PUROL Het Licht in den Nacht ling doorlnspanning Chocolade- bd Suikerwerken Enltele en dubbele Domino's, Damborden, Damschijven, Sctakstien, Lotto's, papieren spelen in doos. Magazijn „De Blauwe Bril", firamofoons en Platen St. Nicolaas-Gesclenkeo. Zware Biggen op Donderdag 27 November a.s. ST. NICOLAAS SPECULAAS geëmailleerde artikelen. P. J. MEIJER, Zang en Muziek, enz. G. P. VLAANDER, Binnenland. Gemengd Nieuws. Bij Hoest en Verkoudheid Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. KUNST NA ARBEID". OPYOERING Tin het Successtuk bij A. IJzebaart- v. d. Berge, Verkrijgbaar Amandel speculaas 20 ct. p. ons. Boter speculaas 16 ct. p. ons. Goed en Goedkoope speculaas 50 cent p. pond. Peperbollen 45 ct. p. pond. Boterletter 25 ct. per ons. Spritsletter 25 ct. p. ons, enz. C. J. van Liere. DOBBELSTEENEN, ook voor het pachtspel. OPNIEUW ONTVANGEN Axel. P. J. VALE. Met St. Hicolaas Wafelijzers Tafelmesjes Zakmesjes Scheerapparaten Kindergarnituren Aluminium pannen. te koop bij F. v. d. Wege, Axel. versch varkensvleesch. M. MILLENAAR, houd der lantaarns en daarom is door B. en W. behoudens goed keuring van den Raad het loon van den lantaarnopsteker P. Dei], verhoogd van f GO op f110. Dhr Dieleman vraagt of er lantaarns bijgekomen zijn aan de Sassing en als dat niet het geval is, dan acht hij het loon nog al hoog. De Voorz. ontkent dat. De man moet eriederen dag twee maal naar toé, om de lantaarns aan te steken en te dooven, plus nog het onderhoud en vindt dan de belooning billijk. Dhr. Dieleman zal over het bedrag niet vallen, maar dan is het ook noodig dat ze iederen dag ontstoken worden, want die nieuwe lantaarn is wel goed als hij brandt, maar dat gebeurt zoo zelden. De Voorz. zegt, dat er in 't begin een beetje mee gesukkeld is omdat we geen man hadden die er goed mee om kon gaan Dat is nu gebeterd. We hebben later iemand van de gasfabriek genomen en nu nemen we ge regeld steekproeven, d. w. z. ik stuur af en toe eens een veld wachter naar de Sassing om te zien of de lantaarn brandt en verneem dan, dat het goed is. Daar moet ik toch op vertrouwen, zegt spr. Dhr. Dieleman twijfelt niet aan het rapport, maar noemt toch de verlichting op de Sassing een gesukkel, en aan wie het ligt weet hij niet, maar hij wilde er toch op wijzen. De Voorz. zegt dat de oorzaak moeilijk te constateeren valt, maar neemt het den heer Dieleman niet kwalijk, dat hij er op wijst. Dat is zelfs zijn plicht als raadslid. Dhr. Dieleman maakt er zijner zijds ook den Voorz. geen ver wijt van maar gelooft, dat het in 't personeel zit. De Voorz.Als blijkt, dat Deij zijn werk niet goed doet, moeten we een ander benoemen. Z. h. s. wordt de voorgestelde ïegeling goedgekeurd. Ingezonden Mededeelingen. Kwellende pijnen in kiezen, tanden en aangezicht, verdrijft men door Sanapirin-Tahletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. 9. Verzoek aankoop grond. Door J. Willemsen was ver zocht tot aankoop van een per ceel grond in het nieuwe straten plan groot plm. 170 M3, a f3, waartegen bij den Raad geen be zwaar bestond. 