LiclllieBlfleDaTöDfl Aanbesteding. Een houten SCHUURTJE Schoolschriften 20 stuks voor één gulden. Sigarenmagazijn, „Sumatra". SIGARENPIJPEN ei aanname Martelen, OPZICHTER, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Advertentie». op Donderdag 4 December 1924 De St. Nico- laas- Uitstal ling hij de bakkers zal gehouden worden op trachten aan te besteden: Het schoonmaken en verwarming van haar schoolgebouw. Chr. Meisjesver. Jonge Kracht". Voor eenige „nieuwsgierige" Schapenbout-bewoners Uit de hand te koop: J. C. VINK, Boekli. Ontvangen een mooie sorteering zeer geschikt voor St. Nicolaas-Cadeaux. fl. J. HARTE, We ontvingen het verslag van den Keuringsdienst van waren in het gebied Goes over 1923. Het bevat allerlei gegevens, te uitvoerig om in zijn geheel te vermelden. Dat neemt evenwel niet weg, dat we te zijner tijd er gaarne op terug hopen te komen en eenige gegevens en mededee- lingen in het belang der hygiëne helpen verspreiden. PUnteizIekten-kuBdlgendienst. In een feestelijke bijeenkomst te Wageningen gehouden ter her denking van het 25-jarig bestaan van Plantenziekte-kundigendienst heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck een feestrede gehouden. Regels van den weg Rijdt steeds rechts op straat [en wegen, Voor 't verkeer is dit een zegen. Sportnieuws. De alhier gespeelde voetbal wedstrijd tusschen het eerste elftal van de V. V. Axel en de Stormvogels uit Antwerpen, had een onaangenaam verloop, door het onsportieve optreden van eenige Belgische spelers, die er blijkbaar niet tegen konden cm een doelpunt achter te staan en dan ook allerlei onhebbelijkheden demonstreerden, die bij de voet balsport geweerd dienen te worden. 't Begin was anders zoo mooi, met een fraai heen en weer gol vend spel, in welke periode de Axelsche linksbinnen met een schitterend schot het eerste doel punt maakte. De scheidsrechter moest het toen ontgelden en bij elke Axelsche aanval appelleerden de Belgen voor vermeend buiten spel, hetgeen zeer onaangenaam aandeed, niet het minst bij de Axelsche spelers. De Stormvogels wisten intus- schen gelijk te maken, doch voor de rust nam Axel weer de leiding met een schuiver van den rechts binnen. In de rust werden de gemoe deren wat gekalmeerd, doch kort na de hervatting gaven de Belgen weer aanleiding voor onaange naamheden, tot op een gegeven moment een Belgische speler een soort boksdemonstratie wilde geven, wat natuurlijk tegen de sportieve gevoelens der Oranje mannen indruischte en dan ook aanleiding was dat niet verder gespeeld werd. Dat het publiek zich in dezen niet onbetuigd liet valt te begrijpen, doch achten we ten eenenmale verkeerd. Kijkers hebben zich buiten de lijnen te houden. Vrjjdag j.l. hadden de bewo ners van 'n woonwagen (man en ▼rouw), die te Rilland-Bath aan den Hooger waardpolder stonden, zich op de schorren begeven van de Oosterschelde, om aldaar een den te schieten. Daar zy het op komende water niet hadden be merkt en zich reeds te ver van den straatweg bevonden, was de weg daartoe reeds afgesneden. Het steeds wassende water was de drenkelingen reeds tot aan het middel gekomen. Bet hulpgeroep en het lossen van eenige schoten trok de aandacht van het volk, dat aan het varzwaringswerk werkzaam is aan den dijk van den Hoogerwaardpolder. Met een ▼lot wist men de in nood ver keerenden op het droge te bren gen. „M. Crt." Vrijdagmiddag tegen 6 uur brak brand uit in de timmerfa briek van H. Tummers aan de Akerstraat te Heerlen. Het vuur greep snel om zich heen en in een oogenblik stond de houtmassa