Nienwe Zellstritas Axel I - F. C. Riipelzooen KOUSEN Kleine Strikjes. Blauwe Matrozenpakjes, Gelezen Bruine Boonen UITVOERING naar CANADA Suikerbietenteelt, Zijden Lint Kinderkousen. Gekleurde Dameskousen REISGIDSEN Dienstregelingen Prima Fransche Stoffen UITVOERING A. VAR MAALE, Grafmonumenten, - Kruisen, enz. - „Ontspanning door Inspanning" Ontvangen op MAANDAG 21 APRIL a.s. F. 6. van Gatenhove. Grijze, Bruine en Beige Trammen, Booten, Yeeren en Auto-bussen. J. C. VINK, Boekhandel. voor Blouses en Japonnen. VISSER-KOOLE, Buitenland. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. 512 cent. M. VAN DOORN. Heden Etaleeren wij H ar eisteen werken marmeren Schoorsteenmantels E E li I, o S. AUTISTEN REVUE. De Metamorphose. Voorradig: VISSER-KOOLE A. KOLEER, VISSER-KOOLE. Nog voorhanden: Advertentie». „OEFENING KWEEKT KUNST". ■ijmÊÈg** Personen, die kosteloos wenschen te emigreeren, ten einde aldaar te werk te worden gesteld in de gelieven zich persoonlijk aan te melden np ZATERDAG 19 APRIL 1924, van des namiddags 1 tot 5 uur ten huize van P. BLOMMAERT, Overdamstraat 168, HULST. ONTVANGEN: voor Haarstrikken. F. G. van Tatenhove. Voorhanden ONTVANGEN: tortjo van het echtpaar A. in de vlammen omgekomen. De vrouw dreef in de woning een winkeltje in huishoudelijke artikelen, drogisterijen en petro leum. Van den winkelvoorraad was nogal wat in het achter ge legen woonvertrek opgealagea. Hoe daar de brand ontataan ia, weet men niet precies, maar door de aanwezigheid van veel brandbaar materiaal, o. m. pe troleum, stond de kamer in een oogwank in lichte laaie, en de brand breidde xich ook tot den winkel uit. Vrouw A. waa alleen thuis met de twee kinderen, een jon getje van vijf en eeu meisje van drie jaar. Z(j kwam gillend en met verschillende brand wonden het huis uitvluchten. Het knaupje heelt zonder hulp den weg naar buiten gevonden en was geheel opgedeerdhet kleine kind echter is jammerlijk in het vuur omgekomen. Het was in doodsangst onder een kast gekrapen, waar de brandweer spoedig na haar aankomst het verkoolde lijkje govonden heeft. Het schijnt dat de moeder nog pogingen heelt gedaan om het kind in veiligheid te stellen, maar dat zij deze niet heelt kun nen volbrengen. De vrouw is in zorgelyken toestand in het O. L. V.-gast- huis opgenomen. De braud was spoedig ge- bluschtwinkel en woning zijn uitgebrand. (N. R. C.j Nabij S.t Odilienberg heb beu twee landbouwers een zee arend, die jacht makend op een patrijs, in eeu deunenbosch ver ward raakte, bemachtigd. Ue opzetter vond in aen krop van den roofvogel een geheele patrijs, dio 't dier heelhuids had opge slokt, zooals het aan de kust met visschen doet. Het was een 27k tot 3 jarig maunetje, de vlucht was 2.14 M., de lengte ongeveer 90 c.M. electrische goederen lift. Toen de lift byna bij den toren was, brak opeens de kabel. Drie personen waren op slag dood, drie zijn in het hospitaal te Roosselaere gestorven en de laatste verkeert in hopeloozen toestand. Van een ijsberg gered. Uit Moskou wordt gemeld, dat een ijsbreker in de Poolzee zes Russische jagers van een ijsberg redde, die daarop verscheidene weken hadden rond gedreven. Rauwe visch was hun eenig voedsel geweest. Bij aankomst te Cordoba van den Franschen trein uit Andalusie werden iu het bagege- tijtuig de beide postambtenaren vermoord. De postzakken waren geplunderd en vythonderddui- zend