„Vooruitgang is ons Streven" 47,000 Kg. Chilisalpeter. Chocolade- paasch-Artikelen H. H. Landbouwers BRILLEN. BRILLEN. Eieren en Boter! Nog Zaden ie tot? Gras- en Klaverzaden. TE KOOP: I MSTBMDBH Een toompje KRIELEN. (Wit en gebloemd). Wit en Mauw Kastpapier. V oederbietenzaden Zuiver Bronwater „TOP" In de Goedkoope Winkel te Axel Eierdopjes, Eierlepeltjes, Zandloopers, Eiernetten, Zoutvaatjes, Eierstelletjes, Eierklntsers, (15) Eierrekjes, enz, Punaises. Markt c 4. j J. C. VINK, Boekhandel, Ingezonden Stukken. Advertentiën. Burgerlijke Stand. trachten aan te besteden TE BEKOMEN: H. DUIJM, BEETENZAAD Firma D. J. 0G6EL, G0EDK00PE WINKEL ONDEKDEELEN, A. ESSELBRUGGE. A. Verschelling - Axel. Reuzen Victrix Suikerbietenzaad. Eigenheimers en vroege Eerstelingen Pootaardappels. HOK met Loop. Te Ede is gisternacht in gebroken in het café van den heer W. Uit een kast wordt 300 vermist. Trein-ongeluk. Met den arbeiderstrein die den overweg op den Rijksweg Maas- bracht-Echt passeerde, is daar ter plaatse Donderdag een onge luk gebeurd, dat zeer ernstige gevolgen zou kunnen hebbeD gehad. Zekere K. uit Roermond, met kar en paard op weg naar de markt te Sittard, werd bij het passeeren ran den lijn over den Ryksweg Maasbracht-Echt door den trein gegrepen. De kar werd aan stukken ge- redan, de inhoud uit manufac turen bestaande, lag verspreid over de rails. K. zelf werd eenige tientallen Meters meege sleurd en werd, toen de trein tot stilstand was gebracht, van onder de machine vandaan ge haald. Wonder boven wonder had hy slechts een hoofdwonde en eenige ontvellingen opgeloo- pen. Per trein werd hij naar Echt vervoerd. Waarschijnlijk zyn de slagboomen niet gesloten geweest en hebben zoodoende dit ernstig ongeluk veroorzaakt. Lykj* gevonden. Donderdagavond omstreeks 6 uur is te Vlaardingen door een jongen onder een brug gevonden het lijkje van een pas geboren kind van het mannelijk geslacht. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld naar de onbeken de moeder. Volgens mededeeling van bet Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 11 April in Nederland uitgesproken 113 faillissementen tegen 84 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 11 April 1924 1343 faillissementen tegenover 1179 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Dankbaarheid. Indertijd, aldus de „Msb.' maakten wij melding van een tragisch ongeval dat in het be gin van dit jaar plaats vond in de omgeving van Menton. Een Nederlandsche dame, mevr. Vrie- sendorp, die aldaar langs de kust wandelde, gleed uit en geraakte te water. Een Italiaansche kor poraal, Baratti Rovagna genaamd die getuige was van het onge val, wierp zich moedig in de golven, doch kon de drenkelinge niet redden en kwam zelf bij zijn heldhaftige reddingspogin gen jammerlijk om het leven. Op verzoek van den heer Vriesendorp stelde het Neder landsche consulaat te Nizza een onderzoek in naar de familie van Rovagna. Daarbij bleek, dat diens weduwe, reeds moeder van een jongen van 3 jaar, de geboorte van een tweede kind tegemoet zag en dientengevolge van den dood van haar echtgenoot in kom mervolle omstandigheden ver keerde. Zoodra deze bijzonder heden aan den heer Vriesendorp bekend waren, besloot hij de weduwe te hulp te komen. Daar toe heeft hy nu op een bank te Rome een bedrag van 30.000 lire ter name van de vrouw ge deponeerd. len millioenen-faillisaemcnt. Te Weltevreden is het mil lioenen-fallissement van Tan Yoe Hok aangevraagd. Enkele cre diteuren overwegen een gerech telijke vervolging uit te lokken wegens