et fin is Yiggens te koop. rieten gaatjes-matten. Sproeien Wit en blauw Kastpapier. Groote Orgel- en Pianohandel zeer actief Hoofd-Agent Leyinus de Feijter Jacszoon, Bekendmaking. Bekendmaking. Grocte zittingen prijs naar maat. De timmermanswerkplaatsen erf Het HUIS met SCHUUR en ERF Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. Openbare Verkooping. Een perceel GROND L. P. ORTELEE. Den TUIN Het HUIS en ERF Het HUIS en ERF Het RUIS en ERF Punaises. J. C. VINK, Boekhandel. vraagt Inaar Amsterdam Van de tubes (verdween alles. Ongeveer 220 ftubes namen de smokkelaars voor izich zelf en de rest verdween, ^spoorloos. Daar de leider der 'smokkelaars niet tijdig genoeg het 8mokkelloon uitbetaalde, be drogen deze laatsten ook hem weer. De Antwerpenaar (Nederlan der van nationaliteit) is naar Breda overgebracht. Het onder zoek in deze zaak duurt voort. Te Zaandam is Zaterdag de 69-jarige echtgenoote van P„ de B., terwijl zij alleen thuis was, in haar woning levend verbrand. Toen de buren hulp kwamen bieden, bleak het beddegoed in brand te zijn geraakt en was de vrouwreedsgedeeltelijk verkoold. Moordaanslag. Vrijdagmorgen wandelde een oud-verpleegde van de „Toe vlucht voor Onbebuisden" kalm het gebouw te Amsterdam bin nen en begaf zich naar de keu ken, waar eenige vrouwelijke verpleegden aan het werk waren. Met een hunner had bij een woordenwisgeling. Deze duurde slechts kort, want de man haalde, naar de „Tel." meldt, plotseling een knipmes te voorschijn, trok het open en stak daarmede on verhoeds de vrouw in de hals. Zij kreeg evenwel een diepe snede over het gelaat en den hals waarbij de slagader geluk kig niet geraakt werd. Op het luide gegil van de vrouw kwa men andere verpleegden en per soneel toesnellen. De dader werd tegengehouden en een politiebeambte arresteerde hem. Hij werd overgebracht naar het bureau en door een commissaris, gehoord. Hij ver klaarde onomwonden, dat bij hem de opzet aanwezig was geweest de vrouw te dooden. Dit voor nemen was het gevolg van het feit dat zij een einde had gemaakt aan den omgang die beiden se dert geruimen tijd met elkaar hadden. Reeds eenige keeren had hij haar gedreigd, doch tot een bepaalde daad was het nooit gekomen. Het slachtofier werd in de ziekenzaal ter verpleging opge nomen. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. De dader is 41 jaar oud en was vroeger als stoker bij de Marine in dienst. Hier werd hij ontslagen, scheidde van zijn vrouw, geraakte in den loop der jaren aan lager wal en zwierf ten slotte zonder tehuis langs de straten. Inbrekersdno aangehouden. De laatste weken werd Den Bosch en omgeving onveilig ge maakt door inbrekers, die hier en daar hun slag sloegen zonder dat het de politie mocht geluk ken de dieven te arresteeren. In den nacht van 18 op 19 April j.l. werd ingebroken te Veghel en een groote partij ma nufacturen ontvreemd. In dèn nacht van 17 op 18 April werd inbraak gepleegd in café „Du Plantage" te Den Bosch en een partij beddegoed, sigaren, sigaretten en dranken ontvreemd. In den nacht van 29 op 30 April j.l. werd ingebroken in de garage van den heer Jansen aan de Zuid-Willemsvaart te Den Bosch, waar twee motorijwielen en een groote partij motorklee- ding en andere zaken gestolen werden. In den nacht van 7 op 8 Mei werd ingebroken bij den heer Denissen en in het klooster „Regina Coeli" te Vught. De recherche van Deü Bosch was onafgebroken bezig met het opsporen van de daders en kreeg een spoor van de dieven, dat leidde tot in Duitschland. Daar werd gedurende meerdere dagen een onderzoek ingesteld, tot op 8 Mei, bleek dat de vermoede lijke daders zich weer op Duitsch grondgebied bevonden. Met medewerking