in lichte laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse en greep met negen slangen op verschil- Jende punten bet vuur energiek aan. Zij wist de talrijke omlig gende huizen en gebouwen te behouden. De fabriek brandde geheel af. Om 8 uur was het gevaar geweken. Gevaarlijke glazen armbanden. Op den Utrechtschen Genees kundigen Kring hebben de dok toren Suyling en Schucking Kool gewaarschuwd tegen de opko mende mode onder jonge meisjes om aan den bovenarm een half dozijn smaile glazen armbanden te dragen. Deze zijn even goed koop als gevaarlijk. Dr. Suyling kreeg in een paar dagen tyds twee patiënten onder behande ling met armverwondingen als gevolg van het breken van der gelijke armbanden. Gevaarlijke bloedingen, wanneer onverhoopt arteriën aangeprikt worden, zijn te vreezen. „Geneesk. Gids." Zondagvoormiddag is nabij Bruinisse de sleepboot „Vios", kapitein Ekels in de lucht ge vlogen. De opvarenden, vader en zoon, zijn verdronken. Het ongeval gebeurde ongeveer elf uur bij het invaren van het Slaak, door het springen van den stoomketel. De boot is midden door gebroken. Het schip dat gesleept werd, was de „Franhonia" schipper Bruinsma. Stukken ijzer van de sleepboot vlogen op het dek en hebben aanmerkelijke schade aan de luiken en roef ver oorzaakt. Het sleepschip „Marcel Adolf" geladen met ijzer, heeft zware lekkage bekomen te We- meldinge. Pomperszijn aan boord. Noodreparatie is aangebracht. A. I. uit Ry»ien if Zondag middag met een motorfiets even buiten Rijnen op den weg n»ar Holten in volle vaart tegen een boom geraden. Hij kreeg een schedelbreuk en is kort na zijn aankomst in het ziekenhuis te Almelo overleden. In den nacht van 18 op 19 Oct. is te Keulen een Duitsclse vrouw, Louise Fuchs, vermoord. Verdacht van het misdrijf heeft een soldaat van de EDgelsche bezettiDg. George Halliday, voor den krijgsraad te Keulen terecht gestaan en is veroordeeld tot den daod. Dit vonnis is thans ver anderd in 15 jaar dwangarbeid. Tusschen Vence en Cagnes ia de Zea Alpen haeft Zaterdag een ernstig tram-ongeluk plaats gehad doordat op een gedeelte van den weg dar sterk helt, de rem weigerde te werken. Ten slette is de tramwagen tegen de rotsen te pletter geslagen en de vijftien menschen die er inzaten zijn allen zwaar gekwetst. In de haven vaD Coruna zijn bij het omslaan van twee sloepen tijdens den jongstan storm veertien man verdronken. Storm. Bij een geweldigen storm boven de Kaspische Zee vergingen tal van schepen, waardoor vele men schen omkwamen. Bij Zuid-Schotland is een Noorsch walvischvaarder gestrand De bemanning van tien man ver dronk. Naar gemeld wordt zijn min stens 48 personen omgekomen en 1500 visschersbooten verloren gegaan bij een geweldigen storm, die boven de Kaspische Zee heeft gewoed. Meer dan 700 visschers booten worstelen nog op de met ijsschotsen bedekte golven. Het Engelsche s.s. „Bellerman" heeft in de nabijheid van Con- stantinopïl schipbreuk geleden ten gevolge van den storm en is vergaan. Het lot van 14 groote stoomschepen, waaronder 5 Duit- sche, is nog onbekend. Een goede vangst. Te Heithuijsen werd door den brigadier der Rijksveldwacht en den gemeente-veldwachter van Baexem gearresteerd de reeds ge durende ruim een jaar door polie tie en justitie gezochte H, T.', uit Echt. die, door zich gewoonlijk als paardenbandelaar uit te geven en den naam van bekeDde han delaren aan te nemen, zoowel hier te lande als in België zich op tal van plaatsen aan oplich ting op groote schaal schuldig maakte. Hij opereede o.a. te Nij