ftsfrakanrand en Bootrand. Keel-, Oor- en Reuszieklen. Gouden Heeren-mouogram- rmgen fl7,75-f 38.50. Gouden Colliers vanaf f8,75-f30. Gouden Haop vanaf f3,75-f22,50. Boawmaterialen 0 - IMeitapjes Fielsmntsen. Naaimachines Mevr. Duiïepart en Zoon Agenten gewaaid Tuin- en Landbouwzaden. C. B. ABTHEUNIS, Axel. I Aangiften Yoor nieuwe leerlingen Mel. C. L. DE SMIDT. Ontvangen: Koopt Uw Handmachines Simplex vanaf f 42,50 Solied merkWinselmann- Trapmachines Yanaf f 75, f 85, f 95, f 105, f 115; Tanden en Gebitten. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Tandarts KNOOP ZITDAG Bekendmakingen. Advertentiën. Rijkslandbouwwinterschool AXEL II - V. I. 0. S. ONTVANGEN: Firma A. J. CLAESSENS. J. HOOGKAMER, Ruime keuze Gij kunt wenscht, j P. PI ATTEEUW Tevens voorhanden allerlei Firma A. J. CLAESSENS. bij Uwen reperateur, Axel. C. L. de Smidt. Albert Standaert Zn. Gediplomeerde Opticiens van de Staatsschool te Jena. voor den verkoop onzer eerste kwaliteit STRUIK Co., Zaadhandel, De meest gevoelige huid laat zich voïstrekt Pijnloos Scheren dooe de baard- oppervlakte vóór het inzeepen éérst in te wrijven met ean weinig PUROL Door de Coöperatieve Boe renleenbank, gevestigd te Ter Neuzen, zal te Axel een bijkantoor worden gesticht, waarvoor reeds een perceel in de Noordstraat is aangekocht. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn, op het post- en telegraafkantoor te Axel terugontvangen over de le helft yan de maand October 1. de Rijk P., Boschkapelle. 2. Rammers Cor. Scheveningen. 3. Zeepfabriek De Duif, Den Dolder. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Door de arr. rechtbank te Mid delburg is failliet verklaard Th. H. van Helgland, winkelier en caféhouder te St. Jansteen. Rechter-commissaris Mr. P. J. van Bortel. Curator Mr. F. W. Adriaanse te Middelburg. Predikbeurten te Axel Zoadag 19 October 1924. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/i ute Ds.G.P. A.Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Gsref. Gemsente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg Zitting van 17 October 1924. Veroordeeld wegen» overtreding van 's Rijks belastingwetten C. T., 25 jaar, koopmant te Sint Laureijns (B.), 10 of 1 dag hecht. A. P55 jaar, herbergier te Graauw, 100 of 5 dagen hecht. H. J. C., 38 jaar, slager te Ter Neuzen, 100 of 50 dagen hecht. A. A., 55 jaar, marktkoopman te Amsterdam, 50 of 5 dagen hecht. I. P., 22 jaar, sigaren koopman te Amsterdam, 50 of 5 dagen hecht. Vrijgesproken werden J. J. v. H., 33 jaar, koopman te St. Lau- reijös en P. G. N., 63 jaar, siga renfabrikant te Hulst. De schildersknecht K. W. viel te Middelharnis van het dak eener villa op straat. Een dok ter coDstateerda polsbreuk, arm breuk en twee gebroken ribben. Per motor moest hy onmiddel lijk naar het ziekenhuis te Rot terdam worden vervoerd. Te Arnhem heeft zich naar de »N R. Crt.» meldt het volgende afgespeeld Een gehuwde vrouw deed aau reclas- 8eeringswerk en wijdde ook haar zorgen aan een man, die zich telkens aan sterken drank te bui ten ging. Zy haalde hem uit de kroeg en deed alle» om te zorgen, dat hy goed oppaste. De man was werkeloos en zou naar een andere plaats gaau om werk te zoeken. Zijn beschermvrouw bracht hem naar den treinhy verklaarde, niet alleen te willen gaan en trok naar, ondanks haar tegenstribbe len, in de coupé. Zoo zyn zij samengereisd en weggebleven. De echtgenoot en kinderen, die achterbleven, ontvingen een brief, waarin het besluit der vrouw was vermeld: Zij bleef by den man, dien zy reclasseerde. De politie heett Woensdag te Kuizen aangehouden den 16- jarigen T. A., uit Hilversum,die een dame nabij Sydjesberg had aangerand. In de worsteling beet de dame den jongen in de vingers, aan welke wouden de politie hem later herkende. Een krankzinnige. Op den rijksweg Swalmen Roermond werden meerdere per sonen aangevallen door een dame, die met een groot mes cewa- pend was. Korten tijd later werd zy met doorgesneden linkerpols naast den weg