„ora et mm Dr C. N. IMPETA „Oefenini kweekt Kunst", BUISKACHELS. JfaaimachitKs, Koper-Vitriool, Winterseizoen 1924. Heeren- Jongens- bi Kinder-Overjassen. Handnaaimachinss Steenbrand en Kiemschimmel TARWE of GERST. Gabardine- en Gummi-Jassen. Grijze en zwarte Jekkers. Fantasie-Broeken. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Gereformeerd# JongelingSYereenigiBg AXEL. Donderdag 16 October a.s. Dankbaarheid en Levenswijding. Tandarts K^ööP Z I T DAG Groningsch Stroo-Vlas M. v. d. MEULEN, IN VOORRAAD: zoowel Hand-als Trapmachines. Axel. G. P. VLAANDER. VERKRIJGBAAR™ Het Warenhuis. Axel.F. P. SCHUTZ-GUEQUIÈRRE. Tagsa SfaptEsoshtid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid «n Examenvrees, gebruikt men de Zenuwsftillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten „Castigloni" w*s verdwenen uit bet vertrek in bet Bankgebouw, waar bij zijn werkzaamheden verichtte. Kort daarop lag de portefeuille echter weder tp de oude plaats. Ten einde dit my sterie op te helderen, werd een nauwkeurig onderzoek iagasteld, waaruit bleek, dat zich in de kamer een geheime deur be vond, waardoor de diefstal mo gelijk is geweest. De politie zet haar onderzoekingen voort en volgens de Weensche bladen zouden er opzienbare onthullin gen zyn te verwachten. Verzoend Te Parijs hebban Zaterdagmid dag FraDsche arbeider» en Duit- sche arbeiders uit Dresden een ▼oetbal-weditryd gespeeld. Het pu bliek in hoofdzaak eveneens ar beiders, heeft den wedstrijd zonder eenig teeken van vijandelijkheid jegens de vreemdelingen gevolgd. Er hangt iets nieuws in de lucht, zegt l'Oeuvre, een van de bladen, die het ministerie-Herriot steunen. De aanvoerders der beide elftallen hebben elkaar vóór het begin van den wedstrijd omhelsd. L'Oeuvre stelt den Franseh Duitsehen voet baldag van Zaterdag en de hou ding van de toeschouwers tegen over zoo menig onverkwikkelijk tooneel op de Olympisehe spelen en spreekt van een histerischen dag. Roovers zijn gisternacht het kasteel Walscbüwen, waar baron v. d. Gooltz. woont, binnenge drongen, hebben den eigenaar ge blinddoekt en geboeid en hem ender bedreiging met den dood gedwongen de brandkast te ope nen. Vervolgens hebben zij het kasteel geplunderd en een groote hoeveelheid oud zilver meege nomen. Zware storm in België. De storm heeft Donderdag over gauseh het laod groote schade aan gericht. Te Kortrijk stortte eee weggeslagen dak op drie meisjes, die nwaar gekwetst werden. Nabij Gent, te Heusdeu, brak een popu lier en 't neervallende deel doodde een voerman. In Oostende sloeg de wind een pakketboot tegen het staketselsleepbooten moesten hulp bieden. Te Bujjsingen werd een vrouw gedood onder een neer- gewaaiden telefoonpaal. Sommige parken werden gesloten tot er de ontwortelde boomen zullen opge ruimd zijn. Wereldteatoenittllln* 1930. In een gemeenschappelijke ver gadering van de Antwerpsche od Brusseleche comité's voor de we reldtentoonstellingen, die in 1930, ter gelegenheid ven het eeuwfeest dar Belgisehe onafhankelijkheid zal gehouden werdeD, is eenstem mig besloten tot de oprichting van twee naamleoze venootsehappen, die zich verder met de »erwezen- lijking van het plan zullen bezig houden. Antwerpen eiseht alleen het maritieme en koloniale deel op en verwacht, dat de tentoon stelling zal kunnen samenvallen met het in gebruik nemen van het Kanaal-dok en andere thans in uitvoeriag zijnde nieuwe ha venwerken. Twee politieagenten en verscheidene burgera kwamen