peseta's werden vermist. Te Barcelona is bij het verrichten van werk aan den ondergrondschen spoorweg een gewelf ingestort, waardoor er zeven werklieden gedood en zeven-en-dertig gewond werden. Niet ter navolging. De .World" maakt melding van het volgende, lang niet alledaag- sche feit. De nachtwaker Thomas Kali heeft een nieuw beroep uit gedacht, waarmede hy aardig wat verdient. Hij is een groote, ster ke man, die zich zoo at en toe bloed luat aftappen ten behoeve vau patiöuten bij wie transfusie moet pluats hebben. Dezar dagen heeft hij zijn zestigste operatie ondergaan. Voor eiken keer krijgt hij lüOü tot 1500 gulden en het gebeurt wel eens, dat hij in veertien dagen tijds driemaal oen hoeveelheid van zijn bloed verkoopt Na elke kunstbewerking voedt hij zich hooofdzakelijk met uien. Noodlottige nalatigheid. Een afschuwelijke geschiede nis wordt uit Baarn gemeld. Daar meldde zich 25 Maart aan het politiebureau een 55- jarige zwerver uun voor onder dak. Het werd hem gegeven en hü werd in het register in geschreven, maar bij de wisse ling van de ploeg werd ver zuimd zijn aanwezigheid mee te deelen. De wachtkommaudaut Huisman verzuimde ook het re gister nu te kijken, en de vol- geude agent keek het nachtlo- gies niet na. Eu zoo bleef de zaak vergelen tot dat 11 April, dus 18 dagen later eeu tweede zwerver zich aanmeldde. Toen zag men in het nachtlogies het lijk van den eersten zwerver op den grond liggen. Hij bleek den hougerdood te zijn gestorven 1 Vermoedelijk hcaft de man wel lawaai gemaakt en ge schreeuwd, maar dat is buiten blijkbaar slecht hoorbaar. En een communicatie-middel, door 'n bel of zoo, is er niet. De zaak is iu onderzoek; de agent Huisman is geschorst. De .Tel.* meldt nog dat de sectie op het lijk van Richter te Utrecht is afgeluopen. Voorloopig meent men, aldus het blad. te kunnen vaststellen, dat de on gelukkige niet gestorven is ten gevolge van een ziekte. Ook is het niet waarschijnlijk, dat de dood is ingetreden in de eerste dagen na de opsluiting. De maag bevatte ongeveer niets. Voorts deelt het blad mee, dat de wachtcommandant Huis man, die niet in het nachtlogies- boek heeft gekeken, in het ochtendrapport voor den burge meester heelt geschreven, dat er aan niemand logies wuh verleend. Hy verklaarde dat hij nooit dé logieslijst ineeek als hij den overnam. De andere politie beambten deden dit wel. De Soir verneemt uit Ype- renZaterdag brachten vier vrouwen en drie mannen eeu bezoek aan de kerk te Zonne- beke, aio herbouwd wordt. Zjj padden plaats genomen in een De Belgische minister van nationale verdediging heeft be sloten aan de oorlogsinvalieden, weduwen en weezen een duurte toeslag te geven van 50 pet. op de huidige toelage. Vredestichters. Het wetsontwerp, waarbij machtiging wordt verleend tot den bouw van acht kruisers van 10.000 ton, werd door de vloot- commissie van het Huis te Washington goedgekeurd. Ook de bouw van zes kanonneer- booten voor de Chineesche wa teren van 700.000 dollars elk werd goedgekeurd. De kruiserB zullen elk 11.100 000 dollar kos ten. Vier slagschepen zullen worden omgebouwd tot „petro- leumstokers" en worden voor zien van afweermiddelen tegen vliegtuigen en duinbooten. Een ander wetsontwerp voor ziet in de inrichting van een luchtvlootbasis te Saudpoint in California. Van 1 31 Maart 1924. ■■•ete. Huwelijks-voltrekking. 