Springstier Chr. Sal. Werkmansbond jB.Bnrprwoottbms „PROJUVENTUTE7 Düitsche Kachelkolen J. HENNINK Puike Speelkaarten. liet Meisje Architecten-Bureau MIJNHARD!"! Keelpijn-Tabletten 60 ct Roest-Tabletten 60 ct Burgerlijke Stand. Advertentiën. Ds. W. TEN KATE „Ontwapening in bet licht van het Evangelie". JAN DE PUTTER, Openbare Vergadering op Zaterdag 31 Januari De Weled. lieer A. BRÜEN, Openbare Verkooping. Mr. W. F. E. Baron Van der Feltz, in Lossing- NOOTJESKOLEN f 18,50. OPRÜIMING L. MANGOLD, Direct gevraagd Nieuwstraat 34 T E R N E U Z E N. Weer voorradig: J, C, VINK Boekhandel Axel. Opgepast Door cftu ingeaetene van Arne- muiden is in de afgeloopen week een valsche gulden, welke hij ontvangen had, bij de politie ge deponeerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Wirdum (Fr.) de autogarage van den heer Van der Werf uitgebrand. Vijf auto's werden vernield. Te Lisae i« Zondagmorgen in een sloot drijvende gevonden het lijk van een onbekend mans persoon van omstreeks 50-jarigen leeftijd. Bij een snbewaakten over weg te Baexem aijn Maandag een paard en wagen, doordat het paard gevallen was, door een goederentrein vermorzeld. De voerman, v. H., bad zich bijtijds uit de voeten weten te maken. Gistermiddag is de mon teur S. te Heerlen, dienstdoende aan het schakelstation, in aan raking gekomen met de tien- duizend-voltsiram. Deerlijk ver brand is hjj naar hst hospitaal overgebracht. Zijn toestand was gisteravond zeer ernstig. t Vanmorgen omstreeks 4 uur heeft te Dordrecht aan het Papendrechtscbe Veer een aan varing plaats gehad tusschen een sleepboot en een roeiboot van den veerdienst. Iu de roeiboot zat maar één passagier, die op de sleepboot wist over te springen De 39-jarige veerman A. de Waard verdween met de boot in de diepte. Later is zijn lijk opgevischt. Hij laat een weduwe met vijf kinderen ach ter. Gisternacht is te Beunin- gen de boerderij van den land bouwer Broenink afgebrand. Smokkelen. Te Antwerpen i» aangehouden als verdacht van smokkelarij van aanzienlijk» hoeveelheden han delswaar, d» koopmaü W. v. d. M. uit Roosendaal. Terzake een zelfde feit is voor enkele dagen eveneens gearresteerd zekere S. uit Roosendaal. e Een benauwd oegenblik. Bange oogenblikken hebben de landbouwers Te B. en D. in de ouurtschap Haas doorleefd. Ter wijl ze den stier der tokvereeni- ging naar den stal brachten werd 't dier plotseling woest, rukte zich los en viel op Te B. aan. Deze werd tegen den grond geworpen en kreeg eenige stooten tegen de borst en d» schouders. Deland- bouwer D. wilde zijn kameraad te hulp komen eu werd eveneens door den stier tegen den grond geworpen, waarbij hij ook eenige ribbenstooten ontving. Het woe dende dier rende toen weer op Te B. aan, die nogmaals e»nige atooten ontving. Op het hulpge roep der ongelukkigen kwamen meerdere personen toesnellen, wien het gelukte het dier t» overmeesteren. De beide land bouwers werden zoodanig ge wond, dat zy voorl»opig onder geneeskundige hulp moeten blij ven en het bed houden. De Amaterdainseiie Moordzaak. De „Gooi- en Eemlandep" heelt een onderhoud gehad met de schoonmoeder van Van M. De oude vrouw woont sedert den dood van haar man in het Gooi en wist niet veel goeds van haar schoonzoon te vertellenze was bang voor hem. Nadat ze verteld had hoe baar dochter v. M. had ieeren kennen, vervolgde ze Kort daarna ging v. M. naar Londen en ze schreven elkaar. Wy zeiden wel eens: „Kina, wees voorzichtig, want je weet mets van dien persoon, maar er was geen houden aan." Och, »e hield van hem en wat zal je daaraan doen We w'lden graag het goede voor baar en toen die verhoudingaanhield,ging mijn man naar Londen om eens te weten hoe