Onderjurken. Directoirebroeken Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. Satinet en Tricot Firma A. J. CLAESSENS. Firma A. J. Claessens. Beide postbeambten zyn thans gearresteerd. Kantongerecht te Terneuzen Varkoop van bosmen AANBESTEDING AANBESTEDING AANBESTEDIN G„ Motorboot gezonken. Omstreeks zes uur Woensdag avond is de motorboot „Johanna Marijke" te Rotterdam overvaren deor de motorvrachtboot „Noord Holland III" van de Maatschappij Koopvaart. De „Johanna Marijke" brengt iedereu avehd personeel vau een seheepssmederij van de Waal kade. De kapitein en de dek- knecht, die zich op het dek be vonden, geraakten te water, doch konden door het toewerpen van touwen gered worden. De zes werklieden, die zich in het roefje bevonden, hadden door het onverwachte gebeuren geen gelegenheid, zich er uit to wer ken en ze werden allen door de zinkende boot mee naar de diepte gesleurd. Het tragisch» ongeval heeft zich in het duister in slechts •nkele minuten afgespeeld. Da rivierpolitie is direct aan hot dreggen gegaan, echter zonder resultaat. De meesten waren gehuwd en huisvader, één hunner was vader van acht kinderen. Er bevonden zich ook twee jongens van 16 of 17 jaar onder. Zooals men zich misschien zal weten te herinneren, was het op den 6den December 1924 aan een vrouwelijke gevangene ge lakt uit de gevangenis te Rot terdam te ontvluchten. Het geval was niet van humor ontbloot. De juffrouw had eenige vrijheid van beweging uit hoofde van haar goed gedrag, en wist haar be waakster in haar cel te lokken. Zy sloot toen de deur aan den buitenkant en liet de bewaakster in haar cel achter, die zich de vuisten stuk sloeg en haar stem forceerde om de aandacht te trekken. Inmiddels was de slimme vo gel gevlogen en zij verdween spoorloos. Woensdag zag een Haarlemsche rechercheur, die in het bezit was van haar goedgelijkend portret, de handig# uitbreekster op straat. Eu nu was 't: kip ik heb je. De schocne werd naar het bu reau gebracht, bekende aldaar en vertoeft thans weder in Retter- dam. Aldaar is proces-verbaal op gemaakt tegen dengene, die haar huisvesting schonk. Te Eindhoven werden Maan dagnachttwee agenten van politie die een dronken man wilden arre steeren, lastig gevallen door drie personen, die te kennen gaven te zullen beletten, dat de arrestant werd meegenomen. Een van hen bracht op een gegeven oogenblik dan agent B. een steek met een mes toe. De andere agent leste een schot waarop het drietal 4e vlucht nam. De arrestant werd naar het politiebureau gebracht en de gewonde agent werd in een café binnengedragen, waar bleek dat hij in do borst gesto ken was. Een dokter achtte 's mans overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk; de ver wonding is echter niet levens gevaarlijk. Bij de Twentsche Bank te Rotterdam kwam een heer die een quitantie aanbood, groot f 250U, ter name eener maatschappij te Rotterdam. De kassier vertrouw de de zaak niet, en verzocht den man een oogenblik te wachten. De handteekening, die in het re gister van de bank was gedepo neerd, werd vergeleken met die der quitantie, en toen bleek dat de quitantie valsch was. Toen de kassier terugkwam, was de aan bieder, spoorloos verdwenen, zoo dat de poging tot oplichting van de bank mislukt is. De noodlottige brand te Rninen. De »Mepp. Ct.« meldt o.m, ever den brand te Ruinen, waarbij twee kinderen van B. om het leven kwa men, dat toen de veldwaehters bij 't brandend? buis gearriveerd wa- rPD, vrouw B. als een lijdelijk toe schouwer de ramp stond aan te sta ren, maar dat één van de beide ge rechtsdienaren na met een forschen trap den weinig weerstand bieden den buitenmuur te hebben inge duwd, de beide kinderlijkjes ven achter de gesloten bedsteedeuren heeft gehaald. Het grootste joDget,je had daarbij de beide armpjes, als om zijn hoofdje te beschutten hoog opgetrokken het leg achter in d© bedstede. Het andere kleinste ke reltje, lag met een handje onder 't hoofd op de voorste plaats. De politieman had daarop de bei deontzielda kindarlichaampjesmet zijn uniformjas toegedekt en daar na naar 't gemeentelijk lijkenhuis je doen overbrengan. Bij da door deD dokter gehouden lykschouwiDg lat9r op den dog, werd in de hersenen geronnen bloed geconsteteerd, wearmee de justitie iD Assen werd in kennis gesteld. Opmerkelijk daarbij is, dat het echtpaar B. zich verder Dog niet weer bekommerd heeft over de beide lijkjes. De correspondent van genoemd bied had een onderhoud met den vader. »Natuurlijk was onze eerste vraagmaar konden deze stum perds dan niet gered werden, wes er geen kans op, om ze uit de vlammenzee te helen En onmid dellijk daerop maar hoe verklaart gij daD die ingedrukte kinder kopjes.