frauduleus bankroet. Ken oudje. In den ouderdom van 110 jaar is bij kaapstad overleden Charles Hoster, die in 1854 als soldaat werd gawoüd in den Krim-oor- log. Vergissen is mensclieltyk. De stukadoor B. P. van der V., verblijf houdende in een logement aan de Zandstraat te Rotterdam, vervoegde zich dezer dagen in het .huis van de Heiligen der laatste dagen" in de St. Janstraat aldaar met de vraag, of men geen gedragen kleeren voor hem had. Juist was uit Amerika een par tij gedragen klaeding ontvangen, en de stukadoor werd gezegd zoek er maar een pakje uit. Na zyn vertrek kwam men tot de ontdekking, dat het geheele cos- tuum met overjas benevens het gouden horloge en de papieren van den zendeling C. Z. verdwe nen waren. Daarvan werd aan gifte bij da politie gedaan. De stukadoor werd opgespoord en in het bezit van de vermiste kleeding en het gouden horloge gevondende papieren van den zendeling had hy verbrand. De man zeide, gemeend te hebben, dat ook ditcostuum behoorde by de gedragen kieeding, waaruit hij een keus mocht doen. Dr. Desmarquet werd Don derdagnacht in zijn kleine villa te Ablon aan de Seine gewekt door een ongewoon geluid. Ge wapend met een revolver en gevolgd door zijn vrouw ging dr. Desmarquet naar beneden en zag, dat de keukendeur open stond In de eetkamer was alles gewoon, maar de deur van de studeerkamer van den dokter bleek aan den binnenkant afge sloten. Hij kon de deur open- drukken en op de sofa in de studeerkamer zat een individu den inhoud van de schrijftafel, die er stond, te doorzoeken. Dr Desmarquet ziende sprong de man op en greep naar iets, dat hij blijkbaar in den zak van zijn jas droeg. Maar reeds loste de dokter drie schoten op den inbreker, die door het open staande venster in den tuin sprong en vluchtte. Op dat oogenblik zag de vrouw vaD den dokter in een anderen hoek van den tuin een licht dat snel ver dween, blijkbaar een lantaarn door een medeplichtige van den inbreker gedragen. De dokter en zijn vrouw dacht- ten, dat de inbreker niet door de revolverschoten getroffen was en bepaalden zich er toe vast te stellen, wat de inbreker gestolen had. Het bleken kostbaarheden, een revolver in etui, chloroform en cocaïne te zijn. Toen mevrouw Desmarquet den volgenden ochtend vroeg beneden kwam zag zij den in breker op het grasperk in den tuin liggen. Hij was dood. Een schot in den linkerschouder had de long doorboord. Te Berlijn heeft een 24 jarige vrouw, die in Berlijneche nachtlokalen cocaïne en siga retten te koop aanbood en wier lijk enkele dagen geleden in een portaal werd gevonden zelfmoord gepleegd. Zij had op haar ver jaardag al het geld verteerd, dat zij verdiend had en waagde het niet naar huis te gaan, waar haar vader op de afrekening wachtte. Zy hing zich op aan een deurknop. Een kleermaker, die een weinig later in beschon ken toestand thuis kwam, maakte haar los. daar hij anders de deur niet kon open doen. Verder liet hij de vrouw, die toen misschien nog leefde, liggen, hoewel zich twee huizen verder een politiebureau bevond. Eerst gisteren heeft de man zich aan gemeld. Op zyn vraag, waarom hij de politie niet had gewaar schuwd, antwoordde hij, bevreesd te zijn geweest, daardoor moei lijkheden te zullen krijgen. Ernstige scheepsramp. Aan boord van het stoomschip „Engadine" van den dienst Fol kestone-Boulogne had een onge luk plaats. De ketel sprong uit een, tengevolge waarvan negen personen werden gedood. De gewonden werden naar het hospitaal te Buuglogne overge bracht. Twee kantoorbedienden van de mijn te Bernissart, die 233,000 