Walchersche blauwe Aardappelen Leidsche "öEKENS je Dekens! 3afózca/fae. UIENZAAD. A. I). HOBBEL. Firma P. R. \?eenhuizen, FIxel. Advertentiën. PUIKE A. DE FEIJTER, Zwitsersche Bedspreien Fantasiedekens Prima echt nieuw Rijnsburger UIENZAAD, soort A. H. D. Geteeld van met zorg uitgelezen Uien. Prachtige resultaten. Prijs 13.25 per Kilo. Na eenige vergeefsche pogingen gelukte hun dit toch, waarna zij den controleur en den portier te lijf wilden gaan. Eerstgenoemde trok daarop een revolver en na tweemaal gesommeerd te hebben, het terrein te verlaten, vuur de hij eenige malen tengevolge waar van de 31-jarige C. J. B. aan den slaap werd getroffen. Zijn toestand was niet levensgevaarlijk. De jas, die in het portiershuisje was achtergebleven, bleek eenige kruiken jenever te bevatten, die vermoedelijk van het terrein waren gestolen. Dezer dagen reisde een dame, die later bleek uit Breda afkomstig te zijn, met den trein van Oldenzaal naar Hengelo. Bedoelde dame kwam uit Duitschland. Onderweg beriep zij er zich tegenover haar medereizigers op, dat zy de douauebeambten weer eens voor de zooveelste maal te pakken had gehad. Toen de trein te Hengelo stil hield verzocht een der mannelijke medereizigers, die de mededeeling der dame kalm aangehoord had en zich nu als een rijksbelastingambtenaar bekend maakte, de dame met hem mee te gaan, aan welk verzoek de dame hoe ongaarne ook voldeed. Dat zij vreemd opkeek, behoeft zeker geen betoog. Haar loslippigheid had haar parten gespeeld. Zij werd aan den lijve onderzocht, bij welk onderzoek op haar werden bevonden tal van microscopische instrumenten of onder deelen daarvan. Deze voorwerpen, werden in beslag genomen, terwijl tegen de dame ver baal werd opgemaakt wegens smokke larij. Zw. Crt. Een jacht op een wild varken dat niet wild was. Een dezer dagen ver spreidde zich te Geleen het gerucht, dat in het bosch bij Sweykhuizen een wild varken gesignaleerd was. Eenige jagers uit deze gemeente, alsmede de rijksontvanger met perso neel, de rijksambtenaren, benevens eenige gemeenteambtenaren en boeren, allen gewapend met geweren, revolvers en mestvorken togen tezamen op jacht teneinde het gevaarlijke dier te be machtigen. In het bosch werd het beest al heel spoedig bemerkt. Een schot werd gelost en dit bleek raak te zijn. Het varken schreeuwde en allen klommen in een boom (waarschijnlijk uit angst) behalve een der jagers, die niet klimmen kon, moest beneden blijven en bepaalde zich in zijn benarde positie tot het roepen om hulp. Een goed gemikt schot van een onzer ge meente-ambtenaren deea het varken tuimelen. Allen kwamen uit hun ver heven positie om het gevelde beest te bezichtigen. Wat was nu het geval. Een der jagers had een grap uitge haald. Hij had thuis een varken, het geen slecht groeide. Het beest was reeds anderhalf jaar oud en woog pas 50 K.G. Hij had dit varken flink zwart gemaakt met groene zeep, de borstels recht gezet en het beest alstoen aan het Sweykhuizer bosch toever trouwd en daarna het bekende gerucht gemaakt. Eenige der jagers verkeeren tot heden nog in da meening, dat zij werkelijk een wild varken verschalkt hadden. Intu8schen werd na afloop, zooals het bij zoo'n jacht gebruikelijk is, flink gefuifd. Limb. Koerier. Te Gorinchem is bij het passeeren van een vrachtwagen een auto nabjj de Kalkzandsteentabriek op den Schel luinschen Dijk van den hoogen rivier dijk (aan den biunenkant) gereden en daarna omgeslagen. De heer F. vau Dijl en echtgenoote uit Dordrecht wer den inwendig zwaar gewond en naar het ziekenhuis te Gorinchem overge bracht, terwijl mevr. C. V. en de heeren P. Los en A. Los (bestuurder) uit Zwijn drecht lichte verwondingen opliepen. Jan Matthijssen te Rijsbergen, die Dinsdag zijn 104dec verjaardag vierde, js de oudste inwoner van ons land. Tn Rotterdam vertoeven op het I oogenbiik twee wereldreizigers, de Italiaansche heeren Sanfilippo enSpeers, die aan hun sportieve verrichting tevens