op klaarlichten dag te Keulen in gevecht met een bankroover, die een potefeuille, inhoudende 1500 pond sterling, van een rei ziger rooide, die juist het bank gebouw verliet. De bandiet trachtte te ont snappen op een fiets, doch de politieagenten en een groote me nigte zeiten den man achterna. Deze keerde zich om en vuur de op zyn achtervolgers. De vluchteling werd tenslotte gedood door een kogel in het hoofd. Ontzettende treinramp. Volgens bericht uit Warschau is op het traject Moskou-Ikanow een personentrein in brand ge raakt, waar by 200 passagiers zou den zyn omgekomen, waaronder 80 kinderen. De brand is ont staan in een aangehaakte petro- Jiura-tankwagan. Afschnweltyka misdaad. De „Brusselsche Standaard" meldt Een vreeselijke misdaad die in heel de streek de groatste op schudding verwekt heeft, werd in da volgende omstandigheden te Noordschoote gepleegd. Twee meisjes, de gezusters Hallemeersch waren naar de ker mis van Marckem geweest en keerden 's avonds huiswaarts in gezelschap van een soldaat, even als zij te Noordschoota woonach tig. Gekomen op het gehucht Poezele, tusschen Noordschoate en Steenstraete, werd hat groepje aangevallen door een keral die verscheidene revolverschoten loste. De soldaat werd aan den voorarm getroffen. De twee meis jes vluchtten, maar een harer werd door een kogel geraakt en ▼iel. De moordenaar sprong op haar toe en maakte haar af met messteken. Het arme slachtoffer was slechts 19 jaar oud. Hare zuster had zich intusschen in een gracht geworpen en moest machteloos toezien hoe het mon ster zijn razerny bot vierde. De afschuwelijke moordenaar is een zekere Jules Uesramant, van Merckem, die in 1919 reeds tot 20 jaar opsluiting werd ver oordeeld voor een moord, nage- noegd in dezelfde omstandighe den begaan. Da afschuwelijke deugniet kwam los in 1919, krachtens de wet Vandervelde op de voorwaardelijke in vrij heidstelling. Het parket van Yper is ter plaatse gekomen voor het gebrui kelijk onderzoek. De ellendige booswicht is gevlucht en wordt opgespoord. Hij bad eenigen tijd gawerkt op de hoeve der weduwe Hallemeersch, ttrwijl de zoon zijn krijgdienst deed. Ean jong meisje van 22 jaar. Tbérèse La Correc, para- chutiste, is bij een vliegfeest te Auch, gegeven ter eere van den vlieger Pelletier-d'Oisy, gedood doordat de parachuut pas op eenige meters van den grond openging. Hat meisje oefende haar gevaarlijk beroep uit onder den naam van Liane d'Arcy en kraeg 500 frank voor haar pa- rachuutsprongen. Gistermiddag is bo*en het vliegveld van Gosselies een leer ling-vlieger uit een vliegtuig ge vallen, dat zich op groote hoog te bevond. Hij is geheel ver pletterd. Een beambte van een steenkolenonderneming, die te Brussel ongeveer 200,000 fraDk waren komen opnemen bij een bank ter betaling van de laonen dar mijnwerkers in een mijn in de buurt van Charleroi, is in den trein door een onbekend ge bleven man met een gummistok aangevallen, neergeslagen en be roofd. Het bericht gnat dat zyn met gezel, eveneens beambte, mede plichtig is. Gewapende gemaskerde ban dieten hebben in bet bosch van Vincennes by Parijs Zaterdag avond twee Zwitsers overvallen. Zij poogden hen te berooven doch toen de Zwitsers zich verzetten maakten zij gebruik van hun wa pens en schoten de beide vreem delingen neer. Sinds den lstan October is er te Kopenhagen een verorde ning in werking getreden, vol gens welke er een restaurant- belasting van 10 pet. moet ge heven worden op alle spyzen