frank waren gaan halen by een bank om de arbeidsloonen uit te betalen, keerden in een rijtuig naar Bernissart terug, toen zij door drie onbekenden werden aangevallen die er met het geld vandoor gingen. De marechaus- sée heeft reeds een Italiaan aan gehouden, by wien een gedeelte van het geld gevonden is, "Wisselkoersen. Brussel 14 30. Parijs 16.70. London 11,705. New-York 2,69s. I Hef is met de zaak der water leiding weer erg stil. ofschoon we menig burger hooren vragen ,zou er nog iets van komen". En dan zich zelf beantwoorden metik hoop het maar. Och, ook wij hebben nog wel moed, dat aarzelende gemeentebesturen hun blik zullen verruimen na eenig verstandig doordenken. Trouwens voor de geheele streek zou het gewenscht zijn. En het moet een genot zijn een water leiding te bezitten. We leiden dit o.a. af uit onderstaand vers, dat we ter opname ontvingen als afkomstig van iemand uit Noord- Holland, die zijn gevoelens van vreugd met de waterleiding in dé volgende zinnen ontboezemde Allen, die iets te vorderen hebben van- of schuldig zijn aan de nalaten schap van den heer FERD. VAN DRIEL, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende, vóór 19 dezer. Notaris DREGMANS. Axel, 12—4—'24 MAATSCHAPPIJ AXEL. Bovengenoemde Vereeniging zal op WOENSDAG 23 APRIL, des avonds om 6 uur (zomertijd) ten huize van de Wed. J. VAN DOESELAAR te Axel-Sassing Plus minus Levering van 10 tot 20 Mei a. s. Alles onder A. H. V., vrij op het voertuig Axel-Sassing, in goede balen van 75 of 80 kilo, naar keuze des aannemers. Verdere inlichtingen bij den Secretaris. Namens het Bestuur, P. DE REGT, Voorzitter. P. DEES, Secretaris. Ruime sorteering z o o a 1 s EIEREN, MANDJES, enz., enz. tegenover de R. K. Kerk, AXEL. Voor het contracteeren Uwer BEETWORTELEN houd ik mij- beleefd aanbevolen met mijne Agenten C. F. DIELEMAN i S. DIELEMAN Wz. te Axel j. F. DE DOELDER j J. C. DEN HAMER te Koewacht. JOS. BLOMMAERT— v. d. Walle te Hulst. MACH. DE POOTER te Zaamslag. R. KERCKHAERT— de Coocker te Westdorpe. FLORENT VERDURMEN te Kloosterzande. voor de contractanten verkrijgbaar aan f 0,25 per kilogram. Hoofdagent der Centrale Suiker Mij. Axel, 2 April 1924. houden het drinken 24 uur warm of koud, zooals het er in gedaan wordt. In verschillende grootten voor-, handen in de (15) te AXEL. P. J. MEIJER. Groote voorraad in alle modellen en soorten, met ronde en ovale glazen. Goedkoop, doch prima waar. Tevens reuzensorteering waardoor reparatiën, als: gebro ken glazen, stekers, neusstukjes, monturen, zoo spoedig mogelijk kunnen geschieden. Aanbevelend, N. B. Goedkoop adres voor het veranderen van gewone Brillen tot So Easy- en Glas- brillen. Grossier verlangt geregelde aanbieding van kleinere en groo- tere kwantums Eieran, Tevens geregelde aanbieding gevraagd van Boeren- en ook van Fabrieksboter onder Rijks controle. Brieven franco letter V Bureau van dit blad. Even naar Uit voorraad direct te leveren in extra soorten. overtreft alle mineraalwaters, zoowel in prijs als in kwaliteit. Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland is de Heer ALBERT NEVEJAN, Bierbrouwer, Sas van Gent, telefoon 9. vindt men een ruime sorteering J. MEIJER. Gekruiste zwarte Brahma's, 1 haan en 2 hennen. En verplaatsbaar Te bevragen bij J. C. VINK, I, lnu„ {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Gun mij een weinig plaatsruimte in Uw veelgelezen blad. Aan het bestuur der Vereeniging „Ontspanning door Inspanning". Dezer dagen kwam mij een program ma in handen van bovengenoemde vereeniging, waaronder een noot