van de Duit 8che politie mocht het gelukken twee inbrekers, zoo goed als zeker de gezochten, aan te hou den. Zij bleken te zijn George Strah), 21 jaar oud en Karl Her mann, eveneens 21 jaar, beiden wonende te Linttort, gemeente Camp en van Duitsche nationa liteit. Op het oogenblik hunner ar restatie waren de aangehoude nen in het bezit van het Vrij dagnacht te Vught ontvreemd motorrijwiel en nog tal Van an dere zaken. Beiden bekenden de inbraken te Veghel en te 's Hertogenbosch te hebben ge pleegd. Volgens hunne aanwijzingen hadden de heeren hun opslag plaats in Gladbeck (Duitschland). Al het gestolene werd daar dan ook in beslag genomen. De koelbloedige Dominecsche. De vrouw van een dominee te Falkirk (Schotland) stond on langs 's nachts op om iets uit een andere kamer te halen. Zij opende de deur van die kamer, en zag twee inbrekers die bezig waren om met behulp van een elec- trischen zaklantaarn het schrijf bureau van haar man te door zoeken. De twee hoorden noch zagen haar, en zij duwde de deur weer zachtjes dicht en overdacht de situatie. Zij en haar doch tertje waren alleen in huis, en bij gebreke van mannelijke hulp scheen het maar 't beste om zelf de situatie koelbloedig onder oogen te zien en handelend op te treden. Dus opende ze de deur opnieuw en sprak op op- gewekten toon „Well, gentlemen, what can I do for you (Wei heeren, wat kan ik voor jullie doen?) Beiden schrokken hevig en een der helden sprong door het open raam en nam onmiddellijk de vlucht. De ander werd door de koene domineesche als volgt toegesproken„Gelooft u zelf niet, dat u een fout begaan hebt door inbraak te plegen in de woning van een armen dominee, die minder geld verdient dan de gemiddelde werkman en dus zoo weinig kans biedt om hem van waardevolle dingen te berooven De inbreker zweeg. Zij maakte daarop een wel sprekend gebaar, begeleidde hem naar de voordeur, en liet hem uit met een vriendelijk „Good night". („Welterusten). Er werd niets vermist. De Lcnin-trein vernield. Volgens een bericht uit Mos kou is een splinternieuwe trein, die naar LeDin was gedoopt en diens portret op de locomotief voerde, 90 mijl van Odessa op weg naar Moskou gederailleerd en vernield. Het was de eerste rit van dezen trein en er waren te Mos kou groote voorbereidselen ge troffen ter verwelkoming. Pelgrims naar Rome. Te Rome worden in de eerst volgende, maanden veertig tot vijftig groote gebouwen gebouwd met twintigduizend vertrekken, bestemd om den grooten stroom vau pelgrims, die in het volgende jaar verwacht worden, onder te brengen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Axel, 10 Mei 1924. Mijnheer de Redacteur! In Uw blad van 9 Mei komt een z.g. verweer voor van den heer E. v. d. Casteel. Ik wil het niet hebben over den persoon, die het stuk heeft helpen opmaken, maar over het stuk zelve, waar hij mij persoonlijk bijtrekt, terwijl ik geheel buitenzijnroyementsta. Hadde dhr. v. d. Casteel zich op die vergadering niet zoo kinderachtig aan gesteld en degelijk zijn standpunt naar voren gebracht, inplaats van op den voorzitter kleingeest'g af te geven, zooals: „Jij zit er voor de dubbeltjes in" en „wacht maar over drie jaar" enz. (ik ken wel iemand die door de druppeltjes in den gemeenteraad kwam) dan hadde hij zeker niet geroyeerd geworden. Dat hij als raadslid zijn plicht doet jegens de gemeente kan zijn. De arbeiders hebben er echter n >g niets van ondervonden en de nering doenden evenmin (afgezien van een 20-tal woorden welke gesproken wer den toen er een verzoek inkwam van herbergie- s voor het herstel der kermis.) Dhr. v. d, Casteel zegt van mij, dat ik op een vergadering der S. D. A. P. gesproken heb ten gunste van