Twee Woonhuizen. A. van Maale, Sigarenhandel. Firma A. J. CLAESSENS. CHK. HiST. UNIE DE OVERHEID, Gemengd INieuws. Advertentiën. Mr. VAN DUSSELDORP, 'Stikstof als Ammoniak 6,7. Phosphorzuur oplosbaar in water 8,6. DE RUIJTER Co. ÜPir Sigaren en Sigaretten Van Maale's Reclamesigaar. Kroon- en Spaarzegeltabak, aan voordeeiige prijzen. 's Gravenhage H A. A. Collot d'Escury te HootenisseJ. W. A. G. Collot d'Escury te Hootenisse H. Karstel te Zuiddorpe; J. F. Koevoets te Ter Neu zen J. de LaDge t,e Ter Neuzen H. Rottier te St. JansteenJ. Rottier te Ter Neuzen P. M. C van Sprang te Ter NeuzenJ. Stolk te Zaamslag Teuliügs te Nieuw-Nameu; J. Vael te St. JansteenAlphonse van den Ende ie Hootenisse G. Vogelvanger te Hulst. A De gouden palmen der Kroonorde ■toerden toegekend aan de heeren O. Fiipse, vroeger te Koewacht, nu te Mid delburg J. P. Vercoutereu te Ter Nezen. De bronzen medaille der Leopold II orde aan P. Goossens te Sluiskil. Het aantal gevallen van besmet telijke ziekten over de week van 10 tot en met 16 Febr. in de prov. Zee land bedroegDiptberitis, Hootenisse 1 Koewacnt 2, Terneuzen 2 (in één gezin.) De Belgische vice-consul te Sluis, de heer Aernoudts, heeft ontslag ge nomen. Zijn ressort is toegevoegd aan dat van het 'Belgische consulaat te Vlissingen. Pomona. Wij hadden het genoegen dezer dagen een gedenkscbriftje te ontvangen betrekking hebbende op bet 25-jarig bestaan van bet Vegetarisch Hotel-Re staurant „Pomona", Molenstraat 53 te 's-Gravenbage. Om drieërlei reden schonken we aan dit boekske meer dan gewone aandacht le omdat de Directie van die inrichting een vroegere stadgenoote is, 2e omdat tal van Axelaren tijdens tentoonstellin gen enz. in Den Haag „Pomona" be zoeken en 3e omdat het aardige jubi leumboekje met zijn mooie foto's van het interieur van „Pomona" en als het* ware om vraagt. We laten daarom ook hier in 't kort enkele bijzonderheden volgen over dat hotel. De grond voor deze inrichting is ge legd op de Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid, die in het jaar 1898 te 's-Gravenhage gehouden werd. Op verschillend gebied was deze Ten toonstelling een openbaring, ook op het gebied der voeding, doordat de Neder- landsche Vegetariersbond op het terrein der Tentoonstelling een vegetarisch re staurant exploiteerde, waardoor de be zoekers gelegenheid hadden met de vegetarische keuken kennis te maken. Het succes van die keuken was zoo groot, dat bij de Directrice, die aan het hooid van het restaurant stond, sterk werd aangedrongen een blijvende vegetarische gelegenheid in Den Haag te openen. De directrice gaf gehoor aan dien raad en zoo werd den llden Februari 1899 op een bovenhuis in de Nieuwstraat op zeer bescheiden voet een zaaltje geopend, waar den geheelen dag vegetarische gerechten verkrijgbaar waren. Vijftien maanden later was het bedrijf naar een ruim perceel in dezefdé straat overgebracht, waar een 9-tal kamers gelegenheid gaven om er te logeeren. Ook dit perceel was weldra te kiein. Nadat in het begin van 1910 een Daaml. venootscbap was opgericht, werden in de Molenstraat 3 perceelen aangekocht, waarop een hotel werd ge bouwd met circa honderd kamers, vol doende aan de hoogste eischen van hygiëne, veiligheid en comfort. Het geheel staat onder leiding van E. M. Valk— Heijnsdijk en M. ValkLz., directie. Zaterdagavond tusschen 10 en 11 uur kwam een der vele autobussen die te genwoordig van Vlissingen naar Mid delburg rijden in de richting van Mid delburg, toen een inwoner van Koude- kerke zekere Kesteloo met zijn honden kar langs den weg reed. De bus reec( den jongen en de kar aan, waardoor K, zoo ernstig verwond werd, dat hij na overbrenging naar het Gasthuis te Middelburg overleed. Woensdagmorgen had op de Schel-« de voor Bath een ongeluk plaats. De sleepboot „Schelde" met Sen sleep van drie schepen, geladen met macadam, voer voorbij een in het vaarwater lig gende zandzuiger. Het achterste schip kwam door den sterken stroom dwars voor den zandzuiger, waarop de anker ketting van den zuiger door het schip sneed. Ook de sleepboot kon geen hulp bieden aangezien de staaldraad in de schroef raakte. Met een zeil trachtte men nog het schip drijvende te houden, het gelukte evenwel piet. De beman ning werd gered. Eenig huisraad kty» ook worden behouden. Het schip was nog slechts drie maanden in de Vaart. M. Crt. