te m Gemengd Nieuws. Rechtszaken. AXEL, 18 December 1983. Zaterdag werd op de bovenzaal van „Het Galden Vlies", aibier ten overstaan van den notaris mr. A. H. Lijdsraan te Hulst, ingevolge art. 1223 B. W. ten laste van den heer P. Buyze alhier, geveild Koop 1, de villa met tuin, gelegen aan de Stationsstraat, te Axel, groot 12,35 aren. Dit perceel is ingehouden op een bod van 7000herveiling in Januari aanst. Koop 2, het magazyn met stalling, barak en open grond, aan den Singel- weg aldaar. Koop 3, 33 perceelen bouwterrein, gelegen als voren. De koopen 2 en 3, samen groot 92 A. 92 c.awerden toegewezen aan M. Mieras, koopman alhier, voor /"9650. Koop 4, een kavel weiland, groot 23 gem. 192 roeden, of ongeveer 10.53.50 H A., gelegen aan de Axelsche Vlakte. Hiervan werd kooper G. VerbiBt, te Sas van Gent voor 760 per gemet. Koop 5, een kavel weiland, groot ongeveer 8.46.50 H.A. of 18 gem. 298 roeden, gelegen alsvoren werd gekocht door de firma Ls. van Waesberghe- Janssens te Hulst voor 650 per gemet. Door onzen stadgenoot, den heer J. C. Bom, zijn op de dezer dagen ge houden pluimvee-tentoonstelling te Tiel de volgende bekroningen behaald Engel8che kroppers Eereprijs voor de beste inzending, eereprijs voor den besten dofier, eereprys voor de beste duif. Drie eerste, twee tweede en één derde prijs. Saksische Zwaluwen Twee eerste, twee tweede en twee derde pryzen. Postduiven vliegklassen Twee eere- pryzen voor de twee beste duiven. Zes eerste, vyf tweede, en drie derde prijzen. SchoonheidsklasseEen eerste prys. Op de Internationale tentoonstelling „Oruithophilia" te Utrecht vielen hem nog prijzen ten deel als volgt Eugelsche kroppersZilveren me daille voor de beste inzanding. Eere prys, twee eerste, twee tweede, één derde prys en twee zeer eervolle ver meldingen. Saksische Zwaluwen: Twee eerste prijzen. Postduiven VliegklassenZilveren Couvert voor de beste inzending van oud en jong., één eereprys, zes eerste, één tweede, ééa derde prijs, een zeer eerv verm. en twee eerv. verm. Schoonheidsklasse: Twee tweede, één derde prys en zeer eerv. verm. Voorwaar een mooi succes. Zondag werd in het Café „de Volharding" by C. de Coninck alhier een pryskamp gehouden op de billard, waaraan 66 liefhebbers meespeelden. Er waren 5 prijzen elk van 2 hazen, terwyl daarboven nog geldprijzen waren uitgeloofd. De pryskamp verliep onder veel belangstelling en had den volgenden uitslag le prys Eug. van Dorsselaer, Lams- waarde en Jan Heijnsdyk, Axel. 2e prys Joh. Verhelst, Axel en Jac. van Cadsand, Zaamslag. 3e prys P. Seghers, Axel en J. Kryger, Sluiskil. 4e prys Joz. Heynsdyk, en Alf. Vet ten burg, beiden te Axel. 5e prys A. Versijp, Zuiddorpe en J. van Erp, Axel. We ontvingen thans van andere zijde een meer volleöigen uitslag van de doir den architecht C. C. van Beau mont genouden aanbesteding van de verbouwing van de pastorie der Geref. Kerk alhier, waaruit blykt dat inge schreven weid als volgt: A van Sabben, voor timmer- en metselwerk 10 750, A. P. Butler voor timmerwerk J 6900, H. J. Hoebé voir schilderwerk perceel a, 994 en ptr- ceel b, 1194, C. B. Antheunis, schil derwerk perceel b, 1248, Ph. Knie riem idem perceel a, 1213 en per ceel b, f 1433, allen te Axel. Eigenaardig is het, dat ondanks ge brek aan werk in de bouwvakken, niet meer inschrijvingen waren ingeleverd Intusschen vernemen we, dat van het werk is afgezien, wegens te hooge kos ten en vermoedelijk zal woftien uitge zien naar een ander perceel. t Gedurende de eerste helft van de maand December zijn ten postkantore de volgende onbestelbare stukken aan gekomen, waarvan de afzenders onbe kend zijn Martha de Boog, Axel. Anna Brouwer, Gent (België). Wenschelijk is het, dat de afzenders steeds hun naam op de achterzijde der brieven schrijven. Te Zaamslag heeft de collecte ten bate van hongerend Duitschland zuiver opgebracht 1200. De heer A. C Muste, leeraar aan de R. H. B. S. te Ter Neuzen, is bij de te Amsterdam gehouden examens, ge slaagd voor de acte Geschiedenis M. O Onder leiding van den burge meester van Oostburg werd in „den Éénhoorn" aldaar