Hond- en Variensvleescli VLIEGDEMONSTRATIE'S flrooge Hammen, BeereD- eo Jongens-Petten Een Werkmanswoning, Klaverruiters KLAVERS Het Huis, Erf en Tnin Huishoudelijke Goederen, f. t.S€S®r?i. Zomerdiensi 1921. tyisgidse» Tramboekja Gedurende de zomermaanden steeds te bekomen Heeren-, Jongens- en Kinder-Confectie. Heeren- er, Jongens- Costumes Ontvangen J. F. DEN DOELDER, Tandarts KNOOP bij W. M. DIELEMAN, Den eigendom van den grond, Den eigendom van den grond, Burgerlijke Stand. Advertentiën. A. DE REGT, Met de Feestdagen H. DE REGT, Visser-Koole. Uit de hand te koop: TE KOOP ZITDAG TE KOOP Openbare Verkooping. Steeds voorradig: Dassen Strikjes Gummi Boorden Slappe Boorden Manchetten Vilthoeden Petten Stroohoeden. J. C. VINK, Boekh. VISSER-KOOLE. Zuiver Bronwater „TOP" Te Leeuwarden zijn in een sloot langs den Marsummarstraat- weg de 14-jarige T. v. Dyk en de 15-jarige P. Veenstra bij het baden verdronken. Hun lykcn zijn opgehaald. Te Amsterdam geraakte de 21/, jarige Hendrik* de Bruyn spe lenderwijs in het Amstelkanaal toen men het ongeval bemerkte was de kleine reeds verdronken. Het lijkje is later opgehaald. Een meisje werkzaam op Phi lips gloeilampenfabriek te Eind hoven, dat onlangs aldaar in brand geraakte, is aan de bekomen rer- wondingen overleden. Berucht roofhol uitgeroeid. Men schrijft uit Amsterdam Onder de vele rootholen, die de laatste jaren in de hoofdstad geopend werden, was een van de beruchtste Ceintuurbaan 326. De zaken waren daar zeer winstgevend, wat geen wonder was, daar aan 't hoofd van de onderneming stonden Geert Z. en zijn vrouw Nelly K., die door jarenlange praktijk van alle finesses van het beroovingswerk op de hoogte waren. Aan het „huis" waren talryke vrouwen verbonden, die avond aan avond en nacht in nacht uit clientèle aanbrachten. Ea me nige buitenlander of provinciaal werd er in het hol van zijn portefeuille met dikwijls zeer kostbaren inhoud beroofd. Het jaar 1923 was het bloei tijdperk van het roofhol. Toen kwam er tegenspoed. In het begin van dit jaar werd Geert Z. voor een of ander misdrijf achter slot en grendel gezet. Zijn vrouw zette het bedryt echter onveranderd voort. Tot ook zij door de politie gepakt werd wegens berooving van een Duitscher van f 10.500. Toen kwamen vele dingen aan het licht. Het bleek, dat voldoende termen aanwezig wa ren om het echtpaar te vervol gen, wegens andere misdrijven, behalve de berooving. Aan het licht kwam ook, dat de vrouwen, die aan het „huis" verbonden waren, een vreeselijk leven had den en meermalen mishandeld waren. Het beruchte huis werd ontruimd en dezer dagen had den zich de 29-jarige Nelly K. en haar man, de 35 jarige Geert Z. te verantwoorden voer de Rechtbank en wel albast voor de volgende feiten le. dat zij in den loop vaD 1923 te Amsterdam, tezamen en in vereeniging een beroep heb ben gemaakt van het opzettelijk teweegbrengen en bevorderen van ontucht door anderen met derden (art. 250 bis). 2e. dat zij in de maanden Augstus, September, t ctober en November 1923 tezamen en in vereeniging opzettelijk hebben teweeggebracht en bevorderd ontucht door minderjarige meis jes met derden. Aan Nelly K. was bovendien nog afzonderlijk ten laste gelegd le. dat zij in Januari 1923 op den openbaren weg een der vrouwen, die aan het huis vert onden waren, een bloedneus heeft geslagen, 2e. dat zij in April 1923 op het Rembrandt- plein een andere vrouw mis handeld heeft. Aan Z. was nog ten laste ge legd le. dat hij in April 1923 in het roofhol éèn der vrouwen een flesch op hoofd heeft stuk geslagen. 