Een YELO-WASGHMACHINE Eieren en Boter!! VOORRADIG: ad f 2,85. VISSER-KOOLE. Spreker de heer fi. GORDEAU, Advertentiën. Bekendmakingen. Verjaringen van Vorderingen. Buitenland. JOH. 8MIES. Chr. Knapenvereen. „GIDEON" Afd. ian het Fed. Jongel.-Yerbond. FAMILIEA VOND opbreDgst in aanmerking te mogen ko men. Men ii het op Binnenlandsche Zaken nog niet met zichzelf eeng, hoe de ver deeling gebeuren moet. De 46-jarige ongehuwde J. V., heeft in een vlaag vaD waanzin bij zijn zwager B. te Mill, 9 ruiten stukgeslagen en zich daarmee aan den rechterpols een ernstige verwonding toegebracht. Hevig bloedend werd hij in zijn schuur gevonden. Kort daarna is hij door bloedverlies overleden. Op aanwijzing heeft een agent te Amsterdam een 32-jarigen Spanjaard aangehouden, verdacht van diefstal van J 1275, ten nadeele van een bewoonster van den Zeedijk. In den stal van den landbouwer L. te Mechelen (L.) nam zekere H. een geweer, dat daar in den hoek stond. Spelenderwijs richtte H. het geweer op het zoontje van L. Bet geweer ging af en de jongen werd ernstig in de borst getroffen, zoodat de dood spoedig intrad. H. wist niet, dat het geweer geladen was. Verduistering Zooals gemeld wordt heeft de directeur van de Pbi- lipsbank te Brunssum zich, na een be drag van j 25.000 te hebben verduis terd, vrijwillig ter beschikking van de justitie gesteld. In verband met deze verduistering werd nog gearresterd de autoverhuurder L. uit Brunssum, bij wien door de politie een huiszoeking verricht werd. Geknoei in Indië. De admini strateur 2e klasse der Centrale Burger lijke Ziekeninrichting op Simpang te Soerabaja, de heer L. E. V., is gear resteerd wegens valschheid in geschrifte en verduistering tot een bedrag van 50.000. Te Antwerpen is in het centrum der stad, nl. op de Meirplaats, een Nederlandsche dame door een man aangevallen, die baar een harer kost bare oorringen afrukte, waarna hij op de vlucht ging. Hij loste revolver schoten in de lucht om aan zijn achter volgers te ontsnappen, wat hem dan ook gelukte. Te Littry bij Caen heeft zich een wel heel bijzonder ongeval voorgedaan Een winkelier had zich juist achter het stuur van zijn bestelauto gezet, toen hij dood achterover zakte tengevolge van hartverlamming. Zijn voet drukte in,tusschen op het gaspedaal en de auto zette zich onbestuurd in beweging. Gelukkig botste het vehikel spoedig op den muur van een huis. De auto was stuk en er was een gat in den muur, doch menschenlevens had het ongeval niet gekost. Te houden Verkoopingen. 13 Maart. Verkooping Rolluiken- en Timmerfabriek te Ter Neuzen. 15 Maart. Verkooping inboedel, woonhuis enz. te Sluiskil. Verkooping Bouwterrein en Weiland te Axel. Ver kooping Burger woonhuis te Axel. Ver kooping Werktuigen en Gereedschappen te Axel. 17 Maart. Verkooping van 55 Ca- nadaboomen te Sas van Gent. 18 Maart. Verkooping Woonhuis enz. te Hoek. 19 Maart. Verkooping Huis te Ter Neuzen. 21 Maart. Verkooping Huis te Phi lippine. 22 Maart. Verkooping inboedel en woonhuis te Sas van Gent. 27 Maart. Verkooping Woonhuis te Zuiddorpe. 29 Maart. Verkooping Woonhuis te Westdorpe. 6 Mei. Verkooping Landbouwinspan. 15 Mei. Verkooping Landbouwinspan te Stoppeldijk. 28 Mei. Verkooping Landbouwers- inspan. JACHTAKTEN 1923-1924. De Burgemeester van Axel maakt, namens den Minister van Binner.landsche Zaken en Landbouw bekend, dat houders van vervallen Jachtakten 1923—1924 deze tot den vervaldag kunnen doen bevestigen door de hoofden van plaatselijke politie hunner woonplaats, zijnde in gemeenten waar geen Hoofdcommissaris of commissaris van politie is, deBurgemees- ter, in andere gemeenten onderscheidenlijk de hoofdcommissaris of de commissaris van politie. *De openingen en sluitingen der jacht, zoo- als deze door Gedeputeerde Staten zijn vast gesteld, blijven bevestigd. Axel, 7 Maart 1924. De Burgemeester van Axel, BLOK. Verder kan het gebruik van een hond worden toegestaan. Is het gebruik van een hond niet noodzakelijk, dan wordt dit niet toegestaan. Ook bij spoorsneeuw mag van de vergunnin gen gebruik worden gemaakt/tenzij dit nadruk kelijk is uitgesloten. Wordt geconstateerd, dat van een vergunning misbruik wordt gemaakt, dan kan de vergunning worden ingetrokken. Ter verkrijging van een vergunning moet een aanvraagformulier in tweevoud worden ingevuld. Dit formulier is verkrijgbaar ter gemeentesecretarie. Axel, 7 Maart 1924. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Wisselkoersen. Brussel 8.626. Parijs 10.—. Londen 11,53'. New-York 2,71. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen belanghebbenden in herinnering, dat alle vorderiDgen ten laste van het Rjjk, de Provincie en de Gemeente, over het dienstjaar 1923 vóór of op den laatsten Juni aanstaande, bij de besturen en de ambtenaren, die het aangaan moeten zijn ingediend. Alle op dien termijn niet-ingediende vorderingen worden voor verjaard en vernietigd gehouden. Voorts worden belanghebbenden ver zocht niet den uitersten termijn af te wacbteD, maar de indiening der bewijs stukken zooveel mogelijk te bespoedigen. Axel, den 11 Maart 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. De kabinetscrisis in België, Het nieuwe kabinet is als volgt sa mengesteld, Theunis, minister-president en financiën buitenlandsche zaken Paul Hymans Justitie Masson bin- nenlanüsche zakenPoulletwetenschap en kunst: Nolfspoorwegen Neujean oorlog Fortbommeeconomische zaken Van de Vijvere. Aan openbare werken en landbouw is de wind sedert Zater dag gedraaid, baron Ruzette zal toch aan dat departement terugkeeren. Ko loniën krijgen een nieuwen minister in den persoon van den katholieken Se nator Carton (niet te verwarren jnet Carton de Wiart). Voor industrie en arbeid heeft men den katholieke oud afgevaardigde Tschoffen die vóór de wet betreffende de vervlaamsching had willen stemmen en daarom indertijd ontslag heeft moeten Demen. Er zullen dus in het kabinet, behalve den „onzijdigen" Theunis, die per slot katholiek is, zitting hebben de libera len Hijmans, Massoo, Neujean, Fort- homme en Nolf; de kathoheden Poul let, Van de Vijvere, Ruzette, plus ko loniën en arbeid. Dus vijf liberalen en vijf katholieken (van wie drie Vla mingen). KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat op Donderdag 13 Maart a.s., des namiddags 2 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of hèrinenting van hen, die zich daartoe in het gymnastiek-iokaal der Openbare Lagere School aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen, is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. Axel, 6 Maart 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. ZOMERTIJD. Vangen en dooden van schadeiyk gedierte en schade aanbrengend wild. De BURGEMEESTER van AXEL brengt het volgende onder de aandacht van belangheb benden in verband met de 1 Maart 1924 in werking getreden Jachtwet 1923. Volgens artikel 60 der wet kan tot wering van schade door den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw aan belanghebbenden vergunning worden verleend om op den door hen gebruikten grond en op grond bij anderen in gebruik wild of schadelijk gedierte te van gen of te dooden of door een of meer bepaald aangewezen, te goeder naam en faam bekend staande, personen te laten vangen of dooden. Van deze vergunning mag des Zondags geen gebruik worden gemaakt. Er zullen zijn twee soorten van vergunnin gen. De vergunning model A strekt om te wor den verleend aan personen, die zich hebben bereid verklaard om, indien hun door grond gebruikers wordt verzocht op hun gronden schadelijk gedierte te vangen en te dooden, aan dit verzoek te voldoen. Ondervindt dus een grondgebruiker last van schadelijk gedierte, dan kan hij zich tot den houder van een der gelijke vergunning in zijn gemeente wenden. Het komt den Minister niet wenschelijk voor de bevoegdheid, welke bij deze vergunningen met een meer algemeen karakter wordt ver leend, ook tot het vangen