PURÓL OUDERAVOND. „Ontspanning door Inspanning". UITVOERING Op Maandag 29 December Hulst-Terneuzen-Oostburg. Reciitszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Ad verten tien. VRIJDAG 26 DECEMBER a.s. OUDERAVOND f4.58 en N.V. „De Hoop" Ter Neuzen f 4.20. b. Idem, 50.000 K Q., 2 op 4. Van Hoeve f3.65, Blommaert f3.64 en „De Hoop" f3.58. Een biljet van A. Oppeneer, Axel, voldeed niet aan de voor waarden. Gegund aan „De Hoop" alles te leveren vóór 15 Januari, franco wagon station Axel. Het vervoer van deze macadam naar plaatsen gelegen in den polder en aan te wijzen door den dijkgraaf, werd opgedragen aan P. Dieleman, voerman Axel, voor f 1.25 per 1000 K.G. A. Wiemes had ingeschreven voor f 1.27. Cand. J. B. Vanhaelen, be roepen predikant bij de Geref. kerk van Hoek, zal 18 Januari a.s. aldaar zijn intrede doen, na des morgens bevestigd te zijn door ds. A. Lauwers van Brussel. Met de Staatscrt. van 18 Dec. zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de N. V. Bier brouwerij „De Halve Maan", te Hulst. Met de Staatscrt van 20 Dec. zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de N.V. Motor boot „Nieuwe Zorg", te Ter Neuzen. Te Sas van Gent vermin derde Donderdag de broodprijs met 2 cent per kilogram, nadat zij eenige weken geleden met even zooveel centen was opge slagen. Zaterdagmorgen is te Sas van Gent door den trein van Terneuzen naar Gent een met twee paarden bespannen voertuig aangereden. De voerman be kwam een lichte kwetsuur aan het hoofd en de paaraen werden gewond. Ee* grensincident. Vrijdagmorgen trachtte een Fran- sche auto, waarin zich een twee tal personen bevonden, te Selzaete de grens te passeeren. De Belgi sche douane aldaar, die bericht had ontvangen, dat contrabande vervoerd werd, poogde zulks te verhinderen. Toen de chanffeur in de gaten kreeg, dat men wil de visiteeren zette hij terstond zijn motor aan met de bedoeling in snelle vaart de grens te passee ren. Zulks gelukte hem inderdaad, doch een der Belgische douaniers zag kans op de treeplank te sprin gen en met één hand het stuur rad te grijpen. Worstelend met den douanier zette de chauffeur zijn tocht voort tot bij de Hol- landsche douane aangeland de douanier een stomp in het gelaat ontving, die hem van de auto deed tuimelen. De chauffeur, die zijn stuur niet meer meester was, kwam juist voor het Hollandsche douane kantoor terecht, waar men onmid dellijk tot visitatie overging. Hier bij bleek, dat de auto een partij francs vervoerde (men spreekt van frs. 20,000), waarvan de invoer in Nederland verboden is, benevens een hoeveelheid sacharine (welke, naar wij vernamen, uit Hulst frau duleus naar België zou zijn uitge voerd, doch klaarblijkelijk niet was afgeleverd). Op het geld was door de Nederlandsche douane beslag gelgd, en, waar de chauf feur verklaarde, niet de bedoeling te hebben, dit in Nederland in te voeren, werd het bedrag tijde lijk bij den ontvanger der directe belastingen gedeponeerd. De ont vanger stelde den autobestuurder voor de keus, ten half 3 naar België terug te keeren anders zou het geld in beslag worden geno men. De bemanning van de auto wenschte niet naar België terug te keeren. Aan de Belgische grens, waren alle maatregelen getroffen om den auto bij eventueele terugkeer aan te houden. („Z. Koer.") Met ingang van 1 Dec. zijn door Gedep. Staten van Zeeland benoemd als leden der Provin ciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij de heeren Ph. J. van Dixhoorn te Axel en G. J. de Wilde te St. Maartensdijk. Heden Dinsdag 23 Decem ber herdenkt de Zeer Eerw. Pater Accursius (in de wereld A. v. d. Steen, geboortig van Velghel) den dag, waarop hij voor 25 jaar de H. Priesterwijding ontving. Het vele goede, dat deze priester in zijn verheven staat heeft tot stand gebracht, was reden om dezen dag voor zijne tarijke vrienden en bekenden niet in vergetelheid te doen voorbijgaan. De eerw. Jubilaris was vooral werkzaam in j Breda, waar hij 20 jaren van zijn priesterschap heef! doorgebracht. De Tisschersramp ran 18 Juli. j Het Provinciaal Watersnoods comité verzoekt ons, mede namens het Vlissingsch-Arnemuidsch- Hulp-Comité, zijnen warmen dank te betuigen voor den ruimen steun, dien het Nederlandsche volk in het algemeen en openbare lichamen als het Roode Kruis en het Oranjehuis in het bijzonder, getoond hebben, te willen ver- leenen ten bate van de slacht offers van de visschersramp op de Schelde op 18 Juli jl. Postbestelling op Kerstdag. De directeur-generaal der Pos terijen en Telegrafie maakt be kend, dat ten aanzien van de uitvoering van de b,ief- en pak ketpostbestelling de le Kerstdag dit jaar zal worden gelijkgesteld met den Zondag; op plaatsen, waar als gevolg hiervan de brief postbestelling op dien dag geheel wordt opgeheven, of tot een ge deelte van den bestelkring be perkt, zal, evenals op Zondagen aan de betrokken bewoners ge legenheid worden gegeven tot het afhalen van correspondentie. Btaeband-kalender. De N.V. Van den Bergh's fa brieken te Rotterdam geeft even als het vorige jaar ook nu weer, maar nu voor 1925, hare Blue- Band-kalender uit ten behoeve van hare clientèle. Wanneer de meisjesfiguur op het schildje een afbeelding is van een trouw gebruikster van de Blue-Band-boter, dan behoeft men niet te twijfelen of die boter voedzaam en opwekkend is. Practisch is ook uit een oog punt van de reclame, dat men ieder kwartaal herinnerd wordt aan de afkomst van het leuke plaatje. Er is ook een Blue Band tijd schrift uitgegeven, waarvan de jaargang begint met een Kerst nummer. Het wordt gratis aan de „abonnee's" van Blue Band- boter verstrekt en als de vol gende nummers zijn gevuld met dezelfde rubrieken en denzelfden onderhoudenden inhoud, dan zal daardoor o.i. het gebruik van die boter wel toenemen, want ieder wil wel zoo'n tijdschrift cadeau hebben. Het geeft een opwekking tot de vrouw als „huisvrouw", een moderubriek, een verhaal, eenige recepten, huishoudelijke raadgevingen en een jeugdrubriek. Voorts een kinderfilm voorbeelden voor huisvlijt en ook nog een mooie" reproductie van een schil derij. In waarheid dusvoor elck wat wills. Ingezonden Mededaelingen. voor Handen en Gelaat „De Regenboog." Van de firma Janssen Bierens te Tilburg, exploitanten van de Stoomververij en Chemische Was- scherij „De Regenboog", ontvin gen we een reclame-kalender, die zeker een mooie plaats zou ver dienen onder de rij „kunst kalen ders." Het is een mooi sieraad voor kantoor of huiskamer en als zoodanig een practische reclame, want zeker zal ieder, die de fraaie gravure ontvangt, die een mooi plaatsje geven zoodat er het ge- heele jaar door de aandacht op valt en dus ook op de zaak, of- Arrond. Rechtbank te Middelburg Vrijdag werd de zaak behan deld tegen L. J. V-, 30 j., smid te Burgh. Beklaagde werd ten laste gelegd dat de brand in de Nederduitsche kerk met kerk toren te Burgh