en dranken. De kellner» weigeren echter deze belasting van de restau rant-bezoekers in te vorderen, wanneer niet eerst een deel van hun eischen inzake vaste bezol diging is ingewilligd. De regeeriug verklaarde ech ter, dat dit een particuliere aan gelegenheid tusschen kellners en patroons is en stond er op, dat de belasting zou geheven worden. Daar de kellners echter ook verder blijven weigeren, deze belasting te heffen, hebben de restaurateurs aau alle kellners den dienst opgezegd. Officieren der geallieerde commissie van toezicht hebbeu bij een inspectie eener infanterie- kaïerne in den omtrek van Dresden kanonnen van 9 8 c.M. ontdekt, die niet waren aange geven. Van 1 30 September 1924. Huwelijks-voltrekking. 25. Jan Maas, 27 j., weduWn. en Ja- comina Kempe, 31 j., jd. Geboorten. 4. Jacob Johannes Pieter, z. van Jacob Cernelis Bruijnzeel es Adriana Maria Riemens. 9- Tanneke, d. van Jan Hofman en Helena van Doezelaar. 11. Jozina Geertruida, d. van Pieter Mattheus van de Velde en Jozina Geertruida van de Vrede. 13. Christiaan, z. van Mattheus Dieleman en Catharina Willsmssn. 16. Janneke Helena, d. van Jozias den Beer en Wilhelmina Witte. 20. Christiaan, z. van Adriaas van den Ende en Cornelia de Meester. 23. Aldert Gerrit, z. van Jan Cornells Verlinde en Neeltje Aldertha Vlaander. 30. Jacobus Da niël, z. vas Jacobus Haak en Johanna Anthonia ten Kaate. Overlijden. 3. Johanna Hendrika Catharina Smallegange, 27 j echtg. van Jan Adriaan van Liers. 6. Pieter Duijvestein, 86 j., weduwn. uit het le huwelijk van Janna Dees, echtg. van Wilhelmina Pieternella Andriessen. Hosk. Huwelijks-voltrekkingen. 12. Joseph Souvain, 24 j., jm, en Janna de Kraker, 19 j., jd. 25. Johannes Deij, 22 j„ jm. en Cornelia Pijpelink, 20 j.,jd. Geboorten. 1. Cornelia, d. van Jo hannes Jacobus Dieleman en Tanriske Verpoorte. 6. Catharina Adriana, d. van Jan Buijze en Maria Deij. Jan, z. van Karei de Feijter en Elisabeth de Bruijne. 17, Cornelia, d. van Da niël Riemens en Suzanna Scheele. 23. Mattheus, z. van Aarnout Meeusen en Catharina de Blaeij. 26. Janna, d. van Willem Hendrik Louwere en Stof- felina Blok. Overlijden. 3. Maria Vereist, 55 j echtg. van Pieter de Fouw. ■••ekkapalle. Huwelijks-vol trekkingen. 2. Pieter Joseph Voor- braak (van Meerlo), 29 j., jm. en Maria Celina Haijctte, 25 i., jd. 23. Jan Francies Valke, 26 j., jm. en Ursula Apolonia Kouijzer, 23 j., jd. 30. Petrus Joannes Jansen ivan Ossendrecht), 27 j., jin. en Emma Christina d'Hont, 25 j., jd. Geboorten. 2. Iphona Johanna, d. van Jacobus Vernimmen en Emelie van Pottelberghe. 24. AlphonsusJohannes, z. van Petrus van Esbroeck en Rosalia Maria Louisa Schuren. Overlijden. 9. Gerardus Fermont, 67 j., echtg. van Apolonia Dobbelaar. 10. Aloysius Maria Giele, 1 j., r. van Josephus en Philomena Frederika de Silvia. 24. Elza Emma Maria Triest, 6 m., d. van Alphonsus en Elisabeth Wante. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Ttrw* f9,— a f 16,—Rogge f 11,a 12,Wintergerst f 13,— a i 14,Zomergerst f 15,— f 16,—. Haver f 10,k f 12,—. Erwten f 16,a f21,—. Bruine- boonen f 23,a f 25,Lijn zaad f20,a f22,—. Groen Vlas f 11,— a f 13,Oebookt Vlas f 15,— a f 18,—. Gezwingeld Vlas f 1,50 a f 1,70. Aardappels f5,— a f5,75. Stroo f 13,— k f 16,Boter f2,a f2,10. Eieren f0,09 a f 0,10. HULST. 