Van af Haandag 12 Januari. Haaischappij „Voorwaarts" Mermamiiig A. va» üaaia. 35,000 Kg. Kalizout 40 pCt. 15,000 Kg. Kaïniet. stsiropen Keciitszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. Algemeene Volksbibliotheek „ARBEIDERSONTWIKKELING". zal aanbesteden 170,000 Kg. Superphosphaat. 60,000 Kg. Ammoniak. 5,000 Kg. Kunstmest. 45,000 Kg. Chili. HORLOGE Te koop of te huur: De Voorz.We hebben nog niet van verlaging gehoord. Dhr. Voet: Hoe staan we nu met het licht, komt daar nog iets van De Voorz. moest een beetje lachen om al die verzoeken. Men wil overal lichtpunten en wegen verbreeden, dat gaat allemaal zoo maar niet. Als toch niemand te voldoen is, is het voor ons zeer moeilijk. Dhr. Voet hield vol, dat het bij mist aan Verdun zeer gevaar lijk is. Dhr. Vael meende, dat op het dorp voldoende licht was, daar zijn ook geen slooten. Maar buiten is het noodzakelijk en hij zou gaarne zien, dat het Dag. Bestuur die zaak zoo vlug mo gelijk aanpakte. Dhr. Martinet klaagde over den telefoon bij den veldwachter. Spr. belde om 4 uur 's morgens, omdat er dieven bij hem geweest waren en eerst om 6 uur kreeg hij antwoord, toen de veldwachter uit bed kwam. Als het zoo is, hebben we geen nachttelefoon noodig. Dhr. de Potter: Die schel moest bij den veldwachter aan zijn bed zitten en zóó, dat zij over dag uitgeschakeld kon worden. Dhr. Vael protesteerde er ook sterk tegen, dat zoo iets gebeu ren kon. Stel voor dat er brand kwam of andere ongelukken ge beurden. Men zou daar wel staan wachten. De secretaris lichtte toe, dat de schel zoodanig door Mackenze tegen den zolder was bevestigd, dat de veldwachter het moest hooren. De Voorz. beloofde een on derzoek in te zullen stellen en sloot de vergadering. n voor Kinderen Loop der bevolking. Gedurende de maand Dec. zijn uit deze gemeente vertrok ken: Adriaan Pieter van Langevelde en gezin, arbeider, Margarette N 36a, naar Terneuzen. Jatina C. Brandes, dienstbode, Lapp-lpolder M 52, naar Ter- neuzen. Louisa de Roos, dienstbode, Ouden weg I 15, naar Zuiddorpe. Jan C. J Olijslager en echt- genoote, ambtenaar ter secretarie, J ulianastraat E138, naar T erneuzen Gerrit J. Noordzij, en echtge- noote, kommies bij 's Rijksbelas tingen, Julianastraat E 99, naar Vlaardingen Z.-Holland Gevestigd. jacobus F. van Gelderen, Oudenweg I 40, van Terneuzen. Petrus J. van Meelen, arbeider, Kanaalkade A 65, van Terneuzen. Pieter C. Filius, gemeente-op zichter, Noordstr. B 57, van Wis- senkerke. Florentius Coone, landb. kn., Drieschouwen A 30, naar Zuid dorpe. Emilie Marie de Bruijne, dienstb. Drieschouwen, A 30, van Wach- tebeke. Cornelis de Koning, monteur, 'Oudêwijk F 83, van Goes. Hermanus P. Dieleman, koop- ïnan, Zeestraat A 110 van Zuid dorpe. Johannes Camillus de Wael en gezin, metselaar, Julianastraat E 102, van Ternenzen. Cornelis van Arenthals en Echt- genoote, arbeider, Kanaalkade A 104ged. van St. Jan Steen. Arrond. Rechtbank te Middelburg De A. Z. E. M. failliet. De aanvraag om surséance "voor de Algemeene Zeeuwsche hlectriciteit Mij. is afgewezen •door de rechtbank te Middelburg, daar geen drie vierden van de concurrente schuld er voor was. De A. Z. E. M. is onmiddellijk failliet verklaard, Kantongerecht te Terneuzen Zitting van 19 December 1924. Motor- en Rijwielwet. J. P. D. en L. d. F. beiden te Axel, ieder tot eene boete van f 5, subs. 3 d. hecht. F. W. W. te Hulst, ontslag rechtsvervolging. Jachtwet. L. v. C. te Axel, tot eene boete van f25, subs. 10 d. hecht., inlevering geweer, subs. f60 boete of 10 d. hecht. Valschen naam opgeven. L. d. F., te Axel, tot eene boete van f 40, subs. 20 d. hecht. Wegen en Voetpaden. A. v. V. te Axel, tot eene boete van f 3, subs. 1 dag hecht. Vee laten loopen op een an ders grond. A. v. K. te Zaam- slag, tot eene boete van f 6, subs. 3 dagen hecht. H. J. C. te Terneuzen, toteene boete van f 10, subs. 5. d. hecht. Warenwet. E. C. te Sas van Gent, tot eene boete van f 3, subs. 1 week tuchtschool. L. V. te Axel, tot eene boete van f 1, subs. 1 d. hecht. Predikbeurtsn t» Axel. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. In den nacht van 1 op 2 Januari j.l. zijn te Westkapelle ter gelegenheid van de Nieuw jaarsviering, na het sluiten van de herbergen tm 12 uur, door onder drankinvloed verkeerende Westkapellenaar» eenige ruiten van het gemeentehuis ingewor pen en is vermoedelijk door een zekeren P. L., 19 jaar, slager, den gemeenteveldwarhter Stoel, die zich met de dienstdoende marechaussée op het bordes van het gemeentehuis bevond, op verradelijke wyze met een mes (een soort moordpriem) een steek in het been toegebracht, waarbij diens jassen, broek en onderkleeren werden doorstoken, en een zoodanige wond ontstond dat hy geruimen tijd buiten dienst zal moeten blijven. De vermoedelijke dader is aangehou den en na verboor door den rechtercommissaris te Middelburg naar het Huis van Bewaring overgebracht. (Midd. Crt.) Tengevolge van een woar denwisseling ontstond te Den Haag een vechtpartij in het lo gement het Lamgroen. Twee der tijdelijke bewoners waren elkaar te lyi gegaan. Een daarvan, een zekere S., greep een brood mes en stak zijn tegenpartij daarmee. Deze werd aan het achterhoofd en in den arm ge wond. Uit wraak nam S. een koekenpan en sloeg H. daarmee zoo hard op zijn hoofd dat deze bewusteloos neerviel. T« Dedemsvaart by den huiae Vredehof is een vrouw, mej K., die de tram wilde pas- seeren daaronder geraakt, en vreeselyk verminkt opgenomen. Vrijdagmorgen heeft de 54-jarige caféhoudster Van R. te LeideD, zich, vermoedelijk in een vlaag van waanzin, met pe troleum overgoten en in brand gestoken. 'Hoewel haar huisge noten zich beijverden de vlam men te blussen, is de ongeluk kige onder hevige pijnen be zweken. De joDge man, die Vrijdag avond op den Rijswijkschen Weg bij den Haag met zyn verloofde onder de tram geraakte is om streeks 11 uur in het zieken huis overleden. De toestand van het meisje is nog zorgelijk. Hel eltjarig dochtertje van Van O., dat dezer dagen te 's Hertogenbosch door een hon denkar werd overreden, is aan de gevolgen overleden, Het gebeurde voor een loket van de Twentsche Bank te Am sterdam. Een dame was bezig geld in ontvangst te nemsm, toen plotseling een arm onder den hars doorschoof en een hand ze ven biljetten van tien gulden weggraaide. Op hetzelfde oogen- blik zag de dame, dat de man by wien de arm behoorde, dood kalm wegwandelde, waarschyn- lijk in de hoop, dat men zyn manoeuvre niet had gemerkt. De bestolene volgde den zon derlingen gast, die, nadat hy door eene deur de bank had verlaten, doodkalm langs een anderen in gang het gebouw weer binnen wandelde. De portier, van het gebeurde op de hoogte gebracht, hield bem aan en waarschuwde de poiitie. Bij touilleering voed men inderdaad de zeven biljet ten. Het bleek te zijn een 74- jarigen Engelschman, in het be zit van 'n Duitsch-Indischen pas. „Hdlb." Verrader iy ko inkt. Zaterdagnacht is te Doetinchem ingebroken in de lederwarenfa- briek van de ürma Ter Steeg,. De dieven hebben zich toega^ tot het gebouw verschaft door uitsnyding van een ruit. D brandkast werd door hen gefor ceerd. Het weinige aanwezige geld werd meegenomen. By b> t doorsnuffelen van een bureau werd een flesch roode inkt om vergeworpen. Dadeljjk na het ontdekken van den diefstal werd een uitgebreid De werkman W. G. te Meppel, stootte zich in de zeep- poederfaoriek der firma Meijer L. Wolff