megen, Wychen, Moergestel, Ze venbergen en Antwerpen. Ook wordt hij verdacht van diefstal te Valkenburg. Bij zijn aanhou ding logeerde hij in een hotel te Heitheijsen onder d^n na im Vas- sen, paardenkoopman te Echt. Hij werd herkend door een be zoeker, die de politie waarschuw de. Het rijwiel, dat hy eenige weken tevoren den smid R. te Baexem wist afhandig te maken, was nog in zijn bezit. Een sleeperspaard. Men meldt uit Dordrecht aan de „Msb.", dat Vrijdag trein 1022 uit Roosendaal, die hier te 8 uur 29 m. behoort aan te komen, eerst een goede drie kwartier later aan dat station verscheen. Als oor zaak werd aan het blad door e«D passagier medegedeeld, dat de machine even over de spoorbrug bij Willemsbrug stilhield. Deze locomoiiet, een oud type, was zoo defect geraakt en de onderdeelen waren zoo verbogen, dat zij niet meer verder kon. Van een juist passeerenden goederentrein werd de locomotief genomen en zoo konden de passagiers verder ver voerd worden. De goederentrein werd tot den terugkeer van de locomotiet opgehouden. Een idcaal-Gemeente. Bij de behandeling van de be grooting der gemeente Benne- broek is besloten dat de belasting met 25 pet. verlaaagd zal wor den en dat de opcenten op de personeele belasting van 50/75 op 30 pet. zullen worden terug gebracht. Aangezien de gemeeute naganoeg geen schulden heeft wordt dit dus een ideale plaats. Marktberichten AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f7,af 14,Rogge f 10,a 12,Wmtergerst f 13, a f 14,Zomergerst t 14,— a f 15,—Haver f9,a til,—. Erwten f 15,af 18,Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f 20,a f 23,Lijn zaad f20,a f21,—. Groen Vlas f 12,a f 16,—Gebookt Vlas f 18,— a f 22,Gezwingeld Vlas f 1,50 a f 1,60. Aardappels f5,75 a f6,25. Stroo f 15,— a f 17,Boter f 1,85 a f 1,95. Eieren f 0,12 a f0,13. HULST. 1 Dec. Graanmarkt. Aanvoer beter. Tarwe f 15, Rogge f 12,50. Gerst tl 5, Haver f Erwten f 18,— Bruine Boonen f 22,—. ROTTERDAM. Graanmarkt. Tarwe f 10,16,—. Rogge f 13,25 13.70. Gerst, Chevalier f 14, 15,50. Haver f 11 12,75. Erwten f 14—19,Bruine boo nen t 1526, ROTTERDAM. 1 Dec. Vee markt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd346 vette runderen, 188 vette- en graskal veren, 1354 varkens, 1499 schapen en lammeren. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.176—1.25, 3e kw. 0.95- 0.85; kalveren le kw. 1.80 2.—, 3e kw. 1.25—1.schapen le kw. 1.1.05; varkens le kw. 0 81 0 84, licht soort 0.70 —0.78. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw 13900 st., prijzen 2.00—2.65, vanGroningsch 8700 St., prijzen 1.80—2.40. Lijnzaad voer 2325, zaai 28-30. Mosterdzaadbruin 75—78, geel 33—37, blauw .maanzaad 44—48, koolzaad 26—28, karwij- zaad 3438, kanariezaad 2426, Aardappelen Zeeuwsche blau we en bonte 5.25-6.poters 3.50 —4.30, Zeeuwsche Eigenheimers 5,255.80, blauwe id. 5.30—6.80 Bravo's 5.50—6.— Red Star4 25 4.75. Eieren 13—15. Wisselkoersen. Brussel 12,411/s. Parijs 13,66. Londen 1 \,b\1U- New-York2,47s/v Het BESTUUR der Vereeniging tot Ver betering der Volkshuisvesting te AXEL, roept sollicitanten op naar de betrekking van op eene jaarwedde van f 100, 'sjaars. Indiensttreding 1 Janu ari 1925. Geen persoonlijk bezoek. Sollicitaties in te zenden vóór of op 9 December a.s. bij den Secretaris-Penningmeester, West straat 18. HET BESTUUR voornoemd. in het Zondagschoolgebouw, door den heer B. N. VAN DIJKE, uit Terneuzen. Aanvang 7 uur. Toegang 15 cent. Voorkinderen om half zes. Toegang 10 cent. HET BESTUUR DER C. J. V. Het BESTUUR der CHRIST. •SCHOOL, Nieuwstraat