het er mee stond. In Londen leefde v. M. in een soort Christelijk Jongeliogshuis, waar hij zoo'n beetje het opzicht had over alles wat er in het ge bouw gebeuren moest. Toen mijn man terug kwam, zei hij tegen me „Moeder, er is iets niet in orde, die man leeft daar onder een verkeerden naam. Nadat hij 77* jaar in Louden geweest was, Kwam hij rerug we waarschuwden onze dochter, maar ze moest en ze zou trouwen met v. M. en wij dachten kind als het voor je geluk is zuilen we je niet tegenhouden. Mijn man kocht een zaak voor hem op de Prinsengracht. Een flinke zaak waar hy met drie knechts kon werken, maar bet duurde geen jaar of hy had de zaak al weer verkecht. Als hij gewild had, had hij verder kun nen komen daarin, waDt hij was van nette familie en een knap werkman, z'n teekeningen, zelfs van de grootste gebouwen, waren keurig in orde hij had hersenen genoeg, maar hij wilde nu een maal nietHij wilde den groote* meneer spelen en hij kende de waarde vau het geld Diet. Hij dineerde maar fijn, rookte dure sigaren, reed in auto's en hield paard en rijtuig. En als hij dan geen geld meer had, kwam hij bij myn man vragen. Groote be dragen. Soms gebeurde het dat we hem eenige maanden of zelfs wel een paar jaar niet zagen, maar dan was hij er weer ge regeld en altijd, altijd was er ellende met zyn schulden. En mijn man betaalde maar ook. Toen hij dat groote huis op den Overtoom bouwde in 1918 bad bij opeens geen geld meer. En toen kwam hij iederen Zater dag met de loonlysten bij m'n man om bedragen van 7 a 800 gulden Ik zei toen tegen m'n man: „hij maakt ons arm, je moet hem niet meer geven", en mijn maD deed dat ook niet meer. Toen v. M. kwam, zei hij „ik geel je niets meer", v. SI. keek hem aan en opeens greep hij hem over de tafel bij de schouders en zei: „geld, geld, anders ga ik failliet!" Mijn man heeft hem niets gegeven en v. M. is toen ook failliet gegaan. Maar na dien tyd was mijn man bang voor hem hy durfde nooit meer met v. M. alleen te zijn en als hij hem zag aanko men dan riep hij mi] of een van de arbeiders. „Moeder, zei hij dikwyls tegen mij, ik ben bang voor Marcelus sinds bij me vast greep en me zoo aankeek, dat is me iu het bloed geslagen, 't Is een nagel aan mijn doodkist!" Mijn man was toen al heel zwak en hij is toen ook, nu een jaar of vijt geleüen gestorven. Vóór zijn dood heeft hij ech ter nog eens met me gesproken en gezegd Och moeder, we moes ten die schuld maar kwijt schel den, ik wou graag mijn hootd neerleggen met de gedachte, dat zus geen schuld meer heeft. Hij heeft toen die 11.000 doorgekrast. Och zus was onze eenigste dochter. Maar drarbij is het niet geble ven. Na den dood van mijn man is v. M. doorgegaan zooals vroe ger Nadat ik naar hier verhuisde, is hij nog eens bij mij geweest, dat was op dent weeden Januari. Hij wist dat ik dan altijd pacht ontving en 's avonds om halt twaalf kwam hij aan. 'k Wilde hem niet in huis hebben en zei „man ik ben bang voor jou," Ik was toen ziek ook en durfde hem er niet inlaten. Als hij me, zoo als hij vertelde, wat belangrijks wilde laten zien, kon by zoo goed overdag komen. Sinds dien tijd heb ik hem niet meer gesproken, maar veertien dagen geleden is hij nog hier aan het kantongerecht geweest om my onder curateele te laten stel len. „U zegt dat u bang voor v. M. was. Hadt u hem in staat geacht tot eeu dergelyke daad als by uu bljjkt te hebben gepleegd „Nee. 