aldaar, aan «en zijuer ellebogen, 's Nacht kreeg de mau hevige koortsen. G. is aan de gevolgen van bloedvergiftiging overleden. Mëog water. In de Graatschap is het water door de geweldige regen der laat ste dagen hoog opgestuwd, waar door langs alle riviertjes en beken de landerijen wijd en zijd ouder water staan. Het Barkeldal is één zee. Te Nettelhorst eD Zwiep staat het water meer dan een halven meter hoog en alleen de toppen der palen van de atrasteringen steken boven de wijde watervlak te uit. Eibergen is van den Ne«dschen weg niet meer te bereiken het water golft over den straatweg. Zondagmorgen moest men voor de kerkgangers reeds een nood brug in de lengte over den weg slaan het wassende water nam echter spoedig alles mee wat los was. Planken, rikposten enz. drij ven weg. Bij Neede,zijn Bolksbeek en Schipbeek buiten de oevers ge treden in de buurtschap Hoonte zijn vele boerderijen ingesloten. De laag gelegen hebben het wa ter in huis en stal. In geen ja ren is het water er zoo hoog ge weest. Te Groenlo staat de Maliebaan onder en de verbindingsweg van deze aset d« stad eveneens. Bij Borculo is het eveneens alles water wat men ziet. De beide zoons van den landbouwer Boere uit Vlist en de 21-jarige dienstbode C. van Lin- gen, zijn Dinsdag, toen zij met een tentwagentje van de R.-K. kerk te Haastrecht terugkeerden, in het riviertje de Vlist gereden, doordat het paard geschrokken was. Een der broeders viel op den wal, de andere en het meisje geraakten te water. DejoDgeman wist zich te redden, doch de dienstbode, die afkomstig is uit Utrecht, is verdronken. or de Handen politic-onderzoek ingesteld. Het resultaat was, dat in een volks logement een drietal personen werd aangetroffen cp wier klee- ren en handen roode inkt werd ontdekt. Zij waren ook in het bezit van sigaren, die gestolen waren. De aangeheudenen, van wie een terstond bekende, waren D. en H., een tweetal recidivisten uit ZutfeD en v. d. S. uit Doe tinchem.' Het drietal is ter beschikking van de justitie gesteld. Op den weg Nijmegen-Beek is de 30-jarige arbeider K. door een vrachtauto gegrepen, teen hy uit do tram wilde stappen. Hij werd tusschen de auto eD de tram doodgedrukt. E*n slachtoffer der wetenschap. Uit Parijs wordt bericht De scheikundige Maurice Demeni- troux is bezweken aan de gevol gen van de inwerking op zijn lichaam van de thorium-emanatie, toen hij thorium trachtte te be reiden, dat word gebezigd voor de behandeling van rheumatiek. Hij is slechts 40 jaar geworden en is gestorven aan uitputting door verregaande bloedarmeede. De talrijke bloedtransfusie», waar voor zijn vader en vrienden zich hebben beschikbaar gesteld, heb ben niet mogen baten. Prof. Bergonié, die, een dag te voren als slachtoffer van de we tenschap is overleden, heeft bij testament zijü bibliotheek ver maakt aan de medische faculteit, de toestellen van zijn kliniek aan het centrale kauker-instituut en 100.000 franc bestemd voor den bouw van nieuwe lokaliteiten in hat kanker-instituut te Parijs. Een voorname hetalrat. Zaterdag stond te Londen ean ■aan van zeer goeden huize te recht, die wegens verschillende vargrijpen (inbraak, oplichting, valschheid in geschrifte) reeds 23 jaren gevangenisstraf achter deD rug beeft. Deze man, Percy Miln- wood Mc. Neal Hamilton, alias Stanley Wood, lid v*u een be kende Schotsehe familie, werd oorspronkelijk opgalaii voor het leger. Hij maakte in het byzou der werk van eerste klasse clubs in het Westend te Londen en pensions, waar hy, goedgekleed en welbespraakt, zyn intrek nam en de slaapkamers stroopte en zich in het bezit stelde van de kostbaarheden, welke hij daar vond. Dezen keer stond hij terecht wegens het stelen van overjassen uit het Savoy hotel en het Cecil hotal te Londen. Hij kreeg een jaar gevangenisstraf. Een ongekend streuge winter haerscht in Italië. Te Rome daalde de temperatuur tot 5 graden onder nul, in Noora- Italië tot 15 graden ondar nul. Veie rivieien zijn dichtgevroren. 