alhier, zal Inschrijvingen vóór of op 15 December in te zenden bij den heer H. VAN LUIJK, waar tevens inlichtingen verkrijgbaar zijn. Namens het Bestuur, H. VAN LUIJK. Meisjes van 12—16 jaar kunnen zich als lid opgeven gedurende de maand December bij Mej. KIEL, Julianastraat 109. HET BESTUUR. Om zekerheid te hebben van mijn financiëelen toe stand, kunnen zij dagelijks bij mij. zelf inlichtingen bekomen. ABR. KOSTER, Sassing. (nieuw gebouwd). Te bevragen bij T. L. BRUGGE, Julianastraat 136. AANBEVELEND, Markt C 1, AXEE. Van 1—31 October 1924. Koewacht. Huwelijks-voltrekkin gen. 14. Alplions Naessens, 29 j jm. en Anna Clementina Boddaert, 25 j., jd Edmond Dominicus'Naessens, 26 j., jm. en Alina Maria van Overloop, 22 j., jd. Geboorten. 13. Juliën Camilie Marie, z. van Joseph van Hove en Irma Maria Aerens. 31. Maria Delina, d. van Aloijsius de Winne en Bertiia Maria de Pau. Overlijden. 2, Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Theophiel Vermeire en Josephina Maria Verschraegen. 6 Aloij sius Mattens, 49 j., echtg. van Jose phina van Regenmortel. 10. Omèr Augusta Vermeire, 5 j., z. van Fran- ciscus Dominicus en Maria Hageniersi 31. Seraphina de Moor, 88 j., wed. van Gustavus Vlijminck. Emerence Nierinck, 75 j., wed. van Willem Leo- poldus van der Bilt. UrHauw. Geboorten. 4. Cherar- dina Catharina, d. van Jan Francies Buijs en Elisabeth Cappendijk. 21. Serule Josephus, z. van Alphonsius Josephus Cornelis en Maria Ccrnelia van Nietegem. 29. Petrus Franciscus, z. van Ludovicus Josephus van Itegern en Maria Cornelia de Nocker. 31. Johannes Franciscus, z. van Eduardus Jacobus Asselman en Paulina Catharina Stoele. Overlijden. 8. Paulina d'Haan, 50 j., echtg. van Jacobus de Koster. Overslag. Geboorten. 9. Maurice Gustaaf Joseph, z. van Josephus Kindt en Eugenie Coppieters. Hengstdijk. Huwelijks-voltrekking. 8. Josephus van Demsén, 36 j., jm. en Maria Rosalia van Belle, 32 jjd. Geboorten. 25. Edmund Alouis Emiel, z. van Eduardus Cornelis van Esbroeck en Amelia Maria Bom. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U in Uw blad onderstaande regels te willen plaatsen, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. In deez' tijd van schommelingen, Hoort men steeds van nieuwe dingen, Zoo zag 'k in 't blad van deze krant, Dat weer iets nieuws is aan de hand. Orelio, Asaf, Hoop op Zegen, Hebben nu hun bon gekregen. Als gold het hier een hooge plicht, Wordt ,Hoop d?r Toekomst" opgericht, 't Verdeeldheidsspook komt opgedoken, En Axels zangersschaar bestoken, De „Eenheid", groote steun van 't land, Wordt weer bedroevend aangerand. 't Een is te grof, 'tander te fijn, Er moet weer eens iets anders zijn, Daarom; „Wij hopen op't verschiet", Dat alleen deugt, al 't andere niet. De ernst van Abt en Zijderlaan Zijn mooie liedjes, ach, kom aan, Die, die wil men nu niet meer, In alles, alles komt een keer. Ach, laat toch al die kerke-twisten Die de gemoed'ren maar doen gisten Met rust, die dwaze snaar die trill' [niet mee, Blijft eensgezind, wees blij, tevrêe. Zingt Christelijk, beschaafd en met [gevoel, „De zang veredelt" zij ons doel, En „iets anders" is dan niet meer noodig, De naam Christelijk wordt dan over bodig. Daarom, Axels ruim Orelio Biedt plaats voor iedereen, hallo Wo'df lid, tracht doorChristelijkzingen Voor U ontzag daar af te dwingen. Met all' respect voor „Waken Bidden", Breng'kbovenstaandeensin het midden Hiermee eindig ik, maak 'k gedaan. Een lustige zanger, EEN „ORELIAAN".

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3