en dooden van wild uit te strekken. Daarvoor is in ieder ge val een bijzondere vergunning volgens model B vereischt. De vegunning volgens model A zal gelden voor den tijd van ten hoogste een jaar en zal strekken vo r het gebied van een geheele ge meente. Hij, voor wien de vergunning is bestemd, moet betrouwbaar zijn en den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. De vergunning model B tot het vangen en dooden van wild en schadelijk gedierte zal gelden voor één perceel of voor een aantal in de vergunning pebaald aangegeven percee- len. Een vergunning volgens model B wordt slechts verleend, indien aan de volgende voor waarden is voldaan I. hij, voor wien de vergunning is bestemd, moet betrouwbaar zijn en den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. II. vast moet staan a dat het wild of schadelijk gedierte, voor het vangen en dooden waarvan de vergunning wordt aangevraagd, in die mate optreedt, dat het ten nadeele van den grondgebruiker schade toebrengt of zulks oumiddellijk dreigt te doen. zoodat het verleenen van een vergunning als noodzakelijk moet worden beschouwd; b. dat geen pogingen zijn of worden aan gewend, om wild of schadelijk gedierte naar de gronden te lokken of de aanwezigheid op die gronden te bevorderen c. dat door of ten behoeve van dengene, voor wien de vergunning is bestemd, geen pressie is uitgeoefend op den grondgebruiker om diens toestemming te verkrijgen. De geldigheidsduur van een vergunning volgens model B zal worden bepaald naar den tijd, waarin de grondgebruiker schade Zal kun nen ondervinden van de in de vergunning genoemde dieren. Bij gebruikmaking der vergunningen modellen A en B kunnen alle volgens artikel 16 der Jachtwet 1923 geoorloofde middelen om te jagen woiden nebezigd; van de bij dit artikel ver boden middelen mag alleen worden gebruik gemaakt, indien en voor zoover dit nadrukkelijk zal zijn toegestaan. Ondergeteekende betuigt door dezen zijn hartelflken dank voor de liefderijke hulp van de wijkverpleegster, Mej. van Eenennaam, tijdens de ernstige ongesteldheid van zijn vrouw ondervonden. JAC. DIELEMAN en Familie. ÏÏÊtEBÊS?* Ondergeteekende betuigt |^B|£r zijQ barteljjken dank voor de ontvangen blijken van belangstelling bij het herdenken van zijn 90sten jaardag op 5 Maart jl. H. KLAASSEN. Hiermede betuigen wij onzen HPEf harteljjken dank voor de vele blijken van deelneming, ontvangen b(j het droeve lijden en in het bijzonder bij het overlijden van onzen zeer ge liefden Vader, Behuwd-, Groot-, Over grootvader en Oom, den heer Namens de Familie, M. VAN DEN OUDEN. Axel, 11 Maart 1924. AXEL. D. V. op U0NDHKDA6 13 MAAKT a.s. des avonds 6 uur in het Zondagschool gebouw. van Bussum. Alg. Secretaris van het Ned. Jongel.-Verbond voor het jongens werk. Alle mannen en vrouwen worden vriendelijk uitgenoodigd. Toegang vr(j. (nog zoo goed als nieuw) bij M- W. VISSCHER, Oosterstraat E 79. Grossier verlangt geregelde aanbie ding van kleinere en grootere kwantums Eieren. Tevens geregelde aanbieding gevraagd van Boeren- en ook van Fabrieksboter onder Rijkscontrole. Brieven franco letter V Bureau van dit blad. De Burgemeester van AXEL brengt ter open bare kennis, ^at ingevolge Kon. Besluit van 31 Januari 1924 no. 42 (Staatsblad no. 28) in 1924 de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der Wet van 23 Juli 1908 (Staatsblad no. 236) zal aan vangen den dertigsten Maart en zal eindigen den vfifden October a.s. Op dat tijdstip wordt wederom ingesteld de tijdregeling naar den middelbaren zonnetijd te Amsterdam, welke tijdregeling alsdan aanwijst TWEE UUR in den voormiddag. Mitsdien moeten alle klokken om drie uur in den nacht van 29 Maart op 30 Maart a.s. (of wanneer men zich op 29 Maart a.s. ter ruste begeeft) één uur vooruit gezet worden. Axel, den 5 Maart 1924. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Aanbevelend, Prima sterke Zaaikleeden

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3