10. Verzoek Kath. School- vereeniging Halst Door de Kath. Middelbare Schoolvereeniging te Huist wordt onder overlegging der rekening en begrooting gevraagd om meer subsidie ten behoeve van de Middelbare Handelsdagschool al daar. De Voorz. zegt, dat er twee leerlingen uit deze gemeente aan die school zijn en daarom f 30 is opgezonden, doch B. en W. vin den geen vrijheid om die subsi die te verhoogen. Dhr. Oggel licht toe, dat er een algemeen besluit geldt, dat aan alle inrichtingen van onder wijs niet meer dan f 15 per leer ling uit deze gemeente wordt toegestaan. De Voorz. merkt op, dat we toch een beetje voorzichtig moe ten zijn met die subsidies in verband met de begrooting. Al leen voor de H. B. S. te Ter Neuzen moeten we al f 7000 bij dragen. Dhr. Baert vindt toch de sub sidie wat weinig en zag liever f25 per leerling toegekend. Juist in verhouding tot die andere scholen, waar het over duizenden guldens loopt, zag hij gaarne hier een milder standpunt ingenomen. Hij stelt voor om f 50 subsidie te geven. Dhr. 't Qilde juicht hettoe, dat B. en W. hier de subsidie niet vcrioogen. Het separisme is in onderwijszaken al veel te ver doorgedreven. Als de heeren bij zondere scholen willen, moeten zij die ook zelf maar bekostigen. Spr. prijst de houding van het college van B. en W. dat daar door de voetsporen drukt van den heer mr. Dieleman, die ofschoon anti-revolutionair, zich destijds toch krachtig heeft verzet tegen die scheiding in zake landbouw onderwijs. Het voorstel-Baert wordt niet gesteund en komt alzoo niet in stemming. Het voorstel van B. W. wordt met alg. st. aangenomen. (Slot volgt). MIJNHARDT's Staal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75« Zenuw-Tabletten 75ct Laxeer-Tabletten 60ct Hoofdpijn-Tabletten 60ct Bij Apoth. en Drogisten? De vliegtoekt naar Batavia. Dinsdag is de F VII te Bang kok aangekomen en gisteren te Sengora. Heden zullen ze wel licht te Medan op Sumatra lan den. Met het oog op maritieme maatregelen, de tocht gaat nu hoofdzakelijk over zee, wordt de tocht Zondag voortgezet naar Muntok en Maandag verwacht men hen te Batavia. Lohman. Gemeld wordt, dat door de Christ. Historische Unie en de naaste vrienden van mr. jhr. A F Savornin Lohman een gedenk steen zal worden geplaatst in het huis waar hij te 's Cravenhage gewoond heeft. AXEL, 21 November 1924. Verwezen naar de terecht zitting met gevangenhouding tegen J. T., 29 jaar, vlasser te Axel, thans gedetineerd te Middelburg ter zake van het koopen van vlas dat van misdrijf afkomstig was. Men schrijft aan de „Midd. Crt." Zonder te willen tekort doen aan den ijver en de goede be doeling der commissie tot werk verruiming in Zeeuwsch-Vlaan- deren, en ook aan de resultaten die deze bereikt heeft, dient er toch op gewezen, dat het aan de „Telegr." ontleende bericht uit Terneuzen in uw nummer van j.l. Vrijdag een geheel onjuisten indruk omtrent die resultaten zou kunnen geven, aangezien het bij oningewijden den schijn zou wekken, alsof de lijst der opge somde werken dank zij het initia tief der commissie zouden worden uitgevoerd. Daarom zij er op gewezen, dat de administratie der Domeinen steeds tijdig maatrege len neemt voor het bedijken van daarvoor rijpe buitengronden, die voor den Staat voordeelen ople veren. Ook is daarop reeds een paar jaar geleden door besturen van aangrenzende gemeenten bij de regeering aangedrongen, en zijn de voorbereidingen reeds getrof fen. De vernieuwing der be strating te Axel staat geheel buiten eenigen invloed der commissie, aangezien het dagel. bestuur dier gemeente daartoe zelf het initiatief nam. En wat de kanalisatie van Oos