een socialistische candidatuur. Hadde hij inplaats van beneden drukte te staan maken aan het buffet, boven op de I vergaderzaal geweest, had hij thans met dezen onzin niet voor den dag gekomen. Mijnheer v. d. Ca'steel, ik heb wel gezegd (oyer U sprekende) dat de biljetten welke U als candidaat aan kondigde, misleidend waren, dat men trachtte met een slinksche slag de arbeiders mede te slepen om U achter de groene tafel te krijgen, maar dat van U nooit iets voor hen te verwach ten was. De tijd heeft het reeds geleerd. Ik ben lezer van „Het Volk", wat raakt U dat Het ware te wenschen, dat U als raadslid, ook wat meer couranten van verschillende richting- las, het zou U in Uw functie niet ten onpas komen. Indien men met alles zoo wat op de hoogte is, behoeft men niet altijd bij anderen om raad. Een lesje zegt UZeker, voor de Katholieken een lesje om in het vervolg voorzichtiger te zijn met het aannemen van nieuwe leden en om actiever te zijn, indien er misleidende propaganda gemaakt wordt. U wil de lezers laten oordeelen over een frissche boel, ik wil de Katholieke Kiesvereenigirig niet voorspreken, maar ik vind het in het geheel geen frissche boel, wanneer men één, twee, drie een Kiesvereeniging in den arm neemt uit vrees van anders niet in den gemeen teraad te kunnen komen, en een ge- meene boel wordt het,als men geioyeerd wordt uit de Kiesvereeniging, zich zelf niet weet te verdedigen en dan als eenig verweer maar gauw op een ander wijst, die absoluut niets met U te maken heeft. U teekent als Raadslid. Dit moet eigenlijk zijn ex-lid der R. K. Kies vereeniging; als Raadslid bent U niet geroyeerd. Daar bedankt men in den regel voor, als men uit de partij gezet wordt, daar men dan toch overcom pleet is. Mijnheer v. d. Casteel, het spijt mij, dat ik genoodzaakt ben deze regelen neer te schrijven. U hebt mij echter uit mijn hokje gelokt en ik kwam er uit. Mijnheer de Redacteur, U dank ik voor de plaatsruimte en beschouw hiermede de zaak als afgedaan. Achtend, A. VAN MAALE, lid der R. K, Kiesvereeniging. Van t 31 Maart 1924. St. Jansteen Huwelijks-voltrek king. 21. Augustus Beaurain. 62 j., weduwn. en Joanna Francisca De Cort, 59 j., wed. Geboorten. 7. Hypolitus Theodorus, z. van Francies de Haen en Maria Louisa Baert. 11. Gertruide Marie Ludovicus, d. van Albertus Stephanus Lockefeer en Leontine Marie de Buck. Angela MariA, d. van Carolus Ludovicus Vink en Maria Nathalia d'Hooghe. 17. Wilhelmina Catharina, d. van Isidoor Saman en Maria Francisca Vertenten. 21. Alphonsius, z. van Camillus Eme- leer en Celestina Milania Janssens. Joseph Petrus, z. van Leopofdus Stanislaus van Vlierberghe en Julia Coteta de Letter. 29. Joseph Albertus, z. van Theophile van den Brande en Rosalia Paulina Linders. Overlijden 18. Theophilus Janssens, 8 j., z. van Ludovicus en Catharina Moisson. Seraphina Cammaert, 71 j., wed. van Jozefus Jacobus d'Olieslager. 19. Pharailda Pauwels, 50 j., echtg. van Petrus Augustinus de Block. 28. Pieter Augustin-us Weemaes, 72 j., echtg. van Leonia van Kerckvoo-de. Westdorpe Geboorten. 5. Al phonsius, z. van Amedeus De Moor en Martha Maria Goethals. 10. Florent Camillus, z. van Alphonsus Prudentius Mechelinck en Coralie Marie de Boeye. 16- Cecilia Adriana Stephania, d. van Adrienne Mathilda Allonsius. 19 Georgette, d. van Charles Ludovicus D'hert en Irma F.lisa van Kwikkel- ber- he. 20. Adpenne Clementina Auguste, d. van Cornelis Levinus Jacobs en Maria Josephina de Smit. 23. Eugène, z. van Cyrillus Anthonius Pluijm en Elisa Rosalia de Ridder. 26. Annie Paulina, d. van Cirile Theodorus de Vrieze en Mathilda Christina de Rijk. Overlijden. 8. Petrus van Meule- broeck, 85 j., weduwn. van Mathilda Kalle. 