een vergadering ge houden van alle gemeentebesturen uit W. Z. Vlaanderen ter bespreking van de inrichting van een sterilisatie-inrich ting ingevolge de Vleeschkeuringswet. Elf gemeenten waren op de vergadering vertegenwoordigd. Gezien op hetgroote belang der betrokken landbouwers wa ren de voorzitters der afdeeling van de Z. L. M. en van den Chr. Boerenbond mede ter vergadering aanwezig. Be sloten werd een commissie te benoemen, welke de noodzakelijkheid en rentabili teit van een dergelijke inrichting zal onderzoeken. In die commiseie hebben zitting de heeren P. Erasmus, J. Berkers, M. Wagbtho eh A. Hendrikse, rssp. bur gemeesters der kringgemeeDtenOostburg, Sluis, Groede en IJzendijke, en de heeren A Leenhouts en A. de Milliano, resp. voorzitter der afd. Oostburg van de Zeeuwsche Landbouw Mij. en van den Chr. Boerenbond. M. Crt. Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw (premie- bouw) toegekend aan de gemeenten Clinge, 300 voor l woning van P. A. Colman. Sas van Gent, j 9000 voor 30 wonin gen van G. C. J. de Smet. De bemanning van den Hoiland- schen schoener „Zeehond" (eigenaar dhr. J. van Rompu), die 8 dezer door de Amerikaansche drankwetambtenaren in de nabijheid van de drie mijlszöae in beslag werd genomen, is Zaterdag door de federale rechtbank te Brooklyn op grond van de „Volstead Act" ver oordeeld. Kapitein Kraus werd veroordeeld tot 10.U00 dollar boete, en de overige leden der bemanning ieder tot 5000 dollar boete. De kustwacht beweerde den schoener binneD de driemijlszöne te hebben aan gehouden. Tem. Crt. Zondagmiddag is te Vlissingen plotseling overleden de heer P. Merckens, sedert Juli lid van Ged. Staten. Dbr. Merckens was 54 jaar en be hoorde lot de anti-rev. partij. Opvolger in de Staten wordt de heer P. G. Laer- noes te Vlissingen. Naar men aan de Midd. Crt. schrijft is Zaterdag in intiemen kring herdacht het feit, dat de tegenwoordige hoofdredacteur, de heer fl. J. G. Hart man, gritfier der Staten van Zeeland, 40 jaren aan de redactie van het Tijd schrift ter beoefening van het Admini stratief Recht is verbonden. Behalve een schilderij werd een al bum aangeboden met de handteekenin- geu van 232 deelnemers. De jubilaris was door deze huldiging zichtbaar getroffen. De heer Hartman zeide steeds met groote liefde zijn tijd en arbeidskracht aan het tijdschrift te hebben gegeven. Aan mevr. Hartman werd door de commissie een mooi bloemstuk aange boden. Met 1 Jan. 1924 zal de heer Hart man het hoofdredacteurschap van het Tijdschrift nederleggen, dat voortaan zal beeten „Hartman's Tijdschrift ter beoefening van het administratief recht." Op Maandag 31 dezer zal ten kan tore der vennootschap te Gent weder een algemeene vergadering worden ge houden van de obligatiehouders van de spoorwegmij „Gent—Terneuzen". Punten van behaudeling zijn uiteen- zeiting van den toestand en mededee- ling van het proces-verbaal der alge meene vergadering van aandeelhouders van 10 Dec. 1.1. Afgifte aan de titularissen van obli- gatiën of van rechten, afhankelijk van gelijk welk type van obligatiën, krach tens welke er deelgenomen mocht wor den aan de conccrdataire werken van 1912—1913. Vorming van 1986 obligatiën van 500 frank 3 pet., af te lossen ten laats: e binnen den duur der concessies met het oog op hunne aangifte aan de schuld- eischer» bestaande ten tijde der aan vraag van het concordaat 1912—1913, mits afstand door deze schuldeischers der verloopen intresten sedert het be komen van het preventief concordaat vóór faillissement Maatregelen te nemen om het fail lissement te doen intrekken of in het algemeen alle maatregelen te treffen, ten einde de onderneming in eenen normalen toestand terug te brengen. Benoeming van drie gevolmachtigden belast met de uitvoering der hierboven vermelde besluiten en vaststelling van hunne bevoegdheid. Ingeval deze vergadering niet kan doorgaan, zal een tweede vergadering worden belegd op 10 Januari 1924. Zei Ingezonden Mededeelingen. Bij hoest of keelpijn gebruikt men het beste Thermo-Tabletten Doozen 400 Tabl. 80 ct. en 200 Tab!. 45 ct Bij