gevonden. Dr. Stijns, uit Roermond, die ontbo den werd, constateerde, dat zij lijdende was aan krankzinnig heid en nam haar in zijn auto ter verpleging mee. Een citybag met f 66.000 gestolen. In den trein RotterdamAm sterdam, die 6.29 uur aan het Centraal Station aankomt, ver wijderde een reiziger, die een citybag met 60.000 bij zich had, zich nabij Haarlem even uit de coupé en begaf zich naar het toilet. Hij liet zijn tasch in de coupé achter. Toen hij terug kwam, was de tasch verdwenen. Vermoedelijk is de diet uit den trein gesprongen, daar in den wagen niets werd ontdekt. Een woesteling. Zekere M. V., die onder invloed van sterkedrank verkeerde ver voegde zich te Sliedrecht ter ge meente-secretarie om de lijst voor uitkeering te teekenen. Toen dit hein onder die omstandigheden geweigerd werd, maakte hij zich zoo driftig, dat hij den controleur der belastingen te lijt ging. De ze, de heer B., wist overwinnaar te blijven, doch toen V. onver wachts een mes trok, koos de controleur maar de wijste partij en verdween. De politie heeft V. aangehouden en verbaliseerd. Waarschuwing. De commissaris van politie te Velsen waarschuwt tegen het koopen van obligaties der N. V. Handels Maatschappij Fortuna, gevestigd te Velseroord. Nadere inlichtingen hierover worden door den commissaris verstrekt. Inbraak opgehelderd. De Bussemsche recherche had er de lucht van gekregen, dat een partij gestolen tafelzilver in de hei was begraven. Donder dagmorgen bleek dit weggehaald te zijn en denzelfden dag werd het zilver opgesoord bij een op- kooper te Amsterdam waar het in beslag werd genomeD. D» groote partij zilver was den koo- per toevertrouwd door twee jon gens van 18 a 19 jaar, die des avonds laat van hun bed gelicht werden. De verdachten hebben bekend. Ook een derde dader is aangehouden. De inbraak was gepleegd in de villa hoek Meent- weg Waldecklaan, bewoond door mevr. Bavinck. De partij zilver bestaat uit 110 stuks. De rijkskeuringsdienst te Nijmegen heeft proces-verbaal opgemaakt tegen 'u boerenvrouw uit logen, wijl zij „natuur" boter verkocht, welke voor niet min der dan 60 pet. uit margerine bestond. Zij verkocht die boter in de origineele kartons eener bekende roomboterfabriek en vroeg voor baar product 1.50 per pond. Een waarschuwing. De Hoofd-Commissaris van Po litie te Rotterdam geeft het pu bliek ernstig in overweging geen gelden af te dragen aan het s. g. Algemeen Barmbartigheidawerk in Nederland „Maranatha." Dit is een enderneming van Herma- nus Enst, geboren te Lonneker den 5 September 1899, wonende te Rotterdam die in verschillende plaatsen in Nederland pamfletten voor O IO, 0.25, 0.50 en 1 laat verkoopen, voorgevende dat de opbrengst is voor ziekenver pleging onder arme gezinnen. In werkelijkheid komen de aldus ingezamelde gelden byna geheel ten goede aan East bovenge noemd, en z^n helpers. Zondag is ingebroken in de hoterfabriek te Havelte. De brandkast werd geforceerd en daaruit werd 4100 gestolen. Zondagmorgen reed in de Plantage Middenlaan te Amster dam, juist tusschen rien vlucht heuvel en het trottoir 'n hand kar, geduwd door een 74-jarig koopman. Uit de richting van de Muiderpoort naderde meteen groote snelheid een open auto, bestuurd door een zekeren J. Kokernoot uit de Joden Hout tuinen. De opening tusscben den vluchtheuvel en het trottoir was te smal en de wagen raakte de handkar. Door den hevigen schok vloog deze een vijftien me tersvooruit, terwijl de koopman geraakt werd. De handkar hsd ook den inzittende in de au'o geraakt. Deze, een 22-jarig persoon, werd deerlijk gekwetst. Hij werd naar het Israëliliscb Ziekenhuis vervoerd en was gisterenavond nog niet bij kennis gekomen. Zijn toestand is ern stig. De 74-jarige koopman, die da handkar voortduwde werd even eens ernstig gekwetst. Hij liep een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk op en moest per auto brancard naar h»t O. L. Vrouwe Gasthuis worden overgebracht. Tegen den bestuurder is pro ces-verbaal