27. Jan lollenaar, 30 j., jm. en Adriana Meertens, 22 j., |d. üeboorten. 7. Jacobus Jan, z. van Jan Donze en Paulina Pieternella van Tatenhove. 18. Maria, d. an Willem de Feijter en A riana Sara van Hoeve, Overlijden. II. Janna de Kraker. 74 j., wed. van Jacob Jansen. 14 Herbera Verlinde, 85 j„ wed. van Nikolaas Fredeilk Scherpenlsse. 20. David de Üroote, 76 j., weduwu. van Elisabeth van derPeiji. 22. Marinus Robijn, 90 j., weduwn. van Maria de Regt. 29. Jan Leijs, 58 j, echtg. van Johanna Jacoba Maria Jonkers. ■koewacht. Huwelijks-voltrekking. 3. Petrus Joannes Sturtewagen, 26j Jm. en Euialia van üoeye, 22 j., jd. Geboorten. 1. Alphons Albert, z. van August Joannes de boek en Uelina Maria van Rumste. 7. Eduardus Jo hannes, z. van August Martens en Maria Pieters. 8. Simon, z. van Jacobus de Klerk en Cornelia de I cijter. 14. Ivonne Mathilde, d. van Victorlus Aloijsius Poppe en Honorina Maria van Regenmortel. 19. Maurice I ranciscus Joseph, z. van Bertha Maria van Brussel. 24. Angela Mathilda, d. van Frunciseus Kogiest en Luuisa de Dal te. 26. Elza Maria, d. van Camiiius BrackeenMaria Louisa Slurtus Oveilijüen. 10 Francois van Regen- niortei, 71 m., z. van (justavus en Virginie Euialia Vereecken. 20. Ivonne Mathilde Poppe, 6 d., d. van Vlctorius Aloijsius en Honorina Maria van Re genmortel. 29. Maurice Franclseus Joseph van Brussel, 10 d., z. van Bertha Maria van Brussel. Kulddorpe. Geboorten. 19. Hen- drlka Emilii', d. van Nlcolaas Doorne- kamp en Frlederlca Sofia Catharina Zaekauer. Overlijden. 6. Gerardus Aloijsius de Moor, 14 d., z. van Franclseus en Clothllde Marie Poppe. Buiten verantwoordelijkheid der Hedactie). Mijnheer de Redacteur, Mag ik cenige gastvrijheid voor onderstaande in Uw getierd blad? Waarvoor bij voorbaat mijn beleefden dank. Als het U als mij gegaan is, dan nam U met meer dan gewone belang stelling nota van de laatste verslagen onzer Raadszittingen. Om reden ver wacht werd, dat daar zeker Iets zou gehoord worden naar aanleiding van de ongewenschte en ongerechtlge nachtelijke bezoeken van brutale roo- vers aan sommige van Axels inwoners, waarbij deze bandieten zich niet ontzien hebben d"or inbraak in te dringen in de woningen van gerust slapenden, om te nemen wat binnen het bereik hunner kromme vingers was. Wat er zou i'ebeurd zijn, als die bewoners wakker geworden, die bandieten in hunnen roof hadden gestoord, laat ik in het midden. Alleenlijk breng ik in herinnering liet soort roovers die zooeven te Gent hunne vonnissen hoorden, bij wie een doodelljkc kogel minder of meer niet werd ontzien. Zijn van dezulken hier ookaan het werk geweest misschien Intusschen werd uit de raadzaal hier over niets gehoord. Of is in eene der „donkere vergaderingen" die reeds uit den tijd zijn, over deze publieke zaak gehandeld? Wij weten het niet. Maar om den ernst van deze zaak mocht verwacht, dat daarover, in gewone zitting, wed gesproken. Eu des te meer klemmen voornoemde mis dadige feiten, als men hoort wat de gemeentewet in dezen op de harten van hare bestuurderen bindt. Immers nevens hare opdracht om te waken voor de openbare eerbaarheid en ge zondheid moet ook gewaakt worden voor de openbare veiligheid. O zeker, er is indertijd door onzen raad een middel aan de hand gedaan om dergelijke rooverijen te voorkomen. Men loofde een premie uit, en dat hooggeprezen en begeerde premie stelsel voor keuringen