Carp's Machine- en Haadgaren. Kct Warenhuis. 10 cent. J. C. VINK, Boekhandel, Axel 1 SI YtLLA, BOUWTERREIN Een luis met Schuur en Erf, WOONHUIZEN Een LMdbauwtrtjl voor ontsmetting. WEILAND, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Wij zijn alleen-verkoopers J. VISSER-ROOLE. voor arbeiders eo patroons. Magazijn, Stalling, Barak en Open Grond. WEILAND, Een kamerverhnunter van de Prin- •eogracht te Amsterdam wordt verdacht, ten nadeele van een heer, die by haar op kamers is geweest en die in Mei plotseling in een inrichting voor zenuw lijders moest worden opgenomen, een aantal goederen mitsgaders effecten tot een bedrag van 7 a 8000 gulden te hebben gestolen. Zij is, met een »ken- nis< die er ook van schynt te weten, ter beschikking van de justitie gesteld. De veetram, komende van de Bos sche markt in de richting Waalwijk, is Woensdagmiddag te Vlijmen ontspoord, en reed het huis van bakker W. binnen. Voor een groot gedeelte stortte dit in. Een voerman uit Blaricum reed met een vracht steenen van Huizen naar Bussum. Een autobus reed hem achterop en wilde passeeren. De wagen kreeg een schok de voerman gleed van den wagen en de steenen stortten boven op hem. In bedenkelyken toestand werd hij er onder vandaan gehaald. Kort daarna wareu de levensgeesten geweken. Te Milbeeze (N.-Br.) werden in de bedstede op een boerderij 44 ratten ge vangen. Eerst ving de boer er 21, doch daar de bewoners 's nachts nog last van eenig «gewriemel* in de bedstede had den, werd nog eens een grondig onder zoek ingesteld, met den gunstigen uit slag van een aanvullingsoogst van 23 ratten. Rbld. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Han del zijn over de atgeloopen week, ein digende 9 Nov. in Nederland uitge sproken 75 faillissementen tegen 79 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 9 Nov. 1923 3562 faillissementen tegenover 2703 over hetzelfde tijdperk van bet vorige jaar. Zondagavond pl.m. 11 uur kregen te Oldenzaal een drietal jonge mannen uit de Lutte twist met een grooter aan tal jonge manneD uit Oldenzaal, allen leden van een voetbalclub. De laasten hadden nogal wat gedron ken, en waren overmoedig. De vecht partij begon met het werpen van stee nen en het slaan met stokkeD. Ten slotte werden de messen getrokken. Zekere H. Lochger uit Oldenzaal ontving eenige steken en zakte, na nog eenige meters geloopen te hebben, ineen. Een jongmensen uit de Lutte, die met de vechtpartij niets uitstaande had, werd ernstig getroffeD, en werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Oldenzaal ver voerd. De politie maakte aan de vechtpartij een einde. Op den Apeldoornschenweg te Arn hem moest, zoo meld de »N. A. Crt.« een Citroen-automobiel uitwijken voor een met paard bespannen wagen en ge raakte doordat plotseling 'n hond voor de auto sprong, onder het paard. Het paard hiDg met zijn pooten over de auto heen. Met zeer veel moeite gelukte het, het dier uit zyn benarde positie te verlossen, het liep lichte outvellingen aan de pooten op. De auto werd ver nield. Op heeterdaad betrapt. Io den nacht vau Vrijdag op Zaterdag heeft een drietal personen, afkomstig uit Amster dam een inbraak geplee d in de villa van mevr. Z. te Aerdenhout. Eenige dagen te voren hadden zij daar reeds een bezoek gebracht en hun slag weten te slaan. Een van het drietal klom langs een bliksemafleider op het dak, waarna bij door een dakraam in de villa kwam. Vervolgens liet h\j zijn twee heipers door een deur binnen. Alles werd overhoop eehaald en war hun goeddacht meegenomen. Het gestolene had een waarde van 2000. Toen zy op een handwagen de gesto len goederen wilden vervoeren werden zy door de politie te Bloemendaal aan gehouden. Ook het gestolene, dat eenige dagen te voren was ontvreemd is door de politie opgespoord by twee opkoopers te Arasterdam. De drie inbrekers zijn naar het huis van bewaring te Haarlem overgebracht. De opkoopers zijn gear resteerd. Treinroof nabij