2e. dat hij die zelfde vrouw daarna met doodslag of zware mishandelyig heeft bedreigd, door haar geweldadig vast te pakken over den grond te sleuren en op dreigende wijze een brood mes» naar haar op te ht-ffen, daarmede naar haar eon ste kende beweging te maken, haar toevoegende, dat hij haar zou dooden, als zij hem niet mede deelde, waar zijn vrouw was. - 3e. dat hy in den loop van 1923 als souteneur voordeel heeft getrokken uit de ontucht, welke in dat jaar werd gepleegd door verschillende vrouwen, die ver- biijt hielden of woonden in het door hem en zijn vrouw gehuurde perceel Ceintuurbaan 326. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Een veertiental getuigen wer den gehoord, waaronder een negental vrouwen, die in het roofhol woonden. Onder hen waren er, die geen verklaringen durfden afleggen, in tegenwoor digheid van beklaagden, die daarom weggeleid werden tijdens het verhoor van deze getuigau. Het O.M. eischta tegen Nelly K. twee jaar gevangenisstraf, en tegen Geert Z. 6 maanden ge vangenisstraf, en wegens soute neurschap 3 dagen hechtenis en opzending naar een rijkswerk inrichting voor den tijd van twee jaar. Zaterdagmorgen omstreeks balfacht is brand uitgebroken in de brood- en banketbakkerij van de N. V. Goudeket en Co. in de Valkenburgerstraat te Amster dam. De fabriek, een gebouw van één verdieping op inpandig terrein en een oppervlakte be slaande van 30 bij 25 M., is uitgebrand. Vrijdagavond tegen het ingaan van de Sabbath waren de ovens, waarin de vuren aan bleven, afgesloten, daarna heeft ieder de fabriek verlaten. Het gewone onderzoek naar de oor zaak van den brand heeft niet opgehelderd, waardoor in het middengedeelte van de groote werkplaats, waar het deeg bereid wordt, plotseling brand ontstaan is. Het voorgebouw, waar de kantoren liggen, is geheel ge spaard geblaven, eveneens de opslagplaatsen van meel en andere materialen. Een kantoor lokaal liggende in het geteisterde gedeelte van het gebouw, is echter ook volkomen uitgebrand. De machinerieën, die in het gebouw aanwezig waren, zijn volkomen vernield, wat de schade vooral aanzienlijk maakt. Deze is door verzekering gedekt. De ërandwear had den brand spoedig onder de knie. Noodlottige Anto-to'cht. Een ll-tai dames en heeren te Venlo had Maandag met een Ford-vrachtauto, een uitstapje gemaakt in de omgeviDg bij Kaldenkirchen en zich in de auto zeer genoeglyk ingericht, er waa o.a. een vaatje bier mee genomen. Bij den terugkeer kantelde de auto op een scherpe bocht om, zoodat het geheele gezelschap onder den gekantel- den auto terecht kwam. Vier heeren bleken gedood te zijn. Een vijfde waren scherven van een bierglas in de keel gedron gen, terwijl een ander den stuurstoel in de borstkas had gekregen. Drie dames hebben zeer zware verwondingen opge loopen. Gevallen irootheid. Da rechtbank te Petersburg behandelt naar de „Izwesta" meldt, thans het proces van nrinses Obolensky, de dochter van den vroegeren gouverneur van Petersburg. Ofschoon de orinses nog slechts 24 jaar is heeft zij raeds een rijk verleden. Zij werd gearresteerd onder be- fchuldiging van spionnage en ter dood veroordeeld, doch be genadigd. Kort geleden werd zij voor dietstal varoordeeld tot twae jaar gevangenisstraf. Toen zij haar twee jaar had uitgezeten en ap vrije voeten was gesteld, heelt zy haar oude leven hervat. Zij heeft acht diefstallen ge pleegd en een roofaanval in ge zelschap van gevaarlijke misda digers. Zij werd aangehouden en achter slot en