I HOOGST INTERESSANT 1 een vermogen opleveren. rieten gaatjes-matten. AANBESTEDING Heeren Contractanten. tzaad ?oarr Groote zittingen prijs naar maat, „AXEL-STATION P. KOOLE. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Bekendmaking. Advertentiën. L. P. ORTELEE, J. E. BLANSAART. Coöperatieve AanAoopyereeniging Pl.ni. 50,100 K.G. CHIfl Pl.ni. 12,500 K.G. SUPER 14 pCt. een paar heerenschoenen te willen bezorgen aan een adres aan de Roosendaalsche laan. Toen de loopjongen met de schoenen aan het opgegeren adres kwam, stond de bewuste persooon in den tuin van het opgegeven perceel. Hij vroeg den jongen, of hij terug kon geven van een bankbiljet van 100. Dit kon de jongem natuurlijk niet, en by stelde daarom voor even terug te gaan naar den winkel om wisselgeld te gaan halen. Toen de jongen daarop met het wisselgeld, circa 78 terug kwam, nam de man dit van hem in ontvangst, waarbij hij tege lijkertijd vroeg nog even een paar rubberzolen voor hem te gaan halen, die dan daarna te gelijk zouden worden verrekend. De jongen, die echter nog geen bankbiljet van 100 had ont vangen, ging in goed vertrouwen naar den winkel terug. Toen hij even daarna met de rubberzolen terug kwam, was de man met de schoenen en het geld ver dwenen. Verkeerde bergplaats. Een bewoner van den Amitel- dijk te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan dat hem 1340 ontstolen waren. Op de vraag, waar hij het geld had bewaard, antwoordde de man, dat hij dit geruimen tijd tusschen de bladen van z'n tafel verstopt had. De benadeelde verkeert zeer dikwijls onder den invloed van sterkedrankbovendien ontvangt hij in zijn huis veel bezoek, zoo dat het heel moeilijk is na te gaan op welke wijze het papier geld is verdwenen. Teleurgesteld. Men meldt uit de Betuwe Verschillende werklieden, het meest landarbeiders, zijn uit Frankrijk in Gelderland terug gekeerd. Loon, huisvesting en voeding voldeden niet aan de verwachtingen. Een Nederlander voor f 15.000 opgelicht. In Mei van het vorige jaar werd een, als zeer bemiddeld bekend staand Nederlandsche groothandelaar in levensmidde len te Duisburg-Ruhrort door een Dus8eldorpschen koopman,Steby geheeten, een waardevol diadeem en een collier te koop aangebo den. Het fraai bewerkte siejaad zou afkomstig zijn uit de kroon- juweelen van grootvorstin Kon- stantin Konstantinowitsch. De Berlijnsche vertegenwoor diger van de Sovjet-regeering zou, volgens het zeggen van Steby, het sieraad ter beschikking hebben gesteld van de commu nisten voor actie in het Roer gebied. Het diadeem bestond uit een in het midden spits toeloopende sterrenrij in Empire stijl. Het middelstuk was een ovaleD safier omgeven door twee rijk met brillanten bezette olyftwijgen. Ook het collier was schitterend en bevatte sleenen vaü buiten gewone kleur en grootte. Na lange onderhandelingen gingen beide sieraden voor f 25.000 in het bezit van den Nedarlandschen groothandelaar over. EenAntwerpsche juwelier, die, naar hat schijnt, met den Dusseldorpschen oplichter in re latie stond taxeerde dejuweelen op minstens 40.000. Men kwam overeen, dat 10.000- ineens be taald zou wordenhet restee- rende bedrag zou met maande- lijksche bedragen van 3000 afgelost worden. Wanneer nu 15000 afgedaan zijü, zou de kooper de sieraden, die in depot waren gegeven bij een West- Duitsche bank, in eigendom krijgen. Eenige weken geleden kreeg de Nederlandsche handelaar