eigengemaakte KAAS. Blanke ZOÜTEVISCH. Heeren Landbouwers Belgischen Dekhengst. Goedkoop. Carbonpapier Tersch gebrande Olienoten. VENUS POTLOODEN. J. BOER, A. IJzebtart-1. d. Berge, Axel. AXEL I - JONG VLAANDEREN A. IJabaarH. d. Berge, Axel. Zuiver Bronwater „TOP" Steeds voorhanden J- C. f INK, Boekhandel Burgerlijke Stand. Advertentiën. Weer verkrijgbaar: J. C. VINK - Axel. Venus Vulpotlooden, zwaar verzilverd of verguld, Venus Potloodstiften, Sm >kkelen. Twee Am,9terdata*che heeren zijn te Bentheim door de Duit- sche beambten gearresteerd bij het binnensmokkelen van 52 gouden horloges, die ze onder hun kleeren hadden verborgen. Heler aangehouden* In den nacht van 7 op 8 Mei j.I. werd ingebroken bij de firma Schüller en Co. te Rotterdam, waar voor eeu waarde van ruim f 5000 aan damesjaponnen, blouses, stoffen en bont gestolen werd. Dezer dagen heeft de politie de hand weten te leggen op een groote partij goederen, welke vermoedelijk van dezen diefstal afkomstig waren. Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken dat dit inderdaad het geval was. De caféhouder W. V., bij wien de goederen gevon den zyn, werd aan het bureau Groote Paauwensteeg als ver dacht van heling in bewaring gesteld. Voor ongeveer 3000 is thans terecht. By het zwemmen in de Bar- Develdsche Beek is een militair uit Stompetoren, zekere De Boer, verdronken. De vorige week kreeg een wachtmeester nabij Voorthuizen zulk een hevigen slag van een paard, dat hij thans aan de ge volgen daarvan in het zieken huis is overleden. Te Rotterdam, is de mon teur R. de J., wonende te Alblas serdam, die zich aan dek bevond van de motorboot ,Op Hoop van zegen", doordat de boot in de Oude Haven tegen'een meerpaal stootte over boord geslagen en verdronken. Te Lemelerveld (gem Om men) brandde Maandag door on bekende oorzaak de woning van den landbouwer W. tot den grond toe at. De geheele inboedel ging verloren. Alles was verzekerd. Groote Ja weelendiefstal. In den nacht van Vrijdag, Zaterdag of Zondag, is bij mevr. GompertzJitta in het Wilhel- minapark te Utrecht een zeer aanzienlijk bedrag, ettelijke dui zenden guldens, aan Juweelen door inbrekers gastolen De be woonster was afwezig en de po litie zag achter de tuindeur open staan. In huis was alles overhoop gehaald. Tot nog toe heeft het onder zoek geen resultaat opgeleverd. Inbraak en bedreiging. Te Lieveren onder Roden heeft een inbraak plaats gehad bij den alleenwonenden, bijna tachtigja rigen landbouwer J. Poede. Twee tot heden onbekende per sonen drongen het huis binnen en dwongen den ouden man, on der bedreiging van 'm anders te zullen dobden, op bed te blijven, terwijl zij het huis doorzochten. Ze vonden slechts f 300, met wel ken buit zij spoorloos verdwenen. Ontploffing. Aan de Fahrenheitstraat te 's Gravenhage heeft een ontplof fing plaats gehad, welke ernstige gevolgen had. De 24-jarige C. M. was in de machinekamer van de Chemische fabriek van dr. Furnee bezig aan de vervaar diging van een verdoovings- midde). In een ketel had hij teen mengsel van 50 L. zoutzuur, fcpiritus en chloras calicus. Dit bracht hij door middel' van stoom onder hoogen druk. De ketel bleek niet sterk genoeg voor het mengsel en spreng uit elkaar. M. kreeg de scherven met groote kracht tegen het gelaat, zoodat hij zeer ernstig werd verwond. Een tweede employé had een minuut voor het fatale oogenblik met M. staan praten bij den ketel en had hem juist verlaten, toen hij den slag hoorde. Hy waarschuwde onmiddellijk den geneeskundigen dienst. M. werd naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij na een half uur overleed. Hij was ongehuwd. De machinekamer werd geheel vernield. Door het ontsnappen van de giftige gassen was de lucht in de omgeving van de fabriek