* B. en de inmiddels eaderbij ge komen vrouw B, wie de lauge vochtige heren nog om en over de schouders hingen, ontkenden de kans op redding. Hoe gaarne ook, 't w»s onmogelijk. Met al het huisraad waren de beide kinderen totaal verbrand. Velgens hun ver moeden zouden deze met lucifers grspaeld hebben, in ot bij da bed stede, waardoor het vuur direct gretig veedsel vond, terwijl naar alle waarschijnlijkheid iets zwaars b. v. da 3 vingers-dikke badstede- plank, hun op de hoofdjes zou zijn gevallen. Maar, aldus B., wie zal het zeg gen. Niemand of niets is in staat, om hiervan een juiste toedracht ta geveD. Het oagelnk op de schietbaan by Groningen. Omtrent het óDgeluk op de mi litaire schietbaan Midlaren ver nemen wij nog het volgende Door het garnizoen Groningen werd geschoten op twee banen van 300 meter. Sergeant Feitsma, postcommandant van de linker baan, ging. zonder veiligheids maatregelen te nemen naar den rechterpost, blijkbaar om den commandant van dien pest iets te «eggen. Hy begat zich op de zelfde wijze terug naar zijn baan. Juist toen hij achter de schyf was, werd er geschoten door den le luitenant Bruens. Het schot trof Feitsma in de borst, vermoe- delyk in den slagader. Onmid dellijk vertrok een motorryder naar Zuidlaren, om den dokter te halen. Feitsma bleek reeds overleden te zyn. Per auto is hy naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Feitsma was niet gehuwd en jong beroeps onderofficier. De manschappen bij hem in den post, hadden hem nog op het gevaar gewezen. Oplichtingen b{J de Rikspost spaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank werd ongeveer een maand geleden ontdekt, dat de bank herhaalde lijk werd opgelicht, nu eens voor grootere, dan voor kleinere be dragen. De politie, hiervan in kennis gesteld, stelde een nauw keurig onderzoek in en kwam tot de ontdekking, dat twee post beambten, een te Amsterdam en oen te Lisse, 40 tot 50 spaar bankboekjes in bezit hadden, die in verschillende plaatsen stonden ingeschreven. Op elk der boek jes werd een laag bedrag gestort en met behulp van valsche stem pels werden bedragen toegevoegd van 200 of 300. Na eenigen tyd werd dit geld by gedeelten van de bank gehaald. Aldus wist men zich ruim 4000 toe te eigenen. De alleenwoneude 10-jarige vrouw Olislagers te Gronsveld, die met haar kleeron te dicht bij de gloeienden kachel kwam, waardoor deze in brand geraak ten en de vrouw ernstige brand wonden kreeg, is aan baar woi - den overleden. Kinderzorg. 'n Juffer, die te Parijs zieken verpleegster was en te Juviiiy een villa huurde, welke zy in richtte als bewaarplaats veor kin dertjes wier moeders geen tijd hebben om zich met hen te be moeien, is in staat van beschul diging gesteld wegens schande lijke mishandeling aer weerlooze schepseltjes. Sinds Oct. heelt zij, ofschoon zij nog goen vergunning had voor het opnemen van haar „Inrich ting", kinderen ïh haar villa op genomen, tegen betaling van 150 franc per maand. Van een vijf tiental kindertjes, die in de villa werden opgenomen stierven er in korten tyd vijf, terwyl de an deren in erbarmelijken toestand verkeerden. Verscheidene personen dien den een aanklacht tegen haar in. Een justieel onderzoek werd in gesteld waarbij bleek, dat de kin deren in de villa ten gevolge van ontbering waren gestorven. [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer da Redactenr. Gaarne lsatuig ik langs daze* weg mijn bijzondere adkaesie over het hoofdartikel „Levenslang gevangen" opgenomen in uw blad van Vrijdag 13 Februari j.l. Alleen wil ik opmerken, dat niet alle honden geschikt aijn om vrij rond te loopen, doch verschaf aulke honden dan een vrije ruimte, «onder baad of zwarea ketting, van minstens 6 M2. en laat hem onder