'Wisselkoergen. Brussel 12,29. Parijs 13,25. Londen 11,777,. New-York2,46V*- Aangifte van Hengaten. De Burgemeester van AXEL noodigt, ingevolge artikel 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad no. 419) eigenaars of houders van een tweejarigen of onderen hengat uit, om hiervan vóór 1 Februari a,s. aangifte te doen ter Secretarie dezer Gemeente. Axel, 8 Januari 1925. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Bij den aanvang van het tweede vereenigingsjaar vestigen wij de aandacht op onderstaande Bibliotheek lederen Zaterdag geopend van 5-7 nur, ten huize van A. 't GILDE. Jaarabonnementen worden ver krijgbaar gesteld. Nadere inlichtingen bij 't Bestuur C. HAMELINK, Voorzitter. P. WARNIER, Secretaris. A. 't GILDE, Bibliothecaris. Ondergeteekenden maken het geachte publiek van AXEL en Omstreken bekend, dat zij de zaak wegens verbouwing tijde lijk zullen overplaatsen in een der lokalen van de vroegere Normaalschool. F. ORLEBEKE en Zonen. Coiffeur, Axel. te KIJJECCJIT op Dinsdag 13 Januari 1925, 's namiddags 27, ure, bij J. VAN DORSSELAER, te Kijkuit Plus minus Levering 14 dagen na den dag van aanbesteding. Voorwaarden verkrijgbaar bij den Secretaris-Penningmeester, A. VAN DORSSELAER, Axel, Walstraat no. 27. SItxAKEN HANDEL. Wie wi! gauw een mooi verdienen? fiij 4T Zie Etalage. staande AmietiuijK, te Aken 1 e bevragen Bureau van dit blad» U's Ssrsthontngsiroop f 0.60 '3 Thijmsiroop I 0.75 jop (ook bij Kinkhoest). I 1.71 3ii Anzfhclcers en Drogisten Zondag 11 Januari 1925. Voorm. 9'/t uie Ds.G.P. A.Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Ds. A. Schippers, van IJsselmonde. Nam. 2 ure Dezelfde. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Van 1 30 November 1924. St. Jausteen. Gebaorten. Ï.Paula Rosalia, d. van Jahannes Alexander Vereecken en Amelia van Goethem. 9. Eduard Theophiel, z. van JEdu&rd Adolf van Dritbsche en Anthoineite Mario Acke. Amelia Johanna Augusta, d. van Augustinu» Petrus Andrsas van cie Walle en Allagonda Cathanna Ber koen». 11. Bernardus Franci.-cus, s. van Joseph da Rechter an Euiodia Maria Strooband. 14. t Isa Maria Louisa, d. van Ludovicus vau de Poele en Mar,a Sabiuna da Lille. ló. Ju liette, d. van Emile Josepbus de Witte eu Maria Clothilda de Baule. 20. Je- sephus Carolus, z. vaa Petrus Auguati- nus Morres au Maria Apolonia Muller. 23. Maria Cecilia, d. van Wiilem Be- nedictus Marie Blouamaert en Elisabeth Maria Ysebaert. Oyerlijden. 9. Rosé Adelf Schelf hout, o m., z. van Theophilus en Maria Magdalena Pierssens. draauw. Huwelijks-voltrekking, p. Alfons de Bakaer, 23 j., jm. eu Germaine Dorothea van den Bertren. 20 j, jd. Geboorten. 6. Regina, d. van Adriaan Heijdeus en Apolonia van Puijvelde. 22. Dorothea, d. van Jo sepbus V erras en Bertha van Immer- seel. 29. Gtorgetha Maria Petronella, d. van Hypoluus Hulianus de Waai eu Ceiina Josephina M*ria Michieisen. Overlijden. 11. Petrus Auguctinus Verschuren, 85 j., d. van Petrus Au- gusttnm en Cornelis Betman, 27, Johanna Scheut, 80 j., d. van Augusti- nus «n Anna Geensen. Antoon Herman, j 78 j., van Cornelis en Johanna j Catharina Melitf. Ziuiddurpe. Huwelijks-voltrek king. 26. Leon de Neve, 24 j., jm. en Irma Maria Bracke, 19 j jd. Geboorten. 2. Reré Joseph, z. van 1 Alphonsus Adolphns de Block en llo- ma Maria Simoen. 17. Maria Rosalia Louisa, d. van Cansile ds Meij em Zulma Carolina de Smet.

Axelsche Courant | 1925 | | pagina 3