het diadeem en het colier inderdaad in handen, nadat de vastgestelde 15000 waren betaald. ToeD hij met 'n Engelsman over verkoop onderhandelde, bleek, dat de sieraden niet, zooals was gezegd, uit massief platina bestonden, doch uit een zilvermengsel, ter- wyl de beide groote safleren synthetische steenen bleken te zijn. Ook de andere steenen waren totaal waardeloos. De verkooper, Steby, is hoogst waarschijnlijk naar Nederland gevlucht. De Hollandsche groot handelaar is nu zoo goed als geruïneerd. .Telegraaf" Aan den Hoornsche dijk te Groningen werd de vorige week ingebroken ten hnize der 80-jarige weduwe H. waarbij brand werd gesticht en 3000 gestolen. Na onderzoek is gebleken, dat de schoondochter de inbraak heeft gepleegd en het geld, uit vrees voor ontdekking, weer heeft ver brand. Ernstige scheepsramp. Acht matrozen van het Brit- sche koopvaardijschip „Matatua" werden gedood en verscheidene gewond, bij een aanvariüg op de Thames met het Amerikaan- scheschip „AmericanMerchant", dat zijn eerste reis Londen New York maakte. Een man in den Haag, die in een echtscheidingsprocedure was, heeft de vorige week bij een bezoek aan zijn kinderen, zich naar de keuken begeven en daar op de vrouw vijf revol verschoten gelost. Daarna schoot hij op zich zelf. De man is weldra overleden. De vrouw is naar het zieken huis vervoerd, en is naar om standigheden, in bevredigenden toestand. s— Een 34-jarige werkman te Rotterdam, G. v. d. H., heeft in een twist met den 26-jarigen op perman J. G., dien hij beschul digde van liefdesbetrekkingen met zijn vrouw, zijn mes getrok ken, en daarmee G. eenige ste ken toegebracht. Een ervan trot G. in de borst. G. strompelde de straat op maar zakte weldr ineen, en overleed kort daarna. De da der is aangehouden en heeft be kend. De vrouw was naar de kerk, en vernam het gebeurde eerst later. Vraatzuchtige ratten. Te Eysden hebben ratten lee- lijk huisgehouden onder de kui kens van den heer L. Niet min der dan 278 beestjes werden van kant gemaakt. Ontaarde dienstbode. Voor de rechtbank te Arnhem is tegen een 25-jarige dienstbode, die haar pasgeboren kind door verstikking van het leven had beroofd, 1 jaar gevangenisstraf geëischt. Een taaie Toen de wielrijder H. den hoek van de Hasseltstraat te Tilburg omreed, zag hij uit de richting Dongen een automobiel aanko men, welke hij echter niet meer ontwyken kon. De wagen botste tegen hem op en de wielen gin gen hem over het lichaam zonder hem evenwel te kwetsen. De fiets was er evenwel minder goed afgekomen en de cbaufleur was derhalve zoo vriendelijk H. toe te zeggen de schade te zul len betalen. Hij deelde hem zijn naam mede, doch toen de chauf feur weggereden was, bleek H. door de ondervonden emoties den naam al weer vergeten te zijn De onbewaakte overwegen. By het passeeren van den onbewaakten overweg bij de voormalige wachtpost 28 in den Zuidglaspolder gemeente Nieu- werkerk aan den Yssel aan ae spoorlijn Gouda—Rotterdam is een met twee paarden bespannen melkwagen van T. de Bruin uit Nieuwerkerk door een uit Gouda komenden goederentrein gegre pen. De paarden werden gedood. De koetsier wist zich door van den wagen te springen te redden. Zelfmoord! De Duitsche vlieger Otto Lin nekogel, die in de jaren na den wapenstilstand niet meer had gevlogen, zou Zaterdag op het vliegveld Woldau by Kassei voor 't eerst weer de lucüt ingaan om een nieuw brevet te