toelicht van den meester een paar maai per dag vrij rond loopen. Sluit het „onder toezicht vrij rond loopen" ook neg op bezwaren tfiaan- cieele) breng dan uwen hond in ge vangenschap over «aar ee» flinke af gesloten ruimte en ontsbat hem van «ijn levenslange kettingstraf, want dat is zondig en wreed. Geachte lezers let ook een» op den toestand der hondenhokkenhet is vaak een ledig vat of kist, waar wind en regen vrij toegang hebbe*eok wel een cementen hok zonder houten bodem, enz. Voor het hok is het een modderpoelloms een bron van on reinheid en beametting. Waarom, vraagt mnn, waakte mijn hond niet, toen de diere», naaat zijn hok, mij voor honderden gulden» be nadeelden Het antwoord i» voor een groot deel te Tinden in genoemd hoofdartikel. Wenneer men een waak hond heeft, zorg voor het dier het ia gevoelig roer zorg en het zorgt voor U. Mijnheer de Redacteur ik dank U vaer de plaatsruimte, in de hoop dat de eigenaars dier bonden, door meer genoemd hoofdartikel wakker goschud zijn, «n de wreedheid, toe te sabrijven aan schandelijke onnadenkendheid, leeren inzien. Hoogachtend, C. DE TOOM, Waehtmeester Marechaussee te Axel. Mijnheer de Redacteur, De heer Claeasens heeft meer in mijn antwoord aan „Opmerkar" (10 Febr. 11.) gelezen dan er in staat; ik heb mij daarin volstrekt niet bereid verklaard te antwoorden, op vragen van niet-anonyme schrij var». Toch wil ik daaraan ditmaal gevolg geven, emdat de keer Cl. alkans zoo loyaal i», om door ket met aijn naam onderteekenen eek de verantwoording te aanvaarden voor bet door hem geschrevane. De eerste vraag is ietwat zonderling de heer Cl. poneert de stelling, dat mijn rapport fontief is en vraagt mij dan aan to teonen, dat het niet fou tief ion zijn Tet nu bestaat overal de gewoonte, dat de bewijslast op den beschuldiger rust, de heer Cl. en zijn medestanders zullen eerst moeten aan- toonen, dat mijn rapport foutief is, waarop ik nog steeds wacht. Zijn des betreffende mededeelingen van 19 Aug., 9 September, 12 September en 23 September 1924 waren er alle vrij wel naast, zijn allen beantwoord op de wijze die ze verdienen en toen ik mij tei slotte bereid verklaarde op een openbare vergadering deze kwestie te komen behandelen, hebben dehaeren er de voorkeur aan gegeven, er niet op in te gaandat zij zoo, doch dan zullen zij mij ook niet kwalijk kunnen nemen, indien ik er niet opnieuw ov er begin. De tweede vraag is al even zonder ling nl. of het mij mogelijk zal zyn ©es goed© rentabiliteitsrekening op te maken voor de event aan te s'uiten gedeeltenik zon kunnan volstaan met het antwoord„dat dient U at te wachten", doch ik wil daar nog aan toevoegen, dat waar te Axel blijkbaar buitenstaanders gelegenheid hebben, image te krijgen of te nemen van voor dan gemeenteraad bestemde stukken, het den heer Cl. wel bekend zal zijn, dat een daarop betrekking hebbend stuk in de eerstvolgende raadszitting in behandeling zal komen en hij zal mij ten goede houden, dat ik geen vrijheid kan vinden voorden Raad bestemde stkkken in het publiek te gaan behandelen nog vóór zij door behandeling in openbare Raadszitting gepubliceerd zijn. Hoogachtend, B. A. J, v. d. HEGGE-ZIJNEN. Zitting van 30 Januari 1925. Motor- en Rijwielreglement. G. F te Axel, oproeping nietig verklaard. A. F. en H. K., beiden te Axel, ieder tot een boete van f5, subs. 3 d. hecht. P. R. te Axel, tot een boete van f2, subs. 1 d. hecht. P. D. te Boschkapelie en J. d. F. te Hontenisse, ieder tot een boele van f5, subs. 3 d. hecht. P. A. S. te Stoppeldijk, tot een boete van f5, subs. 3 d. hecht. J. F. B. te Stoppeldijk, tot een boete van f2, subs. 1 d. hecht. P. H. J. te Sluiskil, 'ot een boete van f3, subs. 1 d. hecht. Openbare Dronkenschap. A- J. d. K, te Sluis; A. Z. te Zaamslag; L. H. J. J. V. en M. v. B. te Ter Neuzen; W. M. te Amsterdam, ieder tot een boete van f 15, subs 10 d. hecht. Politieverordening Axel. H. J. te Zuiddorpe, tot een boete van f 3, subs. 1 d. hecht. Politieverordening Westdorpe. J. A. M.; R. K.A. D. en A. d. C., allen te Westdorpe, ieder tot een boete van f5, subs. 2 d. hecht. Art. 427 W. v. S. J. C. W. en J. C. V., beiden te Zaamslag, tot een boete van f3, subs. 1 d. hecht. In de zitting van 5 Februari werd veroordeeld wegens dieren mishandeling A, D. te Axel, tot een boete van f30, subs. 6 d. hechl. „Tem. Crt." Van 1 31 Januari 1925. (iraauw. Geboorten. 