Mij. „Vooruitgang is oos Streven' „PATRIA" Biscuits. mi lojjj Het Warenhuis. Coöperatieve Aankoop-Vereeniging „AXEL-STATION" De prima kwaliteit Bekendmakingen. Advertentiën. DANKBETUIGING. Gentsclie Vaartstraat C66 Plm. 102000 K.G. Superphosphaat. Plm. 51DD0 K.G. Chilisalpeter. Plm. 2750D K.G. Zwavelzure Ammoniak. AASBESTEDING Plm. 45,500 K.G. Chilisalpeter 15^ Plm. 44,000 K.G. Super 14 0/° Plm. 26 K.G. Belgisch Klaverzaad. Plm. 3000 K.G. Lijnkoeken, Het Warenhuis Oplichting met postwissels. Aan het meerendeel van alle bijpost kantoren te Amsterdam is Zaterdag een postwissel aangeboden van 300. Deze wissel is aan 23 kantoren uitbetaald. Later is gebleken, dat al deze wissels valsch waren, zoodat de posterijen zijn opgelicht voor 6900. De vervalsching is aangebracht op goede postwissel-formulieren. Alle stempels, die op een postwissel staan, wanneer hij kan worden uitbe taald, zijn aanwezig. De postzegels zijn behoorlijk gestempeld. Ook het groote veiligheidsmiddel, de cbèquewriter, waardoor het formulier zwart en rood geperforeerd wordt, is aanwezig. Alle postwissels zijn geadresseerd aan een zekeren De Boer, te Amsterdam Echter staat op alle wissels een ander aar es. Vrijdagnacht is te Oldenzaal bij een 5-tal bewoners ingebroken Er zijn tal van kleine voorwerpen, alsmede een rywiel ontvreemd. Bij een sigarenwin kelier werden de dieven, twee Duit- schers, op heeterdaad betrapt door den surveilleerenden agent van politie T. Zich ondekt ziende, bedreigde een der inbrekers den politieman met een re volver, doch deze was hem voor en loste een schot dat hem in het heupbeen trof. De andeie nam de vlucht, het gestolene achterlatende. De gewonde is in het ziekenhuis opgenomen. Ver moedelijk zijn, behalve deze beide in dividuen, nog meer inbrekers bezig ge weest vele ingezetenen constateerden althans Zaterdagmorgen, dat bij hen po gingen tot inbraak waren gedaan. Nader wordt hieromtrent nog gemeld Een nadefonderzoek heeft uitgemaakt, dat niet op vijf doch op zeven plaatsen is ingebroken Het geroofde bestaat uit een niet groot bedrag aan geld en een aantal sieraden. De brutaliteit van de daders blijkt wel uit het feit dat zij zich kalmweg in een keuken naby het Liefdegesticht een maaltijd bereid heb ben. Op de Coolsingel te Rotterdam wilde de 34 jarige monteur O. S. de straat oversteken doch keerde, toen bij hal verwege was, terug. Op hetzelfde mo ment naderde een auto en niettegen staande de chauffeur uit alle macht remde, werd S. gegrepen en tegen den grond geworpen. Met ernstige inwen dige kueuzingen werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij korten tijd later overleed. Vrijdagnamiddag kwam te Alkmaar een auto, waarin een tweetal personen, door de gladheid van den weg in Dot- sing met een boom. Beide inzittenden werden uit de auto geslingerd. Zij moesten naar Purmerend vervoerd wor den. Hun toestand is redelyk. De auto is zwaar beschadigd. De roofmoord te Etten. De correspondent der Maasb. meldt Onder overgroote belangstelling van de zijde van het publiek zijn Vrijdag morgen de drie gearresteerden, in zake den moord in den nacht van 8 op 9 Jan. j 1. op Naalden gepleegd overgebracht naar de gevangenis te Breda. Een sterke politiemacht vergezelde hen. Overge bracht zijn van P. gehuwd te St Willi- brord, B. en een zekeren van S beide laatste harmonicaspelers tijdelijk ver blijvende te St. Willibrord gemeente Rucphen bij de familie van P. Naar het blad verneemt blijven allen ODdaDks het alleszins tegen hen getui gende bewijsmaterieel, dat tegen hen gevonden is halsstarrig ontkennen. Het knechtje Spr., dat tijdens den moord in de nabijheid was, is thans op vrije voeten gesteld, eveneens zekere de K. en ande ren, die aan een verhoor zijn onderwor pen. Op het terrein van den moord is ge vonden een handschoen, toebehoorende aan een der gearresteerden, alsmede dieDS