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde een juffrouw uit de Van Woustraat aldaar, die een briefkaart, bestemd voor haar Duiische dienstbode, verduisterd had, tot 60 boete subs. 12 dagen hechtenis. Qe eisch was 14 dagen gevangenis straf. Te 's Gravenhage brak brand uit in het gebouw, waar gevestigd is de etsdrukkerij van de firma Mouton. De brand liet zich aanvankelijk zeer ern stig aanzien, zoqdat de bi and weer uit rukte met twee motorspuiten. Het vuur, dat zijn haard had in de etsinrichtlng op Óen beganen grond, was echter spoedig met drie stralen op de water leiding gebluscht. Op de eerste etage bevond zich een groote voorraad giet lood, zoodat de brandweer met groote voorzichtigheid manoeuvreeren moest, om te voorkomen dat deze last door het plafond, dat op sommige plaatsen erg van het vuur geleden had, naar beneden zou tuimelen. Zeer veel materiaal verbrandde of leed door waterschade, zoodat de schade wel aanzienlijk zal zijn. De etsdruk kerij brandde geheel uit. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 24 Februari 1924. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/i uie Nam 2 Leeskerk, Ds. Maas, van Hontenisse Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. C. Diemer, 4 emiritus-predikant te Zutfen. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Liftskerk. Ernstig ongeluk. Te Amsterdam is een schoolgaand meisje, toen zij de tramrails wilde oversteken, door een komenden motorwagen gegrepen. Het kind kwam met het hoofd onder een der wielen terecht, waardoor het vreeselijk werd verminkt. Een voorbijganger nam het kind, dat onmiddellijk dood was op. Het kind was onkenbaar. In een olienootje gestikt. Het dochtertje van negen maanden van J. P. te Monttoort stak een stukje schil van een olienootje in het mondje, het welk in de luchtpijp kwam eo vandaar doordrong tot de longen. Bij een te Utrecht aan de Klinieken plaats gehad hebbende operatie kon slechts een ge deelte verwijderd worden. Vóór de tweede operatie was de kleine reeds tengevolge van hevige "benauwdheden overleden. Zedenschandaal. Men meldt uit Enkhuizen Door de politie te Grootebroek is dezer dagen in de gemeenten Grootebroek, Mé- demblik en Eukhuizen een zedenschan daal ontdekt. Reeds lang bestond het vermoeden, dat in de gemeente Grootebroek enkele personen zich schuldig maakten aan hatr- deliugen, die het daglicht niet konden verdragen. Men kon toen evenwel niet ingrijpen, daar geen voldoende bewijzen voor handen waren. Enkele weken geleden deed een zekere K. de G. uit Bovenkarspel bij de politie aangifte, dat hem een bediflg van 50. ontstolen was. Van dezen diefstal ver dacht werd aangehouden een zekere P. v. S. wonende te Grootebroek. Deze be kende den diefstal gepleegd te hebben, doch liet zich tevens ontvalleD, dat hij de helft van 't door hem ontvreemde be drag nog vaD K. de G. had te vorderen in verband met niet nader te noemen handelingen. Uit het onderzoek, dat de politie daar op instelde, bleek, dat behalve te Boven karspel, ook te Grootebroek, Medemblik en Enkhuizen tal van personen bij deze zaak betrokken waren. Daar alle meer derjarig waren en de daders niet op heeterdaad konden worden betrapt, was er aanvankelijk weinig tegen te doen. Eerst deze week is komen vast te staan, dat in