telijk Z. Vlaanderen betreft, daar is men al een halve eeuw over bezig. In het voorjaar van 1919 zijn die plannen opnieuw aan hangig gemaakt en zijn vanwege 's Rijks waterstaat plannen ont worpen, terwijl de besturen der hierbij betrokken gemeenten voort durend daaromtrent met den be trokken Minister onderhandelden en Z. Exc. bij de behandeling zijner begrooting in de Eerste Kamer in den loop van dit jaar doortrekking van het kanaal tot Hulst als een Zeeuwsch-Vlaamsch belang noemde, dat in aanmerking kwam. Is het nu nog noodig daarvoor „voorbereidende" stap pen te doen De genoemde werken staan dus feitelijk geheel buiten het initiatief der commissie. Gevangenhouding is ver leend tegen J. B. B., 26 jaar. boekhouder te Bergen op Zoom thans gedetineerd te Middelburg ter zake van oplichting gepleegd te Hontenisse. Aan de N. V. van Melle's Confectionery Works en aan den uitgever-boekdrukker E. Boom, beiden te Breskens, is vergunning verleend tot het voeren van het Koninklijk wapen. De heer E. te Sluis had Maandagavond zijn fiets weggezet tegen een pui van een huis. waar na hij even binnen ging. Bij het weer buitenkomen kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat een ander zich van zijn eigendom had meester gemaakt. Hoewel de marechaussee en gemeentepolitie terstond een onderzoek instelden, mocht het niet gelukken den dief te ontdekken. Bij arrest, van het Gerechts hof te 's Gravenhage is het von nis der Rechtbank te Middelburg van 15 Augustus 1924, waarbij D. H. de W., 31 jaar, koopman te Hontenisse, wegens mishande ling is veroordeeld, bevestigd, behalve de opgelegde straf, die veranderd is van 14 dagen ge vang. in een maand gevangenis straf. Predikbeurten te Axel. Zondag 23 November 1924. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/i ure Ds.G.P. A.Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Geretorm. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. H. P. M. G. de Walle, van Oenkerk. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Nam.2 Leeskerk. Leeskerk. Eeu driejarig kind van den heer v. d. D. te Heinkenszand kreeg bij het spelen met een schaar een wondje aan den voet. Daar door ontstond bloedvergiftiging, met het gevolg, dat de kleine spoedig aan de gevolgen overleed. Doer het hooge water zijn op de Geldenche steenovens langs de Waal en Ryn van Nymegen tot Lobith bijna 15 millioeD stee- oen verloren gegaaü. Van de ge- beele Nederlaodsche jaar productie op de steen fabrieken langs de oevers van de groote rivieren, wordt het verlies van steenen ge schat op 50 millioen. Volgens des kundige rauiiDg zon de schade 1 millioen guldeD bedragen. Op den Noordsingel te Rot terdam is een 23 jarige handels reiziger, toen hy er met zyn vrouw liep, door drie onbekend gebleven mannen aangevallen en mishan deld, blijkt aar met het doel, hem te berooveD, wat hun echter niet gelukte. Toen er hulp opdaagde, kozen ze het hazenpad. Te Laaghalen is Zaterdag de boerdery, bewoond door den landbouwer H. O., geheel atge brand. Een groote hoeveelheid hooi, stroo en koren ging verlo ren 25 varkens kwamen in de vlammen om. Eea koadegolf. Het record van 25 jaar in het Neord-Oostelyke deel van de Ver. Staten is gebroken door een kou degolf. Sneeuwval wordt gemeld uit het gebied van de Mississippi- rivier. Op het Meer van Ontario is de scheepvaart gestaakt. Tot nu