tabakdoos. Een der sokkeu van het knechtje, dat van de zelfde kleur zijnde door een der gearesteerden voor zijn f handschoen was aangezien, was door hem j medegenomen en is door hem nabij het huis in het bosch weegeworpen. Boven dien zijn de gearresteerden gezieu door Spr. De politierechter te Utrecht heeft de vrouw, die 21 Dee. j.l. haar vijfjarig zoontje blootvoets buiten had gezet, ter wijl het kind slechts kleertjes over het bovenlijf aan had, hem daarna een em mer water over het lijf had gegooid en in huis gestopt, dit alles om hem zoo genaamd zijn onzindelijkheid at te lee- ren, veroordeeld tot ƒ40 boete subs. 20 dagen hechtenis. Te Zaandam is een autobus bij het afrijden van een brug door de gladheid van den weg op bet ijs in de Zeehaven gereden eb er doorgezakt. De zes personen die zich in de auto bus bevonden zoowel als de chauffeur wisten zich te redden, zoodat het onge val zonder persoonlijke ongelukken afliep. Aanvaring op de Theems. Het Nederlandsche stoomschip »Holendrecht« is op de Theems in aanvaring geweest met het s.s. »Corea« en dientengevolge gezonken. De Tel. verneemt het volgende van deD heer C A. MentiDk, kapitein van de Holendrecht* »Ik kwam de rivier opvaren met een algemeene lading van Rotterdam tiaar Londen en bevond mij met den tweeden stuurman op de brug. Voortdurend werd met de stoomfluit gewerkt. Tegen on geveer kwartier voor vier meldde de uitkyk op den boeg, dat een andere boot op ons aanvoer Ik snelde van de brug af en zag de boot in deu mist opdagen. Ik deed nog een uiterste poging om eeD aanvaring te vermijden, doch de andere boot kwam regelrecht op ons af en sloeg een groot gat in mijn schip en vernielde de brug. Ik werd van de brug geslin gerd en had nog juist den tijd om »A11 hands od deck* te roepen. Toen sprong ik op de »Corea« over, welk voorbeeld weldra door alle opvarenden werd ge volgd. Nauwelijks was de laatste man van de Holendrecht* op de »Corea« overgebracht, of ons schip kantelde en verdween uit het gezicht. Wij werden aan wal gezet*. Den morgen na de aanvaring begaf kapitein Mentit k zich aan boord van de gehavende boot. Het schip bleek in den afgeloopen nacht te zijn geplunnerd. »Nu bezit ik niets meer dan de kleeren die ik hier aan heb*, zeide de kapitein. De dieven hebben zelfs het kompas, de kleeren en het beddegoed der bemanning medegenomen. De tweede machinist Har der vertelde dat hij alleen nog maar een zakdoek bezatuit den binnenzak van zijn jas was 15 pond gestolen. Ook de eerste stuurman nad, behalve de kleeren die hij aan had, alles verloren. Hem was 40 pond ontstolen. De eerste hof meester miste al zijn kleeren en een bedrag van 20 pond. Het zal nog wel drie tot vier dagen duren, alvoren de »Hollendrecht« naar een droogdok kan worden gesleept. Het schip is aan stuurboordzijde middendoor gesnedeD. De aanvarende boot, het Eu- gelsche stoomschip «Corea* ligt met een ineengedrukteu voorsteven in het dok. De L 24 Omtrent deze duik bootramp ontvangt de N. R. Crt nog het volgende bericht uit Londen Men heeft nog slecnts zeer zwakke hoop, dat de offictereD en manschappen van de duikboot L 24, die Donderdag bij Portland is gezonken, levend gered zul len worden. De admiraliteit deelt mede, dat een wrak, wal naar men aanneemt de duikboot is, gevondeD is op 10 mijlen ten Zuid-Westen van Portland op een diepte van 180 voet en dat duikers en reddingstoestellen gereed staan om het werk te beginnen zoodra het weer dit toestaat. Ongelukkig gaat er een hevige bries en de ruwe zee maakt het voor de duikers onmogelijk om tot een diepte van 180 voet te dalen, wat ongeveer de grens is waarop zij zelfs in de meest gunstige omstandigheden kunnen wer ken. De laetste berichten melden dat vrijwilligers moedige pogingen in het werk hebben gesteld om naar beneden te gaan, echter zonder cucces. De haven autoriteiten te portland hebben