Esse hen. Toen de koopwarentrein 5932 van Antwerpen naar Roosendaal nabij Esschen kwam werd hij door een valsch signaal tot staan gebracht, waarna weer werd doorgereden. Van deze gelegenheid maakten een vier tal gemaskerde bandieten gebruik om op den laatsten wagen te springen. De remmer van den trein werd gegrepen en uit zijn wachthuis geworpen by bleef zwaar gewond op de spoorbaan liggen. Inmiddels hebben de bandieten verschil lende pakkan koopwaar gestolen en zyn er mee gevlucht. Er wordi een streng onderzoek ingesteld. Avp. Gedurende den storm in den nacht van Zaterdag op Zondag is het Neder- landsche zeilschip >Lichtstraal< met co kes beladen op de westkust van Jutland gestrand. Met levensgevaar voor de redder is de geheele bemanning, uit vier koppen bestaande, gered. Hel schip wordt als verloren beschouwd. Telg. De emigratie naar Amerika. De Amerikaansche immigratie-amb tenaren verwachten de aankomst van 23.000 landverhuizers uit Engeland, Frankrijk, Griekenland, Duitschlanden Nederland. Daarmee is voor deze landen het aantal bereikt tot December. Vronwenkleeding en mode. De mode wordt thans gemaakt door de gracds-couturiers en gelanceerd bij de courses, waarna de dames zich blin delings er aan onderwerpen misschien de eenige keer waarop de vrouw doet wat de man zegt. Pas sedert het midden der vorige eeuw geeft de modemaker steeds een «bij* en zonderling genoeg, nooit een vrouwelyke collega de lakens uit. Ons bestek laat oiet toe, den ontwik kelingsgang van de vrouwenmode zelfs zeer in het kort hier aan te geven doch wel willen we herinneren, dat sinds reeds heel lang de mooie en ook de minder mooie vrouwen heel wat meer van hun lichaam laten zien dan hoofd en handen, gelyk nog altyd het geval is bij de mannen. In de alleroudste tijden droegen de vrouwen een tunica, welke slechts zeer weinig verschilde van die der mannen doch armen en een vrij groot gedeelte van den hals lieten ze onbedekt. En het omhulsel werd al dunner, zóó zelfs, dat de Romeinsche dichter Laberius, die omstreeks het begin van de Christelijke jaartelling leefde, reeds klaagde «Ge weven wind draagt thans het vrouweu- volbje en biedt te koop zich aan in een doorzichtig wolkje". Legio is het aantal wetten, dat deze ontkleediug wilde tegengaan, evenwel zonder hierin ook maar eenigszins te slagen. Zonderling is bet, dat, naarmate het kleed van boven korter was, het van onder langer werd. Toen Elizabeth van Oostenryk in 1571 haar joyeuse entrée te Psrijs deed, was zy heviglijk gedecol leteerd, doch de sleep van haar japon mat 20 aunes (24 Meter) en moest wor den gedragen door zes edelknapen. Pas madame De Maintenon wist paal en perk te stellen aan dergelijke décol- lettédoch in den regentijd haalden de dames hun schade is. De groote revo lutie bracht óók al geen verandering hierin de «merveilleusses* hebben ook teD deze zekere beruchtheid. Omstreeks de tweede helft van de 19e eeuw gingen de vrouwen zich niet meer zóó te buiten; wat het in de 20ste eeuw zal worden, kan niemand zeggen, maar tot dusver was menige japon »trop bas en haut en trop haut en bai*, terwijl we een paar zomers geleden óók^den geweven wind van den ouden Laberius niet alleen aan diners of op soirees, maar ook buiren die «gelegenhedenen wel op den openbaren weg hebben kuunen opmerken. Van 1 31 October 1923. Hulat. Huwelijks-voltrekkingen. 24. Gus- taaf Vergauwen, 27 j., jm. en Marcellina Amanda Louisa van den Brande, 24 j., jd. 31. Aloijsius Jacobus Petrus Roovers, 22 j., jm. en Elizabeth Koemans, 25 j., jd. Geboorten. 1. Maarten, z. van Cornells Christiaan van Arenthals en Janna Moens. 2. Margaretha Philomeria, d. van Charles Ludo- vicus Johannes Storp en Johanna Philomena Maria Begijn. Alphonsus, z. van Edutnond Carolus Ludovicus de Wilde en Carolina Maria Schuerman. 13. Petrus Marinus, z. van Prosper Ferdinand Desiré van der Heijden en Maria Petronella van Hecke. 