A. van Maale, Sigarentondel. koper - Vitriool Steenbrand ed EiemscbimiDel i/e£l& E ^4-1OMBOÏ& 59 Canadabootnen, AVOMISCIim. "lïIY jtet Warenhui;. - Trouwringen - Tandarts H. 8. J. KNOOP SPECULAAS ih doozen Luxe Post lil P. J. VALE, L. DE SM1DT C. J.C. VINK - AXEL Baronite- en Triumphpijpen, Pipe des As en Bruyérepijpen. R.K Premier- en Lntspijpen. Goudron- en Calcinépijpen in étui. Doorrookers met lichtbeelden. Goedewagen 's Kroonpijpen. BLAUWSTREEP BALEN ZAKKENBANDEL WQRMPQEDERS voor ontsmetting. Prachtige'sortering 3^- Bewaar goed uw Sigarenzakjes Houten Pijpen. Bagdanoff Sigaretten Voor ontsmetting van zaaigranen Het Warenhuis Bij inschrijving te koop ZENUW- HQOFDPIJNPÜEDERS Bekendmakingen. Avondcursus. Advertentiën. Waarschuwing Dagelijks versche Voor Wederverkoopers concurreerenden prijs. anderen werd hij daarop uit den auto gesleurd, getrapt en tenslotte in het water geworpen. Later, toen de auto zijn weg reeds weder vervolgd had, vond men De B. bewusteloos langs den weg liggen. Per auto werd hij daarop naar zijn woning gebracht. Zijn toestand is bevredigend. Het overmatig gebruik van sterkedrank is aan een en ander natuurlijk niet vreemd. Tegen de daders is proces verbaal opgemaakt. De Sleenkolendiefstal te Roermond. Blijkens onderzoek is thans volgens de Tel. bewezen, dat dedepö'ambtenaar E. plm. 320 ton kolen aan handelaren en particulieren verkocht heeft. Aauge- zien de wagoninhoud varieerde van 10 tot 20 ton, mag men gerust aannemen, dat de Ned. Spoorwegen voor ruim 20 wagons zijn benadeeld. De diefstallen werden gepleegd van 1920 af. Dat het voor den aangehoudene een onmisbaarheid was geworden, getuigt het volgende. E. was wegens overcompleet aan personeel van 13 Juni '22 af t.m. 13 Juni 1923 op wachtgeld gesteld. Nauwelijks echter in zijn vroegere functie terug, ging de ontvreemding weer haar normalen gang. De eerste vermiste wagon na zijn terugkomst bij de S. S, dateert van 12 Juni 1923, dus 8 dagen later. De aangehouden kolenhandelaar A., die in deze drie jaar de grootste kwantum8 kolen van E. betrok, kun niet van heling verdacht worden, en is dan ook weer op vrije voeten gesteld. E, verkocht de kolen steeds voor den gelden den verkoopprijs, nooit onder de waarde, terwijl hij overigens voorgaf de leverancier te zijn van de grinderij Linne. Zoodoende wekte dit dan ook bij de diverse opkoo- pers met den minsten argwaan. Diefstal met manslag. den bouw bovendien voor des Heeren Omtrent dezen in ons vorig nummer kortelijks vermelden diefstal vernemen we nog het volgende uit de Tel De heer B. te Groningen, werd tegen 3 uur verschrikt wakker, doordat twee handen om zijn hals hem bijna smoorden Hij wist zich met moeite los te rukken, waarna de onbekende dader vluchtte. Op het hulpgeroep van den heer B. kwamen zijn twee neven naar beneden. Er ontstond een worsteling, doch het ge lukte bun niet den dader vast te houden. Van hem werd geen spoor meer gezien Later bleek flat er 900 was ontvreemd. Nader wordt gemeld, dat de recherche er in geslaagd is den bedrijver van den moordaanslag en den diefstal te vinden De bestolene, de 45-jarige ongehuwde heer B., had eenige jaren geleden uit medelijden zijn zuster, die weduwe was geworden, met drie kinderen bij zich tn huis genomen. De oudste dezer kiudereD, de 23-jarige H. B Visscher, is veertien dagen geleden weggegaan om in Limburg werk in een der mijnen te zoeken. Hij is daar inderdaad geweest, doch hij is kort geleden als werklooze teruggekomen, hetgeen hem inmiddels niet verhinderde dezer dagen in Wildervank te gaan trouwen. Zondag is hij 's nachts in de woning in de Pluimerstiaat teruggeko men. Met een valschen sleutel opende hij de deur en aaDgezieu hij de situatie van het huis goed kende, wist hij ge makkelijk door te dringen tot de plaats, waar zijn oom het geld placht te bewaren Na het plegeu van den diefstal heeft hij toen getracht zijn oom te wurgen. Op diens hulpgeschreeuw zijn, gelijk gemeld, de andere neven toegesneld. Dezen wilden aanvankelijk hun broer niet ver raden. De vorige week Zondagavond bij het ledigen der coilectezakken voor het Bouwfonds der Geref. Kerk van Zwolle, rolde er een pakje uit, hetwelk bij opening bleek te bevatten gouden en zilveren ringen, oorsierselen, haken enz. Onder verwijzing naar Exoqus 35 22 was er het volgende briefje bijgevoegd Van een groot gezin, dat vermeent naar de mate van zijn maatschappe- lijkeu welstand voor een behoorlijk bedrag te hebben