aan een vertegenwoordiger van de pers gezegd, dat, indien de diepte te groot voor de duikers blijkt te zijn, een poging gedaan zal wo-den om de duikboot met grijpers, die hij het mijnvegen worden gebruikt, op ondieperen grond te breDgeu, waar door het reddingswerk vergemakkelijkt zal worden. Het lot van de bemanning zal .voor een groot deel afhadgen van de schade, die de duikboot heeft opgeloopen, indien de duikboot slechts licht bescha digd is, de bemanning nog steeds in le ven kan zijn. Zij hebben voor tenminste vier dagen lucht, zuurstof en voedsel, indien de waterdichte afdeelingen slechts onbeschadigd zijn. Indien de duikboot echter opeD gereten of iD tweeën gesne den is, bestaat er geeu hoop meer. Bij een brand in een houten «wo ning te New-York zijn twee vrouwen en drie kinaeren in de vlammen om gekomen, terwijl verscheidene andere personen ernstige brandwonden oplie pen. De brand werd verooraaakt door dat de ainderen, die de waterleiding wilden doen ontdooien, op de buis een hoeveelheid petroleum hadden gegoten en deze hadden aangestoken. "Wisselkoersen Brussel 10.77s. Parijs 11.95 Londen 11,43s/4. New-York 2,74. AANGIFTE VAN HENGSTEN. De Burgemeester van AXEL noodigt, inge volge artikel 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad no. 419) eigenaars of houders van een Tweejarigen of onderen hengst uit. om hiervan vóór 1 Februari a.s. aangifte te doen ter Secretarie dezer Gemeente. Axel, 14 Januari 1924. De Burgemeester voornoemd, Ondprgeteekenden betuigen hun harteiyken dank voor de velë bewijzen van deelneming ont vangen tijdens de ziekte en bij het overlijden van hunne geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der en Zuster SUZANNA JOHANNA OOLE. Uit aller naam, L. WIEMES. Axel, Januari 1924. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen lutrteljjken dank aan allen, die bun welwillende hulp hebben verleend, tijdens den bjand van het pakhuis. Tevens danken wij ook hartelijk voor de vele blijken van deelneming en toe genegenheid, die wij op zoo treffende wijze van aile zijden ondervinden. J. M. OGGEL. E C OGGEL. Axel, 15 Jan. '24. N B. Voortzetting der zaak voor zooveel mogelijk Onzen liartc lijken dank aan alien, die tijdens dei brand van Zondagochtend behulpzaam wareD bij bet in veiligheid brengen van ons goed en die door het helpen blussehen zorgden, dat onze woningei bleven behouden. FAMILIE ORTELEE. Bij vonnis ran de Arron dissement-Rechtbank te Mid delburg van 31 December 1923 is in staat van faillissement veikUard, A. VAN T1GGLLE smid, wonende te Axel (Kijkuit) met benoeming van den E. A. Heer Mr. J. W.ZIJLSTRA tot Rechter commissaris en den ondergeteekende* tot Curator. Mr. J. ERASMUS. Oostburg, 9 Januari 1924 AXEL, Bovengenoemde Vereeqiging zal trachten aan te besteden op Maan dag 21 Januari 's avonds om 5 nre ten huize van de Wqd. J. VAN DOE SELAAR, Axel Sassing, van on derstaande: (Levering le helft Februari.) (Levering 2e helft Februari.) (Levering 2e helft Februari.) Genoemde Meststoffen moeten alle geleverd worden vrij op het voertuig te Axel Sassing ODder A. H. V Verder inlichtiDg en voorwaarden te bekomen bij ondergeteekende. De Secretaris, P. DEES, Pz. (Xn 1 ponds blikjes). t e A X JE JE. op Zaterdag 19 Januari 1924, des namiddags één ure bij de Wed. GIL1JAMSE te Axel, van: Te leveren in goede origineele balen (Januari) in balen van 100 K.G. (Januari). (Februari). in kisten ot balen (Januari). Alles onder A. H. V. Namens het Bestuur, F. DEKKER Fz., Voorzitter. M. W. KOSTER, Secretaris. iu de orgineele grijze Keulsche potjes. Verkrijgbaar in e' N 1 BLOK. Dra Med. J. H. van Grafhorst, art», Verhulststra.i 79. Den Haag, zends op aanvrage gratia en franco zijne brochure over Graouline, hel middel ■cgen tnbaroaloia en tarofaieaa (klierziekte of klicnubcrcuioaot Ir I C 1 PH>

Axelsche Courant | 1924 | | pagina 3