verschillende plaatsen o^k minderjarige jongens, waarvan verschei dene beneden de 16 jaar, bij het schan daal betrokken zijn. In hechtenis werden vervolgens geno men, de genoemde de G. en zijn mede plichtigen J. de G. en P. R. P. R. is 35 jaar oud, gehuwd, en vader van twee kinderen. Tot dusver is komen vast te staan, dat 18 minderjarige jongens bij het schan daal betrokken zijn. Tegen P. R is de instructie geopend. Hij zal zich voor de Alkmaarsche recht bank hebben te verautwoorden. Acht jongens zijn gedagvaard om tegen hem te getuigen. Avp. Te Blaricum is gearresteerd de voortvluchtige J. M. D., ex-directeur eener verboden loterij-onderneming, de laatste der Gooische inbrekers, naar wien nog gezocht werd. De burgemeester van Marken heeft een tekort van ruim 800 geconstateerd in de kas van de Algemeene Arm voogdij dier gemeente, 'e penningmeester h eft erkend, het geld te hebben gebruikt voor levensonderhoud. Hdbl. De vrouw van den landbouwer H. D., nabij Valthe wpnende, is door het wiel der dorschmachine gegrepen, rond geslingerd en op slag gedood. Deonge lukkige had een vijttal kleine kinderen. Valsche zilverbons. De aandacht wordt gevestigd op het in omloop zijn van valsche zilverbons van 2,50 met de serieletters ES en F3 en den datum I October 1922. Tot nadere ouderkenning van deze zilver- bQns van de echte kunnen o.a. de vol gende kenmerken leiden le. in het woord „Rijkskantoren" (aair de voorzijde) ontbréékt de eerste letter K 2e. het afwijzend gladder aan voelend papier, de grovere druk en de slecht uitgevoerde kleuring, vooral van de achterzijde 3e. de drukfouten in de strafbepaling in het medaillon op de achtferzijdeop de valsche zilverbons staat „het na maken of vervalschen van zilverbon met het oogmerk van die als échte en als vervalscht uit te geven of te doen uitgeven wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste negen jaren." - Een autobus bij Purmerend omge kanteld. Een autobus van den dienst Amsterdam—Hoorn is Dinsdagmiddag door het kwijtraken van het stuur tusschen Ilpendam en Purmerend om gekanteld. In de autobus waren gezeten 12 passagiers, waarvan 4 zwaar gewond werden. Deze konden niet worden vervoerd. Acht personen werden licht gewond. Deze konden hun reis later vervolgen. De oorzaak van het ongeluk is een raadsel. De chauffeur staat bekend als een voorzichtig man. Hevige stormen in Amerika. Uit New-York verneemt men, dat in het geheele Oostelijke deel van Noord- Amerika hevige sneeuw eo hagelstormen woeden, waardoor het verkeer belaDg- rijxe vertraging ondervindt. CORRESPONDENTIE: C. L. Dank voor de toezending. Wegens plaatsgebrek moeten we het verslagje uitstellen tot eerstvolgend nunjmer. "Wisselkoersen. Brussel 10 20. Parijs 11.52'. Londen 11,54. New-York 2,68 Getroffen door de talrijke blijken van belangstelling, op mijn 80-jarigen geboortedag op 20 Febru ari ontvangen, betuig ik langs dezen weg mijn liarteiyken dank. M. SCHIEMAN, Axel. Statenkring' Hulst. Zaterdag S3 Februari hoopt D.V. voor bovengenoemde Scatenkring op te treden De WelEd. Gestr. Heer Lid van Gedeputeerde Staten, met het onderwerp in de CHRISTELIJKE SCHOOL te ZAAMSLAG des namiddags 4 uur. Alle Chr. Hist, leden dezer Staten- kring worden dringend uitgenoodigd de^e vergadering bij te wonen. De Secretaris, P. A. WONDERGEM. Volgens Maastricht is het gehalte der op 13 en 14 Februari geloste Ammo niak Super te Axel-Station als volgt Axel, 21 Februari 1924. Te bevragen bij J. BAREMAN, Axel-Sassing. Markt C 12, AXEL. Levert van af beden aan den Handel beneden en aan fabrieksprijzen. Wederom gearriveerd (21) De concurrent der 5 centg Sigaren. ARBEIDERS Neemt proef met welke ik niet in Drijs verhoog. De prijs blijlt 20 en 25 cent per balf pond. ZIE ETALAGE. e m Zaaikleeden

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3