'k Had ook rooit ver band gezocht tusschen dien moord en v. M." De directeur gearresteerd. De politie is erin geslaagd den directeur van de BriiHselsche Bank P. J. B., die op 7 October van het vorige jaar uit de ge vangenis te Bonn, wafer bij in atwaebting van zijn uitlevering, op zoo aangename wijze verblijf hield, wederom te doen aanhou den. De aanhouding geschiedde, blijkens een te Amsterdam ont vangen telegram van den con sul-generaal der Nederlanden te Londen, in de Eugeische hoofd stad. Het was bij de politie be kend, dat B. na zyn ontvluchting uit Bonn via Antwerpen naar Londen was vertrokken. Ook was de politie er volkomen van op de hoogte desondanks het teit, dat B zich zeer voorzichtig toon de in welke buurten hij zich te Londen ophield. B. stond voort durend in correspondentie met zijn vrienden te Keulen, Dussel- riorp en Bonn. Dank zij ijverige nasporingen konden aan de En- gelsche politie ie gegevens wer den verstrekt, welke thans tot zijn arrestatie hebben geleid. De justitie te Amsterdam zal spoedig de uitlevering van den arrestant vragen. Meo'd op een Nederlander. Te Brussel zagen schippers in het ka; aal naar Cbarleroy, nabij Clabecq, een lijk drijven. Zij haalden het op en vonden in de zakken van den drenkeling identiteitspapieren op raam van J. deG., Nederlander en wonende te Lsmbeek. Een dokter consta teerde verschillende verwondin gen. De doode kon niet lang iu het water gelegen hebben. Uit het gerechtelijk onderzeek bleek dat de heer Da G. iD gezelschap van personeE uit zijn woonplaats is gezien. Men neemt aan, dat hier misdaad bedreven is. Het gevaar, A „Ik genees alfyd mezelf met behulp van medische boe ken B: Ja, en op een goeden dag zal je nog een sterven door een drukfout." Marktbarichtan. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,a f 14,—. .Rogge f 13,a 14,—. Wintergerst f 15, a f 15,50. Zomergerst f 15,a f 16,Haver f 11a f 12, Erwten f 15,af 16,50. Duiven- boonen f—a fBruine- boonen f f Lijn zaad f21,a f24,—. Groen Vlas f 12,— a f 14,—. Gebookt Vlas f 15,— a f 19,Gezwingeld Vlas f 1,30 a f 1,50. Aardappels f6,a f7,Stroo f 18,a f22,—. Boter f2,20 a f2,35. Eieren f0,08 a f0,09. HULST. 26 Jan. Graanmarkt. Tarwe f 11a f 16,—Rogge f 13,— af 13,50. Wintergerstf 15, a f 15,50. Zomergerst f 15,15 a f 16,—. Haver f 10, a f 11, Erwten f 15,— a f 16,Paarden- boonen f 14,af 15,Duiven- boonen f 15,a f 15,50. Witte- boonen f20,— a f21,—, Bruine- boonen f 15,a f 20,—. Lijnzaad f20,— a f22,.Aardappels f6, a f6,50. Boter f2,— a f2,10 per K G. Eieren f 1,82. Slachtvee 2, verkocht 0. Varkens 45, ver kocht 30. ROTTERDAM. 26 Jan. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd300 vette runderen, 203 vette- en graskal veren, 1763 varkens, 251 schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.15—1.22, 3c kw. 0.90— 080; kalveren le kw. 1.85 2 05, 3e kw. 1 20—1.— schapen le kw. 0 90—0.95; varkens le kw. 0.74-0.76, licht soort 0.66 0 69. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoonvan blauw 39200 st., prijzen 1.75 - 2.40, van Groningsch 6500 St., prijzen 1.70—2 20. Lijnzaadvoer 23—24, zaai 27—28. Mosterdzaad: bruin 68 69, geel 30—33, blauw maanzaad 44—46, koolzaad 27—28, karwij- zaad 3638, kanariezaad 2425. Aardappelen Zeeuwsche blau we en bonte 5.5.80, poters 3.— 4.25, Zeeuwsche en blauwe Eigenheimers 5.25—6.50. Briel- sche kralen 5,50—6.—. Bravo's 5.50-6.—. Red Star 4 50- 4.90. Eieren f 9,f 10, Wiaselkosrson. Brussel 12,82. Parijs 13,4t). Londen 1 L891/*- New-York2,47s/v Als laatste spreker jn dezen winter spreekt D V. Donderdagavond 29 Jan. m s in de Ned. Herv. Kerk ran Vlissinge*. Onderwerp Toegangsprijs ter bestrijding der onkosten 25 cent per persoon. Aanvanghalf zeven. HET BESTUUR DER C. J. V. beschikbaar ad. f 5 Contante b staling. Axel, Stecnbosch. Aid. A XEL. des avonds 6 uur in het Zon dagschoolgebouw, waar D. V. als spreker hoopt op te treden vau Enschedé. Ook toegaRkel^k voor vrouwen. HET BESTUUR. De Notaris