„PRO MENTUTE". Het bouwen van een Burgerwoonhuis si PUROI ra Oor-, Heus- bd Keelziekten. Speciaal aanbevolen Artikelen 1%. li. ft. 'L0CEIÏIIB. iBlueBand Tijdschrift bij A. IJzebaart-Y. d. Berge. i' Ümsierderij „DE VOLHARDING". - SI. Jansteen. Opgericht 1884. Filiaal TEE; NEUZEN. Advertentiën. Mr. W. F. E. Baron Van der Feltz, Architect P. A. GALLE aan te besteden: J. HOOGKAMER, Vraagt Uw winkelier Het Eerste Nummer van Het Oalifornische zwarte Pruimen. Nieuw. Zeer voordeelig Nieuwe Schijfjes Appelen. Sterk concurreerende prijs. Valencia Sinaasappelen. 300 stuks per kist. MAGGI ARTIKELEN - SOEPEN. Demi Fleur Vijgen. Hallo way Dadels. Kisten pl.m. 30 Kg. Verpakte Melis Suiker Dinteloord. Vraagt monsïors ©n prljsüi ëüT Onze naam waarborgt kwaliteit Tenen slapeleosheid, Overspanning. Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, •gebruikt men de Zenuwstïiiende en Zenuwsterkende hlijnhardt's Zenuwiabieiten Inbrekcribende te Zweiie. Maandagavond is ingebroken in de woDiug van den heer H. G. Ridder te Zwolle. Toen de doch ters om half 11 thuis kwamen, vonden zij dt> deur op den gren del en ie luiken gtsloten. Kleeren en byouterieëu lagen door de ka mers verspreid, een zilveren beu- geltasch lag in de gangalleen een portemonnaie met huishoud geld bleek verdwenen te zijn. Een kraai, die altyd schreeuwde wanneer er vreemde waren, had den de buren om half 10 nog ge hoord. Het dier bleek door de inbrekers gedood te zijn. Dinsdagavond omstreeks 7 uur was de boekhouder Peters alleen op het kantoor der coöp Kath. landbouw'oank, toen er drie ge maskerde bandieten binnenkwa men. Een hield hem een revolver voor en riep je geld of je leven een tweede draaide het licht uit, terwijl de derde over de ballu- strade sprong en den heer Peters met een gummistok tot tweemaal toe op het hoofd sloeg, waardoor deze bloedend verwond werd hij geraakte echter niet bewus teloos. E»n achterlicht was blij ven branden en de heer Peters wist een raam te bereiken, bij •loeg een ruit in en schreeuwde om hulp. Een tegenover bet ge bouw wonende dame hoorde dit, liep naar de telefoon en waar schuwde de politie, waarop on middellijk zes agenten per fiets kwamen en het terrein atzetten De inbrekers hadden op het ge roep van dhr. Peters de vlucht genomen. P. achtervolgde hen, doch meo slaagde er niet in de daders te grijpen. Het is geble ken dat ïeeds een week lang drie personen 's avonds bet gebouw bespionneerden. Bloedvergiftiging. Te Vlymcn is mej. P. van F. door het openkrabben van eao puistje aau bloedvergiftiging overleden i)e aangehouden autobandieten. Omtrent de drie te Sittard aaugebouden Duitschers meldt de .Schelde" Nadat de gebroeders Ferling en hun schoonbroeder Bahzeim, hunnen aanslag te Mecbelen had den gepleegd, in de juweliers- winkel zijn zij met een auto rechstreeksover Antwerpen naar de Hollandscbe grens gereden. Te Eindhoven aangekomen om 4 uur 'sochtens, waren zij ver plicht halt te houden bij gebrek aan benzine. Daar heelt Hein- ricft Ferling het gouden zakuur-' werk, te Mechelen gastolen, ver kocht om uaet dat guild benzins en olie te kunnen koopen. Dit zakuurwerk is door den hoofd- iuspecteur van politie te Heer len in beslag genomen. In ~it- tard hebben de schelmen ge poogd de auto te verkoopen aan den houder van een koffiehuis, voor de som van 900 gulden. De zoon heeft de maréchaussees gewaarschuwd, die hun aan hielden. De drie bandieten bekennen de meeste hun ten laste gelegde leiten. Zij wareD na een dief stal in de cbampagnetabriek Mercier, in Luxemburg, waar zij werkzaam waren, met een ge stolen auto gevlucht. Heimich Ferling en Baltzeim zullen waarschijnlijk over enkele dagen door het Nederlandsch aan het Belgisch gerecht uitge leverd worden en naar de ge vangenis vau Mechelen overge bracht. Karl Ferling zal eerst, voor zijne overbrenging, in Nederland terecht staan wegens een dief stal in Amsterdam. Te Amsterdam is door twee jonge mannen een kist gestolen die op den openbaren