toe ijjn twee gevallen van overlyden van personen door de koude ge meld. Velen werden bevangen door de koude. Het stoomschip Adriatic* van de Withe Starline kwam twaalf uren te laar, geheel met ijs bedekt, te New-Vork aan. Het was op zee overvallen door een sneeuw- en hagelstorm. Mtynhnrdt'it Emser-Tablcttea 35c Mynhar»t'8SalmiakTabletten40c Thermo-Tabletten 45c Anga-Bonbons 60c (0) Bij Apothekers en Drogisten Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes Van 1 30 September 1924. Hulst. Geboorten. 2. Maria, d. van Emanuel Verstraten en C. C. de Koning. 8. Petrus Augustinus, z. van Petrus A. Beck en M. J. C. Martens. 9. Jeanne Marie Mathilde, d. van Anna Maria Malefason. 13. Augustinus Ludovicus Norbertus, z. van Johannes Th. Blommaert en G. M. Janssen. 17 Petrus Marie, z. van Cornelis Schau- waert en R. J. M. Cattoir. 19. Rachel Josephina, d. van Jan Francies Lauwe- reijs en A L. Pissoort. 21. Rudolf Gerardus Petrus, z. van Eugène Petrus Fassaert en M. C. van de Walle. 23. Hendrikus Petrus Clarisse, z. van Pieter J. van Kerkhoven en E. M. F. de Bruijn 28. Maria, d. van E. L. Biesbroeck en C. S. J. Lambert. Overlijden. 5. Anna Maria Polfliet, 83 jwed. van Johannes Buys. 22. Isabella van Troost, 88 j., wed. van Pieter de Rijk. Wiaselkoerien. Brussel 12,09. Parijs 13,19. Londen 11,52. New-York 2,48s/*- OPENBARE VERGADERING van defi Gemeenteraad van Axel op Dinsdag den 25 Novembtr 1924, des voormiadags ten 9l/« ure ten Raadhuize. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan de nieuw aan te leggen straten. 4. Voorstel van B. en W.-: a. om het Gasbuizennet naar de gemeente Terneuzen uit te breiden b. tot het vaststellen van con cessie-voorwaarden voor gasle vering aan de gemeente Ter neuzen. 5. Beslissing over het al of niet electrificeeren van de gemeente in eigen exploitatie. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, te Axel, den 21 November 1924. De Burgemeester van Axel, BLOK. In plaats van kaarten. Ondertrouwd H. P. DIELEMAN Jz. P. A. KOOLE. Zuiddorpe Axel 20 Nov. 1924. Huwelijks-voltrekking 11 De cember a.s. TOONEELVEREENIGJNG op de bovenzaal van de Wed. G1LIJAMSE, 's avonds om 8 uur. Zaal open half acht. Programma's te verkrijgen 40 cent bij Wed. Gilijamse, L. B. A. Rolff en G. C. de Rijke. Eerste rangs muzikale opluis tering van beroepsmusici. TOONEELVEREEN1GING Zij, die bij bovengenoemde ver- eeniging nog als donateur willen toetreden, kunnen zich daarvoor aanmelden bij Mej. E. MEIJER(goedkoope winkel) alhier. HET BESTUUR. is gearriveerd met een prachtige sortcering Koestraat D 99. dag-el ijks versche Beleefd aanbevelend, Croste keuze in (25) - en Goedkoope Winkel, AXEL. Ruime keuze ISTaalden en V"eeren. Ondergeteekende be richt door dezen, dat zij wederom is uitgestald met een zeer ruime keuze Beleefd tot een bezoek uitnoo- digend. Onder minzame aanbeveling, Wed. G. W »E JONGE-DE SMIDT Axel, Nov. 1924. Zoo lang de voorraad strekt aan reordeelige pr]Jzen alle soorten Aanbevelend, Kerkstraat B 78, AXEL. i*»- Ondergeteekende maakt het geachte pu bliek van Axel bekend, dat hij vanaf heden een WINKEL heeft geopend en bij ons steeds te be komen is Belovende een nette en prompte bediening. Aanbevelend, Buthdijk, Axel. PUROL in Doozen 30.60.90c' Tube 80c' Bij Apothekers en Drogisten EN

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 2