opgemaakt. De auto is in beslag genomen. Groote o erstoomingen De Amoer is in de buurt van Nicoiajewsk buiten de oevers getreden. Aan de visscherij is veel schade toegebracht. Volgens voorloopige opgaven zijn 400 menschen omgekomen, terwijl groote schade werd toe gebracht aan de visscherij. De tocht van de „Z. R. III De Zeppelio, welke Zondag ochtend te 6 37 Middel-Europee- sehe tijd opsteeg ta Friedrichshafen en Dinsdagmiddag te 3 11 is ge land bij Lakehurst, heeft bij haar reis over den AtlaDtischen Oceaan den langsten tocht volbracht, ooit door een luchtschip gemaakt. Welgeteld is zij zonder tusschen- landing 81 uren en 25 minuten of 3 dagen en 9 uren eü 31 mi nuten in de lucht geweest. Mede door uit de Goll van Mexico opkomende stormen is het dr. Eckener, die het commando votrde, Diet mogelijk geweest, den kortsten weg »an het Meer van Constauz naar New-Jersey (juist 4000 myl) te volgen. Zoo veel mogelijk echter is de koers Zuid-West gehouden. De Koningin der naaisters Gedurende drie dagen zijn, naar de .Telegraaf meldt, 40 medinettes van de eerste mode huizen van Parijs opgesloten geweest, om mee te dingen naar den titel „Koningin der naaisters van Parys". Ieder kreeg een stuk zwart crêpe-satin, schaar, naald en draad en kon vervolgens fantasie en vingens aan den arbeid zet ten voor 't scheppen van de robe, die haar dan weg naar de beroemdheid en rijkdom zou openen. De jury heeft Maandag uit spraak gedaan. De „Koningin* is gekozen, maar blylt nog ano niem tot den 18en t ctober. Al degenen, die het model gezien hebben, waren in ver rukking. Het is een meester werk, zoo verklaarden zij een parig. Den 18en October zal het kleine midinettetje beroemd zijn en ryk, daar iedere groote dame volgens baar fantasie en door baar vingers gekleed zal willen zijn. Zy zal ook een prys krijgen en een decoratie uit handen der regeeriog. En, in Januari, zal de geko zene van Parijs nog eens den Btryd aanbinden tegen de zeven en-tachtig departementen van Prankryk voor de absolute heer schappij van 't koninkrijk van! de naald, voor den titel van Koningin der naaisters van Frankrijk". "Wisselkoersen. Brussel 12,39. Parijs 13,48. Londen 11.491/,,. New-York 2,543/4 houdt Oproeping sollicitanten voor Gemeente-Opzichter te Axel. Burgemeester en Wethouders van AXEL roepen sollicitanten op voor Gemeente-Opzichter. Jaarwedde 1600 gulden mei4jaar- lijksch# verhoogingen van 100gulden Leeftijd minstens 23 jaar eu niet ouder dan 35 jaar. Infunctie-treding zoo spoedig mo gelijk. Voorgesteld zal worden de benoe ming voorloopig voor één jaar te doen geschieden. Sollici atie-stukken in te zenden vóór 1 November a.s. aan den Burgemeester. te AXEL Maandag 20 October, des avonds van 4 7 uur bij den heer F. W. DIELEMAN. Zoo de Heere wil, herdenken onze geliefde Ouders en Grootouders HENDRIK SMIES JOZINA DE ZEEUW den 23sten October a.s. hun 40-jarige Echtvereeiiiging. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen S. VAN VLIET—Smies. M. VAN VLIET. PIET en HENKIE. Utrecht, Oct. '24. Gr oes. die den leeftijd van 16 jaar moeten hebben bereikt, worden ingewacht tot 1 November a.s. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Directeur. (12) CONST. STEVENS. Zondagmiddag om 2 uur A, s. Dinsdag spreek- u u r te SLUISKIL van Geneesheer-Specialist te Vlissingen, in het Ziekenhuis van 9—12 uur v.m. koopen verknopen WSt ge 'Ope bekomen vinden indien ge even gaat naar de' slooperij van TER NEUZEN. Een mooie sorteering hij geeft U 5 jaar garantie. Reparaties spoedig en billijk TANDMEESTERS, (voorheen tijdelijk te AXEL). 72 Ommeganckstraat 72 ANTWERPPJN. Alle Donderdagen spreekuur te St. Bfiikolaas van 9 tot 12 uur bij Mej. C. VAN SCHOOTEN, Statiestraat 11. Zeer matige prijzen Optisch Instituut Ter Neuzen. Onderzoek alle werkdagen van 9-12, 179-4, 5-8 uur. Hoogste provisie, dus mooie bijverdienste in den winter. (15) ENKMUIZEN. EN otron mot noor I CiLOLPONLtRO H

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3