verwerven. By een proefvlucht, toen een an der het toestel bestuurde, was by erg zenuwachtig geweest, maar toch stond hij er op daar- is de fraaie gekleurde, humoristische tegenstelling in beeid van een open wielerbaan tegenover een overdekte baan. Wanneer het enorme verschil U op de juiste manier treft, dan kan een aandachtige beschouwing U Pveem dus even een kijkje voor het raam aan een der onderstaande adressen OO^trVtrp7' n CfSteTel- ™EUZEN: F. D. de Vos-Aarens, Blokken 10. UUbi BURGC. de Jonge, Rijwielhandel. AARDENBURG: Vorsterman v. Oo> en Jr, Markt. SCHOONDIJKE J. F. v. Rosevelt Jr., MarKt. IJZENDIJKE A. P. J. Ego. INSPECTEUR VOOR ZEELAND: M. R. JONGMANS, ZIERIKZEE. na alleen op te stijgen. Op 30 M. hoogte is hij toen uit het vliegtuig gesprongen en op slag doodgebleven. Het toestel was geheel vernield. Of men hier met een zonderlingen zelfmoord dan wel een vlaag van verstands verbijstering te doen heeft, is onzeker. Een brug ingestort. Het Journal bevat een tele gram uit Sevilla volgens hetwelk er een brug bij La Algaba over de Guadalquivir is ingestort toen er zich tweehonderd menschen op bevonden. Het ongeluk ge beurde toen er, ondanks het ver bod, een autobus over de brug reed. Totdusver zjjn er dertig lijken opgehaald vijftig men schen zyn min of meer ernstig gekwetst. Vrouwelijke revolTerbandieten. Vroeger is al eens gemeld, dat deD laatsten tijd Brooklyn en Manhattan (het eigenlijke New York) geterroriseerd worden door een jong meisje met kort geknipt haar, dat winkels en restaurants besteelt, meestal geholpen door een mannelijken makker, die de personen in het vertrek met een revolver in bedwang houdt. Woensdagavond is die jonge dame weer aan den slag geweest, ditmaal in een winkel van leeren koflers, valiezen e.d. Zij liet den winkelier met een ladder een valies uit een kast halen en toen de man boven op ae ladder stond, gebood 't meisje hem met den zachten dwang van een revolver daar nog even te blijven staan. Intusschen haalde de kortge knipte bandiete de toonbank lade leeg en verdween toen met me deneming van 75 dollar, waarbij zij de winkeldeur achter zich op slot draaide. De ongelukkige win kelier vloeg, zooara hij alleen was, naar het winkelraam en slaagde er in de aandacht te trek ken van de voorbijgangers en van de politie, die hem verlosten. Dit is al de 16de welgeslaagde diefstal met bedreiging in het hart van New York en Brooklyn, gepleegd door het meisje met de kortgeknipte lokken. Mijn »Ik zeg de waarheid* staat tegen een zesvoudig »Hij liegt*. Mynheer de Redaeteur, mijn dank voor de plaatsing. A. VAN MAALE. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Als antwoord op het iogezoDden stuk, geteekend »De marechaus- sée's van Koewacht*, wil ik kort zijn eD slechts dit zeggen Dat ik mijn excuses aanbied, om te schrijven, dat de Heeren uit een Calé kwamen, daar het een gesloten huis was; dat mijn gehoororganen uitste kend zijn, doch dat itj mijn mili taire loon baan veelvuldig is voor gekomen, dat de mindere het onderspit moest delven voor den meerdere; dat de woorden van den meer dere alléén de waarheid behels den, niettegenstaande de mindere juist weergaf, hetgeen hy gehoord had, Van 1 29 Februari 1924. Sas van Gent. Huwelijks-vol trekkingen. 