grendel gezet. Thans simuleert zij ontoereken baarheid. r- Een meisjeskostschool te Los Angelos is Zondag door een brand verwoest. Achttien meisjes van den leef tijd van vyf tot vijftien jaar kwa men om het leven. Drie meisjes worden vermist, terwyl er 25 gewond zijn. Moderne straatroof. Naar uit Gleiwite wordt gemeld is in deu nacht van Donderdag op Vrijdag een auto op aen straat- w eg 15geu een daar overgespan- nen draad gereden en op deze wijze tot stilstand gebracht. Een aantal roovers wierp zich toen op de inzittenden, van wien zij een aanzienlijk bedrag roofden. Zij ontkwamen zonder herkend te zijn. Moordaanslag op dr. Saipel. Zondagavond iit op den Bonds- kansalier, dr. Seipol, een aan slag gepleegd waarby deze zwaar gewond werd. Toen de Bondskanselier van een reis terugkeerde en uit den trein wilde stappen, loste een jonge man, die in denzelfden trein gezeten was, drie re vol schoten op hem. Dr. keiler deed nop eenige stappen en zakte daarna ineen. Onmiddellijk licht te de dader het wapeu op zich zelf en joeg zich een kogel door het hoofd. Dr. Seipel werd uaar het zie kenhuis vervoerd. Het bleek, dat hij door een schot in de borst, hatwelk een der longen had doorboord, was getroffen. Zijn verwonding is wel ernstig, maar niet levensgevaarlijk. De dader kon niet worden verhoord, daar hij nog altijd bewusteloos is. De Commissaris Generaal van den Volkenbond, mr. Zimmer man, is zeer geschokt door den aanslag op dr. Seipel. Hij ver klaarde dat de strijd tegen den Volkenbond in verband met de reconstructie van Oostenrijk, heeft bijgedragen tot dezen moordaanslag. Mr. Zimmerman zal zijn werk zaamheden tot Oostenrijk voort zetten, en hoopt spoedig weer met Dr. Seipel te kunnen samen werken. De dader, die ook een scherp geslepen dolk bij zich had, verklaarde opdracht te hebben gekregen Seipel te ver moorden. Nils Vogt, civiel ingenieur, zoon van den Noorscben gezant te Londen, is te Kristiania bij een parachutesprong om het leven gekomen. De parachute ont plooide zich niet voldoende en Vogt stortte van een hoogte van 150 M. in zee. Een motorboot was dadelijk ter plaatse doch Vogt bleek een lijk te zijn. Hij is vermoedelijk zoo op het zee^ vlak neergekomen, dat hij dade- lyk dood was. Vogt had reeds zesmaal welgeslaagde parachu tesprongen gemaakt. Van 1 30 April 1924. Hulst. Huwelijks-voltrekkingen. 23. André Etiènne van Goethem, 21 j., jm. en Margriet Haulez, 17 j., jd. 30. Aloijsius Franciscus Strijdonck, 29 j., jm. en Elisabeth de Smit, 27 j., jd. Geboorten. 1. Maria Gerarda Jo- zefina Antonia, d. van Wilhelmus Johannes Marinus Dijkzeul en Suzanna Petronella A. van Tol. 17. Louisa Jacoba Catharina, d. van Jacobus Antonius van Dorst en Maria Sophia de Smet. Maria, d. van Johannes Biesbroeck en Emelda van Overmeir. 24. Jean, z. van André Etiènne van Goethem en Margriet Haulez. 26. Anton Derk Johan, z. van .Jacobus Hendrikus van Haperen en Margaretha Maria Henrica Wit. 27. Paula Margue rite Jacqueline, d. van Leonardus Ru- moldus van den Bogaert en Rachel M. J. A, de Cock. Overlijden. 10. Coleta Johanna Wiegenhousen, 83 j., echtg. van An- dries A. van de Walle. 11. Remondus d'Olieslagers, 60 j., echtg. van Clarisse Riems. 18- Alphonsus van Campen, 63 j., echtg. van Anna Catharina du Bois. 20. Maria Biesbrock, 3 d. van Johannes en Emelda van Overmeir. 