de propaganda verbinden voor een sociaal doel, n.l. de stichting van een internationaal instituut voor be schaving en hoogere vakopleiding van den werkman. De bedoeling is te Rome of in een andere, nader aan te wijzen plaats, een instelling te vestigen, waar arbeiders uit alle deelen van de wereld gedurende zekeren tijd gehuis vest zouden worden, onderwijs zouden krijgen in beschavingsgeschiedenis en zich verder in hun vak zouden kunnen bekwamen, terwijl bun tevens de gele genheid zou worden gegeven tot de beoefening van sport en gymnastiek. Voor de landarbeiders zou aan de in stelling een proeftuin worden verbon den. Van de opbrengst van de werk plaatsen enz. zou den arbeiders, die gratis plaatsing zouden krijgen, een deel worden afgestaan. De heeren, die uit België over de grenzen zijn geko men, zullen verschillende plaatsen in ons land bezoeken om te trachten steun voor hun plannen, zoowel in moreelen als materieelen zin, te verwerven. N. R. Crt. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Han del zijn over de afgeloopen week, ein digende 28 Sept. in Nederland uitge sproken 79 faillissementen tegen 73 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 28 Sept. 1923 3010 faillissementen tegenover 2259 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Een familie had Maastricht verlaten vanwege de hooge belasting en haar tenten opgeslagen iu Belgie met achter lating van het onbetaalde aanslagbiljet in den H. O., dat een bedrag vertegen woordigde van 1700. De vader des huizes kwam met zijn auto nog al eens over de grens en pochte er bij zijn oude vrienden op, dat hij de fiscus toch maar fijntjes bij den neus had gehad. Of de vrienden daaraan ruchtbaarheid hebben gegeven of dat de fiscus op den man loerde weten wij niet, maar toen hij een dezer dagen wederom met zijn auto te Maastricht kwam, vroeg een rechercheur van politie of de auto zijn eigendom was en naar het rijbewijs. Toen op de eerste vraag bevestigend was geantwoord en het bewijs vertoond was, werd den auto bezitter gevraagd even mede te gaan naar den gemeente-ontvanger en deze verzocht hem de belasting te voldoen, daar anders beslag zou worden gelegd op de auto. Er zat voor den man niets anders op dan te betalen, een vriend schoot bet geld voor, de fiscus lachte in zijn vuistje en de auto eigenaar rekende uit hoeveel francs ƒ1700 waren. Drie inwoners van Steyer die een tocht door de naburige bergen onder namen, zijn van een berghelling neer gestort en gedood. Een jager, die zich in de buurt bevond, en het troepje met zijn verrekijker observeerde, zag het ongeluk gebeuren. Den volgenden morgen ging een hulp-expeditie op weg om te zien, wat er van de toeristen geworden was. De expeditie had met groote moeilijkheden te kampen, daar er inmiddels nieuwe sneeuwval was ingetreden. Na lang zoeken vond men eindelijk de drie ongelukkigen dood in een af grond liggen. Zij waren van een hoogte van onge veer 160 meter neergestort. Te Londen werd in een auto garage een man dood in zijn auto ge vonden, terwijl de motor maar door raasde. De deuren waren gesloten, zoodat men vermoedde, dat de man gestikt is, door de vergiftige gassen, die de auto uitstootte, welk vermoeden werd bevestigd door het geneeskundig onderzoek. Door den mist zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag enkele sche pen gezonken, ten gevolge van aan varing en andere bekwamen zware averij. Ook zijn daarbij persoonlijke ongelukken gebeurd. Drie matrozen verdronken. De Parijsche redacteur der Maasb. meldt In den trein, die uit Gerardmer te Saint Dié aankwam vond men het lijk van abfcé Hans, den 62-jarigen pastoor van Repaix. Men had een jongen man uit den trein zien springen. Deze werd later gevat. Hij bleek den pas toor met een revolverschot vermoord te hebben, met de bedoeling dezen te bestelen. Een bij de Mitsui Company te New- York werkzaam zijnd Japansch employé, Yokunosuke Inouye geheeten, had sinds de aardbeving in Japan niets meer van zijn vrouw en kinderen te Tokio verno men. Eindelijk ontving hij dezer dagen op zijn kantoor een telegram van een bloedverwant, meldende dat zij allen bij de ramp waren omgekomen. In een aan val van verstandsverbijstering sprong de man van de 15de verdieping van den »Americain Express Company's* wolken krabber. Eergisteren nu werd er een telegram bezorgd, meldende>Eerste telegram onjuist. Familie in veiligheid. Vrouw zendt hartelijke groeten.