ondtagelyk. De splonnage zaak. De auditeur-militair bij den Krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft in de spionnagezaak tegen den sergeant-majoor S. te Maas tricht 4 maanden gevangenisstraf geëischt met ontslag uit den militairen dienst en ontzegging van het recht om bij de gewa pende macht te dienen. De Krijgsraad, uitspraak doende na de strafzitting, heeft den serg. majoor S. vrijgesproken. Overreden en gedood Tusschen Didam en Uden is de 56 jarige voerman v. d. K. door de stoomtram overreden en gedood. Het slachtoffer laat een vrou met 5 kinderen achter. Brand. Onder Wijhe is de kapitale boerderij ,De Bovenmars" door onbekende oorzaak bij afwezig heid der bewoners door brand vernield. Ook een daarbij ge legen schuur met inhoud giDg in vlammen op. Van den inboedel kon niets worden gered. Wielrijder onder een aato De heer J. J. Rozenbrand te Kaatsheuvel fietst» naar de Til- burgsche tentoonstelling. Het was zeer druk op den weg, doordat velen in auto's en mo torrijwielen zich naar de tentoon stelling begaveD. De heer R. bad de onvoorzich tigheid zonder een sein te geven, den weg over te steken. Op het- zellde oogenblik kwam hem eeD autobus achterop uit de richting Tilburg. De chauffeur van de autobus, kon helaas op zoo kor ten afstand niet snel genoeg stop pen. De autobus greep den wiel rijder en reed dezen dwars ov»r hei hoofd. De ongelukkige werd in het nabijgelegen Jacbtlust binnen ge bracht in geheel bewusteloozeD toestand, en later naar het zie kenhuis, waar de heer R. is overleden. Onrechtvaardige verdenking. Een dezer dagen, kwam de graanhandelaar C. v. d. E., van de Schiekade te Rotterdam by de politie- aangifte doen van diefstal van twee gouden ringen. Deze diefstal moest volgens hem ge schied zijn in het Zuid-Holland- sche Koffiehuis aan de Hoogstraat waar hij ze vermiste op de ke gel baan. In dit koffiehuis moest ieder er aan te pas komen van den eigenaar tot de buffet-juffrouw toe. De kellners liepen met lange gezichten rond om de verdenking welke op ieder rustte. Het geval werd onder de stam gasten druk besproken en ieder voelde zich onveilig voor den geheimzinnigen langvinger, die hier z'n slag had geslagen. Eindelijk na twee dagen kwam alles aan het licht. De bewuste persoon had na melijk de ringen teruggevonden in zyn vestzak, waar hij, naar bij zich thans herinnert, ze op dien avond ingestoken had Als ieder ióó deed, zou de po litie nooit over „malaise" in haar vak behoeven te klagen. .Maasbode." Door den trein gegrepen. Onder Neerpelt is een 18-jarig jongmensch bij het oversteken van een onbewaakten overweg door den trein gegrepen en ver pletterd. Daar de identiteit van het slachtoffer nog niet is Vastge steld, weet men met of het een Hollander of een Belg is. Door een jas verraden. Dinsdag j.I. werd ingebroken in een woning aan den Ginneke- weg bij Breda en voor een be drag van ongeveer 6000 aan antiquiteiten gestolen. Kort ge leden was in een woning aan de Zandberglaan ingebroken en wer den omstreeks dit tijdstip zeven rijwielen te Breda ontvreemd. De dief droeg een regepjas die op een der gestolen fietsen ge riemd was. Daarmee liep hij id de gaten. Hy werd dientenge volge aangehouden. De daüer, een berucht indivi du uit Giuneken, heeft bekend aan al deze misdrijvep. schuldig te zijn. De antiquiteiten zijn voor een deel bij een handelaar in oudheden, voor een ander deel bij den dader teruggevonden. Als helers van eenige rijwielen zijn twee caféhouders uit Gilze Rijen gearresteerd. Aborteuse aangehenden. Te Amsterdam is naar de Ju stitie geleid een 45-jarige gehuw de vrouw, uit de dapperbuurt, die er sedert eenige jaren haar werk van maakte tegen betaling vrouwen in behandeling te ne men, met het algemeen bekende doel. Een