26. Isabella Bogae t, 67 j., d. van Apolonia Bogaert. Koewacht. Huwelijks-voltrekkin gen. 22. Josephus Verschelden (van St. Jansteen), 26 j jm. en Josephina Maria Temmerman, 26 j., jd. 23. Alphons Stephaan Baert, 24 j., jm. en Josephina Maria de Dauw, 22 j., jd. Honoré Dominicus Raes, 25 j., jm. en Eugenie van Qoeije, 21 j., jd. Camillus Augustus van Geersaem, 23 j jm. en Pharaïlde Maria de Vliegher, 20 j., jd. 26. Ludovicus de Keuster (van Ant werpen), 22 j., jm. en Leontina The- resia Maria Vercauteren, 21 jjd. 29. Leonardus Marie van de Vijver (van Zuiddorpe), 31 j., jm. en Albertine Marie de Bock, 25 j., jd. 30. Fran ciscus Bernardus Seghers (van Stekene) 25 j, jm. en Odila Maria de Dauw, 24 j., jd. Theodorus Gijsel, 27 jjm. en Maria Joanna Aerens, 20 j., jd. Geboorten. 10. Clara Veneranda Ludovica, d. van Johannes Francies de Rechter en Nathalia Maria Fermont. 12. Susanna Maria, d. van Aloijsius Martens en Romanie Marie Hesters. 14. Maurice Aloijse Margaretha, z. van Josephus van Gremberghe en Silvia Maria van Goeije. 23. Julma Augusta Frerolina, d. van Dominicus Franciscus Verschuuren en Fredolina Maria Savoije. 25. André Franciscus, z. van Cornelis Alphonsus de Dauw en [Magdalen,a Maria Sturtewagen. 26. José Maria Louisa, d. van Franciscus Dominicus Raes en Angelina van Overmeire. Overlijden. 5. Cornelia de Feijtcr, 23 j., echtg. van Jacobus de Klerk. Rosalia Eijsackers. 73 j., wed. van Pieter Bogaart. 19. Abce Leonie Juliana van Pottelberghe, 31 j., d. van Dominicus en Maria Seraphina De Gronckei. O verslap; Geboorten. 14 Helena Maria Alexandrina, d. van Cerilus de Niis en Victorina Angelina Bouters. "Wisselkoersen. Brussel 11,85. Parijs 13,65. Londen 11,563/,- New-York 2,68. nit de ijskast. Aanbevelend, Slager, Axel, Markt. TE AXEL. Zij die genegen zijn om op het vliegterrein varvtrschings- tenten (eet- en drinkwaren) te plaatsen, kunnen zich daarvoor tot Vrijdag 6 Juni schrifte lijk richten tot de Nederlandsche Luchtvaart-Onderneming, te Rotterdam, Messchertstraat 17b, of wel Zaterdag 7 Juni des na middags te Axel op het vlieg terrein. heb ik nog te verkoopen eenige niet te groot en niet te duur. Aanbevelend, slager, Koestraat. Een zeer uitgebreide sorteering in de nieuwste dessins. Aanbevelend, staande Oudeweg te Axel. Te bevragen bij C. DE FE1JTER, I 8, Oudeweg. aan concurreerenden pr^s. Te bevragen bij Houthandel, Nieuwendijk I 91, AXEL. houdt te A X E L op Maandag 16 en 23 Juni a. s. bij den heer F. W. DIELEMAN. Spreekuur van 6-8 n.m. Coegorspolder. j De Notaris J. A. Dregmans le Axel, zal ten verzoeke van de Erven MAR. ROBIJN, te Hoek, op Woensdag 18 Juni 1924, verkoopen des namiddags 2 uur (zomertijd) in het café van dhr. Kloet te Hoek KOOF 1. te Hoek, Dorp, kadaster sectie I no. 322, groot 10 A. 37 c.A., laatst door erflater bewoond. KOOP 2. van het perceel Hoek, sectie 1 no. 337 erflater Jan van Wijk Pzn. KOOP 3. van het perceel Hoek, sectie 1 no. 321erflater Jan Kiel Lz. Aanvaarden bij de betaling, behalve 't gedeelte tuin van koop 1, verhuurd aan P. Vergauwe; dit kan aanvaard worden na einde huur 1 Januari 1925. Betalen: 19 Juli 1924. K Onmiddellijk daarna aan het huis vermeld in koop 1 als: Kasten, Tafels, Stoelen, Bedden, Spiegels, Lampen, Kabinet, Bureau, Klokken, Keukengerief, Ladders, Schra gen, Slijpsteen, Trappen, enz. enz. Betaling contant Een mooi en groot assortiment Aanbevelend, (30) Weststraat, AXEL. 0 en aan zeer concorreerende prezen. Aanbevelend, overtreft alle mineraalwaters, zoowel in prys als in kwalitèic Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland is de Heer ALBERT NEVEJAN, Bierbrouwer, Sas vao Geat, telefoon 9,

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3