* Donderdag is te Toronto opnieuw een bankdiefstal gepleegd. Drie gewa pende mannen drongen het gebouw van het filiaal der Bank van Nieuw-Schot- land binnen, bedreigden den portier, die hun den weg versperde, brachten den directeur, die kwam toesnellen, lichame lijk letsel toe en namen daarop, terwijl zij het personeel van de bank met revol vers in bedwang hielden, al het geld uit de kas. Daarop verdwenen zij in een auto. Tel. Het einde van de Spaansche schat gravers. Na de schoonmaak van het MadrileeD- sche ambtenaarskorps is een der eerste daden van het Directorium te Barcelona geweest de opheffing van het zwende laarssyndicaat, dat in heel de wereld bekend staat als dat der Spaansche schat gravers. Ook in ons land kent men het ver haal van den man, die gevangen zit en een groote som gelds in een koffer op een afgelegen stationnetje bezit en aan biedt den iDhoud te deelen als men ze kere som wil storten voor zijn bevrijding. De bijkomende omstandigheden varieer den gewoonlijk tea gerieve van den ge lukkigen ontvanger, maar in hoofdtrek ken kwam het altijd neer op het zelfde en men verwonderde zich slechts, dat de schatgravers zóó hardnekkig volhielden met een zóó klaarblijkelijke oplichterij. Nu, bij de opheffing van 't syndicaat blijkt, dat de schatgravers te Barcelona groote kantoren bezaten en een uitge lezen staf van bedienden, die alle adres boeken van Europa naplozen naar ge schikte slachtoffers, die dan ten getale van rond 1000 per week gelukkig wer den gemaakt met een brief. Uit de zorgvuldig bijgehouden boeken bleek, dat vorig jaar liefst 50.000 brieven in zee zijD gegaan en, gezien de omstan digheden hoe de heeren leefden, moet een belangrijk percentage succes hebben opgeleverd. De geheimen van het ei ontsluierd. Uit New-York wordt bericht dat bio logen aldaar belangrijke ontdekkingen verwachten van een nieuw microsco pische cinema-camera, zooals die is gedemonstreerd door dr. Charles F. Herm van het Amerikaansche museum voor natuurlijke historie. Het toestel was gebezigd om er het proces van het uitbroeden van een kuiken mee te fotografeeren. In een in de eierschaal gemaakte opening werd een stukje glas gevoegd, en daardoor werden met tusschenpoozen van 10 minuten automatisch filmopnamen ge daan gedurende een totale periode van 33 uur. De aldus verkregen film toonde de volledige ontwikkeling van het versche ei tot het kloppen van het hart van het kuiken. In wetenschappelijke kringen vraagt men zich at, of het mogelijk zou zijn op een dergelijke manier de ontwikkeling van gezwellen bij mensch en dier te bestudeeren. Een telegram uit Quebec meldt dat een Canadeesch watervliegtuig, dat de post vervoerde, op een hoogte van 2500 voet in het St. John's-meer is gevalleu. Drie man verloren het leven. Wisselkoersen. Brussel 13,95. Parijs 15.22'. Londen 11,56'. Berlijn 80. New-York 2,55. voor winterprovisie. Prijs op aanvraag bij Groentehandel, AXEL. met het loodje er aan van het merk „Schaapskop" zijn Alle soorten, maten en prijzen voorhanden bij N. B. Prachtsorteering in gevraagd om terstond in dienst te treden bij P. D. MARIJS te Axel. Alleen verkrijgbaar bij Zaadhandel en Zaadteelt, OOLTGEJNISIPXjAAT. o—— Dra. Med. H. van Grafhorst, art», Verhulststraat 79. Den Haag, zendt U op aanvrage gratia en franco zijne brochure over Granuline, hel mufdei tegen tobereuloae en lerolMOM '"klierziekte of kliertuberculoae).

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 3