drietal gevallen van meer recenten datum werden baar ten laste gelegd. Een dezer gevallen, eene 24 jarige gehuwde vrouw betreffen de, had een noodlottig verloop. Deze vrouw is na het op haar gepleegde misdrijf ernstig ziek geworden en is na drie weken overleden, De verdachte heeft een volledige bekentenis afgelegd. Notth e wraken. Een regenbui kan onze mooie schoentjes totaal bederven. Wilt gy uw schoenen goed houden Zet ze dan nooit by 4e kachel te drogen, als ze nat zijc. Wrijf uw zwarte schoenen geen peau suède met een fla nellen lapje id lijnolie gedoopt, bruine schoenen met wonderolie en lakleer met witte vaseline en laat ze dan drogen. Zyn ze droog wrijf ze dan met schoencreme op. Natte suède-schoenen, in welke kleur dan ook, moeten eerst ab soluut droog zyn en dan met het fijnste scbuurlinnen opge wreven worden. Gebruik nooit die stalen borsteltjes, die er Wel voor aangeraden worden. Wanneet een nestel van een goeden schoen vetei loslaat, steek het dan even in wat gesmolten tak van dezelfde kleur als de veter, draai de veter in een punt en stop deze dan in de gelakte nastel. Zijden veters zijn duur. Bre ken ze, naai ze aan elkander, bet eene eind over bet andere en strijk ze goed glad. Houd van tyd tot tijd uw ve ters boven stoom van kokend water en strijkt ze nog vochtig op. Indien uw molières wat wijd om den enkel worden, laat de schoenmaker, naast de oude nieu we vetergaatjes maaken. Gebruik een breede veter, die de oude vetergaatjes bedekt. Hebt gij gauw last van gaatjeB in uw kousen, juist by de hiel, raai dan aan den binnenkant van de hiel, zoo hoog mogelijk een niet te breede fluweelen lint. Zelfmoord-epidemie. De zeltmoord-epidemie is van Weenen op Boedapest overge slagen. Vrijdag hebben aldaar vijftien personen getracht zich van het leven te berooven. De meeste zelfmoorden ge schieden wegens armoede en honger. Hoe de gruwelverhalen entstoien Men zal zich nog wel herin neren welk een storm van ver ontwaardiging in het begin van den wereldoerlog is opgestoken over de gruwelijke wreedheden, door „Hund* en „sales Bocbes* bedreven aan kinderen in Bel gië, die aan de bajonet zyn ge regen, terwijl hun moeder hun trachtte te beschermen, wien de handjes zouden zyn afgehakt, en zooal meer. Menschen, die te rade gingen met hun ver stand, hebben al aanstonds be dacht, dat het overgroote meeren- deel van de Duitsche troepen, die deelnamen aan den inval in België, zelf vader was en niet van het slag, om dergelijke schanddaden te plegen aan kin deren. Doch de berichten zijn gecolporteerd, zoowel in de pers als bij mondelinge overleverin gen hebben geloof gevonden tot den huidigen dag. Maar nu zal dat wel uit zyn. A. G. Gardiner toch, de be kende redacteur van „Nation*, heeft uitgetracht, dat F. W. Wilson, achtereenvolgens mede werker aap de „Daily Mail" en aaD de „Sunday Times* beide Northcliffe-bladen welke vin dingrijke journalist tijdens den oorlog in Engelschen dienst was en zelfs den kapiteinsrang be kleedde, heeft erkend die gru welverhalen te hebben ver zonnen op last van zijn „most venerable* directeur, den edelen lord Northclifte. Gardiner schreef thans Kapi tein Wilson bevond zich by het uitbreken van den oorlog te Brussel als correspondent van de „Daily Mail* en hij vertelde dat men berichten wenschte over gruwelen. Maar er waren geen gruwelen. Ze seinden me terug, dut ik toch maar verhalen over gruwelen moest zendeD. Daar voor behoef ik niet ver te gaan, zeide ik tot me zelf. Vlak bij Brussel was een klein plaatsje, waar we dikwijls heen gingen om te eten en heel goed te eten. Ik hoorde, dat de Hunnen daar waren geweest en veronderstelde, dat daar óók wel een zuigeling zou zijn en zóó schreef ik een hartroerend verhaal over de baby van Courbeek-Loo, die