J. A- Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven HERM. DIELEMAN, in het café van de Wed. Gilijamse te Axel, op Donderdag 12 Februari 1925, des namiddags 17* uor verkoopen Het te A x e 1, aan de Koestraat, kadaster sectie G 2848, groot 1 A. 43 c.A., laatst door erflaatster bewoond. Te aanvaarden bij de betaling. Betalen uiterlijk 28 Februari 1925. Over bovengenoemd onderwerp zal op Zaterdag 31 Janu ari a. s., Ces nam. half twee uur precies, op de bovenzaal van „Het Gulden Vlies" alhier, een lezing worden gehouden door den EdelAchtb- Heer Officier van Justitie bjj de Arr. Rechtbank te Middelburg. TOEGANG VRIJ. op de AXELSCHE SASSING Woensdag, Donderdag en Vrijdag een schip met beste 60 a 70 pCt. grof a f 17.50 par 1000 K G. thuisbezorgd. Aanbevelend, JVL DJEHEIMAN, Koestraat D 89. van enkele Prijs f 47 50, met 1 jaar garantie. Aanbevelend, AXEL, Kerkdreef. le BRUSSEL een lot hulp in de huishouding. Goed loon. Huiselijk verkeer. Adres Nieuwstraat, Axel G 62. Bij Apoth. en Drogisten „Tel." Van 1 31 December 1924. firaeuw. Geboorten. 2. Gerardus Gilles, z. van Edmondus Jacobus Pica- vet en Martha Catharina Boorie. Joseph Leonard, z. van Prudent Franciscus Bruggeman en Martha Marie Buijsse. 15. Franciscus Johannes, z. van Alphons de Maaijer en Philomena Maria Ber- nacrd. 20. André Joseph, z. van Petrus Alphonsus Bracke en Maria Biddeio. Overlijden. 4. Petrus van Boven, 73 jechtg. van Paulina van Gimst. 6. Maria Catharina Stobbelaar, 83 j., d, van Cornelis en Anna Maria Ivens. 23. Apolonia de Waal, 50 j., echtg. van Antonius Dutree tpverl. te Huls;). Boeebkepelle. Geboorten. 9. Augustinus Juliaan, z. van Constantino» Vaal en Maria van Acker. 24 Petrus Augustinus, z. van Désiré Freijzer en en Leonia Maria Lauwereijs. Overlijden. 20. Rozaiia Catharina d'Hont, 75 j., (wed. van Francies de Poorter), echtg. van Carolus Ludovicus Verbist. Heagetdijk, Geboorten. 15. Petrus Judocus, z. van Petrus Judecus Pauwels en Rosalia de Koning. Xaamslag. Huwelijks-voltrekking,, 24. DiUitël Scheele (van Ter Neuzen), 23 j., pn. en Adriana Smaliegange, 20 j., jd. Geboorten. 1. Izaac Michiel Cornelis, z. van Willem de jonge en Geertruida Wilhelm. Johanna Maria, d. van Jan Wisse en Adriana Jozina Wisse. 20. Neeltje, d. van Frederik Bakker en Janneke Hamelink. 23. Geertruida Adriana, d. van Cornelis Pladdet en Geertruida Adriana Jansen. 26. Jaco- mina Neeltje, d. van Pieter Arij Petrus Dieleman en Johanna Maria van Hoeve. Overlijden. 6. Jozina Helena de Jonge, 17 j., d. van Francois Cornelis en Maria van den Ende. Hoek. Huwelijks-voltrekking. 18. Jacob de Putter, 30 j., jm. er: Martina van Dixhoorn, 28 jjd. Geboorten. 3, Marinus, z. van Ja cobus den Exter en Cornelia van Poelje. 7. Adriana Wilhelmina, d. van Joos Klaassen en Adriana Wilhelmina Rinkhout. Johannes, z. van Harmen Jan Otterloo en Wilhelmina Meertens. 24. Jan, z- van Jan dtn Hamer en Neeltje Suijze. Sas ven dent. Huwelijks-vol trekkingen. 5. Louis Ferüinandus Kalfsvel, 26 j., jm. en Arendje van der Veen, 21 j., jd. 6. Cainillus van de Walle, 25 j., jm. en Bertha Lucia van Hoecke, 21 j., id. Geboorten. 3. Prudent Henri, z. van Oscar Franciscus van Troost en Marianne Jacoba Carolina Jarnaerk. 8, Maria Louisa Irma Armanda, d. van Julien Henrie Benignus Puijlaert en Marie Louise Alphonsine Chislaine Temmerman. 9. Roger, z. van Livinus josepiius de Buck en Germana Ma- rhildis Meirsman. 16. Francois, z. van Francois Bakker en Maatje Roose, 3i. Maria Gerritdina Silvesta, d. van Gerhardus Johannes Huijsman en Everdina Maria Vonke. Overlijden. 11. Stefanie de Bock, 6 j., echtg. van Aloijsius Vermeire.

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3