15. Philomena, d. van Jacobus Burm en Mathilde Want. 24. Eduard Joseph, z. van Augustus Henricus van Acker en Sophia Josepha Begijn. Emelia Leonia Maria, d. van Artur Gustaaf Smet en Anna Maria van Stegem. 25. Juliana Antonia, d. van Albertus Timmerman en Elodia Maria Piesens. Elisbeth Wilhelmina Maria, d. van Richard Otto Wilking en Josephine Marie Henriette Maertens. 29. Elisabeth Cornelia Maria, d. van Cornelis Johannes van de Walle en Maria Elisabeth Josephina Pijls. 30. Petrus Johannes Maria, z. van Carolus Johannes Aiphons Antheu'nis en Louisa Maria de Rijcke. Overlijden. 13. Willy van de Voorde, 8 w., z. van Gijsbrecht en Florentina Volleman. Weatdorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 30. Florimondus Van Kwikkelberghe, 45 j., weduwn. en Maria Eduarda Vervaet, 56 j., wed. Geboorten. 17. Laura Maria, d. van Chris- tianus Alexander Fermont en Euphrasie Ceriez. 18. Lyda Maria Eduarda, d. van Leonard Fran- cies Lammens en Oscarina Camilla Pieternella van Geetsum. 25. Elsa Elodie, d van Maurice Hollevoet en Maria Augusta Magdalena Ver- hoosel. Overlijden. 2. Honoré Joseph van Waes, 50 j., z. van Camilus en Paulina de Jonghe. Leonardus de Guytenaere (overl. te Selzaete), weduwn. van Amelie Vervaet. 18. Jacobus Machiel Baard, 84 j., z. van Cornelis en Sootje Calandt. 19. Lyda Maria Eduarda Lammens, 1 d., d. van Leonard Francies en Oscarina Camilla Pieternella van Geetsum. Hengstdijk. Huwelijks-voltrekking. 24. Johannes Cornelis Judocus Herwegh, 24 j., jm. en Maria Louisa Pardon, 21 j., jd. Geboorten. 20. Elisabeth Christina, d. van Petrus Hiel en Leonia Paulina van Looij. 26. Irena Sophia Francisca, d. van Josephus Jo hannes van Hijfte en Angelina Aerts. Kaewacbt. Geboorten. 2. Julma Maria Victoria, d. van Benignus Marie de Gronckel en Eulalia Maria Josephina Wijnacker 8 Joze', z. van Alouisius de Bouvré en Madeleine Kegels. 20. Franciscus Xaverius, z. van Joannes Bap- tista De Letter en Maria Louisa Verstraeten. van het prima MACHINEGAREN 18 ct per klos. HANDGAREN 8 ct per klos en per pak 10% korting. Aanbevelend, De notaris Mr. A. H. Ltydsman te Halst zal publiek veilen en verkoopen op ZATERDAG 15 DECEMBER 1923. bewoond door den Heer P. BUIJZE, Stationstraat Axel. 2. Het aan den Singelweg gelegen 3 Diverse perceelen nabij het magazijn gelegen. 4. Een kavel groot circa 10.06.66 H A. gelegen aan de Axelsche Vlakte, vrij van pacht, laatst in gebruik bij de Heeren Pollet en Vermoet. 5. Een kavel groot circa 8.37 69 H.A, gelpgen aan de Axelsche Vlakte, iu eebruik bij den Heer C. F. van Acker, en desverkiezende ook vrij van pacht te aanvaarden. Alles nader te adverteeren en op de biljetten omschreven. De notaris Mr A. H. Lijdsnian te Halst, zal publiek veilen en verkoopen op DONDERDAG 29 NOVEMBER 1923. te Hulst aan de Zomerstraat groot 7.10 aren, in gebruik bij den Heer Jos. Schelfhout, en uitstekend ge schikt voor Landbouwbedrijf en Klompenmakersbedrtyf. Breeder geadverteerd en bij biljetten omschreven. De Notaris Mr. A. H LJjdsman te Hulst, zal publiek veilen en verkoo pen op WOENSDAG 28 NOVEMBER 1923, circa staande aan den Vogeldy k, gemeente Stoppeldyk. Breeder geadverteerd en by biljetten omschreven. De Notaris Mr. A. H Ltydsman te Hulst zal publiek veilen en verkoopen op DONDERDAG 29 NOVEMBER 1923 Eenige kleine eigendom van den Heer P. G. NEEFS, gelegen op drukken stand aan de Kleine Bagijuenstraat te Hulst uitstekend geschikt voor Winkelhuis. Breedte langs de straat 27.30 Meter. Breeder geadverteerd en bij biljetten omschreven. De Notaris Mr. A. H. Ltydsman te Hulst zal publiek veilen en verkooppn bij instel op DONDERDAG 28 NOVEM BER 1923 en bij verblijf óo DONDER DAG 29 NOVEMBER 1923 bestaande uit Huis. Schuren, Erf. Bouwland en Tuin ge legen te HoDtenisse, HoetkeDsdyk, groot 5.88 H.A. in gebruik bij den eigenaar den Heer P VERDUR- MEN. Breeder bij advertentie en biljetten omschreven. CREOLIH «BOEKJES

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 6