in het gezicht van de brandende woning was gered uit den greep van een Hun. Den volgenden dag kreeg ik een telegram om de baby over te zenden, daar er 5000 brieven waren ingeko men van personen, die het kindje wilden aannemen alseig^n kind. En reeds den volgenden dag was het bureau van de krant een magazyn van kinder- kleertjes geworden. Zelfs Ko ningin Alexandra betuigde deel neming per telegram en zond kleertjes en geld. Ik kon moei lijk terugseinen, dat de baby slechts bestond in paijn verbeel ding en dus kwam ik met deD dokter, die belast was met de zorg voor de vlucp»elineen, over een, dat wij de ëahy maar zou den laten sterven aan de eene ot andere besmettelijke ziekte, zoodat er geen sprake kon zijn van een begrafenis in het open baar. En we haaldeH lady Nort- clifte over om een kinderbe waarplaats te beginnen met al die kleertjes. "Wisselkoersen. Brussel 12,30. Parijs 14,08. Londen 11,527». New-York 2,66. Prima volvette Melk-, Boter- en Kaashandel, AXEL. 35 cent per pond. Zondagmiddag om 2 uur: (van St. Nicolaas). Gevraagd worden 4 a 5 degelijke paardenfokkers, om hun medewerking te verleenen tot het aankoopen van een Zich te vervoegen lot JAN DE PUTTER, Axel, „Steenbosch". EERSTE EWALJTEIT voor> Schrijfmachines. NEEMT PROEF. Boek- en Papierhandel. 30 cent per pond. overtreft alle mineraalwaters, zoowel in prijs als in kwaliteit. Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland is de Heer ALBERT NEVEJAN, Bierbrouwer, Sas van Gent, telefoon 9. o\ertreiien alle andere merken in kwaliteit, Van 1 31 Mei 1924. Sas van Gent. Huwelijks-vol trekkingen. 1. Arie de Koeijer, 28 j., jm. en Regina Alberta de Caluwé, 22 j., jd. 10. Victor de Waele, 31 j.,jm. en Rachel Smidts, 39 j., gesch. van echt. 22. Charles Marie Louis Wul- faert, 27 jjm. en Alma Hendrika van Oteghem, 30 jjd. 31. Petrus Ver meulen, 25 j., jm. en Maria Victoria Ghislena Verschraegen, 30 j., jd. Geboorten. 8. Willy Herman, z. van Herman Eduardus Jules Nunnink en Adriana Groenendaal. 14. Willy Theophile, z. van Alphons van Aver- maete en Melanie Kalle. 18. Anitha, d. van Prosper Rousie en Maria Johanna Acke. 28. Elsa en Ivonne, dochters van Edmond Joseph Neijt en Irma Christina de Caluwé. 29. Prosper Frans, z. van Livinus Ploegaert en Irma Maria Gauwe. Overlijden. 18. Johanna Hendrika Dootjes, 68 j., d. van Johannes Jacobus en Maria van Overstraten. 20. Een als levenloos aangegeven kind van Albert Raymond Velleman en Bertha Octavie Timmerman. 23. Clementina Clemminck (van Selzaete, België), 50 j., echtg. van Joannes Franciscus de Koeijer. Westdorpe. Huwelijks-voltrek kingen. 1. Alfred de Bock, 23j.,jm. en Lima Ludovica Maria Losie, 20 j., jd. 13. André Joannes de Smet, 24 j., jm. en Adrienne Mathilda Allonsius, 19 j., jd. 22. Alfred Talboom, 28 j., jm. en Christina Celestina Vernave, 22 j., jd. Geboorten. 3. Ilva Mana Stepha- nia, d. van Adolphus Augustus Aude- naerd en Bertha Malvina Barbera Kindt. 11. Catolina Helena, d. van Pieter Michielsen en Lena van Kerkfort. 12. Irena Maria Josephina, d van Alfred de Clercq en Anna Catharina Josepha Hegh. 30. Remi Theophile, z. van Caesar Florimondus Jacobus de Boeye en Romanie Marie van Dam. Overlijden. 13. Adolphus Kalle, 80 j., weduwn. van Clementina Josephina Modde. 20. Charles Ludovicus van Waes, 71 j., weduwn. van Juliana Bogaert. Hengstdijk. Huwelijks-voltrek king. 6. August Cornelis Heijens, 33 j-, jm. en Maria Anna Louisa de Kort, 29 j., jd. Geboorten. 8. Mathilda Paulina, d. van Josephus Dophemont en Maria Ludovica Mannaert. Zuiddorpe. Huwelijks-voltrekking. 28. Josef Pollet, 28 j jm. en Irma Maria Verschelden, 26 j., jd. Overlijden. 3. Arthur Lammens, 41 jechtg. van Florentina Roels.

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3