was eeplaatst. Deze noot moest ook betrekking hebben op mijn persoon. Daar ik niet beter weet nog lid te zijn dezer ver eeniging, komt het mij vreemd voor zoo'n aanteekening te lezen het neemt de schijn aan als zou ik onder de spelbrekers behooren en de oorzaak dat het Axelsche publiek zich met Paschen zal moeten tevreden stellen met een oud programma van 3 jaar terug. Ook nog door een ander lid die reeds 26 Maart al bedankt heeft. Ik geloof wel, dat die rol van genoemd lid nog door een ander kon vervuld worden temeer dat er toch een goede leiding is (zoo men zegt in vernoemde vereeniging.) Eerlijker had het geweest, dat ze het publiek had medegedeeld het aanvankelijk programma te zwaar te hebben genomen en zoodoende niet ten uitvoer te brengen. De rol welke door eerstgenoemde moest worden vervuld, bedroeg hoogstens 40 5 50 woorden, en is door mij ook niet geweigerd te spelen, zoodat hetgeen onder het programma naar voren wordt geb-acht louter een uitvlucht is. Dankend voor de plaatsruimte. R. VAN DEN BERG. Lofzang op de Waterleiding. Triomf! Triomf! Het leidingnat Stroomt eindelijk ook in onze stad. Het monster „waternood" verzwond, En blijde jubelt veler mond Gezegend zij zulk Raadsbesluit, Nu is het met d'ellende uit. Geen angst meer voor een droog passaat, De waterkraan is steeds paraat. Voorbij is 't slooven, zwoegen, slaven We kunnen ^ns nu altijd laven Aan 't heerlijk frisch verkwikkend vocht, Dat stroomt naar hier langs wijden bocht Nog weinig tijds, dan heeft elk huis Van 't grootste tot de kleinste kluis Zijn eigen nooit verdroogde bron, Al schijnt ook dag en nacht de zon. Geen kommer meer om vuile broeken, Om smeer'ge hemden, luierdoeken. De reine klaarheid stroomt U tegen, Al valt in maanden zelfs geen regen, Uit is 't gesjouw met emmers, vaten, Men kan de zon stil schijnen laten, Nu niet meer loopen, draven, ijlen, Met wagens, bussen, tonnen, teilen Naar kerkebak of station, Als nauw' een drooge tijd begon. Ten einde is nu al ons ploet'ren, Ten spijt van hen die tegenfoet'ren. Hoe menigeen met kleinen bak Of ton soms onder lekkend dak Werd door dat chronisch ochtgebrek Te vroeg reeds grijs of bijna gek. Ons hart springt op van puur geneugd Bij 't naad'ren van de zomervreugd, Nu niet bedreigd door 't „béte noire", Dat anders bijna telken jaar Zijn grimmig-ouden kop op stak Uit drogen ton of leegen bak. O I welk geluk is ons beschoren, Dat wij tot dit geslacht behooren, Dat vrij van waternood-verdriet Een blijder toekomst tegenziet. SaluutGij Heeren van den Raad Die brachten ons deez' schoone daad. Uw werk zal aller mond steeds prijzen, Van arm en rijk, van jong' en grijzen. Aanvaardt de huid', die 'k breng als tolk Van 't leidingwaterdrinkend volk. Van 1 - 31 Maart 1924. Zaamslng. Huwelijks-voltrekkin gen. 6. Izaak Meesen (van Axel,) 26 j., jm. en Janneke Adriana Florus, 27 j., jd. 20. Jacobus de Feijter (van St. Jansteen), 26 j., jm. en Cornelia Scheele, 26 j., jd. Geboorten. 10. Catharina Maatje, d. van Cornelis Henebout en Maatje de Koeijer. 11. Jacob, z. van Hannus van der Hooft en Margaretha Jansen. Janna, d. van Krijn Hamelink en Janna Hamelink. 14. Trijntje, d. van Jan Bakker en Marijtje Boer. 15. Cornelia Janneke, d. van Hendrik Cornelis Moens en Cornelia Janneke Dees. 17. Her- manus, z. van Jacobus de Putter en Adriana de Pooter. 29. Johanna Ma ria Elizabeth, d. van Pieter Marinus van de Voorde en Janna Jozina Her- rebout. Overlijden. 8. Catharina Lagraa, 73 j., wed. van Cornelis Hamelink.

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3