te wijten is aan zijn schuld, doordat hij roekeloos was en onvoorzichtig bij het soldeeren van de dakgoot met een benzine lamp gevuld met gasoline, zon der soldeerbout, welke lampsproei de met een lange vuurstraal en onbetrouwbaar was. Daardoor is aan beklaagdes grove schuld en nalatigheid te wijten dat die mooie kerk en toren door brand zijn vernield. Eisch 2 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Mr. J. Adrjaanse trad als ver dediger van beklaagde op. Nog werden de volgende zaken behandeld J. T., 29 j-, werkman te Axel, thans gedetineerd, werd beklaagd, dat hij in October j.l. te Axel op zettelijk bosjes vlas van eenige jongens heeft gekocht, terwijl hij wist, dat dat vlas van misdrijf af komstig was. Eisch 8 m. gev. straf. G. J. A., hvr. A. de S., 38 j., wonende te Sluis, was door den kantonrechter te Oostburg wegens het ten verkoop in voorraad heb ben van levensmiddelen van on deugdelijke samensteling, veroor deeld tot f80 of 60 dagen hech tenis. De bekl. en de ambtenaar van het O. M. waren in hooger be roep gekomen. Uitgesteld. F. van O., 34 j., klompenmaker, te Clinge, was bij vonnis van den kantonrechter te Hulst d.d. 27 Oct. j.l. ontslagen van alle rechtsvervol ging ten opzichte van de hem ten laste gelegde overtreding van de Wapenwet te Clinge op 30 Juni j.l. De ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eischontslag rechtsvervolging S. P. S., 29 j., voerman te Bres- kens, was in verzet gekomen te gen een verstekvonnis der recht bank van 23 Mei j.l., waarbij hij wegens het onttrekken van een mallejan aan een beslag, gepleegd te ljzendijke in den nacht van 2 op 3 April j.l., is veroordeeld tot 14 d. gev. straf. Eisch bekrach tiging verstekvonnis. Verwezen naar de terecht zitting met bevel tot gevangen houding A. W., 48 j., werkman, Ter Neuzen, en H. O., 46 jaar, werkman te Hoek, beiden gede tineerd te Middelburg ter zake van oplichting. schoon die zeer bescheiden aan de kalender is toegevoegd. Door middel van onze adver tentierubriek willen wij zeer gaar ne de aandacht vestigen op uwe vertegenwoordigers in deze streek. De Redactie. Predikbeurten te xel Donderdag 25 December 1924 Ue Kerstdag). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/» ure Ds. Q. P. A.Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. A. Steijling, emeritus-pred te Apeldoorn. Nam. 2 ure Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. (2e Kerstdag). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/» ure Geen dienst. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Geen dienst. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Zoadag 28 December 1924. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 97, ure Ds. G. van Dis, van Zaamslag. Nam. 2 Ds.G.P.A.Ruysch van Dugteren. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. Moene, van Oostburg. Nam. 2 ure Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 c*- ^-3^>J-axeer"Tab!etten 60ct- 0 fgy/h Hoofdpijn-Tabletten 60rt- Tf/ Bij Apoth. en Drogisten Te Middelburg is den Offi cier van Justitie voorgeleid D. D., 22 jaar, koopman te Axel verdacht van verduistering gepleegd te Phi lippine in Juli j.l. Verdachte is na verhoor door den rechter-com- missaris overgebracht naar het Huis van Bewaring. Zaterdagmiddag heeft te Mid delburg de 23 jarige J. Zoet uit Nieuwe Wetering, doordat er een ketting van een kraan op een schip brak, een boom op het lichaam gekregen. Zijn hoofd