weg stond. Deze kist bevatte 139 damesman tels, zoowel stoffen als zijden en in verschillende kleuren, tot een gezamenlijke waarde van onge veer 10,000. In eiken mantel is een ingenaaid etiket, luidende „Maisoo de Bonneterie." Men is de dieven op het spoor. Saikersmokkelsrij De rocbarche te Rotterdam heelt ontdekt, dat suiker, per zee"oot uit Hamburg aangevoerd voor Kleef, en te Rotterdam in ver zegelde lichtars overgeladen (als onoelast wegens doorvoer) daar na op listige wijze werd ontladen zonder dat die zegels verbroken werden. Men schat, dat -4000 ba len suiker zoo in ons land zijn gebracht, wat aan de schatkist 108.000 onttrok. Deze som i» uu gevorderd van de fa. v. D., die borg was voor den aanvoer der v. K. l)e moord op den makelaar Busch. Bijzonderheden over de beken tenis van Van Muijlwijk worden nog niet gepubliceerd. De anonieme briefschrijver, die de plaats aanduidde waar het lijk verborgen lag, heeft in een twee de, eveneen» niet-ondetteekeud schrijven aau den commissaris der Centrale Recherche medege deeld, dat hum de vermelde aan wijzingen niet uit eigen ervaring bekend zijn geweest, dat hij noch Vau Muijiwijk, noch Busch ge kend heeft, maar wel een der twee metselaars, die v. M. hiel pen bjj het leggeu van de beton nen plaat. De commissaris heelt zich fee reid verklaard, om als anonymus dit verlangt, onder geheimhou ding met hem in contact te ka men. Wa lezen in „Het Volk" Van officieele zijde werd ge weigerd de per» in te lichten om trent de wijze, waarop de moord od Busch is gepleegd. Wij-ver- cauavn echter dienaangaande van betrouwbare zijde nog eenige bij zonderheden. J.l. Zondag heeft Van M. aan een geestelijke, vermoede.ijk ds. Lp Roy, met wien bjj een onder houd had, geopenbaard, dat hij zijn geweten bezwaard voelde, daar Dij van de verdwijning van Buscn meer afweet. Deu ver dachte is daarop aaugeraden bij zijn eerstvolgend verhoor zijn ge weten te ontlasten. Dit heett hij, naar wij reeds berichtten, Maan dag tegenover den rechter van instructie gedaan. Van M. heeft, zijn wij wel in gelicht, bij zijn toen atgelegde verklaring meegedeeld,' dat hij op deu bewusten avond Busch outvaugeu heeft en bij een ge sprek over eau geldkwestie een boogloopeude woordenwisseling met hem heelt gekregen. Toen Busch hem daarbij bepaalde ver wijten deed, zou van M. driftig geworden, Busch hebben aacge- j grepen en hem, na een oogen- blik van vechten, tegen den grond babben gesmeten. Busch bleet toen volgens Van M.'s lezffig bewegingloos liggen en bleek dood te zijn. Van M. verklaarde, dat het niet oumogelijk is, dat hij Busch, toen hij met dezen worstelde, geworgd heett. Zeker weet hij dit, naar bij voorgaett, echter niet. In ieder geval ontkent Van M. ten steikste, dat hij het voorne men had Busch vau het leven te berooven. Toen Busch levenloos op den grond lag kreeg hij in zijn angst, dat zjjn daad zou worden ontdekt, de iDgeving het lijk te verbergen. Vooraf heeft hij zich toen het geld dat Busch in zijn portefeuille had toegeëigend. Volgens v. M. waren dit eenïge duizenden guldens, be langrijk minder dan het genoem de bedrag van 12.000 Het Nederl. correspondentie bureau in Den Haag meldt De anonieme brief, waarin mee- deeliugen werden gedaan over den moord op den makelaar Busob, bevatte, zooals men weet, ook de mededeeling dat. v. M. meer zou weten van den enkele jaren gepleegden moord op mr. Wysman en den verleden zomer gepleegden moord met roof in de De Riemerstraat te 's-Gra veuhage. Uit een onderzoek is gebleken, dat wat het misdrijf in de De Riemerstraat betrett, elk vsrband is uitgesloten. De politie meent nog steeds, dat eeu man, die zich ter zake van inbraak en diefstal reeds in verzekerde bewaring be vindt, dezen rnaord bedreven heeft. Wat betrett den moord op mr. Wijsman; uit het onderzoek is iot heden toe niet gebleken, dat ar eenig verband tusschen beide misdrijven bestaat. Het auto-ongeluk ta Nijmegen. Men schrijft uit Nijmegen aan het „Hdbla." In verband