Costumes en Mantels, C. B. ANTHEÜNIS, Axel. No. 21. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Scherp A. Eerste prijs burger wacht Terneuzen 40b punten in j 248 sec.tweede Kruiningen 405 j p. in 246 sec.derde Vrouwe- polder 378 p. in 217 sec. Scherp B. Eerste Viissingen 405 p. in 319 sec tweede Zaamslag 384 p. in 236 sec. derde lerseke 354 p. in 300 sec. vierde Kruiningen 334 p. in 2^0 sec. Scherp C. Eerste Goes 346 p. in 290 sec. en tweede Wemel- dinge 340 p. in 327 sec. Marga A. Eerste Nisse 441 p. in 234 sec.tweede 's Heeren- hoek 357 p. in 238 sec. Marga B. Eerste Nisse 756 p. in 335 sec.tweede 's Heeren- hoek 428 p in 319 sec. Marga C. Eerste Nisse 411 p. in 380 sec. Vliegend vendeleerste Krui ningen 413 p. in 267 sec. Tirailleur Marga: eerste Nisse 9 patronen in 9 sec., totaal 81 p. Wedstrijd no. C 11 (kringen): eerste kring Axel 418 p. in 242 sec.; tweede kring Zuid-Beveland 405 p. in 235 sec. De hoogste korpsschutter was F. v. d. Peijl te Hansweert, na melijk 90 p. in 49 sec. De wisselbeker werd gewonnen door Terneuzen met 406 p. in 2487» sec. „M. Crt." Arrond. Ree lit bank te Middelburg In d§ zitting van 3 Oct. waren de volgende beklaagden gedag vaard E. F. J. de M., 43 jaar, fabrieks arbeider, Selzaete, wegens ver voer van 4000 boekjes sigaretten papier, aan invoerrecht»onder hevig te Sas van Gent op 2 Oct. 1922. Eiicb 50 boete. A. P., 55 jaar, herbergier te Graauw, wegens het in voorraad hebben van ongestempelde speel kaarten te Graauw op 5 Juni 1923. Eisch 100 boete. H. J. C., 38 jaar, slager, Ter Neuzen, wegens het niet aan wezig hebben van een stier, die voor slachting was aangegeven, te Sluiskil op 27 Februari 1923. Eisch een geldbaete van 100 tot 600. W. H. van L., 49 jaar, winke lier te Zierikzee, wegens bet niet schriftelijk opgeven van zijn voorraad sigaren en tabak bij de inwerkingtreding der Tabakswet te Zierikzee op 1 Juni 1922. EDch een boate van 3Ó0 tot j 1000 A. J. van A., 40 jaar, zeep fabrikant te Zierikzee, wegens het doen verrichten van bedrijfs- werkzaamheden door zyn vrouw en 2 minderjarige kiuderen na 8 uur 's avonds en 6 uur 's mor gens te Zierikzee op 1 Juni 1922. Eisch een geldboete van 300 tot 1000. A. A., 55 jaar, marktkoapman, te Amsterdam, wegens het in voorraad hebben van ongebande- rolleerde sigaren te Ter Neuzen op 6 Februari 1923. Lisch een geldboete van 50 tot 300. I. P., 22 jaar, sigarenhandelaar te Amsterdam, wegens het in voorraad hebben van ongebande- roileerde sigaren te Ter Neuzen op 0 Februari 1923. Eisch een geldboete van 50 tot 300. P. G. N., 63 jaar, sigarenfabri kant te Buist, wegens het ont breken van naam ot handelsmerk op by hem aanwezige zegels der sigaren. Eisch een boete van 50 tot 1000. M S., 41 jaar, winkelier, Wemeldinge, wegens het in voorraad hebben van tabak, die niet voorzien was van onge schonden zegels. Eisch een boete ▼an 100 tot 1000. Na bovenstaande eischen, ge daan door den rijksadvocaat, eischte de officier van Justitie vervangende hechteuis van ten miuste 1 dag en ten hoogste 1 jaar. In de zaak tegen W. G. ten hoogste 6 m. Politierechter te Middelburg. Vrjjdag 3 October werden dé volgende beklaagden gedag vaard ter zake van overtreding van 's Rijksbelastingwetten A. J. van A., 40 j., slgaren- tabrilcant, Zierikzee. Eisch 300 b. Uitspraak 10 of 10 d. h. Tetjen Slspeloashsid. Overspanning. Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. P. M. van H., 29 j., koopman, Eade. Eisch 300 b. Uitspraak 25 of 25 d. h. M. M. de B., 27 j., souder beroep, Sa» van Gent. Eisch 300 b. Uitspraak 25 of 25 d. h. A. A. R., 19 j., venter, St. Nicolaas. Eisch 50 b. Uit spraak 3 d. gev. A. E. L., 18 j„ venter, St. Nicolaas. Eisch 50 b. Uit spraak 3 d. gev. E. S., 20 j., leurder, Clinge (België). Eisch 50 b. Uitspraak 3 d. gev. E. A., 41 j., schilder, Sas van Gent. Eisch /50 b. uitspraak 20 of 20 d. h. A. M. V., 22 j., zonder beroep, Clinge; J. V., 18 j., zonder be roep, Clinge. Ei*ch ieder f 50 b. Uitspraak ieder 10 of 10 d. b. Het 3-jarig zoontje van H. te Venlo ging onder eeD stil- staanden zwaar beladen wagen hangen, zonder dat de voerman het gezien had. Toen de wagen weer aantrok kreeg het kind het achterwiel over het hoofd. Het wa» onmiddellijk dood. Te Heusden i* overleden Ant. Kieboom, die over drie maanden zijn lOlon verjaardag zou heèben gevierd. De laodbouwer M. P. te Kollumerzwaag is bovsn van de zoldertrap gestort en aan de gevolgen overleden. Zaterdag heeft de burge meester vau Pernis in het open baar een lichterscbip verkocht, dat bij de Voadelingenplaat al daar op het droge was gezet. Het schip is gegund aan den hoogsten bieder, voor f 60. Een half uur later i» het in een koffiehuis te Pernis onder de bieder» verkocht voor f1050. Te Heerenveen is Zater- avond het bovengedeelte van het huis van dr. Bijlsma uitge brand is ontstaan in de bad kamer. Onaangename kostgancar. Bij mej. B. te Wijkeroog, ver voegde zich de vorige week een hesr, teneinde een gemeubileerde kamer met pension te huren. Hij gat voor chemiker te zyn aan de papierfabriek en daar een fliDk salaris te verdiénen, waarom hij niet op een paar gulden per week behoefde te kijken, hij wilde het goed hebben. Men werd het dan vok eens voor 10 per maand. In het begin dezer week ver telde hij naar Amsterdam te moe ten naar het hoofdkantoor der firma Van Gelder, teneinde een en ander te bespreken. De heer B., die ook aan de papierfabriek werkzaam is, informeerde nu eens bij de plaatselijke Directie, waar hy tot de ontdekking kwam, dat men hier niets wist van d« aan stelling van een dusdanig per soon, en was dus de dupe van een oplichter. Toen de .chemi ker" uit Amsterdam terugkwam, werd hy door de politie ingere kend. Hat is voor mej. B., die zich voor dezen commensaal eens extra had ingespannen, nog een flink schadepostje. Auto-woestelingen. Drie veekoopers uit Benschop reden in een Fordje over den Haa»tr'echtschen dijk. Even voor bij „Het Roosje" haalden zy twee meisje» in. Een van haar, het 13-jarig dochtertje van den slager Blom, uit Oudewatar, werd om vergereden en geraakte onder de auto. De veekoopers reden door zonder de minste notitie van hun slachtoffer te nemen. Het meisje werd bewusteloos opgenomen en zwaar aan het hoofd gewond naar de wijkverpleging te Gouda ver voerd, waar den dokter een her senschudding constateerde. De namen der onverschillige kerels zijn gelukkig bekend. Een bruikbare politiebond. Donderdag "erloor de burge meester Gomel, mr, baron Van der Borch van Verwolde, terwyl hij in Almen op de jacht wa», zyn portefeuille, inhoudende een aanzienlijk geldsbedrag. Hij merkte dit, toen hy thuis kwam en gaf van de vermissing dadelijk kennis aan den nemeenteveld- wacbter Smits. Deze toog tr op uit met den politiehond .Jul" en ua een uur zoeken was het ver miste voorwerp teruggevonden. Ongeval aan boord. Op het s.s. „Helder" te Amster dam dat op de boeien ligt, heeft een «rmtig ongaluk plaats gehad. Toen een los bootwerker, Ossen- dorp geheeten, iets aan een dar niet in werking zijnde stoom- winsen van het schip wilde ver richten en zijn linker onderarm zich tus»chen de machine bevond, duwde hij door «en noodlottig toeval de kraan die de stoom toevoer tot de wins regelt opsn met het gevolg dat de wins begon te draaien genoemd lichaams deel op verschrikkelijke wyze werd verminkt. Nadat aan boord een voor- loopig verband was gelogd werd O. dadelyk per motorboot naar wal gebracht waar de maat schappij-dokter hem opnieuw behandelde. Met een inmiddels ver»chenen ziekenauto werd de ongelukkige, die er vrij ernstig aan toe is, daarna naar het Ziekenhuis vervoerd. Twaalf hoaderd galden gestolen. De 17-jarige J. J. G., in dienst bij de afdeeling Rotterdam van den Ned. Al*. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, moest bij de Tweotsche Bank aldaar een bedrag aan geld ontvangen. Hij telde het na op een tafeltje in de hal. Toen hij even bukte, om een gevallen papiertje op te rapen, moet iemand vier biljet ten van 300 van het tafeltje hebben weggenomen, althans, ze waren verdwonen. De Weesinrichtiug to Neer bosch heeft van A. C. v. d. S. te Enschedé «en gift van 1000 ontvangen. Gevaarlijke inenting. Men schrijft uit Beverwyk aan de „Std." Op Woensdag 24 September 1.1. werd de jaarlijksche kostelooze inenting vanwege de Gemeente gedaan. Deze kunstbewerking werd verricht door den jongsten arts. Bij 't einde werd een nieuw glaasje gebruikt met serum, dat verstrekt wordt door het Bacte riologisch Instituut te Utrecht. Nog drie kinderen werden daar mee gevaccineerd. Zaterdag 27 Sept. was één der kinderen over leden één naar het ziokenhuis vervoerd en het derde ligt zwaar ziek tehuis. De postdiefotal te Karkrade. Naar het Huis van Bewaring ta Maastricht is overgebracht de mijnwerker TT. H. van B., ver dacht van heling van gelden, afkomstig van den postéiefstal van *7 000 te Kerkrade. Zjjn broeders G. en H. H., die te Aken waren aangehouden, ook verdacht van heling, zyn weder op vrije voeten gesteld. Een lndian-motorry wiol aan den ver dachte toebehoorende, is in be slag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. („Tel.") De marechaussees te Roo sendaal hebben aangehouden vier jongemannen, verdacht van rij wieldiefstallen te Princenhage ge pleegd. Voorts zijn zij betrokken bij een poging tot baanroof op een veekoopsr van wien zy wisten dat hij met veel geld op zak laDgs een eenzamen weg zou komen. Bij hun aanhouding was het vier tal juist van plaD enkele Roosen- daalsche handelslieden, van wie zy wisten, dat zy zich dikwyls met veel geld op weg bevinden, te overvallen. In hun bezit had den zy een doosje peper en een gummistok. Bij de Blauwebrug te Heem stede is de automobiel van dr. Th. Lens uit Aerderhout in bot sing gekomen met een electriscbe tram. De auto werd geheel ver nield. Dr. Lens wist nog tijdig uit den auto te springen en bleet ongedeerd. Het ongeluk geschied de doordat de heer Lens links van den weg hield, omdat bij een bocht twee automobielen na derden. Juist op dat momeot zwam een tram. Een botsing w is toen niet te voorkomen. Aardverschuivingen Uit Calcutta wordt bericht, dat •i n reusachtige grondverschui ving een hotel, het postkantoor en andere gebouwen vernield en bedolven heelt te Brewery nabjj Nainatal. Volgens berichten uit Quebec, is Sir William Price, Canadeesch bouthandelaar en voormalig par lementslid van Quebec, bedolven door eeno grondverschuiving Kenogami, terwyl hy met de ingenieurs Mc. Dermoth en Munroe inspectie hield over de schade, door eene kleine grond verschuiving veroorzaakt. De ingenieurs wisten zich door de klei omhoog te werken en zich te redden, waarna honderden met yver aan het graven gingen met de flauwe hoop, Sir William nog te kunnen redden. Deod>onnis voltrokken. De Perzische regeering heeft de Amerikaansche kennis ge geven, dat de bij den moord op den Amerikaanschen vice-consul te Teheran betrokken Perzische soldaat, in byzijn van een lid der Amerikaansche missie, na door den krijgsraad te zijn ge vonnist, is gefusilleerd. De Diltsehe oogst. De geruchten over een mi» lukten oogst in Duitschland worden van bevoegde zijde tegen- gssproken. De huidige oogst zou hoogstens 20 pet. minder le dragen dan die van het vorige jaar, zoodat de broodvoorziening van het Duitsch» volk geea ge vaar loopt. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f8,a f 16,—Rogge f 10,a 12,Wiffiergerst f 13,50 f 14,50. Zomergerst f 15,— a f 15,50. Haver f 10,— a f 12,—. Erwten f 16,— a f21,—. Lijn zaad f20,— a f22, Blauw Maanzaad f49,a f51,—. Groen Vlas f 10,— a f 12,—. Gebookt Vlas f 15,— af 18,—. Gezwingeld Vlas f 1,30 a f 1,40. Aardappels f5,a f5,50. Strpo f 13,— a f 16,Boter f2,20 a f2,30. Eieren f0,08 a f0,09. "Wishelkoersen. Brussel 12,397,. P*rijs 13,527»- Londen 11,487/- New-York 2,577,. Ondergetekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van en wat bij het vak behoort. A. J. DE JONGE, Axel, E 27. Ged. Coupeuse. Ze zijn er weer de gezellige avonden, die wij nuttig en aan genaam zullen besteden. Winstgevend en aangenaam tijdverdrijf voor Jong en Oud. RECLAME-WEDSTRIJD No. 21. Maak uit het woord „Zigeunerbloed" zooveel mogelijk goede Hollandsche woorden, zooals Rol, Regen, Deur, enz van hoogstens zes letters en zend deze met 47 cent post zegels vóór 18 October aan ons adres. Uitslag ontvangt ieder omstreeks 3 November. Die de meeste goede woorden zendt, krijgt TIEN Gulden of fraaie Koekoekklok. De volgende kleinere Koekoekklok. Alle volgende inzenders een prijs naar keus, zooals Wederhuis, Collier, Broche, houten Tabakspijp, fijne doos Odeur en Zeep, lederen Por- temonnaie, Zelfdrukkerij, Vulpenhouder, enz. Zoomede mogen de eerste 200, dus de vlugge inzenders, een 2e prijs uit de lijst kiezen. Groote keus prijzen voor oud en jong. Prijswinners betalen later vracht, enz. Onze prijzen zijn degelijk. De heer H. van der Jest te Hijkersmilde (Drente) schreef „Mijn hartelijken dank voor de spoedige uitbetaling der Hoofdprijs, door mij gewonnen met prijsvraag No. 14, als mede voor het mooie theeblad en de andere prijzen van U ontvangen". Zorg vooral voor Uw duidelijk volledig adres en goede postzegel op de brief en 47 cent postzegels in de briefen zenden aan Wed. P. A. DUhRMElJER. 53 z Donksche Laan 53 z BOLNES (Z. H.) IA i l ïyr vastplakken of spelden en 47 cent p0Stzegels bijvoegen. 'J Naam - Lezer van de Axelsche Courant. 'k Aantal door mij gevonden woorden r Van 1 31 Augustus 1924. Baachkapelle. Geboorten. 4. Anna Louisa, tl. van Pieter Andreas van Leuven en Cornelia Rosalia van der Meijden. 5. Magdalena, d. van Carolus Ludovicus Stallaart en Rosali* van der Kelen. 9. Maria Louisa, d. van Martinu» Cornelis Verhelst en Maria Louisa Dhaene. 24. Petrus Josephus. z. van Petrus van Trappen en Aafje Koster. Sas van Gent. Huwclijks-voltr. 26. Louis Vermande), 39 j., weduwn. en Julienne Wiiheimina Hamcrlinck, 29 j., jd. 27. Honoré Colpaert, 24 j jm. en Margaretha Johanna Jacoba Stock, 23 j.. jd. Geboorten. 23. Denise Marie, d. van Hilair Marinus Winne en Magdalena Maria Emiel van Eijcke. Overlijden. 14. Henricus Vervaet, 22 j,, z. van Honoré en Maria Pauweis. Westdorpe Huwelijks-voltr. 21. Arthur Eduard van de Velde, 28 j.Jm. en Lisa Ema Kaas, 26 j., jd. Geboorten. 5. Johanna Madeleina, d. van Léons van Dam en Marie Louize Janssens. 9 Oswald Richard Marie en Maurice Augusta Andreas, zonen van Petrus René de Jaeger en Clemen- tia Maria Kamoen. 17. Agnes Marie, z. van Alfred August Kersbulck en Emma Agatha van Baestclaere. Overlijden. 7. Petrus Soetaert, 65 j., echtg. van Maria D'haene. 16. Petrus Johannes Nolschaele, 65 j., echtg. van Maria Louisa de Moor. r B: f: -•7'

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3