13. Emelda Alphonsine Maria, d- van Petrus Maas en Maria Antonia Joanna Buijtaert. Camilus Franciscus, z. van Josephus Leeraert en Maria Johanna van Passel. 16. Cesar Polydoor, z. van Petrus Johannes Maat en Benilde de Koning. 22. Maria Mathilda, d. van Judocus van Denderen en Anna Catharina de Rooy. 28. Angela Maria Hypolita, d. van Camile Borm en Louisa Rosalia de Moor. Overlijden. 10. Servulus de Smit, 80 j., z. van Joseph en Petronella de Nokker. 15. Rosalia van Gimst, 73 j., echtg. van Cornelis de Koning. 21. Phelomina Franke, 68 j., echtg. van Fredericus Ferdinandus Wante. 31. Doniinicus Breijaert, 80 j., z. van Pauius en Amelia van Avermaete. Hwschkapelle. Geb©orten. 4. Anthonius, z. van Petrus de Valck en Amelia van Laar. 7. Gerarda Jose- phina, d. van Gerardus de Schepper en Francisca Mathilda Ottjes. 13. Rosalia Catharina, d. van Jan Francies de Schepper en Rosalia Johanna de Klerk. Overlijden. 14. Petrus Franciscus Lucas, 71 j., weduwn. van Maria Louisa van Campen. 18. Petrus Pauius Eeman, 6 m., z. van Aloijsius Jacobus en Elisabeth Baart. 19. Pieter van Damme, 86 j., echtg. van Elisabeth Baart. Wisselkoersen. Brussel 12,58. Parijs 13,02 Londen 11,887». New-York 2,497* Burgemeester en Wethouders van AXEL zijn voornemens, behouden» nadere goedkeuring van den Gemeenta- raad. op Dinsdag 3 Maart 1925, des voormiddag» ten tien ure ten Raad- huize bij inschrijving te ver- koopen Een 8 tal OLMENBOOMEN. De voorwaarden liggen ter «ecre- tarie ter inzage. Inschrijvingsbiljetten moeten vóór het uur van openiDg worden ingele verd ter Gemeente-secretarie, terwijl de Gemeente-Opzichter nadere inlich tingen verstrekt. Axel, den 20 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders ynd., De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL zijn voornemens, om op Dins dag den 3 Maart 1925, des voormid dags ten 10 ure ten Raadhuize bij inschrij ving aan te besteden Het lossen en vervoeren van eene partij straatkeien (84000 stuks Grauwacke-keien), welke binnenkort per schip can de Axelsche Sassing zullen worden aan gevoerd. De voorwaarden liggen ter Secre tarie ter inzage, terwijl da Genaeente- Opiichter andere inlichtingen verstrakt. Inschrij vingsbiljetten raoetan vóór het uur van aanbesteding ten Ge meentehuize worden ingeleverd. Axel, den 20 Februari 192a. Burgemeester en Wethouders van Axel De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL zijn voernemen» op Dinsdag den 3 Maart 1925, des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize aaa te besteden, de leverantie van 90 stuks Betonbuizen van 30 c.M. diameter ia den dag gemetea op aan te wijzen plaats. Voerwaardea liggen ter Secretarie ter inzage, terwijl de Gemeente-Op zichter nadere ialichtingen verstrekt. Inschrijvingsbiljetten moeten vóór het uur van aanbesteding ten Ge- metfutehuize worden ingeleverd. Axel, den 20 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders vnd., De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belang hebbenden, dat zij voornemens zijn op Dinsdag 24 Februari 1925, des voor middags ten 10 ure ten Raadhuize aan te besteden: Het plaatsen van een steenen urinoir nabij het Station, aan het eind van de Nieuwstraat. Bestek en teekening liggen ter Se cretarie ter inzage, terwijl de Gemeente- Opzichter nadere inlichtingen verstrekt. Gezegelde inschrijvingsbiljetten moe ten voor het uur van aanbesteding ten Gemeentehuize zijn ingeleverd. Axel, 17 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders vnd., De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. V Zoo de Heere wil e» hij leeft, hoopt op Zater dag 21 Februari aanst. onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, ABSALON WIJNA, zijn 75sten jaardag te her denken. Dat hij nog vele jaren gespaard moge blijven, is de wensch van Zijne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, Februari 1925. De Familie M1LLE- NAAR zegt hartelijk dank voor de ontvangen belang stelling op 12 dezer. Axel, Febr. '25.

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3