met het te water raken van een auto j.l. Zaterdag avond te Nijmegen, waarbij drie persouen verdronken, kunnen wij nog het volgende melden Omstreeks 11 uur is hei 22 jarig dienstmeisje op de plaats wasr omstreeks 5 uur de auto te water reed, in het water gesprongen. De schipper die het dochtertje van den heer Ophuyzen om 5 uur gered had, heeft ook deze dren keling aan den wal gebracht. Het bleek dat zij de bedoeling had een einde aau haar laven te maken zij gaf dan ook haar «pijt over haar redding te kennen. Bij onderzoek is gebleken, dat dit rueiije Vrijdagavond door deD heer Ophuyzen per auto naar het Victoriabotel moest zijn gebracht terwijl hij haar Zaterdagmorgen nog heeft bezocht. Op haar kamer vond men een bedrag van 5000 met een briaf, waarin zij haar verstandhouding tot den heer O verklaart, en zegt niet zonder hem te kunnen leven. Ook is gebleken dat de hear O. een groote som gelds bij zich droeg en deze oeide personen het plan hadden naar Amerika te vertrekken. Nadat de auto aan den wal wa» gebracht is gebleken dat de stuur inrichting nog go»d werkte. De zonsverduistering. De astronomische medewerker van het „Hbid." vestigt de aan dacht op de zonnverduistering di« Zaterdag plaats vindt. Hoewel in haar algemeen» vorm, eau totale zijde, loopt de liju der totaliteit niet ever on» land. Deze lijn be gint in Cauada, loopt, door het Noordelijk deel der Veresnijde Staten, em te eindigen iets tan Noorden van Schotland. Wij lig gen dus ten Zuiden der centrale lijn. In Nederland begint de ver duistering te 3 u. 16 m Amster- damschen tijd. De grootste phase wordt bereikt te 4 u. 20 m wan neer ongeveer acht-tiende der zon is bedekt. Daar de zon enkele minuten na halt vijl reeds ondergaat, zul len we deze dus als een «malle sikkel zien verdwijnen en de af loop der verduistering maken we met meer mede. In een pension in de Ama- iia van Solmstraat te Den Haag werd Vrijdagavond naar de Crt. meldt brand ontdekt. De vlam men kwamen uit de keuken, die echter op slot bleek te zijn. De pensionhoudster, een 40- jarige weduwe, was afwezig. Daar men in de keuken bussen met petroleum aantrof, en hout en turf in petroleum gedrenkt, dacht meu aan brandstichting en waar schuwde de politie. Niet alleen in de keuken, ook op andere plaatsen werden bus sen met petroleum gevonden. Toen de pensionhoudster tegen 11 uur thuis kwam hield zij zich heel verbaasd over het voorge vallene, doch later bekende zy den brand te hebben gesticht om dat zij in financieele moeilijkhe den verkeerde. Te Vleddriel is uit een sloot opgehaald het lijk van den tim merman M. H. aldaar. Hij had een buur bezocht od is vermoe- deiyk op den terugweg naar zijn woning te water geraakt en ver dronken. Wigselkoersan. Brussel 12,77V, Parijs 13,47V5. Londen 1 1,9074-New-York2,47'/8- - I Over bovengenoemd onderwerp Zc.l_op Zaterdag 31 Janu ari a. s., des riam. half twea uur precies, op de bovenzaal van „Het Gulden Vlies" alhier, een lezing worden gehouden door den EdelAchtb. Heer Olficler van Justitie by de Arr. Rfielitbank te Middelburg. TOEGANG VRIJ. zal namens het Bestuur der Chr. School te Sluiskil op ZATFJtDAG 31 dezer, in de school ter plaatse om wier uur trachten met bijkomende werken ter piaaise, in drie perceelen en in de massa. Bestek en teekening ad f2,50 voor gegadigden van af 24 dezer verkrijgbaar ten kantore Vloos- wijkstraat 12a, Terneuzen, telefoon 149. te bekomen Koestraat D 99, AXEL. Pijnlijke Kloven Ter 1ST euzen. Belanghebbenden worden bij dezen eraan herinnerd, dat alle door de bank uitgegeven beekjes in den loop dezer maand ter controle en bijwerking moeten worden ingeleverd. In het belang van een nauw keurige controle op de admini stratie wordt men beleefd ver zocht de inzending niet achter wege te laten. De kassier, L. CH. WABEKE. A s. Dinsdag spreek uur te AXEL van Geneesheer-Specialist te Vlissingen, bij F W. DIELEMAN, Weststraat, van 912 uur v.m.

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3