i] KRÜIPPAKJES, Gillette Scheeraparaten en Gillette Mesjes Een net Dapeisje. Telegram. Ia de Goedkoope Winkel GROOTE tot 11 OCTOBER 1924 PIT Zie Etalage. Een nette DIENSTBODE J. C. VINK, Boekhandel. voor groot en klein Axel. A. KOLEER. A. KOLFIR. Slagerswinkel, Alle goederen aan verminderde prijzen. 30 in alle gcwenschtc modellen verkrijgbaar, als: koopt U bij Buitenland. Bekendmakingen. Advertentiën. Zeestraat A no. 22. Wij bieden U in een enorme keuze. Opnieuw ontvangen: Axel. P. J. VALE. GEVRAAGD Zaterdag Markt AXEL. Galathee Corona's Kleine Corona's Luxe Sigaren Cuba Kleintjes. Geweldige Opruiming LEON DE GROOT, AXEL II - ZWALUWEN. Gevraagd Openbare Verknoping. Dimdag is te Gosi een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De 75 jari ge J. W uit Krabbendijke is op het pleiD bij de R. K. kerk door een autobus van den heer Z. uit Hansweert aangereden. Hy werd ernstig rerwond en moest in het gasthuis aldaar ter verpleging wor den opgenomen. Zyn toestaid is ernstig, daar hy een schedelbreuk heeft bekomen. De chauffeur heeft geen schuld te hebben, zoo werd aan >de Zeeuw< verzekerd. Treurig scheepsongeval. Dinsdag bij den sterm op de Zuidersee, ongeveer 10 K.M. ten W. van Urk is de »Twee Gebroe ders*, schipper L. van de Kolk van Amsterdam, tijdens den plot seling opgekomen storm omgesla gen en gezonken. De schipper en zyn vrouw en drie kinderen kon den aich in een roeiboot redden. Eeü 6-jarig jougetje en een meisje van 4 jaar, die in da roef waren, konden niat maer vae boord wor- dan gehaald en verdronken. Terdweneu. Vorige week Zaterdag heeft de heer Z., behaerder van de wonin gen van de socialistische bouw vereeniging »Glüek Auf« te Heer len, per motorrywiel die plaets verleten. Uit Rotterdam senreef hij aaD het bestuur eeu brief, dat hij een som van 5000 verloren had. >Avp.« Aanzienlijke beperking der oefeningen by Breaa. Naar de „Maasb." verneemt, zullen de manoeuvres te Breda in verband met de weersge steldheid zeer worden beperkt. Het 3e regiment infanterie uit Bergen-op-Zoom gaat in verband hiermede niet naar Breda, doch blijft tot en met Vrijdag gewoon te Bergen-op-Zoom oefe nen. Tevens is bet kamp in „Kijk in de Pot" opgeheven en zijn de troepen geconcentreerd in kwartieren in de stad, als loodsen, de manege, scholen en Thalia, ondergebracht. Tengevolge van den hevigen plasregen liep Woensdag het terrein bij de kazerne re Blerick, waarop een groot aantal mili tairen, die deelnemen aan de manoevres, in tenten onderge bracht zijn, onder water. Daar het terrein erg laag is en er geen afvoerkanalen zijn, bleef het water staan en stroomde de tenten binnen. Een tumult ont stond en de manschappen storm den naar buiten in hevige op gewondenheid. De regiments commandant en de kolonel waren dadelijk ter plaatse en namen doeltreffende maatregelen waar door de kalmte spoedig terug keerde. Midden in den nacht werd stroo aangevoerd en de cantine en het gymnastieklokaal voor slaapgelegenheid ingericht en direct in gebruik genomen. Het terrein is thans verlaten als niet meer geschikt om te kampeeren. Men tracht thans de militairen alsnog te Venlo en te Blerick in kwartier te leggen. In een café aan de Zand straat te Rotterdam waren de bezoekers bezig met een werp spel, het werpen met van hane- veeren voorziene pennen naar een bepaald doel. Een der al daar gecontrueerde werpspiezen dwaalde af en trof den 17-jari- gen F. L. in het linkeroog. De jongen moest in het ziekenhuis behandeld worden. De 50-jarige schilder K., die in de Smmastraat te Arn hem bezig was de glazen te wasschen is, dooordat de ladder brak, van 8 Meter hoogte op straat gevallen. De man was terstond dood. Twee werklieden, afkom stig uit Meirelbeke, waren aan den spoorweg bij het station Stockem aan het werk, toen de expres van Brussel, die 50 mi nuten vertraging had, aan kwam stoomen. De werklieden bemerkten den trein niet, ondanks de waar schuwende kreten, die kaïnera- I den, welke op eenigen atstand werkten, lieten hooren. Zy had den namelijk al hun aandacht gevestigd op een anderen trein, waardoor ze onder den expres terecht kwamen en vermorzeld werden. Moord op