ingeschreven voor eener nieuwe kerk, d< ch nog gaarne in dezen vorm huis een o£f-*r biedt. Stand. In de steden wordt weer druk in gebroken en gestolen. Te Rotterdam werd in een bontzaak uit de etalage voor 5000 aan bontwerk gestolen de dieven waren door uitsnijden van een ruit binnengekomen. Te Amsterdam werd in een groot dru'tkerijkantoor het slot van een brandkast uitgebrand en een groot bedrag meegenomen, terwijl nog allerlei kleine diefstallen onder de stedelijke berichten worden vermeld. De moordenaars die zooals bekend den heer Ruben in den Duitschen trein met een bijl doodsloegen en diens echt- genoote en dochtertje bewusteloos, zijn resp. veroordeeld tot doodstraf en 12 jaar gevangenis. Bankbiljetten van 500 milliard zullen dezer dagen in omloop worden gebracht. Voor dit doet zal men de vroegere biljetten van 5000 mark ge bruiken die van een overdruk „500 milliard" zullen worden voorzien. Met toestemming van de rijksregeering en van Pruisen zal het gemeentebestuur van Berlijn een bankbiljet van 20 milli ard uitgeven. Een liter melk zal van heden af te Berlijn 2,200 millioen kosten. De tram verhoogt den prijs van een rit van 500 millioen tol 800 millioen, ter wijl voor een rit met de tunnelspoor vau 500 milloeii tot I milliard zal moeten worden betaald. Het Noorsche reliefschip Pola rulx heeft in de Poolsche zee schipbreuk geleden. De kapitein eo drie leden der bemanning zijn verdronken. De overige zijn gered. Wat is een optimist vader? Een optimist, jongen, dat is iemand, die een motorbril koopt, voor het geval iemand hem een auto cadeau wil geven Ontvangen een nieuwe collectie Aan de laagste prijzen worden deze uitverkocht, verder een ruime keuze in (g^ondheidspijpen). In doozen van 6 stuks 65 cent. In sigaretten vindt U de nieuwste mer ken, w. o. de.beroemde: (29) Sigaren van af 3 cent per stuk. Prima beste mooie voor mosselen. (8) C G. SLOT, Rotterdam. Opgericht in pakjes. Onfeilbaar tegen Aanbevelend, Dag Jan. Dag Klaas. Wat heb ik gehoord gaat u trouwen? Ja, ik zal het maar wagen. Zeg, hoor eens Klaas waar heb je de grootste, meest gesorteerde keuze en goedkoopste niet Wel bij 1892. Bierstr. 3 5. Worden er nog amateurs-concerten in de gevangenis gehouden Neen, niet meer. Er waren gevan genen die zich beklaagden, dat zij niet daarvoor veroordeeld waren Wisselkoersen. Brussel 12 97. Parijs 15.05. Londen 11,56. New-York 2,58. metende tot 1.40 M., in den Karnemelk- polder nabij de hofstede bewoond door H. SuiJ te Koewacht. Te bevragen bij en gesloten in schrijvingsbiljetten te zenden aan Notaris DREGMANS te Axel, vóór 29 October a s. ea Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat dezen winter bij voldoende deelname gelegenheid wordt gegeven tot bet volgen van een Aau dien cursus wordt geen les ge geven in nuttige handwerken. Aangifte van leerlingen voor I No vember bij bet hoofd der o. 1. school. Gegarandeerd goed hel pende poeders, '.'rijs per verzegeld doosje 45 ets. Bij alle goede drogisten. Te AXEL bij C. B Antheunis. De persoon, die over mij ongetee- kende brieven stuurt naar mijn vader, worat beleefd verzocht zich persoonlijk bij ons te vervoegen, dan zal blijken of het laster is of niet. Axel. JAN VERLINDE. Wachten Wel, weet je dat het Magazijn de Blauwe Bril in de Weststraat. te Vli^siiig\en. zal in November zitdag houden te Axel bij den heer F. ff. DIELEMAN op de Zaterdagen 10, 17 en 24 Not. Spreeknur van 111 uur. verkrygbaar aan 13. 16 en 20 cent per ons per lxeel en half blik aan Aanbevelend, C. J. VAN LIFRE. Axel. Vertoofden en gehuwden, waar vindt U ruimer keuze dan bij WESTSTRAAT 18, AXEL. Rijksbetrekking Vaste positie. Mondeling schrifte= lijxcopletüiug vuui Ünderwïjzer(es) (oude eischen tot en met 1926!) en Kommies. (Er Runnen 200 geplaatst wurueu Ervaren leeraren. Geen be taling vooruitVraagt lijst van ge slaagden en prospectus onder lett. R L. 10007, Algem. Advertentie Bureau D. Y ALTA, DEN Boscu. (10) - 13oek- en Papierhandel - hbl, «s --as- 7 Ui» Gedepo neerd handels merk In den winter gebruikt men nat iurlijk t j Purol. Maar menigeen zou verstandig I doen onl voor het verzorgen "an de J s handen daa« nu reeds mee te beginnen. CESOLIU Dr«. Med. H. van Grafhorst, ert», Verhulstslraat 79, Den Haag, zendt U op aanvrage gratia en franco zijne brochure over Graaulinc. hel middel tegen tobcreuloac en acrofaloec (klierziekte of kliertuberculoaei. IT—"■T

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 3