2. Albert Emile Marie Pladet, 27 j., jm. en Martha Emerentia Roegiers, 25 j., jd. 20 Josephus Ludovicus Uitterhoeven, 24 j., jm. en Ida Emilie-van Cieemput, 20 j., jd. 21. Johannes Aloysius Marcus, 26 j., jm. en Emiliana Maria Schelfaut, 26 j.. jd. 26. André Bernardus Remerij, 27 j., jm. en Maria Jeanette Weijts, 21 j., jd. Geboorten. 27. Jan, z. van René Franciscus Briquet en Suzanna Pieter- nella Cornelia Wisse. St. Jansteen. Huwelijks-voltrek kingen. 8. Amatus Joannes Terre- brood, 22 j., jm. en Maria Seraphina Lambertina Rosalia Ringoot, 21 j„ jd. 13. Eduardus Franciscus Audenaerdt, 26 j., jm. en Clementina Walgraeve, 21 j., jd. Josephus Lambertus de Kind, 26 j., jm. en Valentina Paulina Augusta van Puijenbroek, 21 j., jd. Johannes Mortier, 24 j., jm. en Maria Ghisiena Meersschaert, 21 j., jd. Adolf Alois De Backer, 26 j., jm. en Elodia Maria Lucia Cornelia Schijvenaars, 21 j., jd. Geboorten. 6. Petrus Dominicus, z. van Carolus Ludovicus Smet en Alma Amelia van Gassen. 11. Alouisius Eugenius, d. van Judocus Franciscus de Cock en Amelia Cornelia Corne- lissens. 14. Sophia Catharina, d. van Frederik Dominicus Anthonius Schirris en Melanie Herdewel. 17. Joseph Aloysius, z. van Alouisius Rottier en Philomena Stevens. 19. Emile en Hubertina, z. en d. van Emile Polijdore Boussen en Louisa Maria van Dors- selaer. 25. Josephus Cyrillus, z. van Arthur Johannes Cornelius de v itte en Emiliana Leonia van den Berghe. 28. Johannes Augustinus Marie, z. van Ceriilus Buijs en Amelie van Overmaire. Overlijden. 4. Seraphina Wagenaer, 88 j., wed. van Seraphinus Kant. 17. Alouisius Augenius de Cock, 6 d., z. van Judocus Franciscus en Amelia Cornelia Cornelissens. 19. Augusta van Dorsselaer, 2 m., d. van Mathilda Stephania van Dorsselaer. De Burgemeester van AXEL brengt ter openbare kennis, dat gedurende dertig dagen ter Se cretarie ter inzage is nederge- legd den Staat No. 75 wat be treft de schattingen en herschat tingen van de Grondbelasting voor het dienstjaar 1924. AXEL, 1 April 1924. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Ondergeteekende be veelt zich aan voor het leggen van alle soorten DUITSCHE L75. FRANSCHE 2.00. WEENER 2.25 en HOLLANDSCHE STIJL 1.75 tot 2.25. Aanbevelend, Stoelenmatteb, Oosterstraat, E 53, AXEL. Waarschuwen is een leelijk woord Wanneer 't beteekent „Waarheid [Schuwen" Miar 'k schuw in d6ze niet het [licht, En heb geen enkle daad in 't [zicht Die laakbaar is. 'k Wil mij uit ['t kluwen, Dat mij omsnoert, zeer vlug ont- [warren In dezen zin 'k Ben geen Agent Voor Dixhoorn Ph. J.dat 's [overal bekend, k Heb nooit voor hem gekocht, En wensch alleen te koopen Voor PUTTER ADRIAAN, Die woont op Zaamslag Veer 'k Vraag daarvoor zeer beleefd Uw gunst. Dus contracteer Uw beeten maar aan mij, Dat staat U immers vrij 'k Verspil geen centen meer aan [dure advertenties 't Zit er bij mJJ niet an, 'k hoor [bij de kleine menschjes. Vriendelijk aanbevelend, TE AXEL. op aanst. ZATERDAG 5 APRIL, des nam. 1 uur, ten huize van de Wed. GILIJAMSE te Axel, van in origineele balen. in balen van 100 K.G. De levering moet geschieden franco op het voertuig Axel- Station. De Chili vóór 15 April, de Super binnen acht dagen na den dag der aanbesteding. Verder gewone voorwaarden A. H. V. De Secretaris, M. W. KOSTER. en te bekomen bij ondergetee kende voor AXEL en OMSTRE KEN. Te Boschkapelle bij E. mattens. Overige plaatsen wordt het zaad gezonden. Denkt om zak ken a. u. b. Hoofdagent N. V. Suikerf, Wittouck, Selzaeto, 11

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3