— a f 18,Gezwingeld Vlas f 1,10 a f 1,30. Aardappels f6,— a f6,25. Stroo f 15,— a f 17,Boter f2,10 f2,30. Eieren f0,056 a f0,06'. HULST. 2 Maart. Graanmarkt. Tarwe f 12,a f 16,Rogge f 13,50af 14,—Wintergerstf 15, a f 15,50. Zomergerst f 15,75 a f 16,25. Haver f 11,— a f 12,—. Erwten f 13,— a f 15,—. Paarden- booner, f 12,a f 13,Duiven- boonen f 15,— a f 15,50. Witte- boonen f—af—,—, Bruine- boonen f 15,— af 18,Lijnzaad f20,— a f21,.Aardappels f6, a f6,75. Boter f 1,90 a f2,— per K G. Eieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee 5, verkocht 2. Varkens 48, verkocht 33. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 15000 stuks, f5,50 per lOOstuks. ROTTERDAM. 2 Maart. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd422 vette runderen, 179 vette- en graskal veren, 146 varkens, 86 schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.101.30, 3e kw. 0.90 0.80; kalveren le kw. 1.75 2.—, 3e kw. 1.100.90 schapen le kw. 0 901.varkens le kw. 0.72—0.75, licht soort 0.67 —0.72. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoonvan blauw 26500 St., prijzen 1.50—2.vanGroningsch 16000 st., prijzen 1.40—2.10. Lijnzaad: voer 20—21, zaai 23-24. Mosterdzaadbruin 65—70. geel 30—33, blauw maanzaad 32—36, koolzaad 3033, karwij- zaad 2122, kanariezaad Aardappelen Zeeuwsche blau we en bonte 4.75-5.40, poters 2.75 4.—, Zeeuwsche en blauwe Eigenheimers 4.40—5.10. Briel- sche kralen 4,755.70. Bravo's 5.20—5.60. Red Star 4.4.60. Eieren f 6,f 7, ROTTERDAM. Graanmarkt. Tarwe f 10,15,Rogge f Gerst, Chevalier f 14,75 —15,50. Haver f 10,—-*-12,25. Erwten f 1521,—.Bruine boo- ner. f 15,21, Wisselkoersen. Brussel 12,52. Parijs 12,68 Londen 11,92s/*- New-York 2,50 AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van AXEL zullen op Dinsdag 10 Maart 1925, des voormiddags ten 9,45 ure aanbesteden: De leverantie van 425 M. Beton- buizen van 40 c M. diameter in den dag gemeten. Bestek en voorwaarden liggen ter Secretarie ter inzage, terwijl de Ge meente-Opzichter nadere inlichtingen verstrekt. Inschrijvingsbiljetten moeten geze geld vóór het uur van aanbesteding ten Gemeentehuize worden ingeleverd. Axel, den 27 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders vnd., De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Voor de bewijzen van deelneming, ondervon den bij het overlijden van onzen Broeder, Zwager en Oom, den Heer M. SCHIEMAN, betuigen wij onzen harteltykeo dank. Uit aller naam, J. VERIJZER. Axel, 3 Maart 1925. tegen Mei as. een flinke nette AdresBureau van dit blad. rja m. mm s. tomen

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3