apoth. en drogisten. (5) Verwezen naar de terechtzitting met gevangenhouding L. F. de L., oud 22 j., afkomstig uit Philippine, zónder beroep en zonder vaste woonplaats, ge- dedineerd te Middelburg ter zake van kerkdiefstallen te Eede, Aardenburg en Koudekerke. Tegen J. T. de V., oud 38 j., en E. d. Voud 30 j., arbeiders te St. Jan- steen, gedetineerd te Middelburg, be klaagd van braak eu inklimmiDg 'is de gevangenhouding verlengd. Politierechter te Middelburg. De zaken tegen M. C. H., oud 28 j., arbeider te Westdorpe eu E. S. v. G., oud 23 jdienstbode te Assenede, wer den uitgesteld, daar de getuigen uit Z.-Vlaanderen wegens den tuist met aan wezig waren. J. S., oud 27 jlandbouwer te Hoek, werd beklaagd, dat hy op 12 Novem ber 1923 te Hoek Petrus KiDdl opzet telijk met eeD peeriek tegen zijn hoofd en beeuen heeft geslagen. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak idem. L. de J., oud 60 j., schoenmaker te iieldrecht, werd beklaagd dat hij op 22 October 1923 te Clinge in strijd met de verboden van' de Schoenen wet, een paar nieuwe schoenen uit België heeft inge voerd. Eisch 10 gld. boete ot 10 dagen hecht. Uitspraak idem. De heer L. N te R'lland had l1/, )*kr geledeD zijn portefeuille, inhoudende 600, aan het station verloren. Eeoige dagen geleden vond N. in de brievenbus aan zijn woniDg de portefeuille. Het ge- heele bedrag was daarin nog aanwezig. Donderdagavond is door onbe kende oorzaak bran^i uitgebroken in het damesmodemagazijn van de firma Meyer aan de Hommelstraat te Arn hem. De eigenaar was kort te voren met zijn vrouw uitgegaan, even later gevolgd door een inwonende dame. Twee Duitsche dienstmeisjes waren alleen met het kind thuisgebleven. Een van de dienstboden werd opge schrikt door het knetteren van vlam men in den winkel. Zij kon zich nog langs de trap redden. De tweede dienstbode werd met het kind door een van de buren met groote moeite langs een achterbalkon in veiligheid gebracht. De winkel is grootendeels uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Delft is gearresteerd zekere P. G V., agent van de reederij „De IJs- sel" verdacht van verduistering van ruim f 1000 ten nadeele dier reedery. In verband hiermede ia mej. D. te Delft verbaliseerd wegens heling. De recherche te Delft heeft een Haagsche dame aangehouden die col porteerde met bons a 10 ets. ten be hoeve van „Tot hulp der menschheid". Tegen deze colportage is al bij herha ling gewaarschuwd, daar het leeuwen deel van de ingezamelde gelden komt in de zakken van bestuur en colpor- trice. Gewetentgeld. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is o.m. ontvangen by deD ontvanger der directe belastingen te Groningen 10.000, wegens te wei nig betaalde directe belastingen. Lastige vreemdelingen. De ma rechaussee te Heerleu heett een twee tal Italianen uit de kolonie Musscba- ming aangehouden verdacht van inbraak, waarbij zij in een boerderij te Voeren- daal duizend gulden roofden. De ver- denkiug was op hen gevallen, omdat de inbraak op dezelfde wijze gepleegd bleek te zijn, als die welke voor eenige jaren door een thans der aangehoudenen te Nuth gepleegd werd. De verdach ten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Te Ede zijn twee Oostenrijkers aan gehouden. Zy waren zonder middelen van bestaan en zonder geldige papieren. In een winkel trachtten zij geld te stelen. Op een vlot de Zuiderzee ingedreven. Uit Hoorn meldt men aan bet Hdbl. Drie jongens, van 9, 10 en 11 jaar, waren aan het speleD op een houtvlot in de haven. Dit is onvoorzien losge raakt, waardoor de kinderen de Zuiderzee in dreven, wat door niemand werd opge merkt. Toen zij al ver in zee waren werd op den dijk het hu'pgeroep der kleinen door een visscbermau vernomeo. Deze begaf zich onmiddellijk naar de plaats van waar het geroep klonk en trof daar de kinderen geh* el verkleumd aan. Ze wareD wel wat bang, want het begon al donker te worden, maar ze hadden afgesproken dat ze zich met kettingen op het vlot zouden vastbinden om zoo den nacht in te gaaD.

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 2