de kermis. Zaterdagavond ontstond op de Septsmberkermis te Nieuw Bui nen een vechtparty tusschen de arbeiders D. van Vledderveen, B. van Musselkanaal en H. S. en v. d. L. te Nieuw-Buinen. De vechtersbazen verwijder den zich van het kermisterrein, maar nauwelijks hadden ze zich verwijderd of er werd „moord", „ze hebben me gestoken" ge hoord. Bij onderzoek bleek dat H. S. met een scherp mes den 18- jarigen arbeider v. d. L. zoo danig in het hart had gestoken, dat de jongen zoo goed als on middellijk was overleden. De politie bevond verder, dat van den arbeider B. een der armen zoo goed als was afge sneden, waardoor hij veel bloed verloor en verder dat de arbei der D. een messteek in het on derlijk had gekregen. De marecbaus9ée heeft den dader direct gearresteerd. S. bekende volledig, doch liet door schemeren, dat bij uit zelfver dediging gehandeld zou hebben. Een aanslag. Zondag i» bij de wed. C. Ver meeren achter de Krabbebos- schen onder Prinsenhage geheel naakt kernen aanloopen een jongeman van 22 jaar, C. van Eyck, uit Ginneken. De man was vreeselijk toegetakeld en bloedde uit hoofd en rug. Hij werd bij de wed. in een schuur gelegd, terwijl de politie werd ontboden. Ter plaatse gekomen, gelukte het den beiden veld wachters niet iets uit den maa te krijgen, daar hij niet meer kon spreken. Ten slotte heelt hy op een papiertje geschreven dat hy aan het baden was en toen opeens een harden klap op zijn hoofd kreeg. Toen hij weer bovan kwam, was de persoon die hem den slag had toegebracht, met zijn kleeren verdwenen. Ter plaatse hebben de veld wachters een knuppel vol met bloed gevonden, waaraan ook hoofdhaar was. De man is per brancard naar het Diaconessen- huis te Breda overgebracht. Men vreest voor een hersenaandoe- ning. Het onderzoek wordt voortgezet. Een entroaw curator. De vorige week liep te Nij megen een gerucht, dat da heer D. G. M,, van beroep rentmeester van het Kroondomein, die sinds jaren daar een kantoor heett, voortvluchtig was met medene ming van eenige tonnen. De heer M., die veel op reis was, was Maandag j.l. als naar gewoente op zijn kantoor ver schenen meldt de „Tel." Hy had daar het werk geregeld en de gewone bezoexen ontvangen. Na afloop is hij met zijn auto weder op reis gegaan. Het kantoor was opengebleven en het personeel had alle loo- pende zaken afgedaan. Intusschen is een bevel tot zijn aanhouding door de justitie uitgevaardigd. Wij vernamen dat de heer M. wordt gezocht, verdacht van verduistering in zijn kwaliteit van curator vau den heer J. J. L. van Heunen. Deze laatste was zeer gefortuneerd. In 1917 werd de heer L. onder curateele gesteld en de bewuste rentmees ter als zijn curator benoemd. Deze moet het vermogen van den heer L. slecht beheerd hebben, zoodat er laatstelijk nog slechts 100.000 onder zyn be rusting was. Het bevel tot aanhouding van M. is uitgevaardigd, omdat men hem verdenkt van verduistering van laatstgenoemd bedrag. Hy is in Den Haag aange houden, Te veel politiek. In de jaarvergadering van aan deelhouders in Lever Brothers Ltd., de groote zeepfirma te Port Sunlight, waaraan meer dan 3000 man van het personeel deelna men, heeft lord Leverhulme eeni ge aardige dingen gezegd, die wel de vermelding waard zijn. „Er zijn er velen", aldus zei hij, die meenen, dat het geld, dat elk jaar wordt verdeeld en nu bijna 200.000 pond sterling bedraagt, en dat bij elkaar al ongeveer anderhalt millioen is, meer tet de kracht van de zaak zou heb ben bygedragen, als het in een raserveioeds ware gestort. Ik ben nooit van die meening geweast. Het beste reservefonds ligt in den lust en de geestdrift van het per soneel. Geestdrift is onmogelijk zonder een of ander aandeel in de winst. Ik raad u aai, niet te luisteren naar lieden, die zeggen, dat meer te verwachten is van wetgeving, dan van hard werken. Hoe minder de regeering zich inlaat met de zakeD, des te ba- ter is dat. Wij, aandeelhoudars zeggen „Laten wij terugkearen tot den arbeid. Wij hebben te veel politiek en te weinig pro ductie. Dat is al hetgeen er aan scheelt. De sterkste indruk, dien ik by mijn jongste bezoek aan het vasteland heb ontvangen, is