en wedstrijden op allerlei maatschappelijk terrein, zou men nu ooktoepassen opdievenvangerij. Eu de bewoners van Axels stedeke en landouwen konden gerust zijn. -- Vermoedelijk heef! die gerustheid door het gebeurde in dien Zaterdagnacht der inbraken een geduchte knauw gekregen, welke niet zal herstellen, voordat de raadsheeren inzien het diepgaand verschil tusschen hunne roeping om maatregelen te treffen voor een voldoende bewaking der openbare veiligheid en het openen van een gelegenheid voor een wedloop tusschen politiemannen. R. We kunnen hieraan toevoegen, dat het ons bekend Is, dat de burgerij over het algemeen een flinke inspectie heeft gehouden op de sloten en tal van sluitingen zijn aangebracht of verbeterd. Van andere zijde is ons nog niets gebleken van strengere maatregelen. Maar, zooals men weet, werkt po litie altijd in liet geheim en dus is liet begrijpelijk, Hat men niet aan de klok hangt, wat men tegen de nach telijke aanvallen doet. Het hoofd der politie verzekerde ons evenwel, dat er maatreg-len genomen worden. Dat echter onze gemeente 's nachts nog ongewenscht hezoek krijgt en vreemdelingen met vermoedelijk slechte bedoeHngen op gummizolen rond dwalen, hebben we nog pas persoonlijk ondervonden. Redactie. Aanbevelend, Melkboer. en Ije veren en plaatsen van alle soorten op iedere plaats, l evens alle voorkomende alsmede Aanbevelend, N. VAN DER MOLEN, Van Steenbergenlaan 54 TER NEUZEN. der Tooneelvereeniging op - DINSDAG 22 APRIL 1924 des avonds 8 uur in het café van den heer A, D1ELEMAN Wz. PROGRAMMA: (De succesnummers) Drama in 3 bedrijven. Gekostumeerde ensemblescè'ne Comisch duet. Ie rang 75 ct. 2e rang 50 ct. Plaatsbespreking op den dag der uitvoering 15 ct. per plaats. Programma's van af heden te bekomen in de Goedkoopc Winkel. Maandag 31 April (2c I'nasohdag) oin 37, uur: van Niel (Antwerpen). Alle moderne kleuren in wol, zijde en katoen. Aanbevelend, Moderne dessins. Weststraat. MOOIE in prijzen van f7,50 en hooger. Aanbevelend, voor den zaai. Te bevragen bij L. WIEMES, Weststraat, Axel. SI (a A REN HANDEL. Arbeiders! Boeren en Heeren Nu wordt het opsteken en (probeeren. Van af heden heb ik keus voor [iedereen Williclmiiia" Sigaren en l„Karei I", „Madame Recamier" is ook [present Ook fijne „Uiltjes" van lOcent. De „Texas" hier niet te vergeten, Een „Delftsche Post" voor na [het eten. La Bolsa" (fijn zandbladj [bekend ja overal La Paz" (6-cents sigaar) de beste bovenal !en „Pietje Puck" of een „Regent", Kosten respectievelijk drie en [zestien cent. lij al deez' merken groot en kleên <omt nog het seriemerk „Jan 1". Een prachtcollectie „Bokjes", [komt U zien :en ieder is tevreden die ik (bedien. )eez' week geef ik als 35) [„CONCURRENT" 3ij tien sigaren er één present! Wisselkoersen. Brussel 14 40. Parijs 16 82. Londen 11,70 New-York 2,69'. TOON IELVKRKENIGINtf (2e Paaschdag) op de bovenzaal bij Mej. de Wed G. G1LIJAMSE. Zaal open 77, uur. Aanvang 8 uur. Plaatsbespreking tegen 15 cent per plaats, op den dag der uit voering tusschen 5 en 6 uur. Programma's vanaf heden ver krijgbaar bij de Wed. G. OILII- AMSE. Entrée Eerste Rang 60 cent. Tweede Rang 40 cent. Zie verder programma. HET BESTUUR. Aanbevelend, No. 1 2 3 4 5 35 40 45 50 55 45 cent. Aanbevelend, de officiëele (laatste uitgave) der Nederlandsehe Spoorwegen EN VAN Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3