13 Oct. Graanmarkt. Tarwe f 15,—. Rogge f 14,—. Gerst f 15,—. Haver f 13,—. Erwten f21,Bruine Boonen f 25,—. ROTTERDAM. Tarwe ruim ter markt, lager verkocht, vooral in de tusschensoorten niets te ruimen. In de puike kwaliteit f 16—17, extra prima en zaai daarboven. Overigen f 10—13 naar kwaliteit. Rogge lager f 14—15. Gerst, Chevalier flauwer f 14,50—15,25. Haver eveneens flauwer f 10— 13,50. Erwten, kleine groene puike vrijwel onveranderd f20—21, overigen lager, en niet geheel te ruimen f 15—18/ Kroonerwtenonveranderd f 17—20 Schokkers prijshoudend puike 20—21, overigen f 15 19. Bruine boonen vrijwel onver anderd f 28—29.50, overigen naar kwaliteit f 15—25. Wisselkoersen. Brussel 12,36. Parijs 13,45. Londen 11,46. New-York 2,65. Voor de vele bewij zen van deelneming mij betoond bij het zoo plotse ling overlijden van mijn zeer ge liefde Echtgenoot?, ELIZABETH HEULE. betuig ik mijn hartelijken wel- gemeenden dank. P. VAN DIJKE. Axel, 14 October 1924. 1894-1924. Ter herdenking van het 30- jarig bestaan van de Gereform. Jongel.-Vereen. „Ora et Labora" te Axel, zal D. V. op voor haar optreden Geref. predikant te Kampen, om te spreken over het onderwerp: Deze vergadering te houden in de Geref. kerk alhier, aan vangende om half zeven. Toegang vrij. HET BESTUUR. Zij, die nog dona- taup wenschen te worden vandeTooneelvereeniging kunnen zich vóór 1 November aanmelden bij F. J LENSEN, Voorzitter. 1Z. CORNEL1SSE, Secretaris. houdt te AXEL Maandag 20 October, des avonds van 4—7 cnr bij den heer F. W. DIELEMAN. Indien U nog noodig heeft, wend U dan tot in Vlas, te A*PPINGEDAM. Een prachtiertecring Teren» gesorteerd in een mooie eollectie van af f49,—. Aanbevelend, tegen Aanbevelend, Heden berichten wij U de ontvangst van een zeer mooie en groote collectie Prima afwerking en nieuwste modellen, aan zeer concurreerende prezen, zoowel in betere als in mindere kwaliteiten. AANBEVELEND, Hst aantal nlauws abonnó's op y* wti dit vaorjaar ruim vierdu'izend WILT OOK U voor het komende winterseizoen niet eens een proef abonnement bestellen GRATIS: een extra lingerie-nummer, hoofdzakelijk gewijd aan dames- en kinder-ondergoed, waarin een groot aantal modellen, van welke gratis geknipte patronen worden verstrekt. GRATIS: recht op deelname aan een hoogst interessanten dames-hoedenwedstrijd, waaraan een ieder gemakkelijk kan deel nemen en waaraan 100 fraaie prijzen zijn verbonden, o. a. een PRIMA INZINKBARE TRAPMAAIMACHINE. GRATIS: gedurende een half kwartaal een abonnement op Neerland's meest populaire humoristisch weekblad: het Geïllustreerd Stuiversblad. GRATIS: een overdruk van een boeienden roman naar keuze óf. de Erfgename van Dannewalde öf Een geheimzinnige verdwijning. Het Nieuwe Modeblad heeft in zijn 24en jaargang een algeheele vernieuwing ondergaan- Het verschijnt tweemaal per maand en is het goedkoopste en meest praktische mode-tijdschrift in Neder land, bij tal van vakscholen in gebruik. Behalve door een overvloed van modellen voor dames- en kinderkleedhu. onderscheidt het zich thans ook zéér bijzonder door een uitgebreide rubriek van alle soorten, ook de meest moderne dameshandwerken. Postwissel te zenden aan de Administratie dezer courant. Naam en adres daarop duidelijk vermelden, benevens den titel van den gratis overdruk-roman, welken men uitkiest. Zjj, die onze courant pt) post ontvangen, kunnen Het Nieuwe Modeblad ook slechte per poet ontvangen. De prijs bedraagt- J1-25 per kwartaal llmmObêu Tagen Inzanding van f0.95, ontvangt U alle tot »n met Daoamber varachljnonde nummors an bovendien

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3