werd verpletterd, hij was op slag dood. -- De smokkelaar E. te Lange- veen, is m de gemeente Tub- bergen, door een Rijkskommies doodgeschoten. In gezelschap van enkele zijner makkers, trachtte hij 80 liter Duitsche aleohol over de grens te smok kelen. Na herbaalde aanmaning om halt te houden werd hem het doodelijk schot toegebracht Gfeen speelgoed. Zaterdag waren te Heinkens- zand twee jongens van onge veer 11 jaar aaD het spelen bjj boomenrooiers. Een ervan had de bjjl en wilde ook kappen. Hij had daarbij het ongeluk het jon getje van Van Iwaarden in een der vincrers te kappen en wel zoodanig dat het eerste lid van den middelvinger moest worden geamputeerd. M. Crt. Veelbelovend. Een drietal jongens, 14, 14 en 12 jaar, werden door de politie te Woerden aaugehouden, ver dacht van diefstallen. Zij beken den in de R.K. kerk aldaar een ofFerbus te hebben gestolen, het busje te hehben weggeworpen en het geld te hebben besteed aan snoepgoed. Tevens bleken zij meermalen busjes voor het zie kenhuis te hebben geledigd en van deopbrengst eveneens snoep goed te hebben gekocht. Boven dien hadden zij o.a. eenige fles- schen Samoswijn ontvreemd ten uadeele van een vracbtschipper. Tegen de jongens is proces-ver- baal opgemaakt. Te Heerlen heeft, naar de Tel. meldt, de 26-jarige arbeider H. bij een twist zyu 72-jarigen vader met een bijl op het bootd geslagen. De ongelukkige stortte neer en werd zeer ernstig ge- w md naar bet hospitaal gebracht. Zijn toestand is hopeloos. De zoon heeft zichzelf bij de politie aangemeld hij is in verzekerde bewaring gesteld. Te Amstelveen is afgebrand de schoenmakerswerkplaats en woning van den schoenmaker Aries aan den Amstelveenschen weg Woensdagmiddag is de schilder H. J. B. uit Velp van een 3 materS hooge ladder ge vallen bij het schilderen van •en huis te - rnhem, en gisteren overleden. De man is vader van 5 kinderen. "Wisselkoersen. Brussel 12,34. Parijs 13,34. Londen 11,65V4. New-York2,47V4. OPIIALEN VAN HAARDASCH EN VUILNIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL, brengen ter kennis aan de ingezetenen; dat het haardasch en vuilnis in deze week, met het oog op de feestdagen, eenmaal van ge meentewege zal worden opgehaald en wel aanstaande WOENSDAG op de gewone uren. Axel, den 22 December 1924. Burgemeester en Wethouders voorn., De Burgemeester, (get.) BLOK. De Secretaris, (get.) MARIS. T00NEELVEREENIGIN6 in het Café van den heer A. Die leman des avonds 77, ure. PROGRAMMA: 1. Ontknooping. 2. Generaalsvrouwtje. 3. Villa-bewoners. Entree 60 cent. Programma's te bekomen van af heden in den Qoedkoope Winkel alhier. zal een gehouden worden in het gymnas tieklokaal der O. L. School alhier. Aanvang des avonds om 6 uur. Namens de Oudercommissie van genoemde school, P. ORTELEE, Voorzitter. P. VAN DEN BURG, Secretaris. JRËÊ/P* Allen die iets te vor- deren hebben van „ZORGVLIET" gelieven hunne nota's te zenden vóór of op 29 December bij O DEKKER. KAP RES f 12,200,000,— Jp 170 VESTIGINGEN IN NEdERLAND Correspondentschap te AARDENBURG. Zitdagen te AXEL en IJZENDIJKE, CREDIETEN voor Handel - Landbouw Nijverheid EFFECTEN COUPONS Adviezen voor Geldbelegging DEPOSITO-SPA A RBANK 4 pCt. Rekening-Courant KLÜI8INRIOHTING VREEMD GELD CHEQUES Buitenlandsche Reiscredietbrieven ASSURANTIES EIGEN GIRO - VERKEER Kosteloos ten dienste van Cliënten Vrfjdag 26 December 1924 OP BK1

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 2