dat de landen, die bet snelst er bavenop komen die zijn, welke het minst steunen op de politici en het meest op hard werken. Hinderwetten en dergelijke ver beteren de arbeidsvoorwaarden en behooren tot de taak der re geering, doch laat ons voor 't overige bedenken, dat wij allen, laag en hoog, in het zelfde schuitje zitten." "Wisgelkoerien. Brussel 12,54. Parijs 13,671/1. Londen 11,53. New-York 25,8 Verzoek om vergunning laca- valge art. 38 Ie lid dar Arbeidswet 1919. De Burgemeester van AXEL brengt ter openbare kennis, dat door ANDR1ES DIELEMAN, broodbakker, wonende alhier (Kijkuit), eene vergunning is aangevraagd, om tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormidHag» bakkersarbeid te mogen verrichten. Op den 21 October 1924, des voor middags ten 10 ure, zal ten Paadhuize gelegenheid bestaan, om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Gedurende acht dagea vóór boven- genoemden datum kunnen aanvrager en zij, die bezwaren inbrengen, op de Secretarie dezer Gemaente van de ter zake schrifturen kennis nemen. Axel, den 24 September 1924. De Burgemeester vnd., BLOK. Beëindiging ZomtrtQd. Burgemeester en Wethouders der Gemeente AXEL brengen ter openbare kennis dat ingevolge het Koninklijk besluit van 31 Januari 1924, No. 42, Staatsblad No. 28, waarbij in verband met artikel 2 der wet van 23 Maart 1918 (Staats blad No. 165) gewijzigd bij de wet van 22 Maart 1922 (St. BI. No. 130) bepaald wordt dat in 1924 de vervroe ging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in art. 1 der wet van 23 Juli 1908 (St. BI. No 236) zal eindigen den vyfden October a.a. te drie aur in den voormiddag. Mitsdien moeten alle klokken om 3 uur in den nacht van vijf October a.s. tof wanneer men zich op 4 October a.s. ter ruste begeeft) één uur achteruit gezet worden. Axel 18 September 1924. Burgemeester en Wethouders vnd., De Burgemeester, BLUK. Dfc Secretaris, MARIS. Roode Kruis Collecte. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat in de week van 17 t/m 24 Septemder a.s. in deze Gemeente eene Collecte zal worden gehouden ten betioeve van het Vredeswerk van hei Koode Kruis, welke Collecte door mij wordt aanbevolen, Axel, 18 September 1924. De Burgemeester voornoemd, BLQK. Voor de betoonde deelneming in ons droevig verlies, zeggen wij vrien delijk dank. Familie KNIERIEM. Voor de zeer vele blijken van belang stelling ontvangen ter gelegenheid onzer 60-jarige Echtverecniging op 22 September, betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, zoowel van buiten als van binnen deze gemeente. Ook in 't bijzonder aan diegenen, die ons op dien dag met zoo vele prach tige bloemen vereerden. L. LAMAITRE. N. S. LAMAITRE-Lansen. Axel, September 1924. De ondergeteekende maakt het publiek van AXEL en Omstreken bekend, dat hij zijn staande Nieuwstraat O 74, VERPLAATST tegen aan staanden Dinsdag naar Minzaam aanbevelend, A. W. DE JONGE. vanaf de Bébématen, TEVENS in wol, fluweel, stof, flanel, enz. in vele soorten. Aanbevelend, om terstond in dienst te treden: AdresBureau van dit blad. YLISSINGEN. te AXEL wegens plaatsgebrek met het oog op de St. Nicolaas. Zaterdagnamiddag om 41/3 uur voor direct AdresBureau van dit blad. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal krachtens art. 1223 B.W., in het Hotel „Het Gulden Vlies" bij J. J. de Lozanne te Axel, op Donderdag den 9 October 1924, des namiddags 3 uur, verkoopen verdere aanhoorigheden en erf, aan de Kerkdreef te Axel, kadaster sectie G No. 1458, groot 2 A. 19 c.A. Eigendom van Jacs. van Cadsand te Hoofdplaat en verhuurd aan Ald. Vlaander, voor f 350.per jaar. Betalen1 maand na de toe wijzing. Naamstempels, datumstempels, handteekeningstempels, etiquet- ten, adressen, vereenigingsstem- pels, merkstempels, numerateurs, kantoorstempels, cliché's, wapens, tip-topstempels, zakstempels, mo nogramstempels, lakstempels, re- liefstempels (droogstempels), sta len stempels, kantoor-hechtma- chines, schabionen. Worden spoedig tegen billij ken prijs geleverd. Modellen voorhanden. Aanbevelend, I rnipjin i Bdkr-M Een chiqué MANTEL

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3