13. Marie Louize Talboom, 81 j., wed. van Eduardus Losie. 20. Alfred Hemelsoet, 7 m., z. van Isidorus Aloysius en Mathilda Adolphina Pru- dentia Kindt. "Wisselkoersen. Brussel 12,75. Parijs 14,95. Londen 11,69. New-York 2,68]/4. Reglement der Wegen en Voetpaden Art. 42 1. AANKONDIGING. Burgemeester en Wethouders der Gemeente AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen op 27 Mei 1924, van wege de Ge meente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de wegeu en voetpaden met de kunstwerken. Axel, 13 Mei 1924. Burgemeester en Wethouders vnmd., De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. WÊÊSS^ ^00r de betoonde deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, dén Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, S. DE FEIJTER Lz. Axel, Mei 1924. Het Bestuur van den polder „CaPELLE" maakt bekend dat eene vergadering van In gelanden zal worden gehouden op Vrijdag 30 Mei 1924, des namiddags 3 uur in het Hotel Het Gulden Vlies" van den heer J. J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1923/1924 en de be grooting voor 1924/1925 met memorie tot toelichting, gedu rende acht dagen vóór en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 12 Mei 1924. Het Bestuur voornoemd, S. DE KLERK, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven JOH. SMIES en LYC1A VERSTRATEN, krachtens ver leend rechterlijk bevel, in het hotel van dhr. j. J. de Lozanne te Axel, op Dinsdag 27 mei 1924, des namiddags 2 uur verkoopen KOOP 1. te Axel, Stationsstraat, deel van het perceel kadastraal bekend in sectie G no. 2602, voor dit gedeelte groot 1 A. 64 c.A. (de bebouwing van dit perceel wordt voor afbraak verkocht met koop 3) en 3 c.A. van G 1505. KOOP 2. Het Bestuur van den polder „KOEGORS" c.a. maakt bekend: dat eene vergadering van In gelanden zal worden gehouden op Dinsdag 17 Juni 1924, des namiddags 3 uur in het Hotel „Het Gulden Vlies" van den heer J. J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1923/1924 en dé be grooting voor 1924/1925 met memorie tot toelichting, gedu rende acht dagen vóór en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 12 Mei 1924. Het Bestuur voornoemd, J. VAN HOEVE, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Te bevragen bij P. D1ELEM AN, landb Buitenweg Axel. Ondergeteekende be veelt zich aan voor het leggen van alle soorten DUITSCHE f 1.75. FRANSCHE f 2.00. WEENER f 2.25 en HOLLANDSCHE STIJL f 1.75 tot f2.25. Aanbevelend, Stoelenmatter, Oosterstraat, E.53, AXEL. verhuurd aan F. Orlebeke, een gedeelte van het aan grenzende HUIS en den daar achter gelegen TUIN, deel van het perceel gemeente Axel, sectie O no. 2602, voor dit gedeelte groot 4 A. 29 c.A. KOOP 3. te Axel, Noordstraat, kadaster sectie G no. 1626, groot 75 c.A. en de afbraak van koop 1. KOOP 4. achter de Julianastr. verhuurd aan S. Wijna, kadaster sectie G no. 1832, groot 14 A. 95 c.A. KOOP 5. te Axel, Oosterstraat, laatst bewoond door P. Loof, ka daster sectie G no. 1448, groot 57 c.A. KOOP 6. aldaar, verhuurd aan M. de Fouw, kadaster sectie G no. 1447, groot 57 c.A. KOOP 7. te Axel, Nieuwendijk, ver huurd aan G. Meesen, ka daster sectie G no. 1476, groot 38 c.A. KOOP 8. te Axel, Oudeweg, verhuurd aan Jas. Heijnsdijk, kadaster sectie D no. 1321 groot 1 A. 80 c.A. Betalen 28 Juni 1924. Aanvaarden 1 Juli 1924. komen vroeg In 't voortaar. koop bijtijds j een pot SPRUTQL Vetkcijgb. bij alle drogisten. (Wit en gebloemd). voor OOST